Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) #54715584 válasza Noxy (#900) üzenetére


#54715584
törölt tag

restellem :B :R

(#902) akasp


akasp
senior tag

na sziasztok!

kellene egy olyan plugin, hogyha egy nagyobb fájlt töltök le, akkor azt meg tudjam állítani, úgy, hogy kikapcsolom a gépet és bekapcsolom, akkor ugyanonnan lehessen folyatni.

kösszi

na másszóval :egy jó kis download manager firefox alá

[Szerkesztve]

(#903) Tele von Zsinór válasza akasp (#902) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

downthemall kiterjesztes: [link]

(#904) attika80


attika80
aktív tag

Sziasztok. Van egy kis problemam az online radioval. Szoktam hallgatni a slager radiot, de tortent valami es nem mukodik.

windows madia player plug in dynamic link library
A bovitmeny ervenytelen muveletet hajtott vegre, celszeru ujrainditani a firefox-ot.

Mi lehet ez nem tudna valaki megmondani? Tegnap meg semmi baja nem volt, es akarmelyik bongeszot akarnam hasznalni nem jo. Pl az opera hibauzenettel leall, es az IE-is

(#905) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, miota feltelepul a microsoft wga vagy mifene kiegeszitese, azota mindig megjegyzik az utolso oldalt, es azt tolti be frissites nelkul... hol lehet ezt kikapcsolni?

(#906) Noxy válasza attika80 (#904) üzenetére


Noxy
veterán

Full Step-By-Step Guide: Embedded Windows Media in Firefox : [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#907) Gyick


Gyick
őstag

hi!
azt szeretném kérdezni hogy van e a firefoxhoz olyan plugin ami letudja menteni az oldalt egy htmlbe
(ugy értem egy fájlba nem html+_files-mappa)Az explorerrel le lehet igy menteni(webarchivum) csak szart se ér..
válaszokat előre is köszi

(#908) Sil válasza Gyick (#907) üzenetére


Sil
senior tag

Van hasonló, a MAF (Mozilla Archive Format).

(#909) Gyick válasza Sil (#908) üzenetére


Gyick
őstag

És ez konkrétan hol van?
portable Firefox-ot használok lehet ezért nem találom....

(#910) Sil válasza Gyick (#909) üzenetére


Sil
senior tag

Ez egy kiterjesztés. [link]

(#911) Balinov válasza Sil (#910) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi Sil, épp ilyen dolgot kerestem ff-hez. :R
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#912) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Problémám a következő:
Ha a netről megnyitnék 1 mp3-at, elkezdi lejátszani a quicktime az oldal közepén.
Quicktime beállításainál kiikszeltem az mp3-hoz társítást. FF-ban nem találom hol vannak az ilyen hozzárendelések.
Én az szeretném hogy megkérdezze, megnyitás vagy mentés?

- http://pazsitz.hu -

(#913) Nabu válasza PazsitZ (#912) üzenetére


Nabu
aktív tag

Eszközök,beállítások,tartalom,fájltípusok,kezelés gomb...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#914) PazsitZ válasza Nabu (#913) üzenetére


PazsitZ
addikt

Köszi, már megoldódott, csak FF1.5.0.10-ben máshol van, de sikerült megtalálni.

- http://pazsitz.hu -

(#915) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Operában alapból benne van egy olyan funkció hogy ha valaki böngészik és nyom egy vissza gombot akkor mindenféle töltgetés nélkül az előző állapotot jeleníti meg, nem tölt be újból semmit sem. Ilyen van ff-hoz is?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#916) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Esetleg olyan van, hogy egyszerre két lap legyen megjelenítve egy böngészőablakban, mintha az meg lenne osztva?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#917) Blackmate


Blackmate
senior tag

Van a Firefox-nak olyan hordozható (portable) verziója, amiben el tud tárolni oldalakhoz tartozó jelszavakat egy pendrive-on (ezen hordoznám), és oda is szemetel (cache)?

(#918) Nabu válasza Blackmate (#917) üzenetére


Nabu
aktív tag

[link] A cache te állítod oda ahova akarod!

''Átállítani úgy a helyet úgy lehet, hogy pl az about:config-ban létrehozol egy browser.cache.disk.parent_directory nevű karakterlánc típusú preferenciát (jobb egérgomb bármelyik soron, új), ennek az értéke legyen az új elérési út.''

by: Sil

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#919) #35692544


#35692544
törölt tag

hi

feltelepítettem a vista alá és ugrál a képe 1-2 sornyit másodpercenkén fel-le
de csak ez a progi ugrál

(#920) rii


rii
nagyúr

megvan ... tool-options-content-filetypes(manage)

firefoxnál véelten bekapoclsva hagyatam az a RADIO BUTTON-t, hogy nindig a kijelölt műveletet végezze el, ha rálkikkelek egy linkre ...

hogy lehet visszacisnálni, hogy ujből kérdezzen rá?


[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#921) Sil válasza #35692544 (#919) üzenetére


Sil
senior tag

Nem üres véletlenül a Könyvjelző Eszköztárad? Ha az, rejtsd el, vagy tegyél rá legalább egy könyvjelzőt.

(#922) Sil válasza Nabu (#918) üzenetére


Sil
senior tag

A portable verziónál nem kell külön állítgatni, az már eleve a pendrive-on hozza létre a profilt. (Maximum át kell bele másolgatni a jelenlegi profilból a megfelelő fájlokat, pl a jelszavakhoz a key3.db-t és a signons.txt-t.)

(#923) #35692544 válasza Sil (#921) üzenetére


#35692544
törölt tag

de lehet, hogy az volt
az xp alatt nem csinált ilyet

(#924) Sil válasza Winner_hun (#915) üzenetére


Sil
senior tag

Az 1.5-től felfelé alapból így csinálja a Firefox is. Mivel ezeket az oldalakat az ún. ''memory cache''-ben tárolja, ezért ha ezt a funkciót gyakran használod, akkor nem árt, ha a memory cache méretét nem korlátozod le nagyon. A memory cache mérete alapból a rendelkezésre álló memóriától függ, de szokták korlátozni, mivel így lehet csökkenteni a Firefox memóriahasználatát (ha látsz az about:config-ban egy browser.cache.memory.capacity nevű kulcsot, akkor nálad korlátozva van).
Hogy hány oldalat tárol így, az alapból szintén a rendelkezésre álló memória függvénye. 1GB-nál és afölött pl alapból 8-at. Ezen a browser.sessionhistory.max_total_viewers állítgatásával lehet változtatni. Ennek az értéke alapból -1 (ekkor függ a memóriától), 0-nál van kikapcsolva, és bármilyen más érték a tárolt lapok maximális száma.

(#925) Sil válasza Winner_hun (#916) üzenetére


Sil
senior tag

Van rá többféle kiterjesztés is (pl twoview, Split Screen, Content Holder,stb). A legújabb a Split Browser, amivel már nemcsak kétfelé lehet osztani az ablakot, hanem tetszőlegesen.

(#926) Winner_hun válasza Sil (#924) üzenetére


Winner_hun
félisten

browser.cache.memory.capacity-m van. 2 giga memória van a gépben, felőlem annyit eszik belőle amennyit akar, elfér:) Az browser.sessionhistory.max_total_viewers-nél az értéket átállítottam nullára. A browser.cache.memory.capacity-val nem kell semmit sem csinálni? Pl törölni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#927) Winner_hun válasza Sil (#925) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igazság szerint azt hittem, hogy túl sokat akarok, de kellemesen csalódtam (ismét). Ez jól jött nagyon, thx:R
mod: Azért ennyire nem egyszerű a dolog, jó hogy nem jó valamit nekem:P
A Split browsert szedtem le (azt hiszem végigpróbálom a többit is) viszont ezzel az a gond, hogy van nekem egy Scrollbar Anywhere kiterjesztésem, amivel a jobb klikk lenyomása után tudom elég gyorsan mozgatni az oldalt, namost az csak egy lapon működik:F Ez a scrollbar kiterjesztés hibája vagy a split-é?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#928) Sil válasza Winner_hun (#926) üzenetére


Sil
senior tag

A browser.cache.memory.capacity-n jobb egérgomb, Visszaállítás, akkor visszaáll az alapbeállításra (ami -1, azaz memóriafüggő). 2GB esetén 1.5.x-nél alapból 45056 (44MB), 2.0-tól pedig 24576, azaz 24MB. (De lehet tetszőleges érték, KB-ban megadva, azaz kiválasztod, hány MB-ot akarsz, és megszorzod 1024-gyel.)

Ha a browser.sessionhistory.max_total_viewers-t 0-ra állítod, akkor kikapcsolod a gyors előre/visszalépést. Mintha nem ezt akartad volna eredetileg elérni... Annyira rakd, ahány oldalat meg akarsz vele jegyeztetni így, hogy visszalépésnél ne töltse újra. Alapból 2GB-nál is 8, de ez ablakonként van, nem tabonként.

(#929) Sil válasza Winner_hun (#927) üzenetére


Sil
senior tag

A legtöbb kiterjesztést nem ilyen osztott ablakos megoldásokra tervezik, előfordulhat, hogy nem fog menni ilyenkor némelyik.

(#930) Winner_hun válasza Sil (#928) üzenetére


Winner_hun
félisten

A browser.cache.memory.capacity-n a visszaállítás szürke, nem elérhető funkció:F

A másikat betettem 20-ra, biztos ami biztos alapon:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#931) Sil válasza Winner_hun (#930) üzenetére


Sil
senior tag

Akkor nyilván már alapon van. Ha változtatva van rajta, akkor félkövérrel szedi azt a sort.

(#932) Winner_hun válasza Sil (#931) üzenetére


Winner_hun
félisten

browser.sessionhistory.max_total_viewers-t beraktam -1-re, 20-ra, de nem az igazi. IWIW-en ha lépkedek ott mindig tölt:F:O Operát megnéztem, az meg ugrál, nem tölt semmit.:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#933) DTF


DTF
aktív tag

Sziasztok!

A problémám az, hogy a firefox és az IE 2-3 percenként újraindítás után is állandóan leáll mert hibát észlel. tudok tovább netezni, csak az az ablka ne lenne ott. Mi lehet a gond?
Utána olvastam itt a fórumon, de nem tudtam megoldani a problémát (lekapcsoltam egy pár olyan programot (Skype, Flashget, stb.) ami esetleg akadályozná, de nem).

DTF

DTF

(#934) DTF válasza DTF (#933) üzenetére


DTF
aktív tag

Érdekes, hogy csak a PH-s weboldalaknál teszi ezt.

DTF

(#935) Winner_hun válasza DTF (#934) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fingom nincs, hogy mi lehet, de kuki és cache ürítést szerintem próbáld meg

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#936) DTF válasza Winner_hun (#935) üzenetére


DTF
aktív tag

Megtettem mind a sütik mind pedig a gyorsítótár ürítését, semmi még mindig csak ennél az egyetlen weboldalnál írja ki a hibát, kb 1 perc múlva.

[Szerkesztve]

DTF

(#937) DTF válasza DTF (#936) üzenetére


DTF
aktív tag

A hibajelentés elküldése után a további információra kattintva a követkekő hibaüzenetet írta ki a windows? [link]



DTF

(#938) Winner_hun válasza DTF (#936) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem itt kérdezd meg: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#939) trassher


trassher
addikt

miért van az hogy nyomtam egy reset-et és a mozillám elfelejtett minden könyvjelzőt és minden login információt? ha viszont újra be akarok rakni egy oldalt a könyvjelzők közé akkor nem engedi csak ha az aésó részben kiválasztom a könyvjelzők pontot és ha kattintok az OK-ra akkor pedig névtelenül menti el a könyvjelzőt? ez már kb. az ötödik alkalom hogy ezt csinálja

Redmi Note 7

(#940) Sil válasza trassher (#939) üzenetére


Sil
senior tag

Megsérülhetett a profilodban valamelyik fájl, valószínűleg a localstore.rdf (legalábbis az, hogy a könyvjelzőket nem menti el, az ennek egy jellemző tünete). Csukd be a böngészőt, keresd ki ezt a fájlt a profilodból és töröld. Utána be kell majd állítgatnod újra az eszköztárakat.

(#941) Dictator^


Dictator^
veterán

firefoxba hogy nyomom be hogy a kepeket tobb %os mereten jelenitse meg?
jobban raneznek par kepre.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#942) Tele von Zsinór válasza Dictator^ (#941) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Rákattintasz és akkor 100% lesz.

(#943) Winner_hun válasza csibor (#847) üzenetére


Winner_hun
félisten

jájj:D:B

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#944) Winner_hun válasza Dictator^ (#941) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pl így? [link]
Ha igen, Image Zoom nevű kiterjesztés kell neked

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#945) Dictator^ válasza Winner_hun (#944) üzenetére


Dictator^
veterán

jaja ez kene :)
extension zoom firefox szavakkal kerestem, de nem volt sok idom, at tudnad dobni mailon vagy linkelni pls?
meg egy leirast rola. koszonom.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#946) Winner_hun válasza Dictator^ (#945) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

Leírást? Felteszed, jobb klikk a képen és meglátod az új menüket, azokkal lehet állítgatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#947) Dictator^ válasza Winner_hun (#946) üzenetére


Dictator^
veterán

okes, en amugy vmi kulon filet talaltam amit bemasolni kellett volna vhova.
nem neztem meg rendesen. (amugy operauservagyok, csak mivel firefoxnal lattam ezert itt csinalom meg, talan operahoz is van).
na mind1 nezem koszi.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#948) Dictator^ válasza Winner_hun (#946) üzenetére


Dictator^
veterán

bemásoltam mozilla konyvatarba a cuccokat a filebol.
aztan jobb klikk a kepen es nem tortent semmi. ugyanaz a menu maradt mint eddig mit hagyok ki?
kurvara nem ertek mozillahoz

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#949) Winner_hun válasza Dictator^ (#948) üzenetére


Winner_hun
félisten

Huhh, azt hittem ennyire nem vagy kezdő ff téren:)
Amit leszedtél, azt a firefoxban File / File megnyitása és ott töltsd be:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#950) Mazka05 válasza Winner_hun (#949) üzenetére


Mazka05
őstag

Hali Winner_hun! Jó lett a arcképed! Grat hozzá!:)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.