Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) slayer006 válasza Winner_hun (#98) üzenetére


slayer006
addikt

én megrögzött stuffoló vagyok, mindig, mindenből a legújabbat, de nekem is marad az 1.5.0.8
ez a ''beléptető'' rendszer marha kényelmes tud lenni, pl. egy reinstall utánni MozBackup visszaállítás után
a 2.0 egyenlőre nem győzött meg

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#102) gyurman válasza Chili7 (#100) üzenetére


gyurman
tag

És megjelent az új!
Remek, mostmár normálisan működik és ki is néz. ;-)

(#103) gyurman válasza gyurman (#16) üzenetére


gyurman
tag

Na, valaki próbálta a FireTune-t?
Nem tudom, talán egy minimálisat javít a memóriakezelésben.

Ezer köszi azoknak, akik megpróbáltak segíteni nekem az ftp-zésben a #17 és fölötte párral.
Végül a szolgáltatóhoz fordultam. Ő azt mondta, elméletileg a mostani hálózat nem tudja mert intraneten (alhálózatról) netelek. Én gondoltam a pár átportforwaldolt portomon tudnék.
Szerintetek? Nem lehet, hogy ügyestelen a rendszergazdim, vagy én?

(#104) Winner_hun válasza slayer006 (#101) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a MozBackup mit is csinál? Mert a nevéből kiindulva azthiszem egy hasznos dologra fogok szert tenni:D Miket állít vissza?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#105) Sil válasza Winner_hun (#104) üzenetére


Sil
senior tag

A MozBackup segítségével a profilodat tudod könnyen és gyorsan kimenteni és visszaállítani, ez pl rendszerújratelepítéskor jöhet jól.

Van egy hasonló kiterjesztés, Bookmark Backup néven, ami meg rendszeresen automatikus biztonsági mentést csinál a profilod fontosabb fájljairól egy általad megadott helyre, az meg a véletlen adatvesztések ellen jó.

[Szerkesztve]

(#106) Winner_hun válasza Sil (#105) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kiterjesztéseket, könyvjelzőket és a felhasználóneveket a jelszavakkal menti a MozBackup?

A Bookmark Backup csak a könyvjelzőket menti?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#107) Sil válasza Winner_hun (#106) üzenetére


Sil
senior tag

1. A MozBackup az egész profilodat menti, tehát minden személyes beállításodat. De csak akkor, amikor lefuttatod.

2. A Bookmark Backup nemcsak a könyvjelzőket menti (azt egyébként a Firefox is megteszi már alapból), hanem amit kiválasztasz a beállításainál, pl a jelszavakat is (viszont nem az egész profilt). A lényege, hogy ezt automatikusan, a böngésző minden egyes bezárásakor megteszi, így ha véletlenül elszáll a profilod (vagy megsérül valamelyik fájl), akkor csak vissza kell másolnod egy korábbi állapotot a profilod mappájába.

Szóval mindkettő másra való, de mindkettőnek megvan a helye, érdemes őket használni. ;)

[Szerkesztve]

(#108) sparx


sparx
tag

Hali,
van egy olyan bajom a ff-al, hogy amikor valami letöltenék, nem jelenik meg a ''letöltés párbeszédpanel'', pedig a beállításokban be van kapcsolva. Letöltöttem a download statusbar-t de azzal se írja ki. Most 2.0-m van, de az ez előttiekkel se ment. Újratelepítés se segít.
Ha Eszközök>Letöltésekkel megnyitom, akkor se ír az ablakba semmit.
Help ?

[Szerkesztve]

(#109) Winner_hun válasza Sil (#107) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez hiányzott még, felpakolom őket, thx:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#110) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok!

Eleg hulye kerdes lesz, de hogyan lehet elmenteni a beallitasait a Firefoxnak, hogy azt esetleges formazas utan ujra hasznalni tudjam es ne kelljen a kedvenceket ismet belonni? Tehat azt szeretnem, hogy telepites utan ugyanaz a felalallas varjon engem!

(#111) Winner_hun válasza toM517 (#110) üzenetére


Winner_hun
félisten

:DDD
olvass vissza néhány hozzászólást;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#112) Nabu


Nabu
aktív tag

Ha már metésekhez kerestek dolgokat akkor ezt is ajánlanám FEBE Firefox Extension Backup Extension [link] ezzel te állíthatod be hogy milyen időközönként csináljon mentést vagy akár mikor egy gombnyomásra is ment és azt is te választod ki, hogy miket mentsen ez lehet az egész komplett profilod is...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#113) Noxy válasza Nabu (#112) üzenetére


Noxy
veterán

Ja, ez tényleg jó láma usereknek. Fel is nyomtam a gépekre, de van 1 nagy biztonsági hiányosága. Nem lehet le jelszavazni a backupolt fájlt.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#114) Chili7


Chili7
őstag

Egy korábbi hsz-emben ezekre nem kaptam még választ.

1; Van ez a 'Dictionary Tooltip' kiterjesztés. Nálam nem megy. A ctrl+sh+d -re nekem könyvjelzőt akar menteni, nem a nyelvi találatokat mutatja. Műxik ez valakinél?

2; Honnan lehet témakat letölteni ff2.0-hoz?

(#115) Noxy válasza Chili7 (#114) üzenetére


Noxy
veterán

1: Nem tom, nem használom
2: Themes: [link]
Tip: Noia 2.0 (eXtreme) + CuteMenus - Crystal SVG [link] 1ütt.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#116) Nabu


Nabu
aktív tag

Ha már Backup!
Öszeszedtem a pár lehetőséget adatmentésre:

-Mozbackup: Talán a legismertebb...
honlap: [link] [link] nyelvi fájl: [link]

-BackupFox: Talán a legjobb...
honlap: [link]

-Kézi mentés: Talán a legbiztosabb...
leírás: %appdata%\Thunderbird\Profiles - %appdata%\Mozilla\Firefox\Profiles
start menü futtatásba beírva könnyen kimásolhatjuk a profil mappánkat egy biztonságos helyre ahonnan bármikor visszamásolható...

-FEBE: Bővitményként alkalmazható...
honlap: [link]

-Bookmark Backup: Bővitményként alkalmazható...
honlap: [link]
Nem az egész profil mappát menti csak a beállított fájlokat.


[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#117) sysrq


sysrq
őstag

Az vajon mitöl lehet hogy az egész ablak remeg (fel le ugrál egy millimétert), 1.5.0.8 és a 2-es verzio is. Uj telepitése volt a win-nek, más még nincs fenn.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#118) Sil válasza sysrq (#117) üzenetére


Sil
senior tag

Nem üres véletlenül a Könyvjelző Eszköztár? Ha igen, tegyél bele legalább 1 könyvjelzőt vagy rejtsd el.

(#119) szasza_1


szasza_1
senior tag

64bites FF 2.0-ból van magyar, vagy valahogy nem lehet magyarosítani?

(#120) Nabu válasza szasza_1 (#119) üzenetére


Nabu
aktív tag

FF 2.0-ból van 64bites???
Ha van a magyarítás már egyszerű dolog. Tedd fel ezt a kiterjesztést [link] majd utánna ezt (nyelvi fájl) [link]
És csak ki kell választani az eszközök menüből a nyelvet...

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#121) szasza_1 válasza Nabu (#120) üzenetére


szasza_1
senior tag

http://www.vector64.com/WindowsBuilds.html [link]
Na ezt már magyar 64 bites FF 2.0-ból irom :)

[Szerkesztve]

(#122) sysrq válasza Sil (#118) üzenetére


sysrq
őstag

Holnap kiprobálom, nem az enyém a gép.
Lehetséges hibának tartom.
Köszi a választ.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#123) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

1507-ben ha a címsorba beírtam egy nem érvényes címet, akkor ráguglizott és vitt is az első találatra. 2.0-ban mutatja a találati listát, hogy lehet rábírni, hogy a régi módon viselkedjen?

(#124) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hali,
az egy oldalon való keresés csak részben működik, enter-rel ugrik a következőre, de az előre-hátra már egyáltalán nem működik. Másnál is ez a helyzet? Legfrissebb firefox.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#125) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#124) üzenetére


tomcsi23
veterán

A magyar helyesírás-ellenőrző unistallja megoldotta a problémát. Mindegy, amúgy is sok még az ismeretlen szó. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#126) Chili7


Chili7
őstag

Megoldhatatlan feladat elé állított engem ez a ff2.0.
A többlapos böngészést preferálom, de nem tudom beállítani a lapfülek tulajdonságait. :O
Próbáltam browser.tabs.tabMinWidth értéket 0-ra állítani, de változatlanul túl hosszúak, és mivel csak egy sávot akarok használni, az 5ödik már ''lelóg'' a képernyőről. Ha 6 van nyitva, akkor is csak 5öt látni. Ezeket a jobbra-balra nyilakat sem akarom használnni. Otimális kitöltés opció? Még nem jöttem rá, hogy mire/kinek optimális.

Nekem az kéne, hogy akár 5, akár 10 lap van nyitva, ossza el az egy fülsor hosszát egyenlő részekre és töltse ki. Szélsőséges esetben (1-2 lap vagy >15lap) természetesen már ezt nem várom el.
??

(#127) #54715584


#54715584
törölt tag

ezt lattatok mar? :) [link]

(#128) tökfey válasza #54715584 (#127) üzenetére


tökfey
tag

Háát...a reklám hozzá elég beteg :D Én már töltöm, aztán meglátjuk....

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#129) #54715584 válasza tökfey (#128) üzenetére


#54715584
törölt tag

az ie7-es telepitojet lehet tolteni a filenevbol itelve, de en is kiprobalom majd, ha hazaertem melobol
te most probalod ki? velemnyt kerek szepen mi ez? :)

(#130) tökfey válasza #54715584 (#129) üzenetére


tökfey
tag

Nem tudom telepíteni, mert a szomszédom ismerősének a gépén -ahol most ülök- nem jogtiszta ikszpé van.... :D Ez meg leelenőrizné... amúgy a telepítő szerint is csak az IE 7es verziója....

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#131) Sil válasza #54715584 (#127) üzenetére


Sil
senior tag

Az csak egy poénoldal...

(#132) #54715584 válasza Sil (#131) üzenetére


#54715584
törölt tag

en is erre gondoltam, de jo lett a szoveg meg a design :) a firefox bekebelezte az ie-t :)

(#133) Sil válasza #54715584 (#132) üzenetére


Sil
senior tag

Hát, inkább a Microsoft a Firefoxot, az oldal szerint...

(#134) #54715584 válasza Sil (#133) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen, de a nagy ''ikon''-ban a firefox ''oleli'' az ie-t :DDD no mindegy, ez mar csak szorszalhasogatas :DDD

(#135) robekri válasza Winner_hun (#109) üzenetére


robekri
addikt

Én meg mondanám, hogy melyik alkönyvtárat kell kimásolni OSZT ENNYI!!! Ha érdekel mondom az elérési útvonalat! :DDD

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#136) bucilali


bucilali
aktív tag

feltelepítettem, de nem nagy durranás... :(
maradok ff2-nél.. :C

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#137) Sil válasza bucilali (#136) üzenetére


Sil
senior tag

Ha az ff2 a Firefox 2.0-t takarja, akkor mit telepítettél fel? Biztos, hogy ezt ebbe a topicba akartad? :F

(#138) bucilali válasza Sil (#137) üzenetére


bucilali
aktív tag

ie7 -et tettem fel, de nem teccik...

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#139) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Lehet megköveztek érte, de nekem gyorsabbnak tűnik az IE7 a FF2,0-nál. Sajnos nálam még mindíg azt csinálja a FF2-hogy töltés közben (mermint weblap megjelenítés közben) megáll gondolkozni. A jobb felső sarokban található animált ''progress icon'' (az a köröző hernyószerűség), meg teljes mozdulatlanságba dermed. Lehetséges, hogy valamelyik Add-on veszett össze az engine-nel? Mindenesetre vér idegesítő, hogy a FF2 nek 2-3x annyi időbe telik megjeleníteni egy oldalt, mint az IE7-nek. Valaki beleszaladt már ilyesmibe a FF2,0-val kapcsolatban?

Az egyetlen idegesítő dolog az IE7-el kapcsolatban, hogy nincs benne flash-block, ami egyedülálló újítás volt az FF2-ben. A reklámoktól meg falramászok. :(

They drew first blood....

(#140) Calogero válasza bolcsodal (#139) üzenetére


Calogero
addikt

Nem vagy egyedül, nekem is gyorsabbnak tűnik az IE7.

(#141) Sil válasza bolcsodal (#139) üzenetére


Sil
senior tag

Milyen kiterjesztéseket használsz? Használsz valami optimalizáló/gyorsítű cuccot (pl about:config-os beállításokat, FasterFoxot vagy valami hasonlót)?

(#142) bolcsodal válasza Sil (#141) üzenetére


bolcsodal
addikt

Fasterfox. De turbó beállításokkal sem mocorog gyorsabban. :F

They drew first blood....

(#143) tökfey válasza Sil (#141) üzenetére


tökfey
tag

about:config-ban hogy lehet gyorsítani?

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#144) Grandi


Grandi
aktív tag

töltsétek le, a Firefox FireTune progit [link] ha meg nem éreztek semmi változást, akkor töröljétek

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#145) Sil válasza tökfey (#143) üzenetére


Sil
senior tag

Pl be lehet kapcsolni a pipelining-ot, meg ott vannak a ''network'' kezdetű kulcsok... Ha van Fasterfoxod vagy Tweak Network, az pl ugyanezeket piszkálja, szóval akkor külön nem muszáj az about:config-ban turkálni (bár vannak olyan preferenciák, amiknek az optimális értéke függ a gép és a netkapcsolat tulajdonságaitól is, a régi topicban leírtam őket korábban, meg a FireTune is kezeli ezeket a finomhangolásokat). Viszont ha jól emlékszem, az IPv6-ot nem szokták ezek kikapcsolni, szóval azt meg lehet próbálni (network.dns.disableIPv6). Alapból a Firefox ugyanis támogatja az IPv6-ot (ami most még nagyon ritka), és ez okozhat késést a névfeloldásban (bár ez inkább Linuxra jellemző).

[Szerkesztve]

(#146) tökfey válasza Sil (#145) üzenetére


tökfey
tag

:R

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#147) róland


róland
veterán

tartja a Firefox a könyvjelzőket? Buta voltam, és a könyvjelzők mentése előtt telepítettem egy Windows Vista-t, de a régi telepítést bepakolta egy Windows.old könyvtárba, így talán még megmenthetők a könyvjelzők.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#148) Winner_hun válasza róland (#147) üzenetére


Winner_hun
félisten

valószínűleg igen, én win restartot nyomtam formázás nélkül, a program files dolgait kimásoltam meg az appliaction data local hülyeségeit is és megmaradtak, szerintem ha megmaradt minden, akkor igen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#149) Sil válasza róland (#147) üzenetére


Sil
senior tag

Minden személyes beállítást megtart, ott vannak a profilodban. XP alatt C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profilodneve, Vista alatt asszem valami olyasmi, hogy C:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles... Gondolom, azért az Application Data tartalmát csak importálta az a Vista automatikusan (különben anyáznának a felhasználók rendesen), szóval nézd meg, hátha. Ha meg nem találod, keress rá a bookmarks.html-re, mert a könyvjelzőket ott tartja a Firefox. És ne csinálj legközelebb ilyen meggondolatlanságot.

(#150) róland válasza Sil (#149) üzenetére


róland
veterán

Winner_hun és SIl! Köszönöm a válaszokat! Este majd másolgatok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.