Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Sil válasza Winner_hun (#1798) üzenetére


Sil
senior tag

1. Persze, hogy nincs. Alapból nem létezik, létre kell hozni.
2. Passz, nem tudom, pl a scripteket újratölti-e ilyenkor. Statikus oldalaknál is tölt?

(#1802) Sil válasza Macilaci457 (#1800) üzenetére


Sil
senior tag

Inkább karakterkódolási gondnak tűnik. A Nézet / Karakterkódolás résznél nézelődj. (Vagy pl Eszközök / Beállítások / Tartalom / Betűk és színek / Haladó illetve Thunderbirdnél Eszközök / Beállítások / Megjelenítés / Formázás. De az alapbeállítással nem szokott gond lenni.)

(#1803) Winner_hun válasza Sil (#1801) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az a statikus oldal?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1804) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#1803) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ami sima html, nem pedig php vagy egyéb szerveroldali nyelv, lényeg, hogy akárhányszor töltöd újra, mindig ugyanaz. Pl. ez: [link]

(#1805) Macilaci457 válasza Sil (#1802) üzenetére


Macilaci457
őstag

Megnéztem, minden úgy van mint korábban. Átállítottam középeurópára, és ott sem változott meg a helyzet. Nem is a levél tartalmával van csak gond, hanem a feladó nevében is, vagyis hiába állítom be a levelek kódolását.

Tipp?

(#1806) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#1804) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így már értem, statikus oldalnál is tölt, szóval nincs benne olyan opció, mint az operában:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1808) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Itt van néhány általam használt kiterjesztés: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1809) qdak válasza Winner_hun (#1808) üzenetére


qdak
addikt

ez nekem is jóll jött nem is tudtam h ennyi hasznos cucc van mozillához
köszi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#1810) moma


moma
őstag

Itt is megkérdezem, mert sajna az IE-s topikban nem tudtak segíteni. Be lehet valahogy lőni, hogy MINDEN oldal az FF-ben nyíljon meg és ne legyenek kivételek? :F Pl. nálam most poker progi-k valahogy IE-ben nyitják meg a linkeket az oldalaikra, hiába az ff a default böngésző. Amúgy is bizalmatlan vagyok az IE-vel, de msot megint elszált végtelen ablakot generálva és most beleuntam.

molngab: nálam minden rendben. szerintem törölj cookie-kat. esetleg nézd meg safe módban.

we all deserve a bit of luck.

(#1811) Winner_hun válasza moma (#1810) üzenetére


Winner_hun
félisten

elszált végtelen ablakot generálva

Biztos, hogy valami spyware van a gépeden, először azokat írtsd le csökkenetett módban

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1812) moma válasza Winner_hun (#1811) üzenetére


moma
őstag

nincsen spyware(legalábbis adaware, spybot szerint). egyébként a másik topikban is ezt mondták. :D
attól szált el, hogy egy email címre kattintottam, de nem volt beállítva alapértelmezett email kliens (vagy valami hasonló).

egyébként maga az alapprobléma nem ez, hanem, hogy hogy lehetne tiltani, hogy az ie-ben nyíljon meg valami. ez sem spyware-től van. vagy legalábbis akkor a sokadik win isntalnál is megkapom ugyan ezt a spyware-t és a fent említett cuccok nem mutatják ki...

we all deserve a bit of luck.

(#1813) Winner_hun válasza moma (#1812) üzenetére


Winner_hun
félisten

Adawawre-t is futtasd le, hátha.
Próbáld meg IE-nél: Eszközök / Internet beállítások / Biztonság / Tiltott helyek / helyek-re klikk és add hozzá az oldalakat, amik úgy nyílnak meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1814) moma válasza Winner_hun (#1813) üzenetére


moma
őstag

adaware-is futtattam. a tiltás nem segít, vagyis részben igan, de ettől még nem nyílik meg az ff-ban :( megpróbálom még a pokeres topic-ban, hátha ott már valaki megoldotta ezt (nem is tudom miért nem ott kezdtem :U )

we all deserve a bit of luck.

(#1815) Winner_hun válasza moma (#1814) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tedd be ide a linket, kíváncsi vagyok, nálam megnyílik-e firefoxban. Ha igen, nálad lesz a hiba.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1816) moma válasza Winner_hun (#1815) üzenetére


moma
őstag

nem arról van szó, hogy egy link nem nyílik meg ff-ben, hanem hogy egy software(a poker progi), amikor benne rámegyek egy gombra, ami egy weblapra vezet azt IE-ben nyitja meg.

we all deserve a bit of luck.

(#1817) Winner_hun válasza moma (#1816) üzenetére


Winner_hun
félisten

Firefoxon belül IE motorral való megjelenítés nem jó?:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1818) moma válasza Winner_hun (#1817) üzenetére


moma
őstag

hát ahogy most áll a dolog akár beérném azzal is :D de szerintem ha már oda eljutna, hogy egyáltalán elindítja a ff-et, akkor meg is nyitná benne, csak valamiért az ie-t indítja.
bár persze nem egy nagy ügy ez az egész, de olyan fura, hogy nincs pofon egyszerű megoldás.

we all deserve a bit of luck.

(#1819) Winner_hun válasza moma (#1818) üzenetére


Winner_hun
félisten

IE Tab - [link]
[kép]

Internet Explorer motorjával való weblapmegjelenítéshez nem kell elindítani az IE-t, ezzel a kiterjesztéssel az aktuális ablakban (vagy lapon) lehet átváltani a Firefoxon belül IE motorral való böngészésre.
Telepítés után az állapotsoron helyezkedik el, az ikonra kattintva lehet nézetet váltani, több féle módon:
Bal egérgomb: megjelenítő motor váltása az aktuális oldalon.
Középső egérgomb: megnyitás új fülön másik megjelenítő motorral.
Jobb egérgomb: IE Tab oldalszűrő megjelenítése.


[kép]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1820) moma válasza Winner_hun (#1819) üzenetére


moma
őstag

Az a baj, hogy hiába csinálok én bármit a ff-al, ha poker progi IE-t indít és abban nyitja meg az oldalt(konkrétan az account-om webes oldalát). A ff megtudja nyitni IE tab nélkül is, csak hát a poker progi IE-t indít (ez pedig annyiból kényelmes, hogy ő autómatikusan beléptet nem kell nekem belogolni kézzel). Nem tudom érthetően írom e le a dolgot :D Igazából tényleg újra azt tudom mondani, hogy nem egy nagy probléma, mert ha nagyon akarom indíthatom én kézzel a ff-t és beléphetek ugynúgy az accountomhoz, de elegánsabb lenne ha menne. De évek óta így használom, csak valahogy most rámtört, hogy miért is van ez így :DDD Ha nem is sikerül megoldani mindenkép köszi a fáradozást! :R

we all deserve a bit of luck.

(#1821) Sil válasza moma (#1820) üzenetére


Sil
senior tag

Ha a programod nem az alapértelmezett böngészőt indítja el, azzal nem valószínű, hogy tudsz bármit tenni (bár ilyet inkább a Microsoft programjai szoktak eljátszani).De ez nem a Firefox hibája, hanem a programé.
Esetleg megnézheted a Vezérlőpult / Programok hozzáadása és törlése / Programok hozzáférhetősége és alapértelmezésinél, de az csak akkor segít, ha rosszul van beállítva az alapértelmezett böngésző, és amúgy a program az alapértelmezettet indítaná.

(#1822) moma válasza Sil (#1821) üzenetére


moma
őstag

ott rendben van. igazából talán azt reméltem, hogy esetleg van valami mód(mondjuk registry key), ami felülbírálja az egyes probramokat vagy nem is tudom.
Mindenesetre köszi mégegyszer mindkettőtöknek :R

we all deserve a bit of luck.

(#1823) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A firefoxot újraraktam, a logout főoldala jól jött be. Kiterjesztéseket felpakoltam, az alja szétesett. Gondoltam, hogy a linkification okozza a szétesést, ezért a logout-ot tiltó listára tette, a szétesés megmaradt. Ezután letiltottam az összes kiterjesztést, probléma nem oldódott meg. Engedélyeztem a kiterjesztéseket ismét, cache-t ürítettem, cookie-kat töröltem, a hiba még mindig fent áll. Hogy lehetne ezt a szétesést újra normalizálni?
[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1824) PazsitZ válasza Winner_hun (#1823) üzenetére


PazsitZ
addikt

Már egyszer volt ilyen problémád megvan itt:[link] , bár nem emlékszem akkor hogy javult meg [kép], vagy azóta is ilyen?

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1825) Winner_hun válasza PazsitZ (#1824) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sehogy. Tőled kérdeztem, hogy nálad is fenn áll-e a probléma, mondtad, hogy nem. Akkor gondoltam a linkification lesz a probléma. Miután most letiltottam a logouton a linkification-t és nem lett jó, ezért kéne megoldás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1826) Sil válasza Winner_hun (#1825) üzenetére


Sil
senior tag

Az about:config-ban látsz olyat, hogy nglayout.initialpaint.delay? Ha van, mire van állítva?

(#1827) Winner_hun válasza Sil (#1826) üzenetére


Winner_hun
félisten

alapértelmezett egész 0

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1828) Sil válasza Winner_hun (#1827) üzenetére


Sil
senior tag

Ha 250-re rakod (ami egyébként az alapértéke), akkor is szétesik? (Új ablakban nézd meg, az about:config beállítások módosítása általában csak új ablakban érvényesül, a már megnyitottban nem.)

[Szerkesztve]

(#1829) PazsitZ válasza Winner_hun (#1825) üzenetére


PazsitZ
addikt

Winner[link] PazsitZ[link]
Érdekes, de ha megnézed a még több írás link mellett van a korábbi top írások oszlop. Pedig alatta kéne lennie.
Nálad (bár lehet csak mert régi a kép) nem látszik az az ADSL hirdetés.
De első ránézésre olyan mintha nem törne sort a még több írás után és azután rendezi a többit alá. :F
De hogy ezt mi okozhatja?

Sil: Nálam nincs is ilyen érték: nglayout.initialpaint.delay :F vagy az a fasterfox kiterjesztés cuccosa?

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1830) Sil válasza PazsitZ (#1829) üzenetére


Sil
senior tag

Mert alapból nem látszik, csak ha már módosítottad (ahhoz ugye létre kell hozni). Sokan állítják 0-ra, mert attól látszólag egy icipicit gyorsabban jeleníti meg a weboldalakat: azonnal elkezdi kirajzolni, nem vár adatra hozzá. Az értéke amúgy ezredmásodpercben fejezi ki, hogy meddig várjon a renderelés elkezdése előtt. Ez egy tipikusan olyan hibajelenség, ami ezzel a 0-ra állítással szokott együtt járni, hogy bár gyorsabban, de hibásan hozza be az oldalat.

(#1831) Winner_hun válasza Sil (#1828) üzenetére


Winner_hun
félisten

új ablakban csináltam, helyzet változatlan böngésző újraindítása után is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1832) Sil válasza Winner_hun (#1831) üzenetére


Sil
senior tag

Akkor is, ha nyomsz neki egy Ctrl+F5-öt? Az about:config-ban nem állítódott vissza (pl nincs benne a user.js-ben)?

[Szerkesztve]

(#1833) Winner_hun válasza Sil (#1832) üzenetére


Winner_hun
félisten

akkor is
about:config-ban nem állítódott vissza, megnéztem.
user.js üres. ChromEdit Plus szerint

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1834) Sil válasza Winner_hun (#1833) üzenetére


Sil
senior tag

Hmm. Safe Mode-ban is szétesik? Gyorsítótárat, sütiket próbáltad már törölni?

Ha semmi sem segít, esetleg próbáld meg 500-as nglayout.initialpaint.delay értékkel is. :F

Egyébként ez már tényleg nem létezik, hogy nálad semmi nem úgy működik, ahogy kéne...

(#1835) Winner_hun válasza Sil (#1834) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kukikat, cache-t töröltem. 500-zal sem megy, csökkentett módban is szétesik.
De létezik, gyere el, nézd meg, hátha a saját szemednek hinni fogsz:P;)

Ha törlöm ezt az értéket, akkor minek kavarhatok be?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1836) Sil válasza Winner_hun (#1835) üzenetére


Sil
senior tag

Akkor tényleg passz. Egyébként jobb egérgomb rajta és Visszaállítás (vagy visszarakhatod 0-ra is, ha nem ez volt a baja).
(Bár arra kíváncsi lennék, 2.0.x-ben is fennáll-e a hiba.)

[Szerkesztve]

(#1837) Winner_hun válasza Sil (#1836) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kezd érdekes lenni a helyzet. Másik gépre feltettem ugyan ezt a verziót, az adblock, fasterfox és linkification van fent, linkification működik is és nem esett szét. Valami más kiterjesztés összeakadás lehet vagy nem tudom:F

Van olyan kiterjesztés, amivel az összes kiterjesztést le lehet egyszerre tiltani vagy feloldani?
Illetve olyan, hogy a kiterjesztéseket lehessen huzogatni, a helyezéshez ne jobb klikk Mozgatás fel vagy le választás kelljen

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1838) Winner_hun válasza Winner_hun (#1837) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na találtam valami kiterjesztés buheráló archiváló kiterjesztést, az összes kiterjesztés letiltásán kívül mindent tud [link]



[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1839) Sil válasza Winner_hun (#1837) üzenetére


Sil
senior tag

Összes kiterjesztés (és téma) letiltása = Csökkentett mód... Ha Csökkentett módban is összeakad, akkor nem a kiterjesztésekkel van gond, hanem valószínűleg a profiloddal vagy a programmal. Próbálj meg csinálni új profilt ezen a gépeden, és nézd meg azzal. Ha azzal is szétesik, akkor a programot uninstalláld, töröld a maradék fájljait a Program Files-ból és rakd újra. Ha nem esik szét, akkor az új profil lesz a megoldás.

(#1840) PazsitZ válasza Winner_hun (#1838) üzenetére


PazsitZ
addikt

ChromEdit Plus?
De lehet egy FF reinstallal hamarabb megoldódna :U :)

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1841) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kéremszépen fél óra
törölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújraraktörölújrarak
után rájöttem a hibára.
Az adblock üres keretet összezáró userContet.css bugoztat, mégpedig ez:


.xabre {display: none !important;}
.adsense160 {display: none !important;}


Important rész eltávolítása után is. Van valami kivétel, hogy a logout-on ne működjön ez a beírás? Máshol persze igen, mert az adblock (hiába van bepipálva a Blokkolt elemek összecsukása rész, nem igen csukja össze a dolgokat:F (mily meglepő, nálam ez így a természetes:DDD)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1842) PazsitZ válasza Winner_hun (#1841) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ponn erre gondoltam mikor írtam a CromEdit Plus-t :U

- http://pazsitz.hu -

(#1843) Winner_hun válasza PazsitZ (#1842) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah:o Máskor kicsit bővebben:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1844) Winner_hun válasza Winner_hun (#1841) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erre van valami megoldás?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1845) Sil válasza Winner_hun (#1841) üzenetére


Sil
senior tag

Nem azt mondtad, hogy AdBlock Plus-ból 0.5.x-et használsz? Abban lehet DIV-eket blokkolni (csak be kell kapcsolni), minek használsz erre userContent.css-t? Ez a .xabre feltétel túl tág. Ha átállsz az AdBlock-os megoldásra, arra figyelj, hogy a #DIV(xabre text620 nofejlec)-et ne blokkold, attól esik szét.

(#1846) Winner_hun válasza Sil (#1845) üzenetére


Winner_hun
félisten

A userContent.css-ből kitöröltem azt a két sort.
Az adblockból kitöröltem minden szűrőt, nehogy valami bekavarjon.
A PH fórum alján levő egyetlen egy hirdetést adtam hozzá, ezt:
http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/ads?client=ca-pub-3023840094153539&dt=1187255137687&lmt=1187255133&alt_color=ffffff&prev_fmts=160x600_as&format=468x60_as&output=html&correlator=1187255136437&channel=9058764891&url=http%3A%2F%2Fprohardver.hu%2Ff.php%3Fmod%3D40%26id%3D410085&color_bg=ffffff&color_text=666666&color_link=b42224&color_url=008000&color_border=ffffff&ad_type=text&cc=100&ga_vid=1464960277.1187255136&ga_sid=1187255136&ga_hid=1307937024&flash=9&u_h=1024&u_w=1280&u_ah=990&u_aw=1280&u_cd=32&u_tz=120&u_his=50&u_java=true&u_nplug=25&u_nmime=104
rövidíteni nem rövidítettem a hirdetést, az ráér.
Blokkolás után ez lett:

[kép]

Az adblock beállításai most így vannak:

[kép]

Az általad említett #DIV(xabre text620 nofejlec) nem szerepel a blokkolásban, a lap alján mégis ott van a keret. Most nálam van a hiba?:F
DIV elemek ellenőrzése előtt nincs pipa, úgy is próbáltam, nem csukta össze.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1847) Winner_hun válasza Winner_hun (#1846) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha már adblock bug (vagy mi:D akkor itt miért nincs adblock logo?
Más oldalak flash tartalmainál megtalálható
[kép]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1848) Sil válasza Winner_hun (#1846) üzenetére


Sil
senior tag

Az egy másik xabre. Mindegyiket letilthatod, csak azt ne, amelyiket mondtam. Egyébként nem a PH-ról volt szó, hanem a Logout főoldalról, ott van az általam említett rész, amiatt esik neked szét a Logout.

(#1849) Sil válasza Winner_hun (#1847) üzenetére


Sil
senior tag

Passz, de ilyenkor kikeresed a blokkolható elemek közül vagy Eszközök / AdBlock Plus / Flash fül megjelenítése...

(#1850) Winner_hun válasza Sil (#1848) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ok, de a ph-n ha nem csukja össze azt a dobozt akkor mégis a userContent.css-t kell módosítani, hogy eltüntessem, vagy nem?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.