Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) dni válasza Sil (#650) üzenetére


dni
őstag

:R

(#652) Imy válasza Imy (#647) üzenetére


Imy
veterán

UP! :(
Csak a beváltakra, hasznosakra lennék kiváncsi

(#653) Sil válasza Imy (#652) üzenetére


Sil
senior tag

Jelen pillanatban 61 kiterjesztésem van... Kicsit hosszú lenne... ;)

(#654) Imy válasza Sil (#653) üzenetére


Imy
veterán

Az nem semmi :DDD , Nekem csak a hasznosak kellenének...

(#655) PazsitZ válasza Imy (#654) üzenetére


PazsitZ
addikt

Itt például találsz magyar leírást az egyes kiterjesztésekről: [link]
Ez a topic meg külön a kiterjesztésekre specializálódott: [link]

- http://pazsitz.hu -

(#656) Sil válasza Imy (#654) üzenetére


Sil
senior tag

Ó, az annyira nem szűkíti le a kört, mint gondolnád, szinte mind hasznosak...

(#657) Imy válasza PazsitZ (#655) üzenetére


Imy
veterán

A magyar leirások nagyon jok, köszönöm! :)
Jobb mint az angol.

(#658) Chili7


Chili7
őstag

Hello! Thunderbird segítséget kérnék.

(hátha itt tudja valaki)

OE-nél a levelek kijelölésénél, - amikor egymás után többet jelölök ki ''Ctrl+klatty''-al, akkor azt a levelet meg is jeleníti, amelyikre utoljára kattintok.
A thundetbird-nél ez most nincs így, mikor a másodikat jelölöm ki, akkor ahol meg szokta jeleníteni a levél tartalmát, ott üres lesz.
Be lehet ezt állítani?
thx

(#659) Tele von Zsinór válasza Sil (#656) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha nem lenne valami haszna, akkor gondolom nem is lenne fenn. Én úgy vagyok, hogy néha sokallom a ~30 kiterjesztésem és nekiállok gyepálni, és ha nagy nehezen sikerül 1-2t leszedni, az már nagy teljesítmény :)

(#660) Imy válasza Tele von Zsinór (#659) üzenetére


Imy
veterán

Nekem jelen pillanatban 2 van fent, az AD blok progik, a többi Nekem egyenlőre nem kell

(#661) ivcsi86


ivcsi86
tag

hali.
a Mozilla 2.0-n belül hol lehet kikapcsolni a TARTALOMSZÜRÉSt,mert nagyon idegesitö,egy pokeres oldalt se hoz be.... please help!!!

(#662) Sil válasza ivcsi86 (#661) üzenetére


Sil
senior tag

Alapból nincs benne tartalomszűrés, csak ha felraktad valamelyik AdBlock kiterjesztést. Annak az ideiglenes kikapcsolása Ctrl+Shift+B. De mivel te adod meg hozzá a szűrőfeltételeket, nem hiszem, hogy olyan oldalt blokkolna, ami neked amúgy kell. Biztos nem a tűzfalad tartalomszűrő része blokkolja?

(#663) ivcsi86 válasza Sil (#662) üzenetére


ivcsi86
tag

sztem nem tüzfal mert explorerrel meg bejön,csak azt nem igazán akarom használni,mert jön rajtakeresztül a sok szemét. és véglegesen hogy lehet ezt kikapcsolni?
ezrt irja ki pontisan:''
Ezt a weblapot letiltotta a Tartalomszűrés.
A megnyitni próbált weblapon tiltott tartalom (Szerencsejáték) található, ezért a Tartalomszűrés blokkolja a lap elérését.

A weblap megnyitásához kattintson a rendszertálcán található ikonra, és válassza a Tartalomszűrés pontot. Ekkor két lehetősége van:

* Kattintson a Webhelylista megjelenítése… parancsra, majd jelölje ki és engedélyezze a blokkolt webhelyet.
* Ha ki szeretné kapcsolni a tartalomszűrést a munkamenet idejére, válassza a Weblapszűrő felfüggesztése lehetőséget.


Megjegyzés: Mindkét művelethez meg kell adni a tartalomszűrési jelszót.''

[Szerkesztve]

(#664) Sil válasza ivcsi86 (#663) üzenetére


Sil
senior tag

Ez tuti nem a Firefox, ami ezt kiírja. Milyen ikonok vannak ezen a bizonyos ''rendszertálcán'' (a jobb alsó sarokban az óra mellett)? Ha nem tűzfal, akkor valami más biztonsági szoftver? Pl Norton Internet Security?

Megjegyzem, az internetes pókeres oldalakkal csak csínján bánj, azok hajlamosak kártevőket terjeszteni. Igaz, hogy a Firefox miatt az ActiveX segítségével telepíthetők kiesnek, de azért legyen rendes védelmed (tűzfal, vírusirtó, spyware-irtó, persze friss adatbázissal), ha ilyen helyekre jársz.

[Szerkesztve]

(#665) ivcsi86 válasza Sil (#664) üzenetére


ivcsi86
tag

ez upc-s security plus.
viszont sikerült kibüszöbölni.
nagyon köszi a segitséget. rovábbi joo forumozást!

(#666) #54715584 válasza Sil (#86) üzenetére


#54715584
törölt tag

sziasztok,

egyik naprol a masikra egyszerre csak egy szalon fut a letoltes, pontosabban egyszerre csak egy file-t tudok tolteni
a beallitasoknal nem talaltam semmit, ami erre utalt volna, hogy lehet ezt megvaltoztatni?
a 86-os hszben leirtaknak megfeleloen beallitottam az erteket, de azota sem akar egyszerre 1-nel tobb szalon tolteni

(#667) Shim


Shim
őstag

Hajónapló. Csillagidő 200701301213.

Rájöttem, hogy az F6 billentyű lenyomásával kijelölődik a címsor. Újra teljes életet élhetek. Eddig Ctrl+L-lel küszködtem.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#668) Tele von Zsinór válasza Shim (#667) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

És a Ctrl-K kombinációt ismered? :)

(#669) Shim válasza Tele von Zsinór (#668) üzenetére


Shim
őstag

Ááá! Te galád.

:)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#670) Sil válasza Shim (#667) üzenetére


Sil
senior tag

(#671) gyurmanc


gyurmanc
tag

sziasztok

lenne egy kérdésem.
találok-e a firefox-hoz olyan bővitményt amivel egyszerüen letudok menteni kissebb videokat.

köszönöm

(#672) Tele von Zsinór válasza gyurmanc (#671) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Milyen videóra gondolsz? Ha linkelt vagy <embed>-elt videó, akkor ott a beépített letöltéskezelő, ha nem tetszik, akkor a DownThemAll! kiterjesztés.
Ha flashvideó, mint mondjuk a youtube vagy a google video, akkor a VideoDownloader kell neked.

(#673) Tele von Zsinór válasza Shim (#669) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ezt nemnek veszem : :DDD

(#674) Mosómedve


Mosómedve
tag

Abszulút kezdő vok az informatikában, de sokat hallom, hogy az Explorer-t érdemes lecserélni Firefox-re, Opera-ra, stb. Miért? Ezek mivel tudnak többet, jobbat? Esetleg - ha szabad ilyet kijelenteni - melyik a legjobb böngésző?

(#675) Tele von Zsinór válasza Mosómedve (#674) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Elsősorban biztonság miatt érdemes, aztán ahogy megszokod, kényelem miatt is, például ez pluginekkel bővíthető.
Firefox vagy Opera? Hmm, ebben a topicban szerinted melyiket fogjuk ajánlani? :)

(#676) Imy válasza Mosómedve (#674) üzenetére


Imy
veterán

Firefox nagyságrendekkel jobb, probáld ki s meglátod, ha az IE-t már használtad, és felteszel egy Firefoxot, utánna már nem fogod szivessen a IE-t használni. Olyan oldalak amik csak IE alatt mennek az sem probléma a Firefoxnak, van hozzá kiegészítés, hogy IE motorral menjen az adott oldal megnyitásakor. Apropo kiegészítések, abbol nagyon sokféle van hozzá.....És ha itt tartunk akkor rengeteg skin is.... Szoval Firefox!

(#677) Mosómedve válasza Imy (#676) üzenetére


Mosómedve
tag

Értem. Köszi a segítséget. Gondolom a legújabbat érdemes letölteni a FireFox-ból...melyik verzió ez? Vagy tudtok valami noormális site-ot, ahonnan le tudom tölteni a legújabbat?

(#678) Nabu válasza Mosómedve (#677) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ennél normálisabb már nincs is: :DDD [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#679) WonderCSabo válasza Mosómedve (#677) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A legújabb verzió a 3-as [link] , de a legújabb használható
verzió a 2.0 [link], de az angol site-on [link] vannak a kiterjesztések, témák.

(#680) Mosómedve válasza WonderCSabo (#679) üzenetére


Mosómedve
tag

Háááttt...ezt a hsz-t még IE-el írom. A 2.0-át letöltöttem és felraktam, de elég labilisnak tűnik...sok weblapot csak többszöri próbálkozásra akar behozni, van ami pedig egyáltalán nem ment (például ide sem tudtam bejelentkezni). :(
Lehet, hogy az tesz be neki, hogy közben fut a BitComet, de ez az IE-t nem nagyon hatotta meg...jó, lelassult, de legalább működött. Azért nem adom fel, lehet, hogy csak első blikkre nem okés... :DDD
Van esetleg valami plug-in, amit érdemes már a legelején felrakni, vagy ezek ilyen fakultatív dolgok? :U

(#681) Winner_hun válasza Mosómedve (#680) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha ide nem tudsz bejelentkezni akkor cookikat töröld, utána már fog menni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#682) WonderCSabo válasza Mosómedve (#680) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, nem tudtál a PH!-ra bejelentkezni? Ez érdekes... Egyébként a fasterfox nevű extension elég jól begyorsítja a firefoxot [link], és még a firefox beállításait is buherálhatod [link] . Én már az 1.5 verzió óta használom ezt a böngészőt és a tapasztalatom az, hogy gyorsabban és jobban jeleníti meg az oldalakat. Érdemes felrakni az IE Tab nevű kiegészítőt is, mely egy kattintásra IE motorrral nyit meg egy oldalt FireFoxon belül [link]. De a kiegészítők ebbe a topikba tartoznak [link]




[Szerkesztve]

(#683) Sil válasza WonderCSabo (#679) üzenetére


Sil
senior tag

Nincs még 3.0, ne reklámozd a fejlesztőknek szóló tesztverziókat. Abból az Alpha 1 jelent még csak meg (ha a nightly-kat nem számítjuk), és az nem ajánlott kezdőknek.

(#684) Sil válasza Mosómedve (#680) üzenetére


Sil
senior tag

A tűzfalad nem akadályozza véletlenül?

(#685) WonderCSabo válasza Sil (#683) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy látszik picit féreérthetően írtam a hsz-emet, bocsi. Szóval úgy gondoltam, hogy a legújabb éppen fejlesztésben lévő verzió a 3-as, de a nagyközönség által használható a 2.0 .

(#686) Sil válasza WonderCSabo (#679) üzenetére


Sil
senior tag

Egyébként a firefox.hu-n is van egy kisebb gyűjtemény a kiterjesztésekből, magyarítva.

(#687) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, a melohelyemen ha sok oldalt (6-8 db) nyitok meg, akkor lefagy a bongeszo, vagy nagyon akadozik a gep, es sztem ez a sok flash animaciotol van...
otthon ezzel nincsen bajom, akar 20 oldalt is kepes egyszerre nyitva tartani, nem akad meg a flash miatt...
mar ujratelepitettem nem egyszer a programot es mindent, ami szukseges volt meg, de nem mukodik :(

(#688) Imy válasza WonderCSabo (#679) üzenetére


Imy
veterán

Itt vannak magyar kiterjesztések itt, a magyar oldalon. [link]
Témákat csak az angolon láttam...

(#689) 0519


0519
senior tag

Oldalon belüli beírós kereséshez hogyan kaphatnám vissza a 'Következő találat', 'Előző találat' gombokat?

[Szerkesztve]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#690) Sil válasza #54715584 (#687) üzenetére


Sil
senior tag

A Flash-t próbáltad már újratelepíteni? Pl videokártyához a legfrissebb driver van fent?

(#691) Sil válasza 0519 (#689) üzenetére


Sil
senior tag

Lásd itt legalul: [link]

(#692) #54715584 válasza Sil (#690) üzenetére


#54715584
törölt tag

a flash-t is ujratelepitettem, a videokartya drivert nem neztem, es mivel ceges (raadasul multi) gep, a drivereket sem tudom ujrstelepiteni

(#693) WonderCSabo válasza #54715584 (#687) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szükségesek a flashek? Adblockal le tudod őket tiltani így nem jelennek meg.

(#694) 0519 válasza Sil (#691) üzenetére


0519
senior tag

Működik, kösz.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#695) bio


bio
csendes tag

hali
szeretném a firefoxban azokat a beállításokat használni, amivel el tudom érni hogy adott oldalon csak a legfontoabb dolgokat töltse le.melyek ezek? mobilinternet miatt kényszerülök rá :O segítsetek...
köszi

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#696) WonderCSabo válasza bio (#695) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy adblock nevű kiterjesztést mindenléppen rakd fel, ez letiltja areklámok letöltését.
Egyébként mit értesz te a legfontosabb alatt?

(#697) bio válasza WonderCSabo (#696) üzenetére


bio
csendes tag

végülis 1 körben a reklámoktól akarok megszabadulni...aztán meglátom hogy tudok gazdálkodni(legvégső esetben csak szöveg :D ) .....fő dolgok amire majd használni fogom....email,fórum,iwiw,vatera, kicsi google,index, ph.....így kb ennyi...a progit megnézem

[Szerkesztve]

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#698) bio válasza WonderCSabo (#696) üzenetére


bio
csendes tag

feltettem...meg még egy csomó mást is találtam itt:[link]
thx :R :R :R

holnap kezdem a tesztelést :DD

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#699) Gyomman


Gyomman
aktív tag

Lenne egy kérdésem: Már másodszor fordul elő, hogy a mozilla ''első használatnak'' mondja, amikor elindítom, nem is emlékszik a korábbi oldalakra, pl.: a prohardver.hu-t is teljesen be kellett gépelnem, mert nem emlékezett rá. Az előzmények és a kedvendek megvannak. Mi lehet a probléma?

Cogito ergo sum

(#700) WonderCSabo válasza Gyomman (#699) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Beállítottad alapértelmezett böngészőnek? Mennyi napra állítottad, hogy megjegyezze a látogatott weboldalakat?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.