Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Agostino


Agostino
addikt

Hello.

FF 2.0 van fent, és érdekelne, hogy létezik-e olyan plugin hozzá, avagy tud-e olyat magától a FF, hogy nem enged semmiféle weboldalba ágyazott hangot sem lejásztani soha, csak ha én indítom. Egyre kezd elszaparodni az olyan átkozott reklám, hogy elég elhúzni az egerem felette, és máris bömbölnek a kis szarházi smiliek meg kutyafülék a fülembe. Ezek, és az automata beépített hangok ellen kellene nekem valami okos kis plugin vagy vmi.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#52) Sil válasza Agostino (#51) üzenetére


Sil
senior tag

Reklám? Milyen reklám? Már több mint két éve nem találkozok reklámmal, csak ha valamiért direkt kikapcsolom a szűrést. :P Miért nem használod az AdBlock (vagy AdBlock Plus) kiterjesztést? ;)

Spaciálisan a háttérzenékkel kapcsolatos opciókra meg ott a BGM Conductor nevű kiterjesztés, bár az lehet, hogy régi és alapból nem megy a 2.0-val (ez esetben meg lehet próbálkozni a kompatibilissé tételével, lásd Mr Tech Local Install kiterjesztés).

[Szerkesztve]

(#53) Sil válasza Gabcsika (#49) üzenetére


Sil
senior tag

Ha meg az űrlapadatokat akarod egyenként törölgetni (pl keresőkből, de a címsor is ugyanígy műxik), akkor lenyitod a listát és Shift+Delete a törölni kívánt soron.

(#54) Sil válasza Calibos (#39) üzenetére


Sil
senior tag

Próbáld meg eltávolítani a plugint, amire gyanakszol, és újra feltenni.

(#55) Gabcsika


Gabcsika
tag

Ramius, Sil!

Köszönöm, meg fogom próbálni!

Freedom, Nature, Love & Music

(#56) Gergoo2101


Gergoo2101
tag

Az lenne a gondom,hogy nézek egy oldalt,(pl: itt a fórumot) bemegyek a topicba,visszamegyek....de nem az oldal közepére dob vissza( ahol elötte voltam) , hanem az elejére!
Hun köll azt beállítani? :F :O

Előre is köszi :R

megkaptam a tanácstú a zengedélyt

(#57) Gergoo2101


Gergoo2101
tag

Senkisenemsegít??? :F :F :F :F :O :W

megkaptam a tanácstú a zengedélyt

(#58) Sil válasza Gergoo2101 (#56) üzenetére


Sil
senior tag

De ugye a ''vissza'' gombbal mész vissza? Egyébként türelem, ez fórum, nem chat.

(#59) Nabu válasza Calibos (#48) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mi a gond?
Van rá kiterjesztés is használd azt, ha nem tiszta valami... [link] Dictionary Switcher

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#60) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Kb. 1 hete használom az új verziót, és azóta arra lettem figyelmes, hogy egy idő után szétkapcsol az internetem, majd az egész gép belassul, végül magától újraindul a gép.... Most megpróbálom az összes kiegészítőt leszedni a legzükségesebbeken kívül, de ha így sem megy, akkor uninstall!. VAgy van valakinek ötlete? Naponta 3-4 alkalommal is újraindul a gép.

(#61) róland válasza Bobby G. (#60) üzenetére


róland
veterán

Más lesz ott a gond. Én legalább 6 órája nyúzom ma már a tűzrókát és eddig semmi gond.

Itt is csak ajánlani tudom a Microsoft biztonsági átvizsgáló - teljesítményhangoló, INGYENES szolgáltatását, mely az alábbi linken elérhető: [link] (sajnos a futtatásához IE kell).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#62) Bobby G. válasza róland (#61) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Köszi! Azt hiszem ezt kihagyom... nem nagyon szeretem, ha a Win adatokat küldözget kifelé... :U

(#63) tökfey válasza Bobby G. (#62) üzenetére


tökfey
tag

Nekem is naphoszat megy a 2.0 és nincs vele gondom. Virusteszt volt? Alaplapi hálókártyád van?

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#64) phanfantom


phanfantom
senior tag

Az szerintetek miért lehet, hogy agoogle több találatot hoz ki az explorer alatt mint a firefox-szal?

(#65) tökfey válasza phanfantom (#64) üzenetére


tökfey
tag

Nekem ugyanannyit hoz ki. Mire kerestél? Szerintem ugyanannyit kell kihoznia, mert mindkettő a headereket olvassa.

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#66) phanfantom válasza tökfey (#65) üzenetére


phanfantom
senior tag

Bevallom már nem emlékszem. Pár napja volt és akkor feltűnt, de csak most vettem a fáradtságot, hogy itt rákérdezzek:) Legközelebb azonnal jövök és leírom, aztán meglátjuk, hogy másnál is hasonló-e a helyzet.

(#68) Bobby G. válasza tökfey (#63) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Vírusteszt, spyvadászat, több programmal is. Alaplapi a hálókártya, de eddig évekig nem volt vele gond....Most csupaszra vágtam a tűzrókát, hátha csak valamelyik kiegészítő őrjítette meg.

(#69) neer


neer
csendes tag

Hali. A problémám, hogy nem tudom szabadon konfigolni a toolbarokat. A bővítményeket csak új sorba hajlandó betenni, amin nem sikerült változtatnom. A lényeg, hogy max. ablakméretet akarok. Ffox1507

(#70) Chili7


Chili7
őstag

Összejött 3 kérdésem:

1; Van ez a 'Dictionary Tooltip' kiterjesztés. Nálam nem megy. A ctrl+sh+d -re nekem könyvjelzőt akar menteni, nem a nyelvi találatokat mutatja. Műxik ez valakinél?

2; Honnan lehet témakat letölteni ff2.0-hoz?

3; Többlapos böngészésnél azt szeretném, hogy a fül szélességének csökkentésével lenne megoldva, hogy egy sorba lenne az össz nyitott lap füle. Tehát ne legyen új sor, és egyszerre akár 10 is elférjen egy sorba.

Köszi

(#71) neer válasza Chili7 (#70) üzenetére


neer
csendes tag

A 3.kérdésre megoldás a Tab Mix Plus kiterjesztés [link]
Üdv:
neer

(#72) Sil válasza neer (#71) üzenetére


Sil
senior tag

Ehhez nem feltétlenül kell kiterjesztés. De ha már itt tartunk, pár about:config beállítás 2.0-hoz:

browser.tabs.tabMinWidth
100 (alap): a fülek minimális szélessége (tetszőleges érték)
Mivel ez egy olyan beállítás, amit a változtatás után nyitott ablakokra alkalmaz először, érdemes újraindítani a böngészőt. Ha 0-ra állítod, gyakorlatilag kikapcsolható a tabok scrollozása.

browser.tabs.closeButtons
0: csak az aktív fülön van bezárógomb
1 (alap): bezárógomb minden fülön
2: nem jelenít meg sehol bezárógombot (se a füleken, se mellettük az eszköztáron), ez jó akkor, ha amúgy se használod (ha mondjuk középső egérgombbal szoktad bezárni a füleket)
3: a fülek mellett az eszköztáron legyen csak bezárógomb, mint az 1.5-en

browser.urlbar.hideGoButton
true vagy false: legyen-e Ugrás (GO) gomb a címsor mellett

És ha valakit zavar a lenyitható tablista is, azt is el lehet tüntetni a fülek sávjáról, a userChrome.css-be (lustábbaknak lásd ChromEdit kiterjesztés) kell beírni a következőt:
/* Disable ''List all Tabs'' Button */
.tabs-alltabs-button {
display: none !important;
}
/* Disable Container box for ''List all Tabs'' Button */
.tabs-alltabs-box {
display: none !important;
}

És még egy apróság (szintén userChrome.css). Ha hiányzik a régi jó kis keresősáv (a 2.0-ban alapból nem lehet a találatok közt lépegetni, csak billentyűkombinációval):

#FindToolbar > * {display:-moz-box}

[Szerkesztve]

(#73) Nabu válasza Kalandor (#67) üzenetére


Nabu
aktív tag

Biztosan használsz egy másik kiterjesztést is amiben be lehet szintén állítani az ikon méretét (pl.:All-inOne -Sidebar?)...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#74) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

egyik naprol a masikra egyszerre csak egy szalon fut a letoltes
a beallitasoknal nem talaltam semmit, ami erre utalt volna, hogy lehet ezt megvaltoztatni?

(#76) Chili7 válasza Sil (#72) üzenetére


Chili7
őstag

Hol kell megadni ezeket a paramétereket?
A fülek minimális szélességére gondolok.

(#77) neongorack


neongorack
senior tag

Csak 1 gyorskérdés: A freemailt nem hozza be a Firefox, másodpercenként frissíti és nem jön be semmi, ezt hogyan tudom kiküszöbölni?Meg, hogy olyat lehet e, hogy miután bezárom és újra megnyitom akkor bent legyenek azok a fülek amiket az oldalakat nézegettem és ne kelljen megnyitni megint az összeset!
Előre is thx!:)

(#78) Tele von Zsinór válasza Chili7 (#76) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Címsorba beírod, hogy about:config, majd oda.

(#79) Tele von Zsinór válasza neongorack (#77) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A másodikra: SessionSaver extension vagy Tab Mix Plus, mindkettő tudja, utóbbi kicsivel többet is.

(#80) Sil válasza Tele von Zsinór (#79) üzenetére


Sil
senior tag

Ehhez sem muszáj már kiterjesztés, a 2.0 alapból tudja. Eszközök / Beállítások / Főlap, rögtön a legelső pont. Crash esetére be is van kapcsolva alapból, és természetesen megjegyzi a beírt szövegeket is.

[Szerkesztve]

(#81) Sil válasza neongorack (#77) üzenetére


Sil
senior tag

Az elsőre: a szokásos hibamegoldó lépéseket próbáltad már? Azaz: Gyorsítótár tartalmának törlése, ha még mindig nem jó, akkor az oldalról származó sütik törlése...

(#82) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

egyik naprol a masikra egyszerre csak egy szalon fut a letoltes
a beallitasoknal nem talaltam semmit, ami erre utalt volna, hogy lehet ezt megvaltoztatni?

(#83) canniball válasza Sil (#72) üzenetére


canniball
nagyúr

browser.tabs.closeButtons - Na ilyenem nekem ninics (1507), pedig jól jönne; létre lehet-e hozni valahogy?
Mod.: közben megtaláltam a TabMixPlus-ban ezt az opciót. :B

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#84) Nabu


Nabu
aktív tag

Aki még nem tette meg hogy frissített a 2.0-ra (és egyenlőre nem akar) :( és még mindig 1.5.0.7-et használ :O az kattintson a frissítések keresése menüpontra mert már elérhető az 1.5.0.8! :DDD
Bár én mindenkinek ajánlanám a 2.0-át mérföldekkel jobb mint az 1.5.x.x... :C

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#85) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

egyik naprol a masikra egyszerre csak egy szalon fut a letoltes, pontosabban egyszerre csak egy file-t tudok tolteni
a beallitasoknal nem talaltam semmit, ami erre utalt volna, hogy lehet ezt megvaltoztatni?

[Szerkesztve]

(#86) Sil válasza #54715584 (#85) üzenetére


Sil
senior tag

Ha jól emlékszem, ez pl az about:config-ban a network.http.max-persistent-connections-per-server kulcs értékétől függ. Ezt különböző böngészőoptimalizáló cuccok szokták változtatgatni, pl a Fasterfox, de a minimum 2 szokott lenni, nem 1.

(#87) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Meg lehet azt csinálni hogyha a címsorba beírok egy címet azt alapból új lapon nyissa meg?

"Csak úgy mondom"

(#88) #54715584 válasza Sil (#86) üzenetére


#54715584
törölt tag

vegre :)
koszi az infot

(#89) Winner_hun válasza Nabu (#84) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miben jobb mérföldekkel?
Tabmixplus és etc van már hozzá? Ami volt guban, hogy a bejelentkezésnél a felhasználó nevet és a jelszót nem tölti ki azzal mi van? Mert ha az nincs, akkor sosem lesz ff2-m

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#90) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#89) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Tabmixplust nem tudom, de előbb-utóbb biztos lesz.
A bejelentkezős eseti probléma, nálam pl. nem jött elő.

(#91) sekli válasza Winner_hun (#89) üzenetére


sekli
addikt

nálam nem megy a bejelentkezéses dolog...

(#92) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#90) üzenetére


Winner_hun
félisten

ok elfelejtve, maradok az 1.5.x.x-nél:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#93) Noxy válasza Winner_hun (#89) üzenetére


Noxy
veterán

Má bocsi de neked mindig is sok bajod volt FF-l. :O
Ha a jelszavad el van mentve, akkor, ne jobb oldalt a belépésnél lépj be, hanem felül. (fekete háttéren fehér betük belépés. Nem kell azt mindenkinek látni hogy mi van ott.
Tabmixplus + má elég régóta van hozzá, csak +kéne keresned. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#94) Sil válasza Winner_hun (#89) üzenetére


Sil
senior tag

TabMix Plus tudomásom szerint van hozzá kompatibilis, amiből meg nincs még, azt meg kompatibilissé lehet tenni a Mr Tech Local Install kiterjesztés segítségével (ugyanis többnyire csak a maxverzió-szám ellenőrzése miatt tiltódnak le az egyébként működőképes kiterjesztések is).

(#95) Winner_hun válasza Noxy (#93) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi baj, hogy megint nem érted a problémát, a belépésre dehogy kattintok rá, úgy még tovább tart a belépés, ha bejövök a fórumba, akkor jobb oldalt ott van a név meg a jelszó mezője, nekem csak az ok-ra kelljen kattintani, vagyis automatikusan töltse be a FF az oldalhoz tartozó nevet meg jelszót. Ez nem műxik FF2-ben, nem is teszem fel.
Igen, voltak bajaim, de azóta kaptam egy csomó segítséget meg utánajártam dolgoknak és most már nagyon jól be van állítva (számomra) ami kell, az benne van minden, le nem cserélném más böngészőre:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#96) Winner_hun válasza Sil (#94) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham. Na ezt jó tudni. Majd ha a felhasználó neves jelszavas beírós működik akkor lehet szó egy próbáról:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#97) Nabu válasza Winner_hun (#96) üzenetére


Nabu
aktív tag

Komolyan mondom nem értelek... :( Neked fontosabb egy belépésnél +1 kattintás, mint egy stabilabb, biztonságosabb, gyorsabb stb.. böngésző?
Olvasnivaló: [link]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#98) Winner_hun válasza Nabu (#97) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, fontosabb:)
Elolvastam:R nem váltok, maradok

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#99) Csapi007 válasza Csapi007 (#87) üzenetére


Csapi007
veterán

Hello
Meg lehet azt csinálni hogyha a címsorba beírok egy címet azt alapból új lapon nyissa meg?

"Csak úgy mondom"

(#100) Chili7 válasza Csapi007 (#99) üzenetére


Chili7
őstag

Meg, pl Tab mix plus-szal!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.