Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Elég kezdő vagyok... Thunderbirdben hol kell megadni a postafiók jelszavát. MInden levelezőprogramnál be tudom állítani, ennél meg nem találom. Másik kérdésem az lenne, hogy nem tudjátok hogy az Enternetnek mi az smtp szervere?

(#1552) Brutforsz válasza Laybee (#1551) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Amikor megkíséreled lehívni a leveleidet, feldobja a jelszókérő ablakot, akkor dönthetsz arról, megjegyezze-e vagy sem.

A Thunderbird topik: [link]. :)

[Szerkesztve]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#1553) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Hi!

Lenne egy olyan problámám, hogy telepítettem a Megaupload toolbart, és azóta nem megy a Firefox. Leszedtem a Toolbart, és újratelepítettem a Firefoxot is, de továbbra sem megy. Esetleg ha valaki tudna segítení, hogy újra működjön a Firefox, azt nagyon megköszönném. :R :R :R :R

Nyugtával dicsérd a papot.

(#1554) EchoNorbi válasza EchoNorbi (#1553) üzenetére


EchoNorbi
tag

Thx! Már meg is oldottam, csak kicsit jobban oda kellett volna figyelnem. :B

Nyugtával dicsérd a papot.

(#1555) Kiskutya


Kiskutya
veterán

nemtom volt e mar de 1 dolog miatt nem hasznalom a firefoxot az pedig a nyiregyi foiskola oldalan a neptun rendszer. firfoxal egyszeruen nem lehet belepni valaki nem tud ra 1 megoldast? nem biztos hogy ismeritek itt 1 [link] itt barmire nyomok nem lep tovabb.

[Szerkesztve]

hmm...

(#1556) ragazzo válasza Kiskutya (#1555) üzenetére


ragazzo
őstag

Nem tudom mi lehet a gond, de nekem a Szent István Egyetem Neptun rendszere tökéletesen bejött mindig.Amíg kellett. [link] Nézd meg magad.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1557) Sil válasza Kiskutya (#1555) üzenetére


Sil
senior tag

A Neptun ActiveX alapú szutyok. Használj hozzá valamilyen külső klienst (pl Citrix, vagy sima Távoli Asztali Kapcsolat) vagy mondjuk IE Tab kiterjesztésnél állítsd be, hogy mindig IE motorral nyissa meg.

[Szerkesztve]

(#1558) Kiskutya válasza ragazzo (#1556) üzenetére


Kiskutya
veterán

valoszinu az mas.

hmm...

(#1559) Kiskutya válasza Sil (#1557) üzenetére


Kiskutya
veterán

ok koszi.

hmm...

(#1560) Tele von Zsinór válasza Kiskutya (#1555) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Amúgy a gond ott van, hogy az oldal vbscript-et akar használni, a fox azt meg nem tudja, ezért dob minden gombnyomásra js hibát. Ahogy Sil is mondta: IE Tab a barátod.

(#1561) Kiskutya


Kiskutya
veterán

nemtom ezt tudtatok e? [link]
en megcsinaltam es mintha tenyleg gyorsabb lenne!

[Szerkesztve]

hmm...

(#1562) Sil válasza Kiskutya (#1561) üzenetére


Sil
senior tag

Elmondom még egyszer:
a network.http.pipelining.maxrequests maximális értéke gyárilag 8. Nem tudom, honnan veszik, hogy érdemes 30-ra állítani, annak se lesz nagyobb hatása, mint a 8-nak.
Az nglayout.initialpaint.delay 0-ra állítása nem minden esetben ajánlott, mivel hibás oldalbetöltést eredményezhet.

(#1563) Boeing 737 válasza Kiskutya (#1561) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Én is megcsináltam de semmi említésre méltó nem történt. Sőt talán még lassab is.. :U

Az nglayout.initialpaint.delay 0-ra állítása nem minden esetben ajánlott, mivel hibás oldalbetöltést eredményezhet. Ha ez áll fenn hogy lehet a firefoxot alapra vissza állíítani úgy ahogy volt :F (nálam még nem volt csak kérdezem)



[Szerkesztve]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#1564) Kiskutya válasza Boeing 737 (#1563) üzenetére


Kiskutya
veterán

gondolom ugy ahogy modositottad:)

hmm...

(#1565) Sil válasza Boeing 737 (#1563) üzenetére


Sil
senior tag

Visszarakod 250-re, az az alapértéke az nglayout.initialpaint.delay-nek.

Ha használsz már valami gyorsítót-optimalizálót (akár progit, mint a FireTune, akár kiterjesztést, mint a FasterFox vagy a Tweak Network), akkor tök fölösleges ezekkel a beállításokkal szórakoznod, mellesleg, mivel azok is ezeket a preferenciákat módosítják.

(#1566) Integra


Integra
titán

nekem minden alkalmommal mikor megtelik a cache és csinálnia kéne egy automata ürtítést, kifagy az ff.
megáll. és nem csinál semmit.
aztán mikor kilövöm task managerből, mert másképp nem lehet, utána látom, hogy szépen tölti be újra az oldalakat. ezért gondolom, hogy ilyenkor mindig cache-t ürít
miért csinálja ezt?
van másnál is ilyen gond?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1567) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! A 2.0.02 mozillánál merre találom a jelszókezelőt? Köszi

(#1568) Sil válasza Integra (#1566) üzenetére


Sil
senior tag

Nem biztos, hogy ez a gond. A cache-t ugyanis minden egyes fagyáskor eldobja tudomásom szerint, tehát pont fordított az összefüggés.

(#1569) Sil válasza Laybee (#1567) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Beállítások / Biztonság.

(#1570) Integra válasza Sil (#1568) üzenetére


Integra
titán

akkor passzolom, hogy miért áll le időnként..
de kibaszott bosszantó
ugyanis ha manuálban takarítom a cahce-t, akkor ilyen gond nincsen

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1571) Laybee válasza Sil (#1569) üzenetére


Laybee
őstag

:R

(#1572) sonar


sonar
addikt

Sziasztok egy olyan problémám lenne, hogy be van állítva, hogy az ürlapokon megadott adatokat jegyezze meg, de most már felgyült egy pár téves leütés és pár ismi loginja is. Van rá lehetőség, hogy egyesével töröljem őket? Full factory resetet nem akarok rá nyomni.
THX

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1573) Vudu3


Vudu3
csendes tag

Sziasztok!
Ki tudja,hogy ha használok sebességoptimalizálót (Fasterfox,FireTune) és az user.js-t sem töröltem ki (miután olyan szorgalmasan megírkáltam),akkor melyik dominál, ha ugyanazokat a paramétereket módosítják? Egyébként rohadt gyors a FF2-m és még nem fagyott egyszer se le,csak nem tudom melyiknek köszönhetem.Valamelyik fölösleges. :DDD

Andariel

(#1574) Tele von Zsinór válasza sonar (#1572) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Előszedel a lenyílódobozt, amiben benn vannak az elírások, egérrel ráálsz és [del].

(#1575) Sil válasza Vudu3 (#1573) üzenetére


Sil
senior tag

Ezek gyakorlatilag ugyanazokkal a preferenciákkal operálnak, tehát kettő is felesleges közülük. Egyébként a user.js felülírja a prefs.js beállításait (a kiterjesztések pedig a prefs.js-t módosítják).
(Kicsit hosszabb verzió: amit az about:config-ban látsz, az gyakorlatilag a prefs.js tartalma. Ha valamit módosítasz az about:config-ban, ebbe a fájlba fogja menteni. A user.js viszont felhasználói fájl, annak a tartalmát a böngésző megnyitásakor tölti be, ha jól emlékszem. Tehát ha valamit átállítasz az about:config-ban, akár kézzel, akár kiterjesztéssel, ez a módosítás csak a következő újraindításig fog élni, ha a user.js-ben más van megadva, mert az felülírja. És utána már ez a user.js-sel módosított verzió fog elmentődni a prefs.js-be.)

(#1576) Vudu3 válasza Sil (#1575) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Páff neki! Épp most töröltem az user.js-t. Most már mindegy,meghaltvége.
Egyébként a prefs.js-ben nem találok olyan sorokat,ami az about:config-ra előjön (pl.:nglayout.initialpaint.delay). Hogy lehet ez? Már többször is bezártam a böngészőt.Nem menti ki?

Andariel

(#1577) AMD Power


AMD Power
titán

Lenne egy kérdésem. Ahányszor újrainditom a gépet annyiszor elfelejti ,hogy Kombinált módban szeretném látni a hsz-t itt PH-n..... :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1578) Sil válasza AMD Power (#1577) üzenetére


Sil
senior tag

Akkor szokott ilyet csinálni, ha pl a sütiket csak az adott munkamenetre (a böngésző bezárásáig) engedélyezed.

(#1579) Vudu3 válasza AMD Power (#1577) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Igaza lehet Sil -nek,erre az egyszerű válaszra rájöhettem volna.Nekem meg a csökkenő mód állandó eltűnése volt kicsit bosszantó. De a sütik akkor se kellenek,marad így.

Andariel

(#1580) Sil válasza Vudu3 (#1579) üzenetére


Sil
senior tag

Be lehet állítani oldalanként is, hogy pl csak a PH!-n engedélyezd, van ott egy Kivételek gomb hozzá.

(#1581) Vudu3 válasza Sil (#1580) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Köszi, kipróbálom! :R

Andariel

(#1582) sonar válasza Tele von Zsinór (#1574) üzenetére


sonar
addikt

Kösz :) ez volt aztán a triviális, én meg mit szenvedtem vele :B

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1583) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Ki milyen levelezőprogramot használ, mert a thunderbird nem működik jól :F

(#1584) Vudu3 válasza Laybee (#1583) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Én a Thunderbid 2.0.0.4 -et használom,az Outlook 2003 után kész megváltás. Bár még nem jöttem rá minden finombeállításra,de nem jelez kiszolgálóhibákat,visszautasításokat, mint az elődje.

Andariel

(#1585) Laybee válasza Vudu3 (#1584) üzenetére


Laybee
őstag

Én is azt használom, de valamikor lekérdez és valamikor meg nem, pedig nem nyúlok a beállításokhoz, tűzfalat se bántom. Nagyon érdekes...

(#1586) BosXx


BosXx
aktív tag

Internet parancsikonok használatakor a wind feldob egy hibaüzenetet, hogy a fájl nem található, de a firefoxot is megnyitja. ezt hogy lehet megszüntetni? :F
winxpsp2 és a legujabb ff, alapértelmezett böngészőnek beállítva.

ez az utolsó akadály, hogy kizárólagos explorer felhasználóból átpártoljak:)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#1587) Vudu3 válasza Laybee (#1585) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Eszközök\Postafiók beállításai\...több fiók lehet...kiszolgáló beállításai\
√ új üzenetek ellenőrzése indításkor
√ új üzenetek ellenőrzése 10 percenként
√ új üzenetek automatikus letöltése.
Ha ez eddig is így volt,akkor nézz utána a fölötte lévő beállításoknak.Én csak ennyit tudok,de a nick-em alatt látható, hogy miért. Amúgy rohadtul be vagyok rúgva.

Andariel

(#1588) Laybee válasza Vudu3 (#1587) üzenetére


Laybee
őstag

Mit ittál? :))

(#1589) Vudu3 válasza Laybee (#1588) üzenetére


Vudu3
csendes tag

2literborotmeg1dekahhubitmeg2söröt....aktualizálás folyamatban (pillanatnyi paraméterek)

''A'' vírus támadás! ....Eltűntem.

[Szerkesztve]

Andariel

(#1590) Chandler


Chandler
senior tag

hali

frissítettem a firefoxot 2-esre, és most vmi hibajavító cucc bevan kapcsolva.
ezt hol tudom kikapcsolni? nagyon zavaró

(#1591) Tele von Zsinór válasza Chandler (#1590) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tools-Options-Advanced-General-Check my spelling as I type

(#1592) Chandler válasza Tele von Zsinór (#1591) üzenetére


Chandler
senior tag

áhh hálás köszönetem :)

(#1593) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Kicsit felment bennem a pumpa :W Hogy lehetséges az, hogy win xp alatt csinálok egy új profilt. Azt még megértem, hogy ebben az új profilban sz alap firefox könyvjelzők vannak, merthát új. De mikor visszaléptem a régi profilomba, onnan is kipuculta sz összeset, mintha átvette volna az új profil beállításait a régi :Y

Dok. and Sett. mappában rákerestem a bookamrkokra, de mind ugyanazt az alapot tartalmazza. Szóval szerintem nagy az esély rá, hogy tehetem vissza a több mint 1 hónapos saját mentésemet.
Ez valami bug, vagy mi? Ha van rá esetleg valami varázslat akkor valaki elmesélheti nekem. Eddig meg voltam elégedve a Firefoxal, de most elég nagyot csalódtam benne.

ja igen 2.0.0.4-es verziót használom.

[Szerkesztve]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1594) Brutforsz válasza wiggen123 (#1593) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A Firefox minden nap készít automatikusan mentést a könyvjelzőidről, ezek közül mindig a legutóbbi 5 nap anyaga érhető el.

A fájlok helye alapértelmezésben: C:\ Documents and Settings \ Felh. név \ Application Data \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ random.default \ bookmarkbackups

Kíséreld meg innen importálni a régi könyvjelzőidet, remélhetőleg ez megoldja a problémádat.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#1595) wiggen123 válasza Brutforsz (#1594) üzenetére


wiggen123
aktív tag

1 újraindítás megoldotta. Te jó ég Windows powa :O
Teljesen kiment a fejemből, hogy winfoson ezzel kell kezdeni a debugolást :(

[Szerkesztve]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1596) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na most én is kérdezek egyet. Már régóta fennál egy problémám. Akárhonyszor használom firefoxxal a quicktime plugint, kidob: a bővítmény érvénytelen műveletet hajtot végre üzenettel.
Kitöröltem az összes quicktime plugin és minden más fájlt, kiírtottam registryből és felraktam a 7.1.6 verziót. A hiba maradt. Ötlet?

(#1597) Brutforsz válasza WonderCSabo (#1596) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Nekem annak idején borsódzott a hátam a QuickTime-os dolgoktól, de volt néhány videóm, amihez kellett a kodekrendszer, ezért kipróbáltam és egyből meg is kedveltem a QuickTime Alternative csomagot [link].

Böngészőben még nem próbáltam, csak offline használtam eddig, de van benne plugin a Firefoxhoz is (gyanítom, a hivatalos QuickTime plugin). Szerintem egy próbát megér a dolog.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#1598) Sil válasza WonderCSabo (#1596) üzenetére


Sil
senior tag

A teljes elérési út mutatásához kapcsold át az about:config-ban a plugin.expose_full_path kulcsot true-ra (ha nem létezne, létre kell hozni, logikai típusú), és utána nézd meg az about:plugins-ban, hogy hol és milyen fájlt keress, és azt töröld (Firefoxot csukd be előtte). Alapból elvileg a C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\ mappában kell lennie, és valami npqt... kezdetű fájlneve van.

(#1599) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Meg lehet valahogy oldani, hogy a böngésző vagy csak az egyik tab ne használhassa a hangkártyát? (megőrjít az egyik oldalon levő sound effect amit nem lehet levenni, de a Winamp megy közben így a némítás nem jó).

[Szerkesztve]

(#1600) Sil válasza VÁMpír (#1599) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm. Stop Autoplay kiterjesztés?
[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.