Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Winner_hun válasza Sil (#1849) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez lett belőle:
[kép]
Bár nem értem, hogy a fül miért nem jelenik meg, miért kell variálni, de megteszi:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1852) Sil válasza Winner_hun (#1851) üzenetére


Sil
senior tag

Igen, és arra rákatt, akkor tudod blokkolni úgy, mint ha a kicsi fülecskére kattintanál.

(#1853) Sil válasza Winner_hun (#1850) üzenetére


Sil
senior tag

Nem. Nyisd meg a blokkolható elemek listáját (alul az Állapotsorban katt az AdBlock feliratra, vagy az Eszközök menüből is elérhető), ott keresd ki és tiltsd le.
A fórum alján az a kicsi banner: #DIV(xabre plain468 nofejlec)
Van még ezen kívül pl:
#DIV(xabre text6f nofejlec)
#DIV(xabre jobb120 kisfejlec)
#DIV(hirdetes)
#DIV(xabre jobb120 nofejlec)
#DIV(xabre jobb120 nofejlec sep)
#DIV(adsense160 nofejlec)
Ezeket mind blokkolhatod. De ha megnézed a Logout főoldalát ugyanígy, ott van még egy xabre (#DIV(xabre text620 nofejlec)), azt az egyet hagyd békén.

(#1854) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!
Egy egyszerű kérdésem lenne: hogyan lehet azt megoldani (FFox 2.0.0.6.), hogy amikor egy új fület megnyitok, akkor ne üres lap jöjjön be, hanem a kezdőlapom?
Thx

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1855) Winner_hun válasza Sil (#1853) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na így eltűnik, de ez elég macerás, hogy így külön tiltsam le mindg, én azt hittem hogy ha letiltom a hirdetést, akkor a keretet is összecsukja. Különben is, honnan derítem ki, hogy melyik DIV-et kell blokkolni? Meg ha letiltok egy flash-t akkor mindig a DIV-ekkel kell szórakoznom?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1856) Winner_hun válasza Sil (#1852) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az beépített feature, vagy valami bug, hogy ha rákattintottam, blokkolta, majd új fülön megnyitotta, mintha rákattintottam volna a hirdetésre? 2-ből 1x csinálta

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1857) Winner_hun válasza Goatman (#1854) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tedd fel a Tab Mix Plus - [link] kiterjesztést, majd a beállításoknál az események fülön a betöltés új fülön résznél be tudod állítani a főoldalt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1858) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Arra nincs valami megoldás, hogy ha javascriptes linkre kattintok középső gombbal akkor megnyissa azt nekem új lapon, ne csak egy üres oldal legyen?
A lényeg az lenne hogy háttérben nyíljon meg az új lap

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1859) Sil válasza Winner_hun (#1858) üzenetére


Sil
senior tag

Smart Middle Click, bár nem minden esetben segít: [link]

(#1860) Winner_hun válasza Sil (#1859) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig remekül működik thx:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1861) Sil válasza Winner_hun (#1856) üzenetére


Sil
senior tag

Passz, én simán a blokkolható elemek listájából szoktam blokkolni, így ezt a részét nem használom. Az előzőre is mondom, hogy az összes blokkolható elem listájánál ha ráállsz az egyik sorra, akkor villogó kerettel mutatja, az hol van konkrétan az oldalon belül. Tehát ha valamit blokkolni akarsz, akkor úgy helyezkedj, hogy az kilátsszon a keret mögül, és végigmész a listán, amíg meg nem találod. Nem muszáj az összesen, kis gyakorlattal ki lehet szúrni, melyikek a gyanúsak (pl tartalmaznak olyasmit, hogy ''ad'' vagy ''hirdetes'', külső oldalra hivatkoznak, stb). És nem kell minden alkalommal megcsinálni, ha pl kitörlöd a DIV-eknél a link # előtti részét, akkor általános feltételt kapsz. Olyan részt válassz szűrőnek a linkekből, ami nem változik.

(#1862) Winner_hun válasza Sil (#1861) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rájöttem, így már megoldom, kösz:R
huhuhúúú, ez baromi jó:D

Ha nem tévedek, akkor ez a kiterjesztés ezt a lépkedéses kiválasztásos módszert helyettesíti: [link]
Csak az a baj hogy a 0.5x verziót nem támogatja

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1863) AkoSCH


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem:

mit töltsek le, hogy a Danubius rádiót tudjam hallgatni? Shockwave, flash player??

Előre is köszi!

(#1864) Winner_hun válasza Sil (#1861) üzenetére


Winner_hun
félisten

És nem kell minden alkalommal megcsinálni, ha pl kitörlöd a DIV-eknél a link # előtti részét, akkor általános feltételt kapsz. Olyan részt válassz szűrőnek a linkekből, ami nem változik.

Na ezzel eljátszadoztam, azt nem értem, hogy ha egy oldalnak ugyan az ez a div-es része, akkor először hogy ha az egész részt tiltásra teszem, eltűnik, majd ha visszamegyek az oldalra, akkor meg ott van, ami előzőleg le lett tiltva. Mit lámultam el? Amúgy a myvip főoldaláról lenne szó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1865) Sil válasza Winner_hun (#1864) üzenetére


Sil
senior tag

Ha arra a linkes cuccra gondolsz, akkor azért, mert először http://myvip.com/index.php?#DIV(links), utána meg simán http://myvip.com/#DIV(links). Szvsz elég lesz a második verziót letiltani, de itt ne töröld ki a # előtti részt, mert más oldalaknál is előfordulhat ilyen nevű DIV nem-reklámként.

(#1866) Sil válasza AkoSCH (#1863) üzenetére


Sil
senior tag

Szvsz simán IETab (vagy közvetlenül WMP-ben hallgatni), mert bénán van megírva, és Firefoxszal nem műxik, legalábbis így első ránézésre.

(#1867) Winner_hun válasza Sil (#1865) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet tényleg az az indexes dolog volt a baj. Amit még elfelejtettem kérdezni. Az adblocknak az ilyen kiválasztásánál, amikor villog, hogy mit blokkol, azt a villogó színt meg lehet változtatni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1868) Sil válasza Winner_hun (#1867) üzenetére


Sil
senior tag

Nem emlékszem, hogy lenne ilyen opciója.

(#1869) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Üdv mindenki
Azon kérdésem lenne hogy a firefox 1.5x-ben van egy olyan opció hogy ha kézzel távolítom el a sütit nem tölti le többet. Az lenne a kérdésem hogy ez a 2.X verzióban benne van e és ugyan úgy működik e? :R

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#1870) Nabu válasza Winner_hun (#1867) üzenetére


Nabu
aktív tag

Csak kiváncsiságból:
Miért nem a legújabb Firefox-ot használod? (2.0.0.6)
Miért nem a legújjabb Adblock Plus-t (0.7.5.1) + Adblock Plus: Element Hinding Helper (1.0.1) et használod?
Szerintem sokkal kevesebb problémád lenne ! ;)

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1871) Sil válasza Nabu (#1870) üzenetére


Sil
senior tag

Hé, az AdBlock Plusból a 0.5.11.4 is a ''legújabb'' verzió, egyszerűen csak két különböző kiterjesztés létezik ezen a néven. Pl nekem sem jött be eddig a 0.7-es verzió, pedig többször is próbálgattam, én maradok a 0.5.x-nél.

(#1872) Nabu válasza Sil (#1871) üzenetére


Nabu
aktív tag

Izlések és pofonok...
Amúgy én is az 0.5.x-et használtam sokáig de mostmár annyira stabil,megbízható,egyszerű a 0.7 hogy áttértem erre! + az előző hsz-ben említett kiterjesztés ami nagyban megkönnyíti az elemek eltávolítását is!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1873) Winner_hun válasza Nabu (#1870) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert ph-n nem tölti ki a login mezőt csak ha beírom az első karaktert.
Nem tudom miért 0.5, ez volt fent előtte, ez bevált. Majd lehet megnézem a 0.7-es verziót

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1874) Winner_hun


Winner_hun
félisten

IE Tabnál megoldható, hogy ha a vissza gombot nyomom meg akkor amit néztem az jöjjön be és ne a firefox, amiről váltottam?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1875) Nabu válasza Winner_hun (#1873) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mert ph-n nem tölti ki a login mezőt csak ha beírom az első karaktert.
Csak ezért? Pedig erre már írtam megoldást:(1177 hsz.) [link] [link] SecureLogin [kép]


[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1876) canniball válasza Nabu (#1875) üzenetére


canniball
nagyúr

''It...deactivates the prefilling of login forms.''
Ez képes az ellentettjére is? Vagyis arra, hogy ahol a FF automatikusan nem tölti ki a bejelentkezés-mezőt (mint pl. a 2.0.0.6 itt a PH-n), ott automatikusan (bármiféle klikkelés vagy egyéb nélkül) kitöltse azt?

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1877) Winner_hun válasza Nabu (#1875) üzenetére


Winner_hun
félisten

Leginkább azért. Meg ezt már megszoktam, volt fent a 2-es verzió, a lapok barnákk voltak, ez ami most van jobban tetszik. Jó, gondolom van téma meg miegymás, de nekem ez megteszi, egyelőre nem fogok váltani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1878) Troy.


Troy.
addikt

sziasztok!
Régebben volt valami olyan balhé , hogy a firefox által eltárolt jelszavakhoz mások hozzá tudtak férni? ..
Kérdésem, hogy eltárolhatom-e ? biztonságos? :DDD

.

(#1879) Nabu válasza canniball (#1876) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ez azt csinálja hogy ahol megjegyezteted a jelszavad pl.: PH ott kiemeli a mezőket(felfasználónév,jelszó) és ha be akarsz jelentkezni akkor egy kattintásba kerül csak nem a honlapon kell hanem az ezköztáron vagy az állapotsoron előtünő ikonon!
Ez így még biztonságosabb is mintha kitöltené!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1880) canniball válasza Nabu (#1879) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez egy kattintással rövidebb, mint a fenti ''belépés'' használata. Köszi! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1881) Noxy válasza Troy. (#1878) üzenetére


Noxy
veterán

Eszközök menü/Beállitások/Biztonság fül: Mesterjelszó használata
Ha nincs beállítva, akkor 1 pendriverről indított Multi Pasword Recovery simán kidobja a jelszavakat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1882) Troy. válasza Noxy (#1881) üzenetére


Troy.
addikt

Többek között ilyenek miatt nem mentettem eddig semmi jelszót.
Ezt használva biztonságban van? ( Nekem fontos)

.

(#1883) Winner_hun válasza Nabu (#1872) üzenetére


Winner_hun
félisten

Apropó. A 0.7-es adblockban van olyan, hogy a reklámokat CSAK elrejti, de letölti? Mert beugrott, eme funkció hiányában használom a 0.5-ös verziót

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1884) Nabu válasza Winner_hun (#1883) üzenetére


Nabu
aktív tag

Nincs ilyen funkció benne, de ez miért olyan hasznos? Szerintem hülyeség!
Csak az oldal betöltését késlelteti meg az adatforgalmat növeli, bár ez gondolom mindegy korlátlan netelérés esetén...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1885) Sil válasza Nabu (#1884) üzenetére


Sil
senior tag

Mert vannak olyan oldalak, amiket kedvel annyira, hogy letöltse a reklámjukat (csak látni nem akarja).

(#1886) Sil válasza Troy. (#1882) üzenetére


Sil
senior tag

Úgy emlékszem (de nem vagyok benne teljesen biztos), hogy beállított mesterjelszóval nem működött a sebezhetőség tesztoldala. De ha telepíted a kicsit lejjebb ajánlott kiterjesztést, az is jó megoldás, mert azzal nem tölti ki automatikusan a jelszómezőket.

[Szerkesztve]

(#1887) Sil válasza Noxy (#1881) üzenetére


Sil
senior tag

Ha nincs beállítva, akkor simán a Jelszókezelőben is meg lehet nézni a jelszavakat, nem kell hozzá külön program... A mesterjelszó használatától csak olyan gépen lehet eltekinteni, amihez egészen biztosan nem fér hozzá más.
De persze az igazán érzékeny (pl banki) jelszavakat soha nem szabad elmenteni, és nemcsak Firefoxban.

(#1888) Nabu válasza Sil (#1885) üzenetére


Nabu
aktív tag

Akkor lehet rosszul tudtam eddig, hogy a reklámra klikelések számítanak, és nem az oldalon megjelentetés...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1889) Winner_hun válasza Nabu (#1888) üzenetére


Winner_hun
félisten

PH-n számít a letöltés is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1890) Noxy válasza Sil (#1887) üzenetére


Noxy
veterán

Ja, nagyon jól tudom, de ő arra volt kíváncsi, hogy tudja a FF-ban védeni a jelszavait.
A külön programot ( Multi Pasword Recovery) csak azért írtam, mert van 1 qrva nagy előnye, 2 kattintással lement minden jelszót 1 fájlba (akár a pendriverre is), és nem csak a Firefoxét. [link]
A banki dologban meg tökéletesen igazad van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1891) Sil


Sil
senior tag

Találtam egy tippet arra, hogyan lehet lecserélni az IE-t Firefoxra abban az esetben is, ha parancssorból próbálják elindítani vagy mondjuk bele van kódolva valamilyen programba, hogy csak az IE-t hívja mindenképp.
A következőket kell belemásolni egy fájlba, és elmenteni valamilyen .reg-re végződő néven, utána meg duplán kattintani rajta:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\iexplore.exe]
''Debugger''=''C:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\firefox.exe /dummy''


(Másoláskor arra figyeljetek, hogy sajnos a fórum a macskakörmöt lecseréli két-két db aposztrófra. A /dummy a végére elvileg azért kell, hogy magát az IE-t ilyenkor ne próbálja meg elindítani, csak a Firefoxot helyette. Az ötlet egyébként onnan származik, hogy a Process Explorer ugyanezzel a módszerrel cseréli le a Feladatkezelőt.)

[Szerkesztve]

(#1892) Symbio


Symbio
senior tag

Sziasztok!
Keresek egy kiegészítőt, ami a státusz sor helyett az indítási területre ikonként teszi le az oldat. Sokáig használtam, nagyon megszoktam már, de egy balul véződő partició átméretezés miatt elszállt a rendszerem és most nem találom!
Ha vki használja, plz írja meg a nevét ! :R

(#1893) Winner_hun válasza Symbio (#1892) üzenetére


Winner_hun
félisten

MinimizeToTray-ra gondolsz? - [link]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1894) Sil válasza Symbio (#1892) üzenetére


Sil
senior tag

Minimize to Tray

(#1895) Troy. válasza Sil (#1886) üzenetére


Troy.
addikt

Úgy emlékszem (de nem vagyok benne teljesen biztos), hogy beállított mesterjelszóval nem működött a sebezhetőség tesztoldala.
És akkor ez mit jelent?

.

(#1896) Symbio


Symbio
senior tag

Winner_hun és Sil köszi a gyors válasz !! :C
Igen, erre gondoltam :DD

(#1897) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nagyon süllyed a topik, élesszük fel:D
Szóval. Van olyan megoldás, hogy ha nem linkre, hanem gombra kattintok középső gombbal akkor ne ne csináljon semmit hanem nyíljon meg új lapon háttérben?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1898) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megkattant a firefox, a képeket nagyítja, a betűket nem. Nem csináltam semmit, csak böngésztem, egyszer csak ilyen lett. CTRL+F5 nem segített
[link]
csak a képet nagyítja, minden oldalon

Amúgy az oldalt jól betlti, aztán vár, 1-2mp-re lefagy, megnagyítja a képeket és akkor lehet böngészni

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1899) Olcsi


Olcsi
senior tag

Valaki használja az időjárásos kiegészítőt? Mindenkinél késik? Nálam reggelente úgy néz ki, mintha 1 napot késne, tehát a mai napnál a tegnapot mutatja, persze aztán napközben látszólag helyrejön a dolog. De szerintem így is van benne vagy 2-3-4 órás késés...

(#1900) Winner_hun válasza Winner_hun (#1898) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na gondoltam egyik kiterjesztés lesz a ludas. Valahogy eltaláltam, az Imagezoom letiltása után végre lehet is használni a böngészőt. Azt nem értem, hogy mitől zakkant meg, hogy minden képet átméretezett, ezzel elérte, hogy ha betöltődött egy oldal, 5-10 mp-ig is várni kellett, mire meg lehetett mozdítani, addig teljes kifagyás. Tudom, biztos én nyomtam el valamit, de hogy mit, arról fogalmam sincs:B

Na lol. Gondoltam megoldom a problémát, az app data.... extensions mappában megkerestem az imagezoom mappáját, azt letöröltem, majd újra betettem a böngészőbe a kiterjesztést de ugyan úgy nagyít. Mit kell még törölni, hogy teljesen elfelejtse, hogy volt ez a kiterjesztés?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.