Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) body007 válasza nullpoint (#5798) üzenetére


body007
addikt

A miui optimalizációról jut eszembe.
13.0.2-n hova rakták az opciót? Keresőbe beírva és a régi helyén (fejlesztői beállítások) se találom... :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5802) Viktor0610 válasza body007 (#5801) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A feljesztői beállításoknál van egy "Alapértelmezett értékek visszaállítása" lehetőség, arra kell párszor kattintani, hogy megjelenjen az opció.
De miért akarnád kikapcsolni? Jóvanazúgy bekapcsolva! :K

Samsung Galaxy A54

(#5803) body007 válasza Viktor0610 (#5802) üzenetére


body007
addikt

Csak próbálgatom. Nem vagyok maradéktalanul megelégedve a mi 11t teljesítményével :B
Túlzásba viszi az alkalmazások leállítását és mikor felnyitom a kijelzőt tölti vissza a dolgokat (még a launcher-t is), pedig ott van 8 Gb ram... A launcher-t (smart) kivettem az akku optimalizáció alól, így mondjuk a memóriába tartja :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5804) Viktor0610 válasza body007 (#5803) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden mást is vegyél ki az optimalizációnalól, amit nem szeretnél, hogy újratöltsön. (Ld. összefoglaló. :K )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5805) Petya05


Petya05
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.A MI11 lite 5g telefonomon nem működnek az ikon animációk. a beállításokban engedélyezve van a "globális animációk" és a kisegítő lehetőségek -látás menüben az animációk eltávolítása ki van kapcsolva, de ennek ellenére sem működik. (miui 13.0.5). Korábban redmi note 9 telefonom volt, esetleg szinkronizálhat onnan beállításokat?(ott sem működött, tegnap váltottam telefont)
Köszönöm a segítséget

(#5806) zsoltip válasza crok (#5761) üzenetére


zsoltip
őstag

Ezen a stabil EU ROM-on keresem alábbi 2 kérdésre a megoldást.
1.) Záró képernyő jobbra húzás esetén megjelenő funkciók testreszabása.
2.) YouTube Vanced telepítése. Igen, ez utóbbinál az alap metódus szerint ki kell kapcsolni a MIUI optimalizálást.
Erre EU ROM-on hogyan van lehetőség? Illetve nem is szeretném egy app miatt meglépni ezt... Révén emlékeim szerint minden beállítást resetel ennek meglépése.
Esetleg régebbi (melyik?) verziójú Vanced kellene telepíteni, ahol nem kért még ilyet?

(#5807) crok válasza zsoltip (#5806) üzenetére


crok
nagyúr

1. Fogggalmam nincs.
2. Xiaomi.EU-n megoldottak anno, hogy az optimalizaciot ne kelljen kikapcsolni.. de.. Az megvan, hogy tegnap elott lelottek a Vanced-t?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5808) zsoltip válasza crok (#5807) üzenetére


zsoltip
őstag

1.) Valaki esetleg? :DDD

2.) Nem tudtam eddig. "Kár érte, kiváló ügynök volt " :K Tényleg sajnálom, mert best of volt.
És mi az a megoldás, amivel megoldották a Xiaomi.EU emberei?

(#5809) crok válasza zsoltip (#5808) üzenetére


crok
nagyúr

2, Átírták :D :D :D hogy lehessen split apk-t feltenni, de számodra ez már most lényegtelen, nem hiszem hogy sokáig fognak még működni a már feltelepített Vanced-ek.. neten biztos fent van még pár helyen (persze innentől az eredete kétséges mindnek.......) de az biztos, hogy a Team Vanced leszedte mindenhonnan ahol saját maga tárolta az APK-kat, pl. az XDA thread-ben említett AndroidFileHost és Mediafire tárhelyek is elérhetetlenek két napja (4 napja volt a bejelentés maga, tegnap vagy tegnap előtt volt egy nyilvános Youtube-os élő Q&A hogy mi történt "pontosan").

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5810) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

MIUI-ban nem lehet egyszerre "ne zavarjanak" és "néma" mód?
Ha az egyiket bekapcsolom, a másik kikapcsol.
Samun ez megy egyszerre.

#?*@&!

(#5811) nullpoint válasza body007 (#5801) üzenetére


nullpoint
senior tag

Újabb romoknál a kikapcsolást csak adb-ből, vagy ha van root akkor Termuxból lehet paranccsal aktiválni:

- adb shell -> enter
- setprop persist.sys.miui_optimization false -> enter

Kikapcsolást pedig a Viktor által említett módszerrel.

Azt mindenképp figyelembe kell venni hogy optimalizáció kikapcsolása után elvesz néhány engedélyt alkalmazásoktól, ezeket újra meg kell adni. (gondolom a fájlcsatolás is azért nem megy némely romnál, mert olyantól vesz el engedélyt ami kéne ehhez, csak nem tudni mi az az alkalmazás sajnos, mert akkor az is megoldódna :) )

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5812) nullpoint válasza zeon.hu (#5810) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nálam eu romon mindkettő tud aktív lenni, legalábbis az ikonjuk látszódik legfelül.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5813) NemMo


NemMo
őstag

Mikor várható a miui 13?

(#5814) Viktor0610 válasza NemMo (#5813) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Telefonfüggő.
Van, amire már kijött, van, amire érkezik, de olyan is van, amik nem kapnak már MIUI 13-at.

Samsung Galaxy A54

(#5815) NemMo válasza Viktor0610 (#5814) üzenetére


NemMo
őstag

Jah hogy már kijött bizonyos telefonokra. Megnézem YouTube-on milyen lett.
Köszönöm a választ :R

(#5816) zeon.hu válasza nullpoint (#5812) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha lenne EU rom, már fent lenne a Mi Max 3-on :DD

#?*@&!

(#5817) hroberto válasza NemMo (#5815) üzenetére


hroberto
veterán

A tabletemre már kijött (Tab 5), a telefonomra még nem (Mi 10). Nem sok változást tapasztalok.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5818) Fall-N


Fall-N
veterán

Poco X3 Pro is most fogja megkapni, olvastam a Redmi Note 10 5G már megkapta. Én is várom a Pocora.

[ Szerkesztve ]

(#5819) nullpoint válasza zeon.hu (#5816) üzenetére


nullpoint
senior tag

Miui12 Stabil eu van ha az jó.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5820) zeon.hu válasza nullpoint (#5819) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Max 3-ra?
Linket tudsz adni?

#?*@&!

(#5821) nullpoint válasza zeon.hu (#5820) üzenetére


nullpoint
senior tag

[link]

nitrogen (Mi Max 3)
2021 június 24 feltőltés dátuma, gondolom biztonsági meg alkalmazás frissítéseket kap még,

Eu dev nincs hozzá, meg 13-as sem.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5822) body007 válasza crok (#5809) üzenetére


body007
addikt

Nemondod, h vége a vanced-nek :O
Most, h fogok youtube-ozni? :U
Egyébként andoid box-on nem vanced-et használok hanem smartube-ot, lehet telón is át kell állni? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5823) crok válasza body007 (#5822) üzenetére


crok
nagyúr

Nem tom', YT Premium? ;] De amúgy olyan alternatívák (sőt, talán jobbak is) mint amit említesz van azért egy marékkal, itt írtam össze jópárat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5824) body007 válasza crok (#5823) üzenetére


body007
addikt

No akkor végig futom a lehetőségeket.
Te melyiket használod / ajánlod? Ez a newpipe szimpi :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5825) crok válasza body007 (#5824) üzenetére


crok
nagyúr

Horses for courses - próbáld ki őket mert mind más kicsit.. Majd meglátod melyik rendszeredre melyik "jön be, melyik való". Én -ha kell- NewPipe-ot használok (nézd meg a NewPipeX-et mert abban van SponsorBlock is), de a SkyTube is jó.. és most kezd felfelé jönni (mivel nagyon újak a "piacon") a VueTube és a LibreTube, azokkal meglátjuk mi lesz. A Vanced megszűnésével most megint mindenki puhatolózik - én ezt a listát irogatom már cca. egy éve..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5826) doberman


doberman
senior tag

Szervusztok.
Előre bocsájtom nem vagyok telefonguru... Poco M3 Pro 5G amit használok, csak valamikor összel volt egy frissítés és azóta van gondom. Jelenleg MIUI Global 12.5.4 stabil (RKSEU XM), 11 RP1A.200720.011 android ami rajta van.
A gondom: a frissítésig jól működött, hogy a csengőhang alatt szépen hangosan kimondta a hívó fél nevét vagy számát - az alsó hangszórón. A frissítés óta a hívófél neve vagy a hívószám a felső kis hangszóróból szól .. nagyon halkan... van erre gyógyír? keresgettem a menüben erre vonatkozó beállítási lehetőséget de nem találok... köszi előre is a segítséget.
(a telefon nem rootolt, gyári szoftver van rajta)
:R

8lnu

(#5827) body007 válasza crok (#5825) üzenetére


body007
addikt

A pipex nem "gugli account-os", pedig jónak tűnt :(
A libre-t még megnézem, arról jókat olvastam így hirtelen.
Egyébként miért kell mindig elb@szni a jó dolgokat? Csak költői kérdés, tudom az okát :B

Hát a libre se...
A vutube meg mondjuk alpha verzó... :D

Egyébként ha letiltanám a vanced frissítését esetleg tovább "élne"? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5828) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

A bal alsó az mi lenne?
Emlékeim szerint csak 2 SIM kártya van benne... :D
(Ha van wifi kapcsolat, nyilván azt mutatja ott, de most nincs.)

#?*@&!

(#5829) crok válasza zeon.hu (#5828) üzenetére


crok
nagyúr

Oda van irva: SIM2 Neighbor cell #1

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5830) crok válasza body007 (#5827) üzenetére


crok
nagyúr

Egyik se Google belepos. Nem kell letiltani mert nem lesz tobb :D Addig mukodik amig a Google teker majd egyet es megall..

Amugy Youtube subscription export -> NewPipe import amig nincs jobb oszt' kesz, idonkent max. megcsinalod az export-import-ot.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5831) zeon.hu válasza crok (#5829) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajcsa...? :D

Szóval ez mi akar lenni, mert ilyet még nem láttam kiírva.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5832) crok válasza zeon.hu (#5831) üzenetére


crok
nagyúr

A masodik SIM elso szomszedja, a "masodik legjobb" cella informacioi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5833) zeon.hu válasza crok (#5832) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hát jó... :D
Thx!

#?*@&!

(#5834) nullpoint válasza zeon.hu (#5833) üzenetére


nullpoint
senior tag

Remélem eu romról írogatsz már! :DDD ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5835) zeon.hu válasza nullpoint (#5834) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Esélytelen, még külföldön voltam, mikor kérdeztem, nemrég estem haza, hétvégén konyhabútor szerelés vár, utána vissza külföld :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5836) nullpoint válasza zeon.hu (#5835) üzenetére


nullpoint
senior tag

:Y Akkor jó mulatást. :DD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5837) zeon.hu válasza nullpoint (#5836) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Közben visszaolvastam a teló topikjában, nincs stabil TWRP rá.

#?*@&!

(#5838) nullpoint válasza zeon.hu (#5837) üzenetére


nullpoint
senior tag

Látom Twrp custom kernelt igényel, Orangefox meg 2 éve abbahagyta erre a fejlesztést. Franciakulcs.. :(((

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5839) juve600


juve600
nagyúr

sziasztok !
próbáltam a BL nyitás kérelmet,de azt írja hogy ebben a hónapban több telefont nem tudok nyitni,akkor várnom kell április 1-ig a kérelemmel ?

1 hete nyitottam egy telót

(#5840) thedarkfox válasza juve600 (#5839) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Vaaagy, csinálsz még 1 mi accountot, arra a készülékre... 🤗

[ Szerkesztve ]

(#5841) juve600 válasza thedarkfox (#5840) üzenetére


juve600
nagyúr

Még egyet ?

(#5842) thedarkfox válasza juve600 (#5841) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Hát, ha van több, akkor nem kell várnod 1 hónapot. Ha már van az is jó, csak akkor ahhoz rendelt az adott készüléket amelyikkel nem nyitottál bl-t. :R

(#5843) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Bocsánat hogy ide írok de talán belefér a MIUI témába. Szemezgetek egy Xiaomi Poco M3 Pro 5G telefonnal. Sajnos normális topikot nem találok róla. Esetleg ha valaki használ ilyen telefont mondana véleményt róla?

(#5844) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikja ( [link] ) alapján úgy látom, nem túl népszerű itthon.
De ha nem pörög a téma az azt is jelentheti, hogy a tulajok elégedettek. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#5845) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Valaki volna kedves, leírná, hogy ennek a menüpontnak hogy hangzik az angol megfelelője?
Beállítások - Kezdőképernyő - A Biztonság javaslatainak megjelenítése.
A k. Xiaomi kivette a telóm ROM-jából a kapcsolót, és most nem tudom kikapcsolni.

Samsung Galaxy A54

(#5846) pitiless válasza Viktor0610 (#5845) üzenetére


pitiless
senior tag

Show suggestions

(#5847) crok válasza Viktor0610 (#5845) üzenetére


crok
nagyúr

Utolso menupont az adott menuben? Akkor "Show suggestions". De az a MIUI launcher beallitasa szerintem szoval abbol kerult ki nem a ROM-bol. Ha gyari a ROM akkor probald meg frissiteni (Telegram-on van csatorna ahol felteszik az apk-kat a frissen kiadott ROM-okbol).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5848) Viktor0610 válasza pitiless (#5846) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kösziiiiiiiii! :R
Ki is kapcsoltam.

Hátha másnak is jól jön:
Töltsd le a Play áruházból a setEdit appot.
Kattints az "+Add new setting" lehetőségre.
A felugró ablakba írd be miui_recents_show_recommend , majd SAVE CHANGES.
A következő felugró ablakba pedig 0, majd ismrt SAVE CHANGES.

Kész is!
Eltűntek a nemkívánatos menüpontok!

Forrás: [link]

(Teendők, ha is eltüntette a Xiaomi az "A Biztonság javaslatainak megjelenítése" menüpontot, de szeretnéd azokat visszakapcsolni.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5849) Viktor0610 válasza crok (#5847) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi, már sikerült másképp' megoldani.
Imádom az Androidot! :))

Samsung Galaxy A54

(#5850) juve600


juve600
nagyúr

Messenger jó nálatok ? csak akkor kapom meg az értesítéseket ha megnyitom , minden engedély,stb meg van adva
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.