Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) poolbig


poolbig
aktív tag

Beállítottam a Messengert alapértelmezett SMS kezelő programnak, de oda sem érkeznek meg bizonyos SMS-ek. Tehát az Android rendszer alapbeállításainál van valami gond, ami miatt nem jól kezel minden SMS-t. Ötlet?

(#5952) Tompika777 válasza poolbig (#5950) üzenetére


Tompika777
senior tag

Szerintem neked már a Google féle üzenetek appot tartalmazza a miui, míg a másik telefonon a xiaomi üzenetek app van. EU miatt nem lehetett már az újabb készülékeken a xiaomi üzenetek a gdpr miatt. Próbálj meg valami másik üzenetkezelő appot, de én a Messengert erre a célra hanyagolnám,megbízhatatlan a működése.

(#5953) zeon.hu válasza Tompika777 (#5952) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most akkor mennyi van?
A Google felajánlja folyamatosan, hogy telepítsem az övét.
A "Mi Üzenet" ki van kapcsolva.
Sima "Üzeneteket" alkalmazás müködik nálam.

#?*@&!

(#5954) user26 válasza poolbig (#5950) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Global, EEA ROM -ba Google Dialer van.
xiami.eu, kínai, Indonéz, Miui Dialer.
(Orosz, iniai, tajvan nem tudom)


Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5955) crok válasza poolbig (#5951) üzenetére


crok
nagyúr

Google Messages-ben van valami Spam filter - esetleg nem az szuri ki ezeket az SMS-eket?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5956) poolbig válasza crok (#5955) üzenetére


poolbig
aktív tag

Azt kikapcsoltam. Köszi az ötletet.

(#5957) crok válasza poolbig (#5956) üzenetére


crok
nagyúr

Biztonsag app-ben is van hivas- es SMS blokkolo.. azzal mi a helyzet?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5958) mizoli válasza poolbig (#5950) üzenetére


mizoli
addikt

Próbáld ki a Simple SMS - t.

[ Szerkesztve ]

(#5959) poolbig válasza Tompika777 (#5952) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, úgy tűnik ez a helyzet. :(((
A Messengerrel sem kapok meg sms-eket (jellemzően külföldről). Másik telefonnal viszont igen. Szóval nem szolgáltatói beállítás a hiba. Megnéztem a beállításokat és az SMS központ számát nem is engedi változtatni, illetve valamint ilyen formátumban van (Yettel): "+36209300099",145
Valószínű bármilyen sms app-ot telepítenék, nem működne. Már hard reset-en agyalok, csak nagyon nincs kedvem újra belakni a telefont. :O

(#5960) poolbig válasza mizoli (#5958) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ott a pont! Ezzel működik. Hálás köszönet. :R

(#5961) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok,
Tegnap frissített(tem) a telefon rendszerét. Miui Global 13.0.1 -re a telefon pedig egy Xiaomi Note 10 Lite a piros szolgáltatótól.
A frissítés óta nem tudok böngészőt választani egy linkből ki indulva. Pl ha egy emailben van a link vagy akár Facebookon.
Eddig feldobott egy kis ablakot ahol bal oldalt a Mi Böngésző volt jobb oldalt pedig a többi telepített böngésző ami közül tudtam választani.
Most jobb oldalt csak "egyebek" felirat van amire ha rá nyomok akkor random kiválaszt egy böngészőt és azzal nyitja meg a linket. Nincs lehetőségem választani.
Lehet valahogy orvosolni ezt a problémát?
Gondolom arra nagyon nincs lehetőség hogy az előző rendszer verziót vissza rakjam?
Köszönöm előre is a választ!

(#5962) erzol válasza Gebriel (#5961) üzenetére


erzol
őstag

Ilyenre gondolsz?

(#5963) Gebriel válasza erzol (#5962) üzenetére


Gebriel
veterán

Igen

(#5964) toga75


toga75
csendes tag

A MIUI 13 frissítése óta éjszaka amikor a telefonom nyugalmi állapotban van,akkor nem kapok semmilyen értesítést,csak kb. reggel 6 körül.Ha közben a telefont feloldom akkor kb. fél óráig jönnek az értesítése,aztán megint nem.
Hogyan lehet ezt kikapcsolni? Xiaomi Mi 11i

(#5965) Viktor0610 válasza Gebriel (#5961) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annak az appnak a beállításai között, amelyik megnyitja a linkeket, keress olyat, hogy alapértelmezések törlése.
(Nyomj hosszan az ikonján, majd a körben i-betűre katt.)

Samsung Galaxy A54

(#5966) Gebriel válasza Viktor0610 (#5965) üzenetére


Gebriel
veterán

Végig néztem mindegyiket, egyik helyen sem tudtam törölni mert sehol nincs beállítva alapértelmezés.

(#5967) MDanny válasza toga75 (#5964) üzenetére


MDanny
senior tag

Nekem is ez van a Xiaomi 11 Lite 5G NE és a Poco F3 készülékekkel a frissítés óta. Éjféltől reggelig nyugalmi állapotban kikapcsol az adatforgalmazás, úgy is, ha nincs elnémítva vagy DND módban. Viszont ha töltőn van, akkor úgy néz ki, hogy nem történik meg ez...

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#5968) erzol válasza Gebriel (#5966) üzenetére


erzol
őstag

Beállítások - alkalmazások - felül 3 pötty :

Itt lehet még állítani.

(#5969) crok válasza MDanny (#5967) üzenetére


crok
nagyúr

Akkubeallitasoknal az Alvas mod nincs veletlen bekapcsolva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5970) toga75 válasza MDanny (#5967) üzenetére


toga75
csendes tag

Az nem opció,hogy mindig töltőre rakjam éjszaka.Valahol csak ki lehet kapcsolni ezt a funkciót?!

(#5971) crok válasza toga75 (#5970) üzenetére


crok
nagyúr

Beallitasik - Akku - jobb felso sarok fogaskerek - alul Helyzetek - Alvomod - ki

Meg akkukimelo mod ki van ugye kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5972) toga75 válasza crok (#5971) üzenetére


toga75
csendes tag

A helyzetek - Alvómód - ki azt nem találom.
A telefonomon vagy egy figyelő program ami éjszaka ez végett inaktív!
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#5973) Dinter válasza erzol (#5968) üzenetére


Dinter
addikt

Itt én is hiába állítottam át YT Vanced-ra, nem dobja fel, ugyanúgy sima YT-t nyitja.

(#5974) MDanny válasza crok (#5969) üzenetére


MDanny
senior tag

Ilyet nem találok.

Videó

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#5975) erzol válasza Dinter (#5973) üzenetére


erzol
őstag

Szintén ez van nálam is sajnos.
Az operát is beállítottam alapértelmezett böngészőnek mégis mindig rákérdez.
Miui... :)

(#5976) zeon.hu válasza Dinter (#5973) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A linkeket?
Állítsd be a böngészőt, meg a messengert, stb, hogy engedje a külső alkalmazásokat (hivatkozás megnyitása külső alkalmazásban).
Mellesleg ha Vanced van, akkor le kell tiltani a gyári yt-ot ...

#?*@&!

(#5977) Gebriel válasza erzol (#5968) üzenetére


Gebriel
veterán

Ott is ugyan az a helyzet, nincs beállítva semmi.
Viszont legalább itt most be tudtam állítani, azt amit leginkább szeretnék használni, így átmenetileg ez segít, még ha nem is oldja meg a problémát.
Köszi szépen! :R
Van esteleg más lehetőség a hiba elhárítására vagy majd jön valami frissítés hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#5978) MDanny válasza MDanny (#5967) üzenetére


MDanny
senior tag

Úgy tűnik a tegnapi V13.0.8 frissítés megoldotta a Xiaomi 11 Lite 5G NE-n.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#5979) toga75 válasza MDanny (#5978) üzenetére


toga75
csendes tag

Xiaomi Mi11i-re még nem jött frissítés!

(#5980) Fall-N válasza erzol (#5975) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez ROM függő, azaz nem mindegyik Xiaomi modellnél vannak ugyanolyan kis nyűgök. Például a Poco X3 Pro hibátlan, de amikor ugyanúgy 12.5 volt rajta, a Redmi Note 7-en voltak idegesítő kis hibák, amik itt nem voltak jelen. Szerencsére a MIUI 13 sem cseszett el semmit.

(#5981) MDanny válasza toga75 (#5979) üzenetére


MDanny
senior tag

Poco F3-ra én is várom. Volt, akinek már megjelent a V13.0.4, nekem még nem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#5982) toga75 válasza MDanny (#5981) üzenetére


toga75
csendes tag

MIUI downloader alkalmazásban már megtalálható a 13.0.5 eea ,de nekem a 13.0.2 global van rajta.
Át lehet frissíteni?

(#5983) Viktor0610 válasza toga75 (#5982) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak a ROM-odnak megfelelően lehet frissíteni.
EUXM->EUXM, MIXM->MIXM, stb.

Samsung Galaxy A54

(#5984) toga75 válasza Viktor0610 (#5983) üzenetére


toga75
csendes tag

A telefonomon 13.0.2.0 SKKEUVF van,amit letültöttem az 13.0.5.0 SKKEUXM.
Akkor ezt nem tudom rátenni?

(#5985) Viktor0610 válasza toga75 (#5984) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Így van, nem menne.
Ha jól sejtem, a EUVF vodafone-os szoftver, tehát csak olyannal tudod frissíteni.

Samsung Galaxy A54

(#5986) crok válasza toga75 (#5984) üzenetére


crok
nagyúr

Ezt biztosan nem, ráadásul az EUVF az az európai Vodafone saját ROM-ja, arra csak azt tudod feltenni, viszont azokat nem jegyzi gyak. semmi sehol, mirom.ezbox-on sincs fent, a hivatalos letöltőoldalon sincs fent úgy emlékszem, csak a szolgáltatói OTA-val megy ki (ha kimegy - ha ez egy haydn akkor itt lenne mirom.exbox-on és itt lenne a hivatalos ROM letöltési oldalon).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5987) toga75 válasza crok (#5986) üzenetére


toga75
csendes tag

Pedig kártyafüggetlen a telefonom.

(#5988) crok válasza toga75 (#5987) üzenetére


crok
nagyúr

A készüléknek nem kell ehhez SIM függőnek lennie, csak mondjuk sima szürkeimport valamelyik környező országból - IMEI alapján megnézheted meg még egyéb infokat is pl. itt vagy itt.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5989) BMizutani válasza toga75 (#5987) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . A SIM lock és szolgáltatói rom nem ugyanaz . Szolgáltatóí rom elég ha a szolgáltató beleteteti a saját alkalmazásait , logoit ,stb . Általában ezért elég egy kód a függetlenítés hez és nem kell újra szoftver ezni .

(#5990) BMizutani


BMizutani
tag

Üdv . Mostanában váltanék telefont érdekelne hogy miui 13on , a gyári bloatware alkalmazásokat mi böngésző mi videó mi zene satöbbi mennyire lehet tiltani vagy eltávolítani?

(#5991) crok válasza BMizutani (#5990) üzenetére


crok
nagyúr

Siman tilthato egy jo resze mar magabol a rendszerbol is (eleg sokat enged tiltani ugy emlekszem, ez mar 12.5-el "jott), de adb-vel esvagy adb-t hasznalo segedprogramokkal meg majd' teljesen [link].

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5992) MDanny válasza MDanny (#5981) üzenetére


MDanny
senior tag

Tegnap frissítettem V13.0.4-re, ugyanúgy nem jó a dolog. Szerencsére a 11 Lite-on jó lett, ott kimondottan fontos, mert így VoWiFi sem volt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#5993) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

4G/3G(?)-rejtély

Tegnap vettem észre, hogy a Redmi 8 telefonommal nem tudok hívásokat indítani és fogadni (Telekom). A telefon már két éve megvan, soha nem volt vele ilyen probléma korábban. Átraktam a SIM-kártyát egy régebbi, szintén hibátlanul működő telefonomba (az is Redmi), és ugyanezt tapasztaltam.

Némi keresgélés után megtaláltam, hogy az előnyben részesített hálózat 3G-re állítása megoldást jelenthet, és valóban, 3G-re állítva működik a telefon funkció. Aztán további keresgélés után azt találtam, hogy a preferált hálózattípust LTE/UMTS autóra vagy LTE/WCDMA-ra állítva szintén jól működik a telefon (valamilyen TD-SCDMA-s változat volt kiválasztva, és sajnos újraindítást követően erre is áll vissza).

Az egészben az az érthetetlen, hogy semmit sem változtattam a telefonon, nem érkezett frissítés mostanában, nem költöztem új lakásba, más városba stb. Van valami mód arra, hogy a telefon ne erőltesse a TD-SCDMA-t?

(#5994) pepimama válasza Goatmoon (#5993) üzenetére


pepimama
tag

Bocs rosszat írtam, de nem tudom törölni. :F

[ Szerkesztve ]

(#5995) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

"Sajnos" cserélnem kellett a MI 8-at és egy 12X-re esett a választás. Amennyire nézem most megint 168 órát kell várnom, hogy az EU ROM-ot feltudjam pakolni.
Azaz ezt minden telefonnál végig kell játszani létezik rá valami gyorsító?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5996) Goatmoon válasza Goatmoon (#5993) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

Úgy tűnik, a hálózattal lehetett valami. Újra működik a telefon alapbeállításokkal is.

(#5997) mizoli válasza amargo (#5995) üzenetére


mizoli
addikt

Legálisan nem tudod gyorsítani, ki kell várni az időt.

(#5998) amargo válasza mizoli (#5997) üzenetére


amargo
addikt

ok, köszönöm

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5999) Tökimanó válasza mizoli (#5997) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Esetleg 2 pálinka és mellé 2 pálinka :D :P

(#6000) mizoli válasza Tökimanó (#5999) üzenetére


mizoli
addikt

Ha csak úgy nem 😁🥃

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.