Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Noxy


Noxy
veterán

Hali
Valamelyik frissítés után a felugró ablakok nem jellenek meg teljes méretben. Kb 1 harmada lemarad. [link] A képernyő mentéskor a HprSnap2 kijelöléskor érzékeli a capture windowsnál a teljes méretet, de a kép csak ekkora ablakban jelenik meg. Azt hiszem leállok az állandó kiterj.. frissítésekről mert a megszokott dolgaim valahohogy mindig el b@sz..nak. :W

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1952) Sil válasza Noxy (#1951) üzenetére


Sil
senior tag

Tedd át a böngésző ablakát nem-teljesméretűre (''előző méret'', fent a jobb felső sarokban az X mellett), és húzd szét a képernyő széléig. Utána visszarakhatod teljes méretűre. Ha ez nem segít, van az about:config-ban egy dom.disable_window_open_feature.resizable nevű kulcs, ha ezt true-ra állítod, mindig át tudod majd méretezni az ablakokat.

(#1953) Noxy válasza Sil (#1952) üzenetére


Noxy
veterán

és húzd szét a képernyő széléig.

Köszi. :R Ez volt csak a gond. Amúgy nem sokat kellet húzni rajta, talán 4-5mm-t de ez megoldotta. :)
Mod: A dom.disable_window_open_feature.resizable-t is át állítottam.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1954) ádyz


ádyz
addikt

hali!


ez lenne a gondom![link]

mér van ez? a mozilla nem fut, a folyamatoknál sincs :F

(#1955) canniball válasza ádyz (#1954) üzenetére


canniball
nagyúr

Ugye a firefox.exe-t kerested a folyamatoknál? Ha az sincs ott indítsd újra a gépet!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1956) ádyz válasza canniball (#1955) üzenetére


ádyz
addikt

már mindnent csináltam vele, ujraindítás nem segített. reinstal sem :O

(#1957) Sil válasza ádyz (#1954) üzenetére


Sil
senior tag

Ha biztosan nem fut a firefox.exe, akkor nézd meg a profilodban, látsz-e egy olyan fájlt, hogy parent.lock (XP esetén). Ha látsz (ilyenkor nem kéne), töröld.
A profilodat XP esetén a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profilodneve útvonalon találod, az Application Data rejtett mappa.

(#1958) ádyz válasza Sil (#1957) üzenetére


ádyz
addikt

hát, a profilesbe belementem, és nincs semmi :F csak ezek: puginreg.dat és profiles.ini

(#1959) Sil válasza ádyz (#1958) üzenetére


Sil
senior tag

Muti erről egy screenshotot. A pluginreg.dat és a profiles.ini mellett kéne lennie a Profiles mappának, abban meg az egyes profilok mappáinak.
Bónuszkérdés: ha megnyitod a profiles.ini-t szövegszerkesztőben, mi a tartalma?

[Szerkesztve]

(#1960) ádyz válasza Sil (#1959) üzenetére


ádyz
addikt

megoldódott a gond :C

uninstall, és kitöröltem mindent, ami a Mozilla névre hallgatott :D


felraktam, és láss csodát, működik! :Y

mod.:senior tag lettem :C

[Szerkesztve]

(#1961) benczeb


benczeb
aktív tag

szépjóreggelt,

tegnap lejött valamilyen frissítés, gyanítom, ez okozza a bajt, mert előtte nem tapasztaltam. a böngésző alsó részében egy szürke sáv jelenik meg, eltüntetni nem tudom, tolni-húzni, sehogy.

[link]

valakinek van ötelete?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1962) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Az a problémám hogy a Mozilla-val a Freemailos jelszómat megjegyeztettem...hogy lehetne ez elfelejtettni vele?

Tehát egy sima ''szűz'' freemailos bejelentkező képet szeretnék..

(#1963) benczeb válasza Monya78 (#1962) üzenetére


benczeb
aktív tag

a Tools/Clear private data a Te barátod !

(#1964) Monya78 válasza benczeb (#1963) üzenetére


Monya78
veterán

Gondolom ez minden oldalra vonatkozik, nem csak a freemailra...

Olyan megoldás nincs? Amikor csak az adott oldalra vonatkozik..

(#1965) --=Gefi=-- válasza Monya78 (#1964) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Firefox 2-nél angolul: Tools->Options->Security->Show passwords->Ami nem kell, törlöd. Másik verzióban, illetve nyelven értelemszerűen :).

''Your life, your choice...''

(#1966) Sil válasza benczeb (#1961) üzenetére


Sil
senior tag

Ezt egy kiterjesztés okozza, szvsz szedd le és rakd fel újra azt, amelyiket utoljára frissítetted.

(#1967) Monya78 válasza --=Gefi=-- (#1965) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönöm...így már sikerült csak a freemail jelszavát leszednem..

(#1968) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Szükségem lenne rá, hogy mi az alapbeállítás a betűtípusoknál firefox esetében (méret, típus, talpatlan, talpas), ha valaki be tudná vhonnan linkelni, vagy hogy mi a jelenlegi beállítása egy screenshot formájában, megköszönném...

Történt ugyanis - linux alatt használom - hogy telepítettem programot, ami leszedett egy csomó extra fontot, és azóta elcsesződtek a betűtípusok az oldalaknál, más betűtípussal jelennek meg. Valamennyire korrigálni tudtam, de jó pár oldal továbbra is helytelenül jelenik meg (szét-szétesve, darabolva).

Amit tudtam leszedtem ezen utólag telepített fontok közül, de továbbra sem az igazi...

:R

(#1969) dbius válasza dbius (#1968) üzenetére


dbius
veterán

ehhh, találtam ezt, mint alapbeállítást: [link]

de vmit nagyon szétkúrt a program által telepített extra font készlet, mert ha bekapcsolva hagyom, hogy az oldalak a saját betűtípusaikat használják, akkor pl. a ph is bitang módra más fonttal jön be mint régen... :W

(#1970) Sil válasza dbius (#1968) üzenetére


Sil
senior tag

Menj bele az about:config-ba, és nézd meg a font kezdetű kulcsokat. Amelyik változott az alapbeállításhoz képest, azokat félkövérrel szedi, ezeken jobb egérgomb, Visszaállítás.
Nem ismerem a Linuxot, de elvileg egy betűtípus telepítésekor a böngészők beállításai nem változnak, szóval a rendszeredet kéne rendberakni valószínűleg.

(#1971) dbius válasza Sil (#1970) üzenetére


dbius
veterán

Egy tv néző alkalmazást telepítettem - myth tv - és az pakolt fel egy pár extra fontot. Nos azóta ''alakult át'' a böngésző fontkezelése is, nekem az a gyanúm, hogy az ff által is használt fontokat felülírta vagy lecserélte vmi másra :W

szóval nem magával a rendszerrel van gond... de kösz, megnézem :R

(#1972) HXY


HXY
addikt

Linux alatt ha megnyomom az egéren scroll-t, akkor bejön a hozzá legközelebb lévő link.
Ezt hogy tudom kikapcsolni? Vagy átállítani a Windows-os funkciójára, azaz a 4 írányú scroll-ra?

(#1973) Sil válasza HXY (#1972) üzenetére


Sil
senior tag

Eszközök / Beállítások / Haladó / Automatikus görgetés be van kapcsolva?

(#1974) Sil válasza dbius (#1971) üzenetére


Sil
senior tag

Úgy értettem, egy sima fonttelepítéskor nem szoktak módosulni a böngésző beállításai, és a Firefoxnak nincsenek saját különbejáratú betűtípusai, tehát magukkal a fontokkal nem stimmel valami (nem a beállításokkal).

(#1975) HXY válasza HXY (#1972) üzenetére


HXY
addikt

:R

(#1976) Winner_hun válasza Sil (#1947) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen más megoldás van? Ez nekem nem működik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1977) Sil válasza Winner_hun (#1976) üzenetére


Sil
senior tag

Nem felejtettem el, de az ilyen bonyolultabb kérdéseket általában hétvégére hagyom, akkor több időm van. Szóval egy kis türelmet kérek még.

(#1978) Sil válasza Winner_hun (#1976) üzenetére


Sil
senior tag

Na, akkor próbáld ki a következőt (userContent.css, természetesen):

img[src=''eredeti kép url címe'';]
{ width: 0 !important;
height: 50px !important;
padding-left: 100px !important;
background: url(új kép url címe) no-repeat !important; }

A példában 50 pixel magas és 100 pixel széles képet vettem, a lényeg, hogy a két kép ugyanakkora legyen. (Ez tulképp berak egy háttérképet, és kilöki az eredetit oldalra, hogy ne látsszon.)

(#1979) dbius válasza Sil (#1974) üzenetére


dbius
veterán

Köszönöm, én is ezt sejte(tt)em, csak azért is voltam kíváncsi a default font beállításokra, hogy nem-e mégiscsak én qrtam el valamit tudtomon kívűl :D :Y

:R

(#1980) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Van mód valahogyan MHTML Document (*.mht) formátumba menteni weblapot Firefox-al? Gyakran emiatt kell az explorert elíndítanom, hogy lementhessek valamit. Nagyon praktikus formátum, nem ment ezernyi vacak gifet külön mappákba, hanem az egész egy fájlban lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1981) Sil válasza Sil (#1978) üzenetére


Sil
senior tag

Az emotikon helyett persze sima ] van...

(#1982) Sil válasza Dilikutya (#1980) üzenetére


Sil
senior tag

A Mozilla Archive Format (MAF) nevű kiterjesztés segítségével lehet .mht-ba is menteni az oldalakat. [link]

(#1983) Dilikutya válasza Sil (#1982) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ennek van frissebb verziója? Nem kompatibilis a 2-es Firefox-al.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1984) Sil válasza Dilikutya (#1983) üzenetére


Sil
senior tag

Az alsó kompatibilis.

(#1985) Dilikutya válasza Sil (#1984) üzenetére


Dilikutya
félisten

köszi, tényleg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1986) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok,
Van arra mod hogy kiterjesztes nelkul a fuleket alulra helyezzem?

(#1987) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

A segitségeteket kérném a következő dologban:
Hogy lehetne beállitani Linuxon a Firefoxban, hogy a CTRL-ENTER billentyű leütésére, a címsorban ne a ''.com'' jelenjen meg hanem a ''.hu''?

Köszönöm!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1988) Sil válasza Steelmanus (#1986) üzenetére


Sil
senior tag

Persze. A userChrome.css-be írd be a következő sort:

#content > tabbox { -moz-box-direction: reverse; }

(#1989) Sil válasza Nkboy (#1987) üzenetére


Sil
senior tag

Lásd about:config, browser.fixup.alternate.suffix nevű kulcs.

(#1990) Nkboy válasza Sil (#1989) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszönöm szépen!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1991) Balázs75


Balázs75
tag

Egyszerüen nem tudom elolvasni a freemailes leveleimet,99%-ig betölti mikor az olvasra kattintok,aztán onnétól kezdve semmi.Mi lehet a gondom?

(#1992) Sil válasza Balázs75 (#1991) üzenetére


Sil
senior tag

#599-et próbáltad már?

(#1993) Balázs75 válasza Sil (#1992) üzenetére


Balázs75
tag

Gyorsítótár ürítése (lásd Eszközök / Személyes adatok törlése),ha ezt megteszem nem fogok vele olyan adatokat törölni amik hiányozni fognak késöbb?Ha a sütiket törlöm akkor az viszi a könyvjelzöimet is,ugye?

(#1994) Sil válasza Balázs75 (#1993) üzenetére


Sil
senior tag

Nem, a Gyorsítótár ugyanaz, mint ami az IE-ben az ''Ideiglenesen letöltött Internetes fájlok''. Ahol a weblapok elemeit ideiglenesen tárolja, hogy a legközelebbi látogatáskor ne kelljen még egyszer letölteni őket. (A Személyes adatok törlésénél lehet több mindent is törölni, figyelj oda, hogy a Gyorsítótárat ürítsd.)
Nem, a sütik függetlenek a könyvjelzőktől. A sütikben olyan adatokat tárol pl, hogy mit láttál már az oldalból (pl melyik reklámok voltak már), be vagy-e épp jelentkezve, mi van a kosaradban... Sütiket lehet egyenként is törölni, most elég csak a freemailről származókat.

[Szerkesztve]

(#1995) Balázs75 válasza Sil (#1994) üzenetére


Balázs75
tag

Köszi.Megoldodott az általad leirtak alapján!

(#1996) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Két napja azt vettem észre, hogy amikor netezek, akkor egyszercsak meghal a net és a tálcám átalakul klasszikus stílusba aztán megint vissza, de egy kicsit fagyottan. Ezután nincs internet, csak akkor ha újraindítom a gépet. Most Explorer-t használok és most nem jön elő a probléma. Lehet, hogy a Firefox-al van a gond?

[Szerkesztve]

(#1997) Laybee válasza Laybee (#1996) üzenetére


Laybee
őstag

Már nem aktuális, az IE-el is megfagy a net..

(#1998) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Nincs véletlen a letöltésvezérlőnek egy továbbfejlesztése, mely újraindítás után is tudná folytatni az addigi letöltést?

(#1999) Sil válasza (Bundás) (#1998) üzenetére


Sil
senior tag

Használj külső letöltésvezérlő programot (+ FlashGot kiterjesztést).

(#2000) birno


birno
addikt

Mit kell tenni ahhoz, hogy a firefoxurl URI működjön?
Hiában írom be pl. hogy firefoxurl://www.otp.hu semmi nem történik, az IE kiírja, hogy nem találja a következő fájlt ''firefoxurl://www.otp.hu''.
Egy korábbi verziónál(talán 2.0.0.4-es)megnyitotta az FF-et, megkérdezte, hogy elindítom-e az ehhez szükséges alkalmazást vagyois magát az FF-et s ha igent nyomtam nyitott egy új üres lapot s ismét feltette a kérdést s ezt csinálta volna a végtelenségig.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.