Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) canniball válasza Laybee (#1400) üzenetére


canniball
nagyúr

A Tele von Zsinór által adott linken le van írva. (Én AdblockPlust használok, így személyes tapasztalattal nem szolgálhatok.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1402) Tele von Zsinór válasza Laybee (#1400) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Első körben ezt: [link] mentsd le, és importáld az adblockba, ez elég sok reklámot máris szűrni fog. Ha egy-egy mégis becsúszna, akkor (ha kép) jobbklikk-adblock image-és itt szerkesztheted az url-t, lehet bele rakni *ot. Flasheket annyiban trükkösebb, hogy azokon jobbklikkre a flash menü jön elő, de az adblock beállításai közt találsz olyat, hogy ezek fölé rakjon kis ''adblock'' fület, és utána azokra kattintva lehet szűrni.
De a flashreklámok ellen sokkal jobb a flashblock.

(#1403) Laybee válasza Tele von Zsinór (#1402) üzenetére


Laybee
őstag

Tökéletes, köszönöm mindenkinek

(#1404) Sil válasza Laybee (#1400) üzenetére


Sil
senior tag

Az Állapotsorban a jobb alsó sarokban láthatsz egy olyan feliratot, hogy Adblock. Erre kattintva megjeleníti az adott weboldal összes blokkolható elemét. Ha bármelyik sorra rámész, villogó kerettel jelzi is, hogy az adott elem az oldalon belül hol található, így könnyebb legyártani a megfelelő szűrőt. És persze a flash reklámokhoz sem kell az Adblock füleket vagy külön kiterjesztést használni.
A blokkolható elemek listája elérhető az Eszközök / Adblock menüből is.
Ha a sima Adblock helyett Adblock Plus-t használsz (amiből rögtön két külön kiterjesztés is létezik, a 0.5-ös és a 0.7-es széria), akkor további finomságokat is elérhetsz, mint pl a DIV elemek blokkolása, a reklámrejtés (ha egy oldalon le akarod tölteni a reklámokat, csak látni nem akarod), a fehérlista, a szűrőlista automatikus frissítése, stb.

(#1405) szandisas válasza PhoenixK (#1394) üzenetére


szandisas
senior tag

nem tudom mi történt, azóta nem záródott be :F
annyi kár ért, hogy a de.icio.us-2 beépülő gombja eltűnt :U na midnegy
kössz a segítséget mindenkinek :R

aláírás

(#1406) Sil válasza szandisas (#1405) üzenetére


Sil
senior tag

És nem tudod visszatenni? Jobb egérgomb az eszköztáron egy üres helyen, Testreszabás...

(#1407) szandisas válasza Sil (#1406) üzenetére


szandisas
senior tag

nem tudom ott visszatenni sajna.. szerintem megint install lesz belőle-...

aláírás

(#1408) Winner_hun


Winner_hun
félisten

xp-s topuikban nem kaptam kielégítő választ, valaki ezt meg tudná magyarázni?

Ha firefox dolgozik, nézem a feladatkezelőt, max 50%-ot használ ki a prociból. Ok, ez az össz teljesítménynek a fele, vagyis egy mag. Viszont ha megnézem a diagrammot, akkor látom, hogy nem az egyik mag jár 100%-on, hanem a két mag kb 50-50, vagy talán 60-40%-ban. Ez miért van? Vagy rossz a kijelzés?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1409) Poctar válasza Poctar (#1395) üzenetére


Poctar
senior tag

A firefoxot eltávolítottam és ujra telepítettem.
Csökkentett módban elindítottam, de mindhiába.
Nem tudok vele internetezni. :(

[Szerkesztve]

(#1410) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#1408) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A FF fel van készítve a többmagos procira, és az xp feladatütemezője ennek megfelelően kb. egyenletesen osztja el a műveleteke a két mag között. Próbáld ki a 3ds max-ot, vagy a pov-rayt, ugyanezt kéne csinálnia minkettőnek.
Szóval szerintem ez így helyes.

(#1411) Tele von Zsinór válasza Poctar (#1409) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mi a hibajelenség?

(#1412) szandisas válasza Sil (#1406) üzenetére


szandisas
senior tag

az eszközök menü/kiegészítés menüvel lehet visszatenni a del.icio.us gombokat :W

aláírás

(#1413) Sil válasza Poctar (#1409) üzenetére


Sil
senior tag

A tűzfal kiengedi?

(#1414) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#1410) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha fel van készítve a két magra akkor miért csak a felét használja ki?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1415) PhoenixK válasza Winner_hun (#1414) üzenetére


PhoenixK
őstag

Lehet, hogy csak annyira van igénye...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1416) Poctar


Poctar
senior tag

A tűzfal kinegedi a firefox-ot.
Olyan üzit kapok, mintha nem lenne netem.

(#1417) ronaldo


ronaldo
őstag

Van nekem egy linkem [link]
Itt a 12. pontban be lehet állítani, hogy több egyidejű lekérdezés legyen, tehát hogy több szálon töltse ugyanazt az oldalt. Itt lehet valami bibi, mert most tény, hogy észrevehetően gyorsabb, de ''hibázik''. Most is, alul a hangulatjeleknél két helyre is egy avatart töltött be. A hivatkozás jó, de nem jó képet hoz be rá. IWIW-re is beléptem az előbb, és csomó helyen a piros forgó levél jelent meg, tudjátok ami frissen érkezett leveleknél szokott. És még csomó helyre rossz dolgokat hoz be.

Azért írtam a 12.-es pontot, mert én csak erre tudok gyanakodni. Ezen kívül még régebben azt állítottam be, hogy ne egye a memóriát, a többi dolog defaulton van.

Volt valakinek hasonló problémája? a ''network.http.pipelining.maxrequest'' alapértelmezett 4, én először 30ra raktam, aztán 45-re. Most megpróbálom 20-ason.

(#1418) Winner_hun válasza PhoenixK (#1415) üzenetére


Winner_hun
félisten

Folyamatosan, pont 50%-ra?:F

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1419) Poctar válasza Poctar (#1416) üzenetére


Poctar
senior tag

helyesbítek.
a tűzfal nem engedte ki a firefoxot :Y
thx a hsz-ket.

(#1420) Sil válasza ronaldo (#1417) üzenetére


Sil
senior tag

Remek, megint egy lista, ami az eredeti változatára már csak nagy vonalakban hasonlít, és több helyről, erősen rövidítve vették át.

A pipelining pl nagyon hasznos lehet, és észrevehetően gyorsít, de nem minden szerver támogatja, ezért bizonyos weboldalaknál akár hibákat is okozhat (bár ez elég ritka). Operában ez alapból be van kapcsolva, az IE6 meg nem tud ilyet (IE7 passz).

Leginkább az nglayout.initialpaint.delay 0-ra állítása okozhat olyan hibákat, mint amit leírtál (én erre tippelnék, hogy ez a ludas most is). A preferencia lényege, hogy a böngésző nem kezdi el rögtön kirajzolni az oldalat, először néhány ezredmásodpercig vár az adatokra. Az alapérték 250. Ha ennél lejjebb teszed, látszólag gyorsabb lesz az oldalmegjelenítés (hisz azonnal megpróbálja megjeleníteni), viszont az oldal teljes betöltődése jóval lassabb lehet, és gyakoribbak a hibák is. Ha viszont kicsit tovább vár, nem kell annyit számolnia és nem kell utólag újratördelnie az oldalt, így végül akár gyorsabb is lehet az oldalmegjelenítés. Az ideális érték függ a gép és az internetkapcsolat sebességétől is, így leginkább próbálgatással lehet beállítani, ha kézzel csinálod.

A network.http.pipelining.maxrequests maximális értéke 8, ennél nagyobbra fölösleges állítani.

Vannak egyébként kiterjesztések (pl Tweak Network, FasterFox), és programok is (pl FireTune), amik épp ezeknek a preferenciáknak a finomhangolására születtek.

[Szerkesztve]

(#1421) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#1410) üzenetére


Winner_hun
félisten

az 1.5.xxx verzió is?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1422) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#1421) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Szerintem igen. De majd Sil megmondja, ha nem :)

(#1423) Thrawn válasza Winner_hun (#1421) üzenetére


Thrawn
félisten

omg! Még mindig ezen agyalsz? Biztos álmatlanok az éjszakáid mióta ezt felfedezted :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1424) Sil válasza Tele von Zsinór (#1422) üzenetére


Sil
senior tag

Továbbra sem vagyok informatikus (és a hardverrel kapcsolatos dolgok pláne elég távol állnak tőlem), de szerintem is. Úgy kb két éve volt valami olyasmi hiba, hogy nem szerette a hyperthreading-et (fagyott bizonyos processzortípusok esetén), és arra az volt a megoldás, hogy hozzá kellett rendelni az egyik ''processzorhoz'', azaz alapból nem volt hozzárendelve (bár ez a példa sántít, mert a hyperthreadingnél fizikailag nincs két processzor, ha jól tudom).

(#1425) Winner_hun válasza Thrawn (#1423) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, mert roppantul zavar, hogy nem tudom, hogy mi baja van. Meg van másik csomó dolog, ami nálam nem úgy működik, ahogy kéne de már hozzá vagyok szokva:O Kéne egy ff guru ide a gépemhez, aki megnézi és megcsinálja a megcsinálhatatlant, hogy minden működjön:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1426) Tele von Zsinór válasza Sil (#1424) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

De a FF-ben nagyon otthon vagy, és most ez számít.
Nincs két proci, de még két mag sem, de valahogy ügyesen megoldották, hogy kettőnek látszik.

(#1427) chicken


chicken
senior tag

Felupgradelődött 2.0.0.4-re a Mozillám és az egér scrollbeállításai megbolondultak. Nagyon pici (egy görgentés) esetén húzza a 6 sort, amit beállítottam, de ha gyorsabban csinálom, ahelyett, hogy lerántaná a lapot, 2-3 sort mozdítja. IE viszont úgy működik, ahogy kell.

Az Advanced fülön csak az Auto illetve Smooth scrollingont lehet kibe kaccsolgatni, de az nem segít. Valakivel történt hasnonló?

mens sana in campari soda

(#1428) Primőr


Primőr
aktív tag

Nem tudjátok-e, hogy azt hogy lehet megoldani, hogy az exe fájlokat ne csak lementeni tudja, hanem inkább nyissa meg, mint az explorerben?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1429) Tele von Zsinór válasza Primőr (#1428) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Miért nem jó a mentés utáni futtatás? Így valamivel kisebb az esélye a vírusoknak.

(#1430) PazsitZ válasza Primőr (#1428) üzenetére


PazsitZ
addikt

Zsinórnak igaza van ez veszélyes lehet.
De a beállításokba van olyan pont, h: műveletek megtekintése és szerkesztése ott beállíthatod, mit tegyen.(1.5ösben a letöltéseknél van ez az opció)

- http://pazsitz.hu -

(#1431) pasquale


pasquale
tag

Hol lehet kikapcsolni azt hogy a fülek közti váltásnál ne olyan ''3dimenziós'' hatással váltson?
Ez szerintem fölösleges, ilyen Vista szerű, de mégse.

(#1432) Primőr válasza PazsitZ (#1430) üzenetére


Primőr
aktív tag

ilyen pontot nem látok a beállításoknál

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1433) Tele von Zsinór válasza pasquale (#1431) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tab effect kiterjesztés tiltásával? :)

(#1434) Tele von Zsinór válasza Primőr (#1432) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Pedig ott van.
Tools-Options-Downloads-Manage

(#1435) pasquale válasza Tele von Zsinór (#1433) üzenetére


pasquale
tag

Kösz, nem tudtam hol keressem!

(#1436) Integra


Integra
titán

chatzillát használja valaki?
én régen mirc-et használtam
de leszoktam róla
tudja ez azt amit a mirc?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1437) Tele von Zsinór válasza Integra (#1436) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A mirc nagymértékben scriptelhető, testreszabható, nem hiszem, hogy ezt tudja. De chatelni persze lehet vele :)

(#1438) student


student
őstag

ugy unom már hogy megnyitok 3tabot és máris 300mega felett memot eszik.
minek kell neki ennyi :F ez vmi bug? csinálhatnának vele valamit

(#1439) rdi


rdi
veterán

sziasztok, nem tudjátok mi történt az új magyar helyesírással? Valami elképesztően gyenge.... a hivatalos honlapról töltöttem le, egy frissítés után.

Fej! Tor! Potroh!

(#1440) heurisztika


heurisztika
csendes tag

Segítsen valaki!! Az eddig beregisztrált /jelszót kérő/ oldalakra nem tudok belépni a Mozillával. Ide is IE-vel léptem be Mi lehet a baj?Már vagy tízszer újra :(( installáltam!!

(#1441) pzstm válasza heurisztika (#1440) üzenetére


pzstm
titán

sütik elfogadás be van jelölve a beállítások/adatvédelem alatt? ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1442) Zoli329 válasza rdi (#1439) üzenetére


Zoli329
addikt

Az. :( Le is szedtem, mert mindent aláhúzott majdnem, alapértelmezésben ki opciót meg nem találtam :W

(#1443) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A kiterjesztéseknél egy darab szürke, nem is működik. Inkompatibilis lenne a legújabb 1.5.xxx verzióval?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1444) heurisztika


heurisztika
csendes tag

Köszi a sütik engedélyezése megoldotta a problémát bár nem tudom mi köze van hozzá :) :) :) :)

(#1445) Tele von Zsinór válasza heurisztika (#1444) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Bejelentkezéskor kapsz egy ún. session-sütit, ezzel azonosít a szerver, enélkül manapság már nem tudsz bejelentkezni.

(#1446) Bencom ™


Bencom ™
őstag

Csak nálam nem jó FF-al a freemail? mármint a jelszót meg ilyeneket nem jegyzi meg, hanem összevissza kutyulja...
már a régi sem volt jó ez az új freemail meg még rosszabb...

IE-vel nem próbáltma, csak FF-et használok, méghozzá az 1.5-öt amit automatikusan frissít mindig.

heurisztika: a sütikben tárol minden jelszót meg adatot egy-egy honlapnál, és naplózza, hogy te ott jártál... jól is néznénk ki, ha sütik nélkül lehetne belépegetni titkosított (jelszóval védett) helyekre...
de ez IE-nél is így működik ;)

csak épp Tele von Zsinór már leírtam előttem, uh off :DDD:B


[Szerkesztve]

(#1447) Tele von Zsinór válasza Bencom ™ (#1446) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nálam működik, bár ez 2.0.0.4.

Csak a sessionid-t tárolja sütiben, ami egy (általában) 32 karakteres hexa string. Semmi más nincs nálad, minden egyéb adat a szerveren van.

(#1448) Bencom ™ válasza Tele von Zsinór (#1447) üzenetére


Bencom ™
őstag

nálam sajnos már hónapok óta nem működik rendesen, és unom már mindíg bepötyögni a felhasználónevet és a jelszót, minden más oldalon megjegyzi :F

egyes helyeken a szerver eltárolja az IP-det de csak akkor, ha a sütik be vannak kapcsolva.
pl egyes szavazós honlapok olyanok, hogy nem lehet, csak egyszer szavazni, de ha kikapcsolod a sütiket, akkor annyiszor szavazol, ahányszor csak akarsz.

(#1449) Nabu válasza Primőr (#1428) üzenetére


Nabu
aktív tag

Ilyesmire gondoltál? [kép] [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1450) rdi


rdi
veterán

ujabb kérdésem, hogy miként kell beállítani a karakterkódolást? Mert nekem állandóan kézzel kell utána állítanom hol win hol iso a t****öm tele van :)

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.