Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Sil válasza Winner_hun (#1900) üzenetére


Sil
senior tag

Kiterjesztést lehetőleg a Kiterjesztéskezelőből uninstallálj, ne így (különben is ez a nehezebbik módszer, mert a legtöbb kiterjesztés mappájának a GUID a neve, ami egy jó bonyolult karaktersor).
Egyébként keress rá az about:config-ban is (gondolom, imagezoom vagy imgzoom vagy valami hasonló lehet a hozzá tartozó kulcsok nevében), rendes uninstallkor sem állítja vissza a kiterjesztések beállításait.

[Szerkesztve]

(#1902) Winner_hun válasza Sil (#1901) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az a karaktersor nem volt bonyolult, keresőbe beírtam a zoom-ot, kidobta az imagezoom-os file-okat, onnan meg már láttam, hogy mit kell törölni.
Az about:config eszembe se jutott, ott volt egy ilyen bejegyzés: imagezoom.defaultGlobalZoom aminek 120 volt az értéke, 100-ra állítva minden rendben van. Azt nem értem, hogy ez mitől állítódhatott el? Mert a beállításoknál nincs ilyen beállítás, közben meg csak böngésztem, talán valamit megnyomtam volna?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1903) Sil válasza Winner_hun (#1902) üzenetére


Sil
senior tag

Elvileg megjegyzi, amit a menüben (Nézet menü vagy a jobb egérgombos menü) beállítasz neki.

(#1904) Winner_hun válasza Sil (#1903) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jobb egérgombos menüben nincs ilyen beállítás, nézet menüben nem szoktam mászkálni, webböngészés közben állítódott át. Szokásos Winner baj amire nincs megoldás:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1905) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Itt van a folytatása az általam használt kiterjesztéseknek: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1906) SAMYka


SAMYka
aktív tag

[link] :F

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#1907) Sil válasza SAMYka (#1906) üzenetére


Sil
senior tag

Szvsz nincs, de ilyenkor simán hozzáadhatod azt az oldalat a Kivételek listájához, és akkor szintén nem helyezhet el többet.

(#1908) Sil válasza SAMYka (#1906) üzenetére


Sil
senior tag

Illetve még benne van, csak a Beállításokból vették ki. De ha létrehozol az about:config-ban (bármelyik soron jobb egérgomb, Új...) egy network.cookie.blockFutureCookies nevű, logikai típusú kulcsot, és true-ra állítod, akkor működni fog elvileg.

(#1909) Troy. válasza Troy. (#1895) üzenetére


Troy.
addikt

MOst akkor biztonsában használhatom a mesterjelszót?,

.

(#1910) Sil válasza Troy. (#1909) üzenetére


Sil
senior tag

Szvsz igen, de ha biztosra akarsz menni, felteheted mellé a Secure Login kiterjesztést is.

(#1911) Tele von Zsinór válasza Troy. (#1909) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem firefox megoldás, de ajánlom kipróbálásra a KeePass n. progit: [link] igen meggyőző a feature listája, és nálam már bevált az elmúlt ca. 1 évben.

(#1912) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok.

Egy rohad idegesítő dologgal fordulnék hozzátok. Bent a cégnél a 2.0.0.6-os firefox van fent és ha új lapot nyitok akkor a címsorban a következőt írja ki: about:newtab.
Ezt hol lehet kikapcsolni, mert marhára idegesít, h kikell törölni és majd csak utána lehet írni a címet. :W
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Szumoo

A nyúlon túl?

(#1913) Sil válasza szumoo (#1912) üzenetére


Sil
senior tag

Ez a Megaupload Toolbarhoz tartozik, amit valószínűleg feltelepítettél. Ha ragaszkodsz a használatához, akkor majd otthon megnézem, ki lehet-e ezt valahogy szedni belőle. (Ez kiterjesztésként települ, tehát van rá esély, de a beállításai közt nem szerepel.)

(#1914) szumoo válasza Sil (#1913) üzenetére


szumoo
senior tag

Hali!

Köszi a választ, de most az előbb találtam meg a választ a dolog megszüntetéséhez! :D
Amikor behozza ezt a new tab oldalt, akkor a lap alján van egy kis négyzet ahol bepipálhatod, hogy ne mutassa többet ezt az oldalt és azóta megint olyan, ahogy én szeretem. :)

Szumoo :R

A nyúlon túl?

(#1915) Winner_hun válasza Sil (#1913) üzenetére


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1916) Sil válasza Winner_hun (#1915) üzenetére


Sil
senior tag

Látod, ez tényleg passz, hogy miért fehér. Egyébként nem div#fo lenne, csak #fo. Lehet kisegítő szöveget beírni, csak tedd /* és */ közé. Szvsz lehet a domaineket is vesszővel elválasztani, de a @-moz-document-et nem kell ismételni szerintem. Szóval:
@-moz-document url-prefix(...1), url-prefix(...2) { ... }
Próbáld ki, elvileg működnie kéne. Lehet egyébként háromféleképpen, aszerint, hogy mennyire akarod egy konkrét oldalra szűkíteni (egész domain, vagy url cím eleje, vagy 1 konkét oldal):
@-moz-document domain('pelda.hu'), vagy
@-moz-document url-prefix('http://www.pelda.hu/forum/'), vagy
@-moz-document url('http://pelda.hu/pelda/cim.html')

(#1917) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Mióta felpakoltam pár kiegészítőt a böngészőbe, mindíg fél percíg tart míg beindul, de egyébként gyorsan behozza a lapokat. Nem lehet ezt valahogy kiküszöbölni?
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1918) Winner_hun válasza JetiRulez (#1917) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez ezzel jár. Bár a fél perc az igen sok, nem túlzás?
Nekem 30+ kiterjesztéssel 5-6 mp alatt elindul

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1919) gyurman


gyurman
tag

Helyesírásellenőrzés

Szervusztok!
Valami történt a firefoxommal. Már többször újrabuherálta magát, mert lefagyott. Ilyenkor az összes extensiont újratette.
Így elszállt a helyesírás ellenőrző.
Azt hogyan tudom úrja tenni, vagy kikapcsolni?
Mindig mindent aláhúz.
Köszike

(#1920) Winner_hun válasza gyurman (#1919) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az, hogy az összes kiterjesztést újratette?:F
Amúgy Eszközök / kiterjesztések (vagy a 2-es verzióban bővitmények (ha jól emlékszek)) ott a kiválasztott kiterjesztésen jobb klikk letiltás vagy eltávolítás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1921) Winner_hun válasza Sil (#1916) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na végre, nem nálam van a hiba:D
Az egyszerűsített mód működik, thx:R

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1922) JetiRulez válasza Winner_hun (#1918) üzenetére


JetiRulez
őstag

9 kiegészítő van telepítve és lemértem, 10mp. Ez így normális?
Az ősök állandóan lecsesznek, hogy tönkretettem a gépet, holott még bekapcsolni se tuggyák.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1923) JetiRulez válasza JetiRulez (#1922) üzenetére


JetiRulez
őstag

Megoldottam. Rájöttem, hogy nincs is szükségem az weather toolbar-on kívül más kiegészítőre így töröltem a többit és 5mp alatt bejön.
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1924) gyurman válasza Winner_hun (#1920) üzenetére


gyurman
tag

Úgy tette újra, hogy kifagyott a firefox, és törülte az összes kiterjesztés beállításokat. Tehát újra kellett azokat beállítani, amik praméterezhetőek.

De mondom, helyesírás ellenőrző nem működik. Nem is tudom, hogyan lehet használni. Egyátlaán hól tudom megnézni, hogy jól van-e beállítva, vagy biztos jó a szótár, vagy biztos magyar nyelvet ellenőriz?

(#1925) gyurman válasza gyurman (#1919) üzenetére


gyurman
tag

Végülis, már tudom, angolul ellenőriz, és hogy fog magyarul? Menet közben hogy lehet átkapcsolni?

(#1926) gyurman válasza gyurman (#1925) üzenetére


gyurman
tag

Megvan:
Firefox 2.0 Magyarul:

Kell a 2.0-ás locale switcher az első postomban említett helyről. Ha telepítve van lehet tölteni a firefox 2.0-hoz a magyar nyelvi fordítást. Telepítés a már leírtak szerint.

Magyar helyesírás ellenőrzés telepítése:

Letöltés:
Elmész a mozilla addons oldalára, és a magyar helyesírás ellenörző szótárt telepíted, ha más nyelv is kell akkor azt is értelemszerűen.

Használat:
Egy szövegbeviteli mezőben jobb egér -> Languages (Nyelvek) -> Hungarian (Magyar). Ezután a helyesírás ellenőrzés magyar nyelven fog működni. Sajnos nem a legtökéletesebb elég sok szót aláhúz. Ha kiakarod kapcsolni: jobb egér->Spell check this fields elől pipa ki.

Sok sikert!

[link]

(#1927) JetiRulez válasza JetiRulez (#1923) üzenetére


JetiRulez
őstag

Csakhát időközben megint lecsesztek, hogy lassú az 5 másodperc. Az eszem megáll. Az ősök síkülyék a géphez és még ők beszélnek, hogy ennek 1 másodperc alatt be kéne jönnie, meg hogy betárcsázóssal is bejött annak idején 5 másodperc alatt. :W

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1928) Winner_hun válasza JetiRulez (#1927) üzenetére


Winner_hun
félisten

Add nekik oda az IE-t, böngésszenek azzal, az bejön gyorsan. Vagy mondd meg nekik hogy vagyenek egy jobb gépet, ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1929) JetiRulez válasza Winner_hun (#1928) üzenetére


JetiRulez
őstag

Írtam a IE topic-ba is, mer az is tetű mióta felpakoltam a 7-es verziót, annál télleg fél perc a betöltés.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1930) Winner_hun válasza JetiRulez (#1929) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor tedd fel az operát:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1931) Nabu válasza JetiRulez (#1927) üzenetére


Nabu
aktív tag

Nekem 8 másodperc alatt bejön további 2sec míg betölti a forumot és gyengébb a gépem mint a tied... Valahol máshol keresd a problémát mert tuti nem a böngésződdel van a gond ha az IE fél perc alatt jön be... (max 2másodperc míg megjelenik...)

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1932) Nabu


Nabu
aktív tag

Az én problémám az lenne, hogy ha ráviszem az egeret egy kép fölé megjelenik egy üzenet (lásd a linken)... [link]
Hogyan orvosolható ez mert én már töviről hegyire átnéztem mindent a rókában és nem találom!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1933) canniball válasza Nabu (#1932) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem a ''Kattints a képre a teljes mérethez!'' felirat jelenik meg, ha a kép fölé viszem az egeret. Ez teljesen normális, IE-ben és Operában is ez látható. Mi ezzel a probléma?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1934) Winner_hun válasza canniball (#1933) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te megnézted a képet, amit belinkelt?:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1935) Steelmanus válasza Nabu (#1932) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem valamelyik kiterjesztes okozza azokat nezd at.
Kerdes:
Mit es hova kell beirni valamit hogy nekem is a PH kek hatterrel
jelenjen meg, mert ezt a barnat nem szeretem. FF 2.0.0.6

(#1936) canniball válasza Winner_hun (#1934) üzenetére


canniball
nagyúr

Megnéztem, fölé vittem az egeret és írtam, hogy mit írt ki. Csak azt nem vettem észre, hogy a képen kell a feliratot nézni. :B Tévedni emberi dolog, mondta a sün... :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1937) Winner_hun válasza canniball (#1936) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kár, hogy a sün az egy állat:DDD (amúgy ismerem;))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1938) Winner_hun válasza Steelmanus (#1935) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nem jó? [link]
Amúgy: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1939) Steelmanus válasza Winner_hun (#1938) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, az elso link az jo, majd ezentul itt lepeb be,
a masodik amit Sil ajanlott az sehogy nem jon ossze.
Bonusz kerdes:
A PH-n mit jelent a megjelenitesnel az hogy Kombinalt, mert a
Novekvo es Csokkeno az ertelemeszeru, de a Kombinalt-nal
nem vettem eszre semmi valtozast, vagy nem voltam figyelmes.

(#1940) Sil válasza Nabu (#1932) üzenetére


Sil
senior tag

A Google szerint ezt bizonyos szolgáltatók okozzák, pl a Vodafone UMTS kapcsolat esetén. Tömörített képeket kapsz, hogy csökkentsék az adatforgalmat, és még javascriptet is beszúrnak minden oldalba a tooltiphez. A böngészőben nem lehet kikapcsolni (a javascript letiltása és a böngésző useragentjének megváltoztatása sem igazán 100%-os megoldás), ha van valami segédprogramod a kapcsolódáshoz (pl Vodafone Mobile Connect), annak a beállításai közt keresgélj.

(#1941) Winner_hun válasza Steelmanus (#1939) üzenetére


Winner_hun
félisten

A növekvő az első hozzászólástól listázza a hozzászólásokat, ennek párja a kombinált nézet, mely ugyan olyan sorrendben listáz, csak nem az első hozzászólás az első hanem az utolsó blokk. A csökkenő az utolsó hozzászólást teszi a lap tetejére és onnan visszafele listázza azokat.

+ [link];)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1942) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Utólag kösz mindent.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1943) Nabu válasza Sil (#1940) üzenetére


Nabu
aktív tag

Köszi úgy néz ki, hogy a javascript tiltása megoldja ezt a problémát viszont ha tiltva van akkor sok helyen újabb problémákat szűl ezért egyenlőre így marad,de ha van valami megoldás ne kíméljetek jöhetnek a megoldások privibe. Köszi!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1944) Nabu válasza canniball (#1936) üzenetére


Nabu
aktív tag

:D :D :D Direkt kiemeltem pirossal, hogy mindenki észrevegye! :DD :DD :DD

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#1945) canniball válasza Nabu (#1944) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezúttal én voltam a kivétel, aki erősít. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1946) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ahogy meg lehet adni bizonyos oldalalk háttérszínét, hogy bizonyos oldalak alapértelmezett képét is le lehet cserélni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1947) Sil válasza Winner_hun (#1946) üzenetére


Sil
senior tag

Persze. De van egy My Image Here nevű kiterjesztés, azzal még egyszerűbb, és bármilyen képet kicserélhetsz vele sajátra.

(#1948) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tegnap tettem újra az XP-t.
Feltoltam a legújabb Firefoxot, és azt vettem észre, hogy lett most egy olyan marha jó tulajdonsága, hogy amíg megy a letöltés ablakban a letöltés, addig nem hozza be az oldalakat böngészés közben.
Miután bezárult a letöltés ablak, azonnal bejön az oldal, de előtte nem :(
Ez meg mi a frásztól van???

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1949) Winner_hun válasza Sil (#1947) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hiába tettem kompatibilissá a legújabb verziót az 1.5-ös verzióval, nem működik jól. Nem menti el, amit megadok neki, oldal betöltésénél újra a régi kép jelenik meg, az új kép, amit betettem, az is nagyítva jelenik meg (ami a lecserélendő kép eredeti mérete)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1950) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Valaki tud ajánlani olyan kiegészítőt firefoxhoz, mint az operában a jegyzetek menüben van?
Ami ott van, az nagyon el van találva.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.