Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Viktor0610 válasza csongi (#6400) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"A Google szolgáltatások hiánya ellenére a HUAWEI nova Y70 készülékkel nagyon jól fogsz szórakozni. A HUAWEI App Gallery exkluzív tartalmakkal vagy a letisztult EMUI 12 felhasználói felülettel rendelkezik."
Csaxólok.

Samsung Galaxy A54

(#6402) trebrona válasza Viktor0610 (#6401) üzenetére


trebrona
nagyúr

Dehát tegnap nézte kezében. :D

btw tényleg nincs gms, ahogyan az összesnél.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6403) csongi válasza Viktor0610 (#6401) üzenetére


csongi
veterán

Olvastam en is.
Csak nem tudom akkor miert volt rajta a gmail?
De lehet valami kiserteiesen hasonlo alkamazas lehetett. Nem melyultem el benne.Furcsa volt, mert utolso infom szerint nem kapja meg a ceg a tamogatast. De egy eve nem kovetem a telefon piacot, gondoltam ez mar ervenyet vesztette.
Szoval ez van.
Majd ha ennek kifut az ideje, akkor valtok.
Ezert az osztott kepernyoert nem koltok erre :).

(#6404) v2_rider


v2_rider
tag

Szaisztok!

Éjjel, kikapcsolt kijelzőnél az AOD erős fogyasztást mutat, pedig ki van kapcsolva. Régen volt már miui-s telefonom, valami okosságnak örülnék ezzel kapcsolatban.
Köszi!

(#6405) Viktor0610 válasza v2_rider (#6404) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eszerint nincs kikapcsolva. (Szerintem.)

Samsung Galaxy A54

(#6406) v2_rider válasza Viktor0610 (#6405) üzenetére


v2_rider
tag

Dehogynem.... Nem azt írtam, hogy retardált vagyok, hanem higy régen volt miui a kezemben. :)

Meg egyébként sem "szeretem" az AOD-t.

(#6407) Viktor0610 válasza v2_rider (#6406) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem azt írtam, hogy retardált vagy. ;]
Szerintem a "Notification effect" a bűnös.

Samsung Galaxy A54

(#6408) Narxis


Narxis
nagyúr

MemeUI Enhancer [link]

Vélemény?

Thanos was right.

(#6409) crok válasza Narxis (#6408) üzenetére


crok
nagyúr

Én pl. nem raknék fel még GitHub-ról sem olyan bármit amiben olyan futtatható bináris van aminek a forrását nem tették közzé, olyat meg főleg nem ami Magisk modul vagyis eleve futtathat bármit root joggal amiről azt se tudhatom micsoda, honnan jött vagy hova megy. A GitHub account alatt több hasonló tweaker modul is van, pl. dex2oat optimalizáló, az ugyanígy tartalmaz forrás nélküli binárisokat pedig majdnem 101% biztonsággal megmondom hogy startkor futtatja ugyanazt a cmd package bg-dexopt-job parancsot mint amit bárki akár root nélkül adb-vel is tud, modernebb Android-on már akár PC nélkül is (és nem ír át egy dex prop-ot se). Nincsenek pull request-ek, nincsenek action-ök Github-on vagyis a file-ok egyszerűen git-tel cserélve lettek mikor "update" volt és kész, nem látod miből fordult le a bináris. Szóval én nem szeretem sem az obfuszkációt se ezt a forrás rejtegetést (merugye' majd kangolják tőle..) se azt ha nincs kint egyáltalán a forrás - ugyanis a GitHub-ról letöltés a legtöbbekben azt a hamis érzetet kelti hogy bármi amit onnan letöltött az biztonságos.. értem hogy ők viszik a TeamFiles népszerű Telegram csatornát is.. de akkor se.. de ugye nem vagyunk egyformák.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6410) Narxis válasza crok (#6409) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#6411) v2_rider válasza Viktor0610 (#6407) üzenetére


v2_rider
tag

Én is gondoltam rá. Kipróbálom. Régen még mi9tpro-n is használtam, ott nem volt vele gond.

(#6412) v2_rider válasza Viktor0610 (#6407) üzenetére


v2_rider
tag

Na most frissül, talán ez már bug free. Érdemes nyitni még a BL-t és európai (talán az is global volt) romot feltenni?

(#6413) v2_rider


v2_rider
tag

Bocsi, de kifutottam a szerk időből.
Lefrissült, és a 60hz bug is maradt. Ugye youtube 60hz-en megy, akkor is ha 120on vagy. Eddig ha ilyen volt, hogy beragadt 60ra, akkor youtube megnyit-bezár aztán ok. Most meg csak 60hz-en megy, pedig 120hz-en van. Kezd felbosszantani
......

Szerk, közben beállt random magától 120hz-re.

(#6414) Viktor0610 válasza v2_rider (#6412) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bug free biztos, nem lesz. :DDD
Nem azért, mert MIUI, hanem egyik sem mentes a hibáktól.
Biztos, hogy ez a YouTube 120 Hz/60 Hz dolog MIUI-hiba?
Nem követem, de más gyártóknál mizu ezzel?

Samsung Galaxy A54

(#6415) v2_rider válasza Viktor0610 (#6414) üzenetére


v2_rider
tag

Na ja... Ez nem is bug (bár én inkább annak veszem) hanem feature. Mi 11 ultra és més sok típus szenved ettől. Még az nem is akkora gáz, hogy a youtube 60hz, hanem hogy ebben benne ragad és nem tud visszaváltani azonnal 120hz-re mikor kilépsz a youtube-ból. Találtam rá monyákolást, ami működik is, de könyörgöm egy mi 11 ultra is ilyen. Nekem sima mi 11 van ugye. Ja és az is mekkora gáz már, hogy a sima mi 11 nem tud adaptív lenni, ha úgy van 120hz és kész. Persze youtube-ban visszavált. Ennek szerintem úgy kéne működni, hogy ha nem nyomogatom, csak pl olvasok akkor 3 sec után le kellene modulálni 60hz-re. Mondjuk az még 2 sor a forráskódban, értem én.......

(#6416) v2_rider


v2_rider
tag

Na csináltam egy factory resetet, ugye főverzió is frissült, és most nem szórakozik a 60hz. Youtube, illetve néhány alkalmazás továbbra is 60, de azzal semmi bajom, sőt nem is hülye ötlet, csak ne ragadjon bele..... Mertet aztat nem szeressük..... Szóval eddig f@sza, kopp-kopp.....

(#6417) Viktor0610 válasza v2_rider (#6416) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a visszajelzést!

Samsung Galaxy A54

(#6418) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

A Xiaomi Note5A-m sajna kezdi megadni magát. Nagyon szeretem benne a beépített hívásrögzítő funkciót. Kapni esetleg még olyan Xiaomi telefont, amiben elérhető még ez a funkció a gyári szoftverrel, trükközések nélkül? Köszi előre is :R

(#6419) Viktor0610 válasza Zyelor (#6418) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Pontosabban itthon nem.
A globális változatok nem tartalmazzák a hívásrögzítés lehetőségét.

Samsung Galaxy A54

(#6420) Fall-N válasza Zyelor (#6418) üzenetére


Fall-N
veterán

Használtan a Redmi Note 7, Note 8 széria már nem MIUI tárcsázóval jött ki, meg nyilván az újabbak sem.

(#6421) Zyelor válasza Fall-N (#6420) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszi szépen mindkettőtöknek! :) Akkor nem is töröm magam :)

(#6422) v2_rider válasza Zyelor (#6421) üzenetére


v2_rider
tag

Hát ha kinyitod a BL-t és teszel fel eu romot abban van ha jól tudom. Bár nem vagyok már annyira képben (mi9tpro óta), de eddig így volt.

(#6423) Viktor0610 válasza v2_rider (#6422) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, az még mindig adott. :K

Samsung Galaxy A54

(#6424) mihal


mihal
csendes tag

Sziasztok!

Xiaomi 9A azt írja ki, amikor bekapcsolom(új teló) WIFIT elfogadja, de aztán, amikor beakarok lépni a google accountba: Sikertelen bejelentkezés. There was a problem communicating with Google Servers. Try again later"
Ezzel mit lehet kezdeni?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#6425) htc07 válasza mihal (#6424) üzenetére


htc07
addikt

hagyd ki a belépést, aztán szerintem ha megnyitod a play áruházat akkor frissíti a gms-t, hátha utána be tudsz lépni. de ez csak tipp

(#6426) mihal válasza htc07 (#6425) üzenetére


mihal
csendes tag

Köszi!
Ez már én is kipróbáltam, de sajnos ugyanezt írja ki.

Esetleg, hogyha APK-ból felteszem a legújabb verzióját, az segíthet?
Tudsz megbízható oldalt mondani, ahol nem vírusos APK-K vannak?

[ Szerkesztve ]

(#6427) crok válasza mihal (#6424) üzenetére


crok
nagyúr

Valamikor írtál a Voda topikba.. ha most is Vodás neten próbálsz belépni próbáld meg valami mással is vagy IPv6 nélkül - a Vodánál bekapcsolt IPv6 mellett volt mostanában szarakodás a Google szerverei felé amit az IPv6 kikapcsolás gyak. azonnali módon oldott meg (pl. [link]).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6428) mihal válasza crok (#6427) üzenetére


mihal
csendes tag

Köszi. Másik telóval tökéletesen mennek a Google szolgáltatások.

(#6429) crok válasza mihal (#6428) üzenetére


crok
nagyúr

De az új GMS belépés is..? Mert az más hostokon megy keresztül mint egy GMail.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6430) mihal válasza crok (#6429) üzenetére


mihal
csendes tag

Minden megy rajta.

(#6431) Farkas82


Farkas82
tag

Siasztok! Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy a telefon nem fogad bejövő volte hívást? Konkrétan a lányomnak vettem egy poco m4 pro 4G-t, és a feleségem nem tudja felhívni (mi 11 lite) ha mindkét telefonon be van kapcsolva a volte, a feleségem telefon kiírja kb 2 pm-re hogy hívás, majd hívás befejezve és leteszi, eközben a lányom telefonja nem mutat semmit, majd néhány másodperc mulva kiírja hogy nem fogadott hívás. Érdekes módon fordítva megy a dolog, a lányom fel tudja hívni az anyját volte-n. Amennyiben bármelyik telefonon kikapcsolom a volte-t, akkor már megy a hívás a feleségemtől a lányom felé is. :F

(#6432) Viktor0610 válasza Farkas82 (#6431) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Pocon kapcsoljátok ki a VoLTE-t.
Lehet, nem támogatja még a szolgáltatód.

Samsung Galaxy A54

(#6433) Farkas82 válasza Viktor0610 (#6432) üzenetére


Farkas82
tag

Ugyanannál a szolgáltatónál van az egész család, (drei, ausztria) és a többi telefonnál nincs ilyen probléma, meg ahogy írtam, kifelé indít a poco volte hívást. Tettem a poco-ba másik sim kártyát, de a jelenség ugyanaz maradt, kifele megy befelé nem a volte hívás. De a legfurább, hogy másik szolgáltatót használó (magenta) barátnője feltudja hívni volte-n! Összefoglalva csak akkor nem megy a volte ha:
-mindkét telefonon be van kapcsolva+bejovő hívás+a drei hálózatában van mindkét telefon. Ha ezek közöl egy nem teljesül nincs probléma. Számomra felfoghatatlan mi lehet, de megkérdezem a jövő héten a dreit.

(#6434) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak.
Mi 10 Pro készülékem, autós kamera telepítése óta, szándékosan (igen, én kapcsoltam ezt be a kamerán), mindig kapcsolódik a kocsiban WiFin. Egyúttal jelzi is, hogy gebasz van, nincs net, váltok e mobilinternetre...

Na ezt szeretném automatikusan, kérdés nélkül átkapcsol mobilnetre állítani. Hogyan lehet?

(#6435) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok. Sok esetben a vállammal tartom a készüléket beszélgetés közben, (babázás miatt kell mindkét kezem) de állandóan lenyomom a fülemmel a némítás gombot. Mi módon lehetne ezt kiküszöbölni? Ki lehetne szedni a menüjéből?

(#6436) Ricardo válasza maglew (#6435) üzenetére


Ricardo
félisten

Headset?

(#6437) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az a kérdésem hogy az anno hőn szeretett miui v5 típusú (szkinű) tárcsázóba esetleg botlott bele valaki mostanság?
Nekem anno az tetszett a legjobban. És rámrört a minap a nosztalgia...

Köszönöm a segítségét!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6438) Midway


Midway
senior tag

Mi 11, miui 13

Hogyan lehet (ha egyáltalán lehetséges) a billentyűzet gépelés hangját átállítani a gyári harkály kopogasrol normális hangra ?
A gyári szörnyű .

(#6439) Viktor0610 válasza Midway (#6438) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, Gboard.
Szerintem nincs ilyen lehetőség.
Csak a hangjelzés ki-bekapcsolására van opció.

Samsung Galaxy A54

(#6440) Midway válasza Viktor0610 (#6439) üzenetére


Midway
senior tag

Igen az .
A furcsa hogy lg telefonomon is gboard van, szokásos billentyűzet hanggal , de a Xiaomi hangja más és sokkal zavarobb és a hangerejét sem lehet állítani .
A tárcsázó hangereje is tolakodoan hangos ,azt sem lehet állítani ? :((

(#6441) Viktor0610 válasza Midway (#6440) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a tárcsázó is Google app.
Ott is csak ki/bekapcsolási lehetőséget találtam a hangra.
Szerintem az a különbség oka, hogy az LG-n más a droid verzió.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6442) Midway válasza Viktor0610 (#6441) üzenetére


Midway
senior tag

Köszi .
Nézek majd rá valamit akkor .

(#6443) crok


crok
nagyúr

A Témák alkalmazás egy mostani verzióját a Google Play Protect rosszindulatúnak jelöli és le is tiltja..@c.mi.com // van workaround de azóta van frissítés is: a V2.1.0.3-global verzióval már nincs gond).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6444) Viktor0610 válasza crok (#6443) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kíváncsi lennék, mi volt, ami kicsapta a biztosítékot a Google-nél. 🤔

Samsung Galaxy A54

(#6445) Landsmann válasza crok (#6443) üzenetére


Landsmann
addikt

Tapasztaltam én is, meg ismerősöm is. Ma jött frissítés, rendbe jött.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6446) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Ez mi a fene lehet?
Nincs játék telepítve, sőt, semmit nem telepítettem mostanában, max frissítéseket, amik már korábban is voltak.
Ez az ikonja, ez a háromszög akármi.

Köszi.

Nem mertem még rákattintani, csak töröltem a jelzést kb egy órája, most megint itt van.

Na most hosszan ráböktem.
'Mi videó' :W kössz

[ Szerkesztve ]

(#6447) crok válasza nfsu17 (#6446) üzenetére


crok
nagyúr

Az ertesites? Nyomd sokaig, aztan lesz egy menu, ott megnezheted melyik alkalmazas. Egyebkent igy johetsz meg ra mi lehet [link] Kozben Mi Video, rajottel, annak az ertesitesei kikapcshatok (bar en az egesz Mi Video-t le szoktam tiltani).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6448) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Valamelyik Xiaomi topikban olvastam egy trükköt a ROM-telepítés "kicselezésére".
Röviden: a feltepepítendő ROM-ot az újraindítás előtt nevezzük át a "kamuból" elindított ROM nevével megegyezőre.

Ez vajon működne EUXM/MIXM "csere" esetén is?

Van egy EUXM ROM-mal szerelt Poco X3 NFC-m, mókolásmentes, zárt BL-lel, gondoltam, kipróbálnám a MIUI 13 ROM-ot, de az MIXM-verziós.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6449) vlevi válasza Viktor0610 (#6448) üzenetére


vlevi
nagyúr

Másik kiadású ROM-ra nem lehet frissíteni.

(#6450) Fall-N válasza Viktor0610 (#6448) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hinném, mivel nem a nevét ellenőrzi, hanem a ROM-ot elemzi. Gondolom a zip fájlban van egy leíró kulcs, amit vizsgál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.