Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Noxy válasza Csapi007 (#1100) üzenetére


Noxy
veterán

Ja oszt mikor indítod, akkor szerinted mi fog kérdezni? :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1102) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#1090) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ez is érdekes, mert nálam pl. gond nélkül megy, nem kell beírni az első betűt, már ki van töltve eleve, csak ok-t kell nyomni.

(#1103) Csapi007 válasza Noxy (#1101) üzenetére


Csapi007
veterán

Miva?
Nálam tökéletesen működik. :))

Tele von Zsinór: Akkor ezt már végképp nem értem. :W

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#1104) Tele von Zsinór válasza Csapi007 (#1103) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ez van, érdekes egy gond ez. Nem igazán érdekelt ez anno, mikor megjelent a 2.0, felraktam, és nálam ment helyesen, azóta is mindig, és minden gépen, ahol használom.

(#1105) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#1104) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sokaknak nem ment, én azért nem használom. Nekem megfelel az 1.5

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1106) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Van olyan billentyűkombiáció ami behozza a kezdőlapot?

"Csak úgy mondom"

(#1107) Sil válasza Tele von Zsinór (#1102) üzenetére


Sil
senior tag

Jobboldalt be kell írni az első betűt, a fenti bejelentkezésnél van csak kitöltve. Nem?

[Szerkesztve]

(#1108) Sil válasza Csapi007 (#1106) üzenetére


Sil
senior tag

Alt + Home.

(#1109) Tele von Zsinór válasza Sil (#1107) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Bejelentkezés nélkül szoktam böngészni a fórumot, ha valahova be akarok szólni, akkor rögtön a válasz-ra nyomok, bejön a bejelentkezőablak, ott már ki van töltve.
Sosem jelentkezek be máshogy.

(#1110) Antonio válasza PazsitZ (#1029) üzenetére


Antonio
senior tag

hello ...

nekem is hasonlo gondok vannak, de csak mostanaban jön elő

sokszor (mostmár nonstop) felmegy a firefox CPU használata 100% :Y és akkor nincs mit tenni kilépni FF-ből és vissza ... de elég hamar felmegy :(

about:config - browser.cache.disk.capacity megnéztem nekem is 50000
ezt is megcsináltam [link]
Firefox tuning

bár nem tudom hogy jól-e :) nem vagyok egy pc zseni csak egyszerű felhasználó
pl a legutolsó mozzanatnál most nekem a user.js txt-be csak egy számot pl 50-et kell beleírnom vagya azt is belerakni hogy nglayout.initialpaint.delay vagy ez maga a parameter megnevezése?

valakinek használható ötlete linkje amit egy láma is megért és megtudja tenni :)

na közbe megint fel ment 100% -ra a vérnyomásommal együtt

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1111) Antonio válasza Antonio (#1110) üzenetére


Antonio
senior tag

up :(

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1112) Sil válasza Antonio (#1110) üzenetére


Sil
senior tag

A user.js-be a következő formátumban lehet beszúrni új preferenciákat:
user_pref(''preferencia neve'', érték);
De az about:config-ban is hozzá lehet adni újat: jobbklikk az egyik soron, és Új...
A browser.cache.disk.capacity-hez nem kell belemászni az about:config-ba, ehhez van beállítási lehetőség az Eszközök / Beállítások / Haladó / Hálózat menüpontban. A browser.cache.memory.capacity-hez nincs alapból ilyen, ahhoz kell az about:config (vagy egy kiterjesztés).

De szerintem előbb nézd meg, hogy Csökkentett módban (kiterjesztések nélkül indítva) is ezt csinálja-e. Mert ha úgy nem, lehet, hogy csak valamelyik kiterjesztéseddel van gond. Csukd be a böngészőt, és ha a Start menüben nem találsz ilyen parancsikont, akkor a Start menü / Futtatásba írd be, hogy firefox.exe -safe-mode, és nyomj neki egy entert. Böngéssz egy ideig így csökkentett módban, és figyeld, előjön-e a probléma.

[Szerkesztve]

(#1113) Antonio válasza Sil (#1112) üzenetére


Antonio
senior tag

köszönöm

ok a hozzászolásod első részével sokra nem tudok menni de ez az én hibám :)

viszont elindítom csökkentett módban eddig úgy tűnik így kevésbé terheli a cpu-t
na most akkor mit csináljak? mindigígy inditsam? :(

vagy ebből valamit le tudtál szűrni mi lehet a baj?mi a megoldás?

(fürdés) :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1114) Tele von Zsinór válasza Antonio (#1113) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ez azt jelenti, hogy valamelyik kiterjesztéseddel van a gond, kezdd el őket leszedni egyesével, azzal kezdd, amelyiket utoljára raktad fel.

(#1115) Antonio válasza Tele von Zsinór (#1114) üzenetére


Antonio
senior tag

na elöször is köszönöm a válaszokat

másodszor este van és fáradt vagyok, de ez gyenge kifogás ... :) a következő kérdésme előtt tessék leülni és nem neveteni :)

szóval mit értetek kiterjesztés alatt? :U tudom hogy egy informatikai portálon ez egy égő kérdés, dehát per pillanat erre futja :) ... nem vagyok otthon a szakkifejezésekbe ...

mit szedjek le? amit a configba maceráltam azokat állítsam vissza?
uninstaláljam a tab mix plust? mást nem raktam fel ... :DDD

:B

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1116) Tele von Zsinór válasza Antonio (#1115) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Igen, kiterjesztés az, amit a magyar FF-ben itt találsz meg: eszközök-kiegészítők-kiterjesztések. Ha nem tettél fel mást, mint a tab mix plus, itt csak a dom inspectornak kéne lennie.
A TMP telepítése előtt is ugrált a cpu-használat?

(#1117) Antonio válasza Tele von Zsinór (#1116) üzenetére


Antonio
senior tag

na akkor még se vagyok olyan hülye :)

szoval nekem a TMP van meg egy olyan hogy :Talckback ... hmm ezt szerintem alapól nyomta be atelepítéskor mert én nem emlékszem hogy felraktam volna ...

igazándiból TMP-t szinte rögtön felraktam,mert roppnat idegesített hogy a füleket nem lehet lerakn képernyő aljára i :) az meg hogy ezt csak egy külön kiterjesztés tudja no comment ... ráadásul úgy van reklámozva mozilla hogy menyire felhasználóbarát meg beállítható áhhh ...

de majd akkor letörlöm öket és megnézem mi lesz de majd csak holnap ...
ha van még mára/hollnapra jótnács akkor szívesen veszem :)

THX

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1118) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egy normális, egyszerűen kezelhető RSS olvasót tudnátok ajánlani? Mert amit használtam meghülyült: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1119) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#1118) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Thunderbird.

(#1120) Tele von Zsinór válasza Antonio (#1117) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A talkback is mozilla dolog, azt hiszem a hibajelentője, én ezt nem raktam fel magamhoz. Amúgy a mozilla nagysága abban rejlik, hogy alapból egy nagyon fapados böngésző, ami csak a legszükségesebbeket tudja, de ezt úgy tudod testreszabni, ahogy akarod. about:config-al, kiterjesztésekkel, userchrome.css-el, stb.

(#1121) moma válasza Tele von Zsinór (#1116) üzenetére


moma
őstag

mondjuk elég valószínűtlenül hangzik, hogy a tab mix plus csinálná ezt. A safe mód deaktiválja vajon az about configban vagy máshol kézzel eszközölt beállításokat is? Mert akkor az is lehetne hogy ott lett elállítva valami.

we all deserve a bit of luck.

(#1122) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#1119) üzenetére


Winner_hun
félisten

Firefoxhoz szeretnék valami infoRSS-hez hasonlót, mert az az ablak alján kijelzi az új dolgokat (nem tudom mi a neve ott lent:D)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1123) Tele von Zsinór válasza moma (#1121) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Szerintem csak a 3rd party dolgokat deaktiválja, de majd reggel jön Sil és megmondja biztosra.

(#1124) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#1122) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nálam win boot után egyik első dolog, amit indítok, a thunderbird, fut is szinte folyamatosan. Nézi a leveleim, ~25 rss-t meg pár newsszerver is. És alul jelzi, ha valahol jön új.

(#1125) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#1124) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megoldottam, visszatettem egy régebbi verziót.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1126) Sil válasza moma (#1121) üzenetére


Sil
senior tag

Azokat nem deaktiválja, csak a kiterjesztéseket. Meg visszaáll az alaptémára és az alap eszköztárakra, ha jól emlékszem. Bár a Safe Mode-ban való indításkor rákérdez, hogy pl az about:config-os preferenciákat is visszaállítsa-e alapra, de azt csak akkor teszi, ha külön bejelölöd neki és újraindítod (normál módban), és ezek már tartós változtatások.
Lehet, hogy csak nem használta elég ideig Safe Mode-ban, hogy előjöjjön a hiba.

(#1127) Winner_hun válasza Winner_hun (#1125) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmmm csak két újraindításig bírta:F Én ezt már nem értem:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1128) munky


munky
őstag

gyerekek, találkozott már valaki olyannal, hogy firefox-ban a megnynitott oldal ''le föl jár'' :F nem értem mi okozza. kb 2-4 mm-t ugrál le föl folyamatosan gyakorlatilag rezeg vagy nem tudom jól megfogalmazni.. 2.0.0.3-as verzióval nyomulok, de visszatettem a 2.0.0.1-est az sem segített a problémán. mi lehet a gond :F

valami vírus vagy mi lehet :F

vagy esetleg bug nem hiszem mert tegnap este jött elő. :F

OS: vista

(#1129) PazsitZ válasza munky (#1128) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem max akkor van ilyen ha sok kép van és azokat folyamatosan tölti be. olyankor néha ugrál. Ha nem ez az eset áll fönn, még az egér görgője lehet gyanús. Ha az is jó akkor passz.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1130) moma válasza munky (#1128) üzenetére


moma
őstag

Ezt olvastam már itt valahol, elvileg a könyvjelző eszköztár ha üres és nincs elrejtve akkor csinálja.

we all deserve a bit of luck.

(#1131) lorcsi


lorcsi
veterán

Hol lehet beállítani, hogy a munkameneteket megjegyezze?
minden indításhor ugyanazokat az ablakokat használom s eléggé véletlenszerűen jeygzi meg mik voltak

(#1132) (Kolombusz) válasza lorcsi (#1131) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Van olyan, hogy minden lap egy könyvjelzőbe, szerintem ez jó lehet.
Minden megnyitott lapot egy könyvjelzőbe tesz.

(#1133) munky válasza (Kolombusz) (#1132) üzenetére


munky
őstag

Kolombusz segítségével megoldódott a probléma. :C :R


Nézet > eszköztárak > könyvjelző

a könyvjelző elől kivettem a pipát és most jó :R


köszönet mindenkinek aki válszolt. :R

(#1134) Winner_hun válasza (Kolombusz) (#1132) üzenetére


Winner_hun
félisten

szerintem nagyon nem erre gondolt:U
Tudom, hogy mit akar csak azt nem hogy hol kell beállítani. Ha jól sejtem kell hozzá a Tab Mix Plus kiterjesztés

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1135) Csapi007 válasza Sil (#1108) üzenetére


Csapi007
veterán

Köszi. :R

"Csak úgy mondom"

(#1136) lorcsi válasza (Kolombusz) (#1132) üzenetére


lorcsi
veterán

nem erre gondoltam, de végül is ez is egy megoldás

(#1137) Sil válasza lorcsi (#1131) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Beállítások / Főlap, A Firefox elindításakor: A múltkori ablakok és lapok megjelenítése. (Asszem 2.0-tól tudja alapból, az alatt kiterjesztés kell hozzá, pl Tab Mix Plus vagy Session Saver.)

(#1138) lorcsi válasza Sil (#1137) üzenetére


lorcsi
veterán

:R
köszi, azt hiszem ez lesz az

(#1139) sekli


sekli
addikt

helo,
hat egy nagyon egyszeru kerdesm van, rakerestem a keresovel, de meg nem volt... ( :F ) Hogy lehet beallitani, hogy a jobboldali keresobox eredmenyeit uj lapon nyissa meg?
koszi elore is...

(#1140) Sil válasza sekli (#1139) üzenetére


Sil
senior tag

Az about:config-ban állítsd át a browser.search.openintab értékét true-ra.
Vagy lehet kiterjesztéssel is, pl a Tab Mix Plus valószínűleg tud ilyet.

[Szerkesztve]

(#1141) Nabu válasza sekli (#1139) üzenetére


Nabu
aktív tag

A középső kattintás itt is működik (nagyító ikonon)... vagy amit Sil is írt bár a Tab Mix Plus nem tud ilyet, de a SearchLoad Options kiterjesztés tud ilyet...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1142) sekli válasza Nabu (#1141) üzenetére


sekli
addikt

koszi, de nekem nincs nagyito... :U azt mivel varazsolhattam el...?

(#1143) Nabu válasza sekli (#1142) üzenetére


Nabu
aktív tag

Akkor Te biztosan még a régi Firefoxot használod... ebben az esetben nyilacska ikonra kattints ami akkor jön elő ha telepíted neki a search button nevű kiterjesztést ezután az eszköztáron jobb gomb - testreszabás és itt kihúzód az ablakból a nyilacska ikont az eszköztárra, vagy csak egyszerűen frissíted a Firefoxot a legújabb verzióra! (én ezt javaslóm...)

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1144) ONE-T


ONE-T
csendes tag

hi. hogyan lehet elmenteni a kedvenceket? mert utalom minden ujratelepitesnel osszebarkacsolni a temerdek linket....kosz elore is, johet privi is vagy e-mail:bakcsa@freemail.hu..THX :R

(#1145) Tele von Zsinór válasza ONE-T (#1144) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

c:\documents and settings\usernév\application data\mozilla\firefox\profiles\profilodneve\bookmarks.html

de ha a teljes firefox mappát elmented, akkor megy minden: könyvjelzők, sütik, kiterjesztések, beállítások...

fejből írtam a mappát, nem biztos, hogy pontosan ez, de nagyon hasonló

(#1146) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Na, mióta frissítettem a firefoxot 2.0.0.3-asra, azóta áramszünetkor (vagy restartnál) minden megnyitott ablak törlődik. :((( Előtte teljesen rendben meg tudta nyitni újra.
Más tapasztalt ilyesmit? - hátha más a bibi :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1147) Winner_hun válasza tomcsi23 (#1146) üzenetére


Winner_hun
félisten

iktass be egy aggregátort:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1148) tomcsi23 válasza Winner_hun (#1147) üzenetére


tomcsi23
veterán

honnan lehet letölteni? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1149) Thrawn válasza Winner_hun (#1147) üzenetére


Thrawn
félisten

:W :DDD
#1148 :R

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1150) Winner_hun válasza tomcsi23 (#1148) üzenetére


Winner_hun
félisten

A letöltéshez a mai tudomány még nem kínál megoldást, ellenben az újratöltésre már igen! Csak előtte be kell szerezni:( Ha ügyes vagy megúszod crack-elés nélkül:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.