Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) csongi válasza Tompika777 (#6350) üzenetére


csongi
veterán

Olyan van.
De lehet Tv aludas. Hisense

(#6352) Tompika777 válasza csongi (#6351) üzenetére


Tompika777
senior tag

Azt hiszem azonos hálózaton kell lenniük

(#6353) csongi válasza Tompika777 (#6352) üzenetére


csongi
veterán

Azon vannak.
A Samu TV sima ugy.
A Hisense nem akarja. Nem latjak egymast. :(
Garancia intezes.

(#6354) tibike8 válasza csongi (#6353) üzenetére


tibike8
őstag

Látniuk kellene. Van családba Hisense tv és MIUI 12 és 13 is látja.

(#6355) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Az óra alkalmazásban ébresztést akarok beállítani és akkor felugrik egy ablak. Az kérdezi, engedélyezem, hogy hívásokat indítson és kezeljen. Ezt most miért kezdte el? Mit válasszak?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6356) lomposfarkas válasza tknof1871 (#6355) üzenetére


lomposfarkas
tag

A telefonhoz jellemzően azért kér engedélyt egy app, hogy tudja hogy épp folyik-e hívás és ennek megfelelően viselkedik. Pl. hívás alatt a vekker nem szólal meg, csak feldob egy értesítést, de ehhez a vekkernek ismernie kell a telefon állapotát.

(#6357) Fall-N


Fall-N
veterán

A Xiaomi 12 Pro tesztben láttam, hogy más az értesítési központ, mint a Poco X3 Prómon. Mindkettő Android 12 és MIUI 13. Szerintetek be lehet ilyenre állítani vagy csak a 12 Pro tudja.
Konkrétan a hangerő és a fényerő csúszka van itt, nekem meg a fényerő vízszintes és zseblámpa ikon van helyette.

(#6358) juve600 válasza Fall-N (#6357) üzenetére


juve600
nagyúr

milyen romon vagy ?
POCO X3 Pro – EEA Stable V13.0.1.0.SJUEUXM ? mert az márciusi azért nincs benne

(#6359) tomboy0013 válasza Fall-N (#6357) üzenetére


tomboy0013
veterán

[link] Ha ezt feltelepíted akkor a képen látható lesz a kinézete. Én Poco F2 Pro-n használtam.

(#6360) Fall-N válasza juve600 (#6358) üzenetére


Fall-N
veterán

13.0.2.0 EEA van fent. Hol lehet beállítani? :F

Szerk: feltettem a system ui plugint, most egyből átállt.

[ Szerkesztve ]

(#6361) juve600


juve600
nagyúr

sziasztok

POCO M3 PRO 5G MTK procis telóra fastboot fel tudom tenni a Taiwan romot ? a miui tárcsázó miatt kellene
BL nyitás is úgy megy mint a Snapi procisoknál ?
:R :R :R

(#6362) oppo


oppo
csendes tag

Sziasztok!

Android 12 - Miui 13 alatt az FM Rádiót nem lehet bekapcsolni.
Mi lehet a gond?
Üdv.

(#6363) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Nyitott bootloaderrel, de root jog nélkül, milyen lehetőség ami manapság megbízhatóan működik teljes mentésre?
Értem ezalatt azt, hogy még a készülék és az alkalmazások beállításával se kelljen foglalkozni, egy ebből történő visszaállítás után, tehát kvázi bit szinten legyen backup-olva a készülék. :K
Van ilyen egyáltalán, ami nem csak mese, hanem tapasztalat útján bizonyított már valakinél?

(#6364) Landsmann válasza oppo (#6362) üzenetére


Landsmann
addikt

Ismerősömnek sem. Azt hiszem Redmi Note 11. Én még meg sem néztem a Redmi Note 10 5G telefonomon hogy megy-e a rádió. Múlt héten kapott MIUI13-at. Este megnézem, most nincs nálam.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6365) MrChris


MrChris
nagyúr

Az optimalizációt szeretném kikapcsolni, de nem találom, fejlesztői menü is megjelenik, de konkrétan ilyen kapcsoló nincs benne. Miként, hol lehet ezt kikapcsolni? Lányom Redmi Note9S-ében keresem.

[ Szerkesztve ]

(#6366) crok válasza MrChris (#6365) üzenetére


crok
nagyúr

Visszaallithato hogy látszódjon: "legalul az automatikus kitoltes resz Alapertelmezett beallitasok visszaallitasat kell parszor megnyomni es megjelenik) de ha kimesz a fejlesztoibol eltunik megint" -- nem tudom mire kell.. de készülj fel hogy lesznek utána gondok, mint pl. jogosultság gondok (össze van gyógyítva a permission manager-el..), GMail és egyéb alkalmazásokban csatolás + megosztás gondok jöhetnek, etc.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6367) crok válasza zsoltip (#6363) üzenetére


crok
nagyúr

[link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6368) MrChris válasza crok (#6366) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, megpróbálom, mert a Vanced így nem hajlandó települni.

(#6369) Landsmann válasza oppo (#6362) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem működik, most néztem meg.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6370) Tökimanó válasza MrChris (#6368) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Előre szólok ez csak az én véleményem. Tudom mindenki másképp látja és anyagilag is másképp áll. Én egyszerűen nem tudom megérteni hogy 1800 forintos YouTube prémium helyett miért jó bevállalni egy csomó felesleges procedúrát+ esetleges működési hiányosságot. Persze ez most konkrét esetben a Vancedre vonatkozik. Tényleg nem vitatkozni akarok, csak kíváncsi vagyok az okra.

[ Szerkesztve ]

(#6371) oppo válasza Landsmann (#6369) üzenetére


oppo
csendes tag

Akkor nem tudom nálam miért nem működik. Ráadásul ugyan olyan telóm van.

(#6372) Fall-N válasza Tökimanó (#6370) üzenetére


Fall-N
veterán

Jól látod. Én a családi csomagért fizetek havi 2690 Ft-ot. Android TV megy róla meg jópár G account. Egész nap megy szinte, ha más nem háttérnek. Ennyit bőven megér, hogy ne kelljen a reklámokkal foglakozni. Amúgy is a YT felülete jön be, a külső alkalmazásoké nem. Az ajánló is jó eséllyel találja meg ami nekem érdekes.

(#6373) Landsmann válasza oppo (#6371) üzenetére


Landsmann
addikt

Jó kérdés. Havernál sem tudtunk rájönni. Töröltük az átmeneti fájlokat, de nem segített. Neki első perctől fogva nem ment, tehát nem a 13 bejövetelekor romlott el valami.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6374) nullpoint válasza zsoltip (#6363) üzenetére


nullpoint
senior tag

Twrp és társai tudnak ilyet, de sosem működik 100%-osan. Szóval nincs ilyen sajnos.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6375) MrChris válasza Tökimanó (#6370) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez úgy müxik, hogy én keresem a pénzt és én fizetek kb minden kiadást a családban. Sajnos mindig akad egy 1800Ft-os semmiség, de inkább nagyobb összegű semmiségek. Ha összeadom a tv, internet, telefonok és mindenféle elektronikus fizetendőket egész szép havi fix summa jön ki.
Annyira nem volt megerőltető ez a procedúra, korábban nem okozott problémát a kikapcs, de akkor visszakapcsolom.

(#6376) mobilizmo válasza Tökimanó (#6370) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szorozd fel 12-vel, máris nem néz ki annyira jól.
Egyébként nekem van spotify, netflix és esetenként eurosport player előfizetésem. Ahhoz, hogy hetente megnézzek egy-két videót a yt-on idegesítő reklámok nélkül, nem éri meg előfizetni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6377) tomboy0013 válasza Tökimanó (#6370) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csomó felesleges procedúra? Havi 1800-at spórolhatsz ha szánsz rá 5 kemény percet, hogy megtaláld a fejlesztői menüben a MIUI optimalizáció kikapcsolását és akkor megy. Éves szinten 21 ezret azért jobb dolgokra is el tudok költeni.

(#6378) Fall-N válasza tomboy0013 (#6377) üzenetére


Fall-N
veterán

1800 Ft a mai árak mellett semmi. Egy kenyér 600-700 Ft között van. Pár nasi nem megvételén kijön simán (egy nasi 4-500 Ft, például egy Chips 400 Ft körül van, egy Tuc Snack 350-400 Ft). Vagy hányan megveszik az élelmiszert, majd nem eszik meg, mert lejár közben a szavatosság. De ha elmész mekibe ennyi pénzből még jól sem laksz. ;]

De ha úgy nézem, nem dohányzom (1 doboz cigi ára a YT Premium), nem iszom, így ki tudom ezt a hatalmas összeget fizetni. Pedig vidéken élek és egy pesti fizetéshez képest nevetséges összeget keresek.

(#6379) tomboy0013 válasza Fall-N (#6378) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem eszem se kenyeret se egyéb hulladék dolgot és nem is dohányzom, ellenben szeretem a minőségi söröket. 1 hónapban már 1 darab jobb sör elfogyasztása is jobban megéri nekem mint feleslegesen kidobni a lóvet olyan dologra amit ingyen is megkaphatok, de akár egy jó szál házi kolbász vagy egy fél kiló sült császárszalonnára is szívesebben költök el 1800 forintot :D Ki tudnám-e fizetni? Persze. Ki akarom-e? Nem ha van rá egyéb mód. De én örülök hogy az emberek zöme lusta vagy korrektebbnek érzi magát a fizetéstől, mert csak ezért tehetem meg ezt is, mert van aki fizet érte ezzel is tisztában vagyok, nem vagyok álszent nyugi. :D Steamingekert se fizetek mert máshogy meg tudom oldani. Havi szinten így már egyből több mint 8000 a zsebemben marad. Mert ugye mindig ez a példa hogy csak ennyi csak annyi az ára, de ha összeadjuk a sok ennyit meg annyit az már egyből jelentősebb összeg. De persze mindenki úgy éli az életét ahogy akarja, én csak egy szemszöget vázoltam fel mivel ő azt írta, hogy nem tudja megérteni miért szórakozik valaki pár percet egy dolog megoldásával amivel éves szinten 10 ezreket tud spórolni. ;) Hát én pl. ezért. Na de kanyarodjunk vissza a topik témájához.

[ Szerkesztve ]

(#6380) Tökimanó válasza tomboy0013 (#6379) üzenetére


Tökimanó
senior tag

A mondandómat így kezdtem :"Előre szólok ez csak az én véleményem". Nem állt szándékomban vitát nyitni ebből. Egy szóval sem mondtam olyant hogy mindenki fizessen érte. És mint a végén említettem, érdekelt hogy ki ,miért nem a fizetést válassza.

Nem az 5 perces procedúra ami számít. Ellenben ha kikapcsolod a MIUI optimalizációt abból már adódhatnak problémák egyes alkalmazásoknál, műveleteknél. Nem tudom hogy ez valóban így van vagy nincs mivel én nem kapcsolom ki. Viszont már írtak róla hogy bezavarhat a működésbe.
De tényleg fejezzük be. Mindenki másképp látja. Ez látszik a fórum társak válaszaiból is.

(#6381) Tompika777 válasza Tökimanó (#6380) üzenetére


Tompika777
senior tag

Igaza van itt mindenkinek :DD
Te szóltál,hogy saját vélemény, így igaz.
Az optimalizáció kikapcsolása valóban okoz anomáliákat, ez is igaz.
De.... Csak a telepítés idejére kell kikapcsolni, utána mehet vissza.

(#6382) crok válasza Tompika777 (#6381) üzenetére


crok
nagyúr

"Csak a telepítés idejére kell kikapcsolni, utána mehet vissza." -- csak a kikapcsoláskor egy valag beállítása reset-elődik a permission manager-nek mivel jól össze van drótozva.. így minden app majd kér megint egy csomó hozzáférést a rendszertől mikor elindítod.. amit azelőtt már régen megadtál (pl. hely, tárhely, stb) és pl. nem fut mikor háttérben kellene indulnia mivel egyik-másik joga közben meg lett vonva a MIUI optimalizáció ki- és bekapcsolás miatt.. fun times.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6383) Tompika777 válasza crok (#6382) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ez igaz, és teljesen jogos... De fogja az ember magát, és visszaadja a jogokat, és kész... Egyszer kell megcsinálni, és ahogy írták, pénz a zsebben.

(#6384) htc07


htc07
addikt

olyannal találkozott már valaki, hogy a beállításokban nem lehet megváltoztatni valamit, mert visszaáll? egyszer beállítottam az időzített do-not-disturb-ot, de mostmár nem tudom kikapcsolni, mindig bekapcsolva marad ha kilépek meg vissza.

(#6385) zsoltip válasza nullpoint (#6374) üzenetére


zsoltip
őstag

Azt hiszem ez a szumma.
THX

(#6386) csongi


csongi
veterán

Az osztott kepernyot hogyan lehet bakapcsolni?( Ket alkalmazas egymas felett a kijelzon)
Olyan mintha nem lenne benne a Romba.

(#6387) Viktor0610 válasza csongi (#6386) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az alkalmazásváltóban hosszan nyomsz a kérdéses app képén, majd ez az ikon.

Nem minden appnál érhető el, úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6388) csongi válasza Viktor0610 (#6387) üzenetére


csongi
veterán

Ha hoszan nyomom atugrik az alkaazas adatokra.

(#6389) Viktor0610 válasza csongi (#6388) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem ugyanarról beszélünk.
Én erről:

Gesztusvezérlés esetén: csúsztasd az ujjad a képernyő aljáról, majd állj meg
Gomboknál: nyomj a ◼️ gombra.
Ezután nyomj hosszan a kérdéses app képén.
Amúgy milyen teló?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6390) csongi


csongi
veterán

Errol beszelek en is. :)
Redmi 9T.
Miui 12.5.8 stable

(#6391) Viktor0610 válasza csongi (#6390) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És ha hosszan myomsz, nem hoz be egy ikont sem?
Lakat, fogaskerék, akármi?

Olvastam korábban olyat, hogy a Xiaomi a belépő szintű telóknál kivett funkciókat a ROM-ból, mert szerintük nem bírja a teló hardvere.
Lehet, itt is ez van akkor. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6392) csongi válasza Viktor0610 (#6391) üzenetére


csongi
veterán

Semmi. Egybol beugrik az alkmahas adatokba.
Sztem is csonkolt a rom.
Csere. :).
Tokom.
Koszonom.

(#6393) Landsmann


Landsmann
addikt

Lehet nem a MIUI-hoz kapcsolódik, de ugyanaz a program miért más más-más telefonon? A Google térképről van szó. Redmi 6-on nincs hozzá widget. Redmi 9-en csak gyorsindító widgetet lehet kitenni. Redmi Note 10 5G-n meg gyorsindító widget, meg a közelben lévő utak aktuális forgalmi adatait mutató widget. Ez utóbbi nem régi funkció, kb 3 hete olvastam róla, a tegnapi frissítés után jelent meg a Note 10 5G-n. Másik kettőn nem, igaz Redmi 6-hoz nem volt Google térkép frissítés, de a Redmi 9-en igen. Nem hinném, hogy egy widget hardwerfüggő lenne.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6394) Viktor0610 válasza Landsmann (#6393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szoftvertől (droid verzió) szinte biztos, függ, a hardvertől is talán.

Samsung Galaxy A54

(#6395) zeon.hu válasza csongi (#6390) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Engedélyezve van?
Ezt nézd át: [link]

#?*@&!

(#6396) Fall-N válasza Viktor0610 (#6391) üzenetére


Fall-N
veterán

Redmi Note 7-nél is kekerült a 12.5-tel.

[ Szerkesztve ]

(#6397) csongi válasza zeon.hu (#6395) üzenetére


csongi
veterán

Nincs benne a romba.

(#6398) csongi


csongi
veterán

Ugy tunik a redmi telefonokbol kimarad ez a szolgaltatas. Valami korlatozas mentes romot kell felhuzni a vegen.
Ilyen EU dev romok leteznek meg?
Vagy minden alapja Chine.? Ha abban nincs benne akkor szivas.
Volt korabban mar errol valami bejelentes, hogy egyes szolgaltatasok a felsobb keszulekek kapjak meg. Ez is az lett.
Lehet Huawei lesz a vege, ha ezt igy akarjka jatszani. :D

(#6399) Viktor0610 válasza csongi (#6398) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Huawei?
Mármint Honor, nem?
Persze, feltéve, hogy nincs gond a Google-mentességgel. (Mármint a Huawei esetében.)

Samsung Galaxy A54

(#6400) csongi válasza Viktor0610 (#6399) üzenetére


csongi
veterán

Huawei Nova y70 be benne vannak. Tegnap neztem kezembe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.