Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) tomcsi23 válasza Winner_hun (#1150) üzenetére


tomcsi23
veterán

Afene, mehetek megint a kínaira ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1152) sekli válasza Nabu (#1143) üzenetére


sekli
addikt

nemnem, en az ujat hasznalom, dereng is valami, hogy eltuntettem a nagyitot, de hogy mikor es miert, az mar nem...:U talan azert, mert sohase hasznaltam...:)

(#1153) Sil válasza sekli (#1152) üzenetére


Sil
senior tag

userChrome.css-sel esetleg?

(#1154) Sil válasza tomcsi23 (#1146) üzenetére


Sil
senior tag

Az Eszközök / Beállítások / Főlap fülön mi van beállítva kezdőlapnak (rögtön a legelső opció)?

(#1155) Sil válasza Nabu (#1141) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm, pedig a hivatalos helpfájljában van egy olyan opció a második fülön (Events, azon belül Tab Opening), hogy Open Tabs from / Search Bar, az nem erre való? Igaz, ebben nem vagyok otthon, sose használtam ezt a kiterjesztést.

(#1156) PeL


PeL
addikt

Az lenne a kérdésem hogy a Firefox mindig tartja a kapcsolatot ilyen reklámoldalakkal ?
[link]

(#1157) Tele von Zsinór válasza PeL (#1156) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nálam nincs ilyen kapcsolat. Egyre több oldalon van gugli reklám, valószínűleg ilyeneken jártál, és nem zárta rögtön a kapcsolatot, szokott ilyet.

(#1158) tomcsi23 válasza Sil (#1154) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ahogy megnéztem ezen a gépen, az üres oldal lehet beállítva (otthon megnézem pontosan). Ha a vindózt lelövöm, vagy a Firefoxot, akkor rendre felajánlja az előző munkamenetet. A jelenség akkor nincs meg, ha újraindul a rendszer hirtelen.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1159) gyurman


gyurman
tag

Reklámablakok firefox-xal.
Szervusztok!

Már nagyon idegesít. Egy csomó reklámablak jelenik meg firefox elindításakor gép újraindítása után.
Elindítja az explorer-t és betölt oldalakat. Mit tegyek?
Már volt cache ürítés, spybot, rátrelepítés, de még mindig jönnek az ablakok és a nod32 pedig adaware virust észlel.
Mit tehetek szerintetek?

(#1160) Tele von Zsinór válasza gyurman (#1159) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

nod nem tudja irtani, vagy mi?

(#1161) gyurman válasza Tele von Zsinór (#1160) üzenetére


gyurman
tag

De írtja, aztán megint lesz.
Most Operát használok
De mégis jó lenne kijavítani.

[Szerkesztve]

(#1162) Tele von Zsinór válasza gyurman (#1161) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ezek szerint mégsem irtja. FF safe mode segít?

(#1163) PeL válasza Tele von Zsinór (#1157) üzenetére


PeL
addikt

Ahham, én is erre gyanakodtam, csak az a gáz hogy restart után is ahogy megnyitom a Firefox-ot ugyanúgy ott van az a folyamat, de átnéztem Ad-Aware SE-vel, Spybottal, meg az Outpost kémprogram keresőjével is és egyik sem talált semmit, szal nem tom mi ez, de idegesít :DDD

(#1164) Tele von Zsinór válasza PeL (#1163) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Milyen forgalom van rajta?

(#1165) Nabu válasza Sil (#1155) üzenetére


Nabu
aktív tag

Megint igazad van, mint mindig :B !
De ha fent van a searchload options is akkor már nem működik a tab mix plus-ban mivel ellentétes beállítás lenne....
Egyébként miért nem használod?

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1166) sekli válasza Sil (#1153) üzenetére


sekli
addikt

esetleg tudnad egy kicsit pontositani...? :R

mod: meg valami: a ctrl+shift+del az torli a cache-t, de az ossz memoriahasznalat ilyenkor sem csokken, akko ez igy mire jo...?

[Szerkesztve]

(#1167) PeL válasza Tele von Zsinór (#1164) üzenetére


PeL
addikt

Mint az előbbi képen látható a pagead2.googlesyndication.com felé nyitott kapcsolatot a firefox, volt hogy 3 szálon is egyidőben, amiken ilyen 40-50KB bejövő forgalom van, meg 1K-t sem meghaladó kimenő forgalom. De még mindig nem tudom mi ez.

(#1168) Sil válasza gyurman (#1159) üzenetére


Sil
senior tag

Az nem a Firefox hibája akkor, csak érzékeli a netkapcsolatot és azért dobálja az ablakokat. Végezz csökkentett módban (Windows újraindítás után, még a betöltődése előtt nyomj F8-at, és válaszd ki) vírus- és spyware-irtást. Meg ellenőrizd, nem használsz-e valami olyan programot, ami alapból adware-t telepít (mint pl a Messenger Plus, ha nem figyelsz oda telepítésnél).

(#1169) Sil válasza PeL (#1167) üzenetére


Sil
senior tag

Google reklámok. De miért nem tiltod le AdBlock-kal? A lassú reklámszerverek eléggé be tudják lassítani az oldalbetöltést is.

(#1170) Sil válasza Nabu (#1165) üzenetére


Sil
senior tag

Amikor én elkezdtem Firefoxot használni, akkor még nem létezett a Tab Mix. Tabbrowser Extensions volt meg a Tabbrowser Preferences, meg pár kisebb kiterjesztés (pl a Mini-T). Mivel a TBE rettenetesen bugos volt (ennek a kiváltására írták a Tab Mix-et), és amúgy is csak a linkek megnyitásának kezelésére kellett, inkább a másikat használtam. Amióta meg alapból is tudja, ami nekem kell, azóta nem használok a fülek kezelésére kiterjesztést. Ha valamit simán el lehet érni about:config-ból, arra nem rakok fel kiterjesztést. Eleve 60 felett járok, nem hiányzik egy összeakadás (ráadásul a Tab Mix régebben eléggé nem szerette a hasonló funkciók miatt a Session Savert, és az mellett döntöttem inkább - bár most már az sincs fent).

(#1171) Sil válasza sekli (#1166) üzenetére


Sil
senior tag

Úgy értettem, hogy a keresőmező gombját úgy lehet eltüntetni, ha a userChrome.css nevű felhasználói fájlba beírod, hogy:
.search-go-button-stack { display: none !important; }
Ez egy sima szöveges fájl, a profilodon belül a chrome nevű mappában találod, ha van ilyened (alapból csak egy mintafájl van hozzá). Szerkeszteni vagy szövegszerkesztővel, vagy pl a ChromEdit Plus kiterjesztéssel lehet.
Szóval ha nincs meg a gombod, akkor valószínűleg így tüntethetted el, ez esetben meg csak ki kell törölni ezt a sort a fájlból, elmenteni és újraindítani a Firefoxot, és akkor lesz megint nagyítód.

A memóriahasználatot nem a lemezes gyorsítótár befolyásolja, inkább a memory cache mérete, azt meg a Ctrl+Shift+Del szerintem nem törli. A Gyorsítótár ürítése helyfelszabadításra jó, meg pl az egyik alapvető hibamegoldó lépés, ha nem jön be egy oldal.

[Szerkesztve]

(#1172) Nabu válasza Sil (#1170) üzenetére


Nabu
aktív tag

Én rendesen kihasználom a Tab Mix Plust nekem nélkülözhetetlen kiterjesztések közé tartozik... bár a munkamenetkezelő részét én sem használom kikapcsolható szerencsére és inkább a saját munkamenetkezelőjét használom a rókának.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1173) Sil válasza Nabu (#1172) üzenetére


Sil
senior tag

Az ki volt kapcsolva, de úgy is összeakadt (persze akkor még eléggé béta volt). Ezért nem igazán szeretem a svájcibicska-szerű kiterjesztéseket. (Kivétel a Mr Tech Local Install, az tényleg nélkülözhetetlen. Főleg a kompatibilissé tétel, legalább nem kell minden verzióváltáskor átírogatni a kiterjesztések telepítőjét kézzel.)

(#1174) sekli válasza Sil (#1171) üzenetére


sekli
addikt

koszi, de nem irtam bele ebbe a fileba...:U

(#1175) Sil válasza sekli (#1174) üzenetére


Sil
senior tag

Akkor lehet még valamilyen kiterjesztés (pl a Stylish-hoz van ilyen telepíthető user style), vagy lehet a téma része... Ha ezek sem, akkor tényleg passz...

(#1176) sekli válasza Sil (#1175) üzenetére


sekli
addikt

nem, mindegy ugyis reinstall lesz... azert koszi...

(#1177) Nabu


Nabu
aktív tag

Akinek gondja volt a fórumon a bejelentkezéssel az új firefoxal annak ajánlom a SecureLogin kiterjesztést és minden egyszerűbbé válik...
[link] - [link] - [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1178) c*


c*
aktív tag

Hi

van egy olyan gondom hogy IE7 el volt hasznalva a firefox es gondolom nem szerettek egymast vagy nemtudom miert de bugos a firefox bonogeszom azaz a forward backward es refresh gombok allandoan inaktivak !!
leszedtem IE7 et es uninstallaltam firefoxot toroltem + registrybol is de reinstallnal szinten ugyanezek a gondok es a favorites is megmaradt szoval a kerdes hogy tudnam teljesen letakaritani a firefoxot jelenlegi rendszerrol , vagy ha valaki ismeri a problemam okat az vilagositson fel koszi elore is !

[Szerkesztve]

(#1179) Tele von Zsinór válasza c* (#1178) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Töröld ez a mappát: c:\Documents and Settings\<felhasználóneved>\Application Data\Mozilla\Firefox\

(#1180) sekli válasza Nabu (#1177) üzenetére


sekli
addikt

Winner_hun updatelhet Firefox2-re...:)

(#1181) PazsitZ válasza sekli (#1180) üzenetére


PazsitZ
addikt

bevallom nekem is ez jutott eszembe :U ;]

De hogy ON legyek:
Unokatesómnál FF 2.0.x van. Néztem a jelszótárolást. és volt olyan, hogy ugyanarra az oldalra, ugyanazzal a mailcímmel és ugyanazzal a jelszóval -tehát teljesen azonos- vagy 30 bejegyzés volt :F .
Ez miért van? Valami Feature :D ?

- http://pazsitz.hu -

(#1182) sekli válasza PazsitZ (#1181) üzenetére


sekli
addikt

alcazas/megtevesztes feature... :DDD

torold ki az osszeset, es irj be egyet...;)

(#1183) Tele von Zsinór válasza PazsitZ (#1181) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Jó kérdés, nálam is megesett párszor, valszeg bug. Shift+Dellel lehet törölni.

(#1184) Winner_hun válasza PazsitZ (#1181) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem ezt csak myvip-nél csinálja, de az az oldal vagy agyon van védve vagy el van b@szva vagy csak ff nem szereti, mert hiába van bejelölve minden megjegyzése, meg meg is jegyzi a mailt de nem megyek vele semmire se mert ha rányomok a bejelentkezésre akkor jön a felugró ablak hogy meg akarom-e jegyezni a jelszót ehhez az oldalhoz. Nem értem én ezt:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1185) PazsitZ válasza Winner_hun (#1184) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valóban a myvip-nek volt sok bejegyzése. Én ezt azért is nem tapasztalom mert 1.5.x el tolom, meg nincs myvipem.
De még az iwiw-nek is volt vagy 5 bejegyzés... :F
No mindegy...azért ez megnyugtat, hogy nem egyedi az eset, mert én mikor megláttam nagyot néztem :) .

- http://pazsitz.hu -

(#1186) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Az xp-m legutóbbi, pár napja elkövetett automatikus frissítése után néhány weboldal nem töltődik be, és a többi is nagyon lassú...:(
A Javascript console ír ki hibákat, a javas topicból ide irányítottak.
A java-t már újratelepítettem,de nem használt.
Valakinek van ötlete mi baja lehet?
Előre is köszi! :R

(#1187) Tele von Zsinór válasza hdanesz (#1186) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A java és a javascript két teljesen különböző dolog, nem mész semmire annak az újratelepítésével.
Milyen hibákat kapsz? És error, vagy csak warning?

(#1188) hdanesz válasza Tele von Zsinór (#1187) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ilyeneket: [link]
:F
És mind error.

[Szerkesztve]

(#1189) Casanova*


Casanova*
veterán

Szasztok! A mozillán nem tudom feltenni a témát (skin)! Az eredeti nagyon csúnya! Vannak olyan szépek,egyiket se tudom feltenni. A múlt hónapba vagy 5-öt feltelepítettem. Most egy sincs. Mi a jó csuda van a mozillámmal??? :O Segítsetek! Előre is köszönöm! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1190) phanfantom


phanfantom
senior tag

A frissen telepített és használatban lévő firefox, nem blokkolja a felugró ablakokat, pedig eddig ilyen gond nem volt, ha feltelepítettem, mert azonnal blokkolt magától mindent.
Az eszközök, beállítások menü és aztán a tartalom funkciót kiválasztva, látom, hogy ott a pipa a blokkolásnál, de mégsem működik.
Vajon mi lehet a gond vagy más valamit kell állítani?
Előre is :R

(#1191) Daneey


Daneey
tag

Sziasztok!

Van működő DjVu reader FIrefoxhoz (ext formájában)? (mint PDF)

(#1192) Sil válasza Daneey (#1191) üzenetére


Sil
senior tag

Pluginra gondolsz? [link]

(#1193) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van olyan kiterjesztés ami a kötőjelnél elválasztja a sorokat ha az nem fér ki egy sorba? (pl adatlapom)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1194) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hmm, lehet én vagyok csekély értelmű medvebocs, de ezt nem értem: [link], nekem eddig sosem volt bajom FFben Winmedia-s videoval :F

- http://pazsitz.hu -

(#1195) VladimirR


VladimirR
nagyúr

tapasztalt valaki olyat a bugrokanal, hogy vista-n olyan oldalak is szetesnek/nem mukodtek nem tettek?
mert en attol tartok pont ezt vagyok kenytelen megtapasztalni

(#1196) Casanova*


Casanova*
veterán

Szasztok! A mozillán nem tudom feltenni a témát (skin)! Az eredeti nagyon csúnya! Vannak olyan szépek,egyiket se tudom feltenni. A múlt hónapba vagy 5-öt feltelepítettem. Most egy sincs. Mi a jó csuda van a mozillámmal??? Miért nem tudom feltlepíteni a témákat? Segítsetek! Előre is köszönöm! :R

[Szerkesztve]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1197) Daneey válasza Sil (#1192) üzenetére


Daneey
tag

Köszi szépen, erre gondoltam.

(#1198) rlph


rlph
tag

Sziastok!

Nem tudom, hogy használtátok-e már ezt a add-ons-t [link]?
Nagyon tetszik csak az a bajom, hogy kiír vmi hibaüzenetet amikor elindul a firefox...
Nem tudjátok miért van?

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#1199) Winner_hun válasza rlph (#1198) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt egy ideig én is használtam, de leszedtem, mert lassította a böngészést.
A hibaüzenetet elárulnád?:D;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1200) -Mike-


-Mike-
addikt

mitől lehet az hogy ha mondjuk pl képeket töltök le, az elsőt pikpakk letölti, felugrik a letöltések ablak, majd ha azt nem zárom be és egy másik képet akarok letölteni akkor vár vagy 5mp-et mire letölti azt is? érdekes hogy ha bezárom a letöltések ablakot akkor megint villámgyorsan ment... nem csak képeknél, csak példa volt, mindennél így van.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.