Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) this is life válasza crok (#6799) üzenetére


this is life
Ármester

Te vagy az isten :R , rá néztem és végre sikerült működő twrp lelni a telefonomra A12 (mi note 10 lite).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6802) crok válasza this is life (#6801) üzenetére


crok
nagyúr

lol csak megosztottam :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6803) this is life válasza crok (#6802) üzenetére


this is life
Ármester

Pont az benne a lényeg, hogy megosztottad az információt, én pedig csak rá néztem , hogy mi újság, a fent meglelt twrp-t , nincs mit veszteni alapon kipróbáltam és voila működött. ( pár napja más helyről, másik twrp-re rápróbálva , még sikertelen volt eme ténykedésem , szándékom ).

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6804) erzol válasza crok (#6799) üzenetére


erzol
őstag

Nyitott bootloaderrel eu romon ha teszek fel twrp-t akkor töröl mindent a telóról?

(#6805) crok válasza erzol (#6804) üzenetére


crok
nagyúr

Dehogy töröl ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6806) this is life válasza erzol (#6804) üzenetére


this is life
Ármester

Ha már nyitva a bl akkor nem töröl . A bl nyitása az ami törlést von maga után , igaz csak egyszer .

Crok jó a sapid :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6807) crok válasza this is life (#6806) üzenetére


crok
nagyúr

Kösz, nyertem :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6808) trebrona válasza crok (#6805) üzenetére


trebrona
nagyúr

MiFlash után se WiFi, se BT, esetleg valami ötlet?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6809) Graphics válasza crok (#6799) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na megpróbáltam, sikerült itt megakadni:
FAILED (remote: 'Failed to load/authenticate boot image: Bad Buffer Size')

Nem tudtam átküldeni a telóra parancssorból a twrp.img fájlt sem.

És fastboot-ban ragadtam.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6810) crok válasza trebrona (#6808) üzenetére


crok
nagyúr

Aha, vagy serult a persist-ed vagy az EFS-ed.
IMEI-k / WLAN MAC & BT MAC latszik? EFS mentesed ugye van?
Elso korben akkor persist legyen.. A MiFlash a fastboot ROM-bol nem flash-eli de maga a tar.gz tartalmazza az image-et. Flash-eld kezzel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6811) crok válasza Graphics (#6809) üzenetére


crok
nagyúr

Hopp, neked A/B a rendszered. Elobb fastboot boot recovery.img (nyilvan file neve legyen helyes) es onnan kell majd persistent-re csinalni ("flash"-elni, megpatkolja). Xiaomi.EU-n fent lesz ha nem boldogulsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6812) Graphics válasza crok (#6811) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És tipp, hogy fastboot-ból hogy jöjjek ki? :D Mert a power gomb hosszan nyomása nem segített.

A recovery.img az hol található?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6813) crok válasza Graphics (#6812) üzenetére


crok
nagyúr

A recovery.img benne van a TWRP zip-ben.
Ne gyere ki fastboot-bol mert ott kell fastboot boot-al inditani ugyis. Egyebkent power hosszan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6814) Graphics válasza crok (#6813) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs benne a TWRP.zipben, mert nekem csak egy letöltött img-fájlom van.

Az egy 102MB-os fájl, amit linkeltél onnan szedtem le, 12-es droidhoz.

Power gomb hosszan nyomására fastbootba indulok újra és újra. :(

De leszedtem egy Youtube videó alól a recovery.img-t, ugyankkora méretű állomány.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6815) trebrona válasza crok (#6810) üzenetére


trebrona
nagyúr

IMEI-k vannak, többi így néz ki:

EFS mentesed ugye van?
Persze, hogy ... nincs. :D Ezer éve androidoztam. :B Előtte volt valami más rom, az bootloop-olt, valószínűleg az volt a hunyó, utána volt MiFlash.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6816) trebrona válasza Graphics (#6814) üzenetére


trebrona
nagyúr

fastboot boot twrp-3.7.0_12-v6.5_A12-ingres-skkk.img, vagy a másik, attól függ melyiket használod. Ha nem nevezted át egyszerűen twrp-re.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6817) Graphics válasza trebrona (#6816) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Próbáltam igen, de a fentebb írt hibával nem megy a dolog.

FAILED (remote: 'Failed to load/authenticate boot image: Bad Buffer Size')

Átneveztem, ez a része megy, a hiba ismeretlen nekem még. Beragadtam fastboot-ba a készüléket parancsra sem tudom újraindítani.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6818) this is life válasza Graphics (#6817) üzenetére


this is life
Ármester

Itt írnak hasonló esetről [link] mi 12 az érintett .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6819) Graphics válasza this is life (#6818) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Próbáltam ezeket a lépéseket is, de nem annyira szeretném újraflashelni.

Még hámozom, hátha lenne vmi opció.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6820) crok válasza Graphics (#6819) üzenetére


crok
nagyúr

És meg is oldották ugyanabban a thread-ben itt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6821) Graphics válasza crok (#6820) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen sajnos túl vagyok, semmi. :(

fastboot.exe flash recovery twrp.img - megcsinálja
fastboot.exe reboot recovery , rányomok, és ismét fastbootba dob.

Nem indul el TWRP-ben a telefon sajnos.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6822) crok válasza Graphics (#6821) üzenetére


crok
nagyúr

Nyomd már sokáig (nagyon sokáig) a power-t, úgy teljesen újra kellene indulnia a készüléknek. Aztán kezdd elölről.

Ohhh.. és még valami.. fastboot --version mit mond? Az ingres egy relatív új készülék ha azt mondod hogy "rég jártál erre" elképzelhető hogy erősen frissíteni kellene (a legfrissebb az a 33.0.3p1)!

[TOOL][WINDOWS] ADB & Fastboot++ | August 2022
és letöltés ADB & Fastboot++ - GitHub releases

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6823) Graphics válasza crok (#6822) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

fastboot version 29.0.5-5949299

Elvileg most már ez a friss van, így ténykedek, de nem hozott eredményt.

Jön a nagyon hosszú bekapcs gombnyomás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6824) crok válasza trebrona (#6815) üzenetére


crok
nagyúr

Gyá.. bootloader nyitás után első dolog: EFS mentés (X)QCN és ha van custom recovery akkor abban a formában is (:

Szóval most az kéne, hogy fastboot ROM-ból a persist-et fastboot flash persist persist.img parancs mellett feltenni, megint flash-elni a teljes ROM-ot (zárás nélkül, fact. reset-el) és hajrá. Ha van rá TWRP / custom recovery akkor egy firmware még mehetne utána de a MiFlash + fastboot ROM ezt mind megcsinálja. Vagy ez vagy az de a persist + factory reset / /data format kellene (majd leírom miért csak most sietek).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6825) crok válasza Graphics (#6823) üzenetére


crok
nagyúr

Frissíts.. az borzasztóan régi.. pont 3+ éves.. a Poco F3 GT meg idén áprilisi..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6826) Graphics válasza crok (#6825) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igazából lehet újabbal csináltam eddig mindent rajta, csak most valahogy ebbe futottam bele.

Bootloop, nem jutok ki a fastbootból.

Nyomom hosszan de csak fastboot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6827) crok válasza Graphics (#6826) üzenetére


crok
nagyúr

"Igazából lehet újabbal csináltam eddig" persze hogy újabbal csináltad eddig, mert ha a Xiaomi.EU fastboot ROM-ot használtad eddig abban szállítva van a zip-ben a bin könyvtárban egy friss 33.0-s fastboot. Most meg nem azzal a binárissal kalamolsz, az tuti!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6828) Graphics válasza crok (#6827) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ok, de most feldobtam a friss fastboot-ot, és nem jutok előre.

Akkor lehet rá kéne frissítenem a legutolsó fastboot-os romra, nincs jobb ötletem, és lassan vesztenivalóm se.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6829) crok válasza Graphics (#6828) üzenetére


crok
nagyúr

Dehogynincs vesztenivalód, minden ami most rajta van..
A fastboot frissítés script-et nyugodtan rányomhatod.
A fastboot-od meg frissítsd vagy mittudomén másold a TWRP img-t a fastboot ROM-od bin mappájába, nyiss oda egy parancssort (vagy PS ha tudod használni.......) és mehet onnan a fastboot boot recovery.img vagy bárminek is van hívva a file.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6830) Graphics válasza crok (#6829) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A fastboot frissítésnek van egy update parancsa, most az futott le. Meglátjuk mi lesz.
A mostani verziót újrafrissítem.

Friss a fastboot, bemásoltam oda a TWRP-t, de mondom, hogy nem megy, bootloop van.

Ha az update működik, akkor megyek neki újra ennek a TWRP dolognak, de lehet most két napig pihentetem a témát :D

Képeket lementettem még előtte legalább.

Szerk.1: MIUI logó van
Szerk.2: Betöltött a rendszer. Kijöttem a bootloopból.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6831) crok válasza Graphics (#6830) üzenetére


crok
nagyúr

"Friss a fastboot" -- a verziód nem ezt mondja hanem egy 3 éves verziót, bootloop-olsz úgyhogy szkeptikus vagyok mi történik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6832) Graphics válasza crok (#6831) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előbb írtam: [link] De akkor ez kimaradt :D

Megtörtént a friss fastboot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6833) Graphics válasza crok (#6831) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi a régi fastboot lehetett a gond, most simán ment a flashelés.

Ma is tanultam valami újat, még ha nehezen is, bocsi ha értetlenkedtem :R :D

Fent a TWRP, már települ is a friss ROM, remélem nem kefélek el ma már semmit, mert az asszony kiherél. :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6834) trebrona válasza crok (#6824) üzenetére


trebrona
nagyúr

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6835) this is life válasza Graphics (#6832) üzenetére


this is life
Ármester

Így se müködik , jön össze a twrp :
fastboot boot twrp.img ,a betöltött twrp alól pedig telepíted ?

Tanultad a xiaomi együtthatót :K , néha nem árt frissíteni a meglévő tudást .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6836) Graphics válasza this is life (#6835) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meg a fastboot-ot :D

Sikerült végül felvarázsolni a friss eu stable romot, köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált.

Én is azt érzem, kiöregedek ebből a romolásból, de ebben van MIUI tárcsázó :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6837) this is life válasza Graphics (#6836) üzenetére


this is life
Ármester

Sűrűbben kellene telefont cserélni az napra készen tart . Ha az vigasz , mikor két év után telefont cseréltem, s persze romot is a tárcsázó , sms alkalmazás miatt , nekem is fej vakarós volt a történet . a következő telefonnál megint így fogok járni ,addigra megint variálnak bonyolítanak egyet a menetén. Régen minden könnyebben ment . :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6838) Graphics válasza this is life (#6837) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyelőre az F4 GT-vel elvagyok, csak kéne egy olyan kernel, vagy valami, ami a Cortex-X2-es magot kikapcsolja a fenébe, mert én alapvetően nem használok nagy zabálós cuccokat.

Üzemidőm viszont valamiért karcsú, mert van "Egyéb" 500mAh fogyasztóm, ami nem tudom micsoda.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6839) crok válasza trebrona (#6834) üzenetére


crok
nagyúr

Na, akkor recovery-ből kell feltolod mert le van tiltva hogy fastboot-ból felengedje (újabb készülékeken van már így.......).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6840) crok válasza Graphics (#6838) üzenetére


crok
nagyúr

Az "Egyéb" az az ezt megelőző összes tételen felül levő, kumulált "összeg" az összes, fel nem sorolt fogyasztótól - vagyis nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod mert előtte fel volt sorolva a top cca 20, az "Egyéb" meg minden egyben ami a top 20 után van.. nyilván ha az Egyéb túl sok lenne akkor megjelenne a top 20-ban az ami miatt sok lenne..

Amúgy.. Ha karcsú az üzemidő azt rendesen kell nézni, az a titka :D Nem a himihumi Xiaomi akku statra kell bízni.. mert az fabatkát nem ér MIUI 10 óta..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6841) trebrona válasza crok (#6839) üzenetére


trebrona
nagyúr

Melyik partícióra is? :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6842) Graphics válasza crok (#6840) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Profi vagy, megnézem :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6843) crok válasza trebrona (#6841) üzenetére


crok
nagyúr

Persist-et a persist-re ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6844) trebrona válasza crok (#6843) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vágom, de az nincs TWRP-ben, ezért kérdeztem. :)
Security reasons...

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6845) crok válasza trebrona (#6844) üzenetére


crok
nagyúr

OrangeFox? Egyébként fura hogy nincs TWRP-ben mert a több éves (ma már csak teszt) készülékeimen is van, az official-ban is. A Security reason-t meg tudom mi ;)
Mindenesetre OFox-ban van. Még nem írtad milyen készülék (vagy én nem látom sehol).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6846) trebrona válasza crok (#6845) üzenetére


trebrona
nagyúr

Régi Redmi 3S. Majd megnézem az OF-ot. Köszi!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6847) crok válasza trebrona (#6846) üzenetére


crok
nagyúr

Recovery alól dd-vel név alapján mennie kell - ha az install alatt ott van az csak könnyebbség. OFox honlapján már nincsenek fent a build-ek ahogy látom de itt még fent vannak (+XDA).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6848) trebrona válasza crok (#6847) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszi, holnap teszt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6849) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Azoktól kérdezem akik a True Phone Dialer & Contacts-t használják. A hívásrögzítés jól működik?

(#6850) trebrona válasza crok (#6847) üzenetére


trebrona
nagyúr


Merre tovább? :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.