Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Ki lehet valahogy kapcsolni azt a hangot, ami akkor van, amikor keresésnél nincs találat?

(#152) Chili7


Chili7
őstag

(#126)-ra valami? [link]

(#153) macikos válasza Chili7 (#152) üzenetére


macikos
addikt

Van rá egy hardware-es megoldás

(#154) bolcsodal válasza Grandi (#144) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem segített. Bandwith testerrel nézve: IE7 kb1Mb-et húz le másodpercenként, ami megfelel a sávszélességnek. De a firefoxnál néha befigyel 500-600KB/s-is, amit nem tudok hová tenni. Szerintetek miért van ez? Valaki már említett valamit (''ez okozhat késést a névfeloldásban (bár ez inkább Linuxra jellemző).
'' - Sil), de mezei júzernek is érthetően? :F

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#155) Chili7 válasza macikos (#153) üzenetére


Chili7
őstag

Ez poén? Vagy nem érted a kérdést, vagy nem nekem akartad?

(#156) macikos válasza Chili7 (#155) üzenetére


macikos
addikt

Másik monitor, 2048x1536-os felbontás megoldás lehet a problémádra :D :D :D

Bocs, hogy ilyenekkel fárasztalak.

(#157) Grandi


Grandi
aktív tag

Nekem nincs gondom a sebességgel, csak az, hogy pl. ezen az oldalon nem tölti ki automatikusan a felh. és pass-t. Ha elkezdem beírni akkor már kipotolja a nevet hozzá és a jelszót is, de régebben még ennyit sem kellett csinálnom.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#158) Noxy válasza Grandi (#157) üzenetére


Noxy
veterán

Ha a jelszavad el van mentve, akkor, ne jobb oldalt a belépésnél lépj be, hanem felül. (fekete háttéren fehér betük) belépés. +1 kattintás csak.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#159) Grandi válasza Noxy (#158) üzenetére


Grandi
aktív tag

Köszi, így lesz a jövőben, csak idáig nem kellett így :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#160) Chili7


Chili7
őstag

Senki sem szereti a többlapos böngészést?

(#161) gyurman válasza Chili7 (#160) üzenetére


gyurman
tag

Dehogynem. Évek óta azért tettem le az IE-ről. Még 99-00-ben

(#162) HXY


HXY
addikt

Ma raktam újra a gépet, és a Firefoxot is.

Sajnos elvesztek a kiegészítőim... :(

Valaki meg tudná modani, hogy mi annak a kiegészítőnek a neve, ami az aktuális weboldalt kompletten képes elmenteni egy jpg-be?

(#163) Chili7 válasza gyurman (#161) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor biztos tudsz segíteni a fülek beállításában. (#126) Köszi

(#164) Nabu válasza Chili7 (#163) üzenetére


Nabu
aktív tag

Tab Mix Plus kiterjesztés már sokak problémáját megoldotta szerintem a tiedet is meg fogja... :))

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#165) Chili7 válasza Nabu (#164) üzenetére


Chili7
őstag

Fönt van a tab mix plus. Csak éppen nem bírom beállítani a lapfülek optimális sorkitöltését. Egyszerűen szarul működik 4-5 fül fér ki, vagy le tudom kicsinyíteni 1-2 cm-esre, de akkor szinte csak a weblap logoja meg a bezáró 'X' látszik, miközben van egy csomó hely a sorban. De már leírtam, hogy mi a gondom.

(#166) Sil válasza Chili7 (#165) üzenetére


Sil
senior tag

Nem használsz valami speciális témát, ami bekavarhat? A lentebbi módszernek működnie kéne.

(#167) Sil válasza HXY (#162) üzenetére


Sil
senior tag

Pearl Crescent Page Saver? [link]

(#168) Chili7 válasza Sil (#166) üzenetére


Chili7
őstag

De használok. Mindjárt letolom!
Melyik lentebbi módszerre gondolsz?

(#169) Sil válasza Chili7 (#168) üzenetére


Sil
senior tag

A minWidth-esre.

(#170) Ramius válasza HXY (#162) üzenetére


Ramius
őstag

Printscreen :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#171) Ramius


Ramius
őstag

Naakor kérdezek énis :)
A gmail notifier-ben be lehet állítani, hogy 2 fiókot nézzen?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#172) Nabu válasza Ramius (#171) üzenetére


Nabu
aktív tag

Abban tudtommal nem, de a Gmail Manager-ben van rá megoldás! [kép] [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#173) HXY válasza Sil (#167) üzenetére


HXY
addikt

thx. ugyan nem ez volt, de ez is tökéletes :R

(#174) Ramius válasza Nabu (#172) üzenetére


Ramius
őstag

Köszi :R

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#175) Sil válasza HXY (#173) üzenetére


Sil
senior tag

Hát, hasonló még pl a SnagIt Firefox, de ahhoz telepítve kell lennie a SnagIt nevű programnak, nem önálló kiterjesztés. [link]

(#176) KRi2


KRi2
aktív tag

Megtudná valaki mondani, hogy hogyan tudok egy url címsorral ,egyszerre több fülben megnyitni oldalakat? úgymint startpage-ben ''|'' jellel lehet elválasztani az albakokat ,de ez simán ciimsorba beiirva nemmegy.
pl. azt szeretném hogy egy boomark-ra kattintva két új fülecske jöjjön elő a kiívánt oldalakkal.

||| | || ||||| | ||| ||

(#177) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Kerülőút: ha egy mappára nyomsz középső gombbal, akkor az összes benne levő bookmarkot megnyitja fülekben.

Nekem pl van egy fórumok nevű, megnyit kb 15 lapot, és mindenhol az utolsó olvasott hsz-re ugrik :)

(#178) Chili7 válasza Sil (#169) üzenetére


Chili7
őstag

Működik! A témák zavarhattak be!

(#179) HXY válasza Tele von Zsinór (#177) üzenetére


HXY
addikt

lol ez nagyon zsír :R

(#180) Geli


Geli
senior tag

Sziasztok!
Láma kérdés,de már rég használtam,és elfelejtettem :B
szal hogy lehet megoldani h ff ne csak 2fájlt töltsön egyszerre?
thx

(#181) Sil válasza Geli (#180) üzenetére


Sil
senior tag

#86?

(#182) HXY válasza Sil (#181) üzenetére


HXY
addikt

Firefox Felturbózása

1. Indítsuk el a böngészöt.
2. Címsorba írd be: about:config
3. Keress egy olyat hogy: network.http.pipelining
4. Katt rá 2X
5. Az értéke át fog állni true-ra
6. Most keress egy ilyet: network.http.proxy.pipelining
7. állítsd át true-ra
8. Most ez kell: network.http.pipelining.maxrequests
9. 2X katt és értéknek add meg a 30-at
10. Válasz ki egy üres helyet és jobb klikk- új/new/ - egész/integer/
11. Nevének add meg ezt: nglayout.initialpaint.delay
12: Értéke legyen 0
13. Most megint jobb klikk és új/new/ - logikai/boolean/
14. A neve legyen: browser.turbo.enabled
15. Értéke true
16. Ennyi. Indits ujra a böngészőt és kész!

Meg tudnád mondani, hogy mit csinál pontosan?

(#183) alitak


alitak
senior tag

Hell!
FF-nél általános probléma, hogy egy bizonyos idő után felmegy a memóriahasználata 130-150k-ra? Elég idegesítő, hogy ha tv-zek közben, akkor beszaggat. Nem lehet vele vmit kezdeni?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#184) Ramius válasza alitak (#183) üzenetére


Ramius
őstag

Igen sajnos általános. Ennyit zabál.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#185) alitak válasza Ramius (#184) üzenetére


alitak
senior tag

FF2.0-nál is van még ilyen? Még mindig az 1.5.xx-et használom.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#186) Sil válasza HXY (#182) üzenetére


Sil
senior tag

A browser.turbo.enabled speciel semmit nem csinál, mert az még a Mozilla kódjából maradt, és mivel a Firefox csak böngésző (nincs más komponense, mint a Mozillának), így ennek nincs hatása.
A network.http.pipelining viszont az egyik leghatásosabb gyorsító: ez kb olyan, mint amikor egy letöltésvezérlőben beállítod, hogy több szálon töltsön. (Engedélyezi, hogy még mielőtt az egyik lekérésre választ kapna a böngésző a szervertől, indítson egy újat.) Viszont nem minden szerver támogatja. (Ez a HTTP 1.1 specifikáció része. Mellesleg ha jól emlékszem, az IE6 ilyet nem tud, Operában meg alapból be van kapcsolva.)
A network.http.proxy.pipelinig ugyanez, arra az esetre, ha proxy-t használsz. Ha nem használsz, tök fölösleges állítgatni.
A network.http.pipelining.maxrequests (ill. ennek proxy-s változata) adja meg, hogy ha be van kapcsolva a pipelining, hány ilyen kérés folyhat egyszerre, párhuzamosan. Mivel az értéke 1 és 8 közé eshet, tök fölösleges 30-ra állítani.
Az nglayout.initialpaint.delay ezredmásodpercben adja meg, hogy meddig várjon a böngésző, mielőtt elkezdi kirajzolni a weboldalat. Az alapértéke 250. Ha 0-ra rakod, azonnal megjeleníti a weboldalat, még ha nem is kapott hozzá elég infót a szervertől, így ennek igazán gyors netnél van haszna, különben elég gyakran okozna hibás megjelenítést (illetve a szükséges újrarenderelések miatt akár tovább is tarthat az oldal teljes megjelenítése). Magasabb értéknél fordítva: kicsit vár, mielőtt megjeleníti, akkor viszont az egészet. Próbálgasd, neked melyik jön be.

(#187) Sil válasza alitak (#185) üzenetére


Sil
senior tag

A 2.0 memóriahasználatát javították, és előtte sem volt általános, inkább gépfüggő (én speciel nem tapasztaltam sem a régi, PII/Win98/128MB RAM-os gépemen, sem a vadiújon 1GB memória mellett). Ha gondod van vele, próbáld meg az ismert workaroundokat (pl a memory cache méretét korlátozni), esetleg frissíteni a videokártyád driverét (mivel az is okozhat ilyen hibát).

(#188) EchoNorbi válasza Sil (#186) üzenetére


EchoNorbi
tag

A network.http.pipelining.maxrequests (ill. ennek proxy-s változata) adja meg, hogy ha be van kapcsolva a pipelining,

A proxy-s változatot nem találom az lehet, hogy ilyen nincs is vmelyik firefixban? :F

[Szerkesztve]

Nyugtával dicsérd a papot.

(#189) Sil válasza EchoNorbi (#188) üzenetére


Sil
senior tag

Ja, tényleg nincs, bocs. :B Ez mindkét esetben használható, csak ha proxy-t használsz, akkor a network.http.proxy.pipelining-nak kell bekapcsolva lennie a sima network.http.pipelining helyett.

(#190) HXY válasza Sil (#186) üzenetére


HXY
addikt

köszi a kimerítő választ!

én 2.0-át használok 1 giga rammal, és kb 10 óra használat után kegyetlenül be(le) lessul, egy kattintásra 1/2 percet kell várni... ilyenkor csak meg kell nyitni újra, és jó megint.

általában pdf fájlok után csinálja,
valahogy azokat nem komálja :)

(#191) Sil válasza HXY (#190) üzenetére


Sil
senior tag

Ha konkrét pluginra gyanakodsz, hogy az okozza (mint pl nálad az Acrobat, de okozhat ilyet pl a Shockwave is), akkor megpróbálhatod azt uninstallálni és újra feltelepíteni. Fontos, hogy ilyenkor nem elég a plugin programját eltávolítani, hanem meg kell győződni arról is, hogy a pluginok mappájában sem maradt bent. Ezt úgy kell, hogy átpöckölöd az about:config-ban a plugin.expose_full_path-ot true-ra (ettől fogja mutatni az elérési utat), aztán megnyitod az about:plugins-t, és ott látni fogod a plugin fájlnevét és teljes elérési útját. Megkeresed a fájlt és törlöd. Ha nem segít, akkor meg PDF fájlokhoz használd a PDF Download kiterjesztést: nem muszáj őket a böngészőben megnyitni.

(#192) fradi81


fradi81
veterán

Hali
ilyen ablak jön elő egy oldalon, régebben jó volt.
Can not create Directshow player
Mit tegyek hogy megjavuljon? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#193) donw3ga


donw3ga
senior tag

Hogy tudom FF-ben beállítani, hogy a flash bannereket ne jelenítse meg (pl a ph főoldalán)?
Adblock-t feltettem de nem igazán sikerül beállítani.



(#194) donw3ga válasza donw3ga (#193) üzenetére


donw3ga
senior tag

közben sikerült megtalálni a megoldtást [link]

(#195) HXY


HXY
addikt

én meg pont azt szeretném, hogy jelenítse meg normálisan a pop-up reklámokat... :DDD

amikor az origon, vagy az indexen bejön egy felugró reklám, és arra rákattintok, akkor azt a kis ablakon belül nyitja meg 240* 240-ben, és nem egy külön lapon

mit lehetne ellen tenni?

(#196) vallas


vallas
senior tag

Hali!

A régi firefoxban ha beléptem a ph-n a fórumba, akkor ott volt a felhasználónevem, és a jelszavam kitöltve a megfelelő helyen, és csak az ok-ra kellett kattintanom, és beléptem, most meg mindig üres a sor, és csak akkor hozza be, ha elkezdem beírni a nickemet, és rákattintok. van erre valami megoldás, hogy úgy működjön mint régen?

előre is köszi

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#197) Johnny Cage válasza vallas (#196) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Detto ugyanez a problémám... legalább beirtad helyettem. :)

(#198) Ramius válasza Johnny Cage (#197) üzenetére


Ramius
őstag

Visszatérő probléma. Olvassátok át a topicot. És ezt is: [link]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#199) Noxy válasza vallas (#196) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#200) Johnny Cage válasza Ramius (#198) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Nos, végigolvastam a topikokat, és még mindig nem találtam rá választ. Hiába törlöm az összes sütit, hiába törlöm és veszem fel újra a jelszót, minden ugyanaz: be kell irnom a teljes login nevemet és átváltani a jelszó ablakra, csak akkor irja be a teljes jelszót. Ez szvsz jóval kényelmetlenebb, mint 1.5-ben - ott kapásból megjelent az egész és csak okézni kellett.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.