Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:16:39

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D
Aktuális: nem működik az NFC-fizetés MIUI 14 alatt: [link]
Nem kapom meg az értesítéseket, nem fut rendben X vagy Y program - MIUI kanosszajárás by crok
Reklámok, hirdetések kikapcsolása Xiaomi, Poco, Redmi modelleken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) kraftxld válasza body007 (#999) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nagyszerű fejlesztés, 5 dolog nyomkodása egy helyett :C

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1002) Viktor0610 válasza kraftxld (#1001) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem ezzel a gombbal könnyen megy.

Samsung Galaxy A54

(#1003) body007 válasza Viktor0610 (#1002) üzenetére


body007
addikt

Igen, egyszer beállítja, h rezegjen ha néma utána azzal a gombbal átvált :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1004) kraftxld válasza body007 (#1003) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, megtaláltam eldugva ezt az ikont majd kipróbálom, köszi!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1005) body007 válasza kraftxld (#1004) üzenetére


body007
addikt

Jah, igen. Azt elmondhattuk volna, h a hangerő gombbal jön elő :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1006) body007


body007
addikt

Nem biztos, h miui specifikus dolog de mostanában a mifit app folyamatosan bekapcsolja a gps-t (és persze drasztikusan csökken az üzemidőm). Vagyis eddig is állandóan be volt kapcsolva csak ha nem használta alkalmazás akkor nem is csatlakozott a holdakra. Most állandóan rajta lóg a teló. Ezt hol tudom kikapcsolni? A mifit-ben nem találtam opciót. Nem szeretném kapcsolgatni a gps-t - nagyon jó ha be van kapcsolva és "elhagyom" a telóm, tudom is, h hova tettem :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1007) markussandor válasza body007 (#1006) üzenetére


markussandor
senior tag

Beállítások/alkalmazások/mifit alatt valamelyik menüpontnál kapcsoltam ki én is.
Persze minden app indításnál rinyál, de már nincs joga a GPS-t elérni :-)

(#1008) body007 válasza markussandor (#1007) üzenetére


body007
addikt

Semmi, az egy masik app volt

:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1009) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

Mivel a saját topikjában nem jött válasz rá, hátha itt kapok valamilyen megoldást a problémámra.
Hosszú idő után engedtem frissíteni a Redmi Note 5A Prime telefonomat MIUI 9.6.2.0-re. Azt tapasztaltam, hogy jóval agresszívebbre vették a futó programok kilövését. Nagyon zavaró, hogy képernyőzárás után használhatatlanná vált jó pár programom. Hiába adtam meg az akkumulátor kezelésnél kivételnek, majd kapcsoltam ki az egészet, nem használ. A zenelejátszónál van ébrentartás funkció, egy ideig működött, de most frissült a Poweramp is és 30 perc után leállítja a rendszer. Általános megoldás nincs rá esetleg valami?

(#1010) Viktor0610 válasza woodworm (#1009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szokásos MIUI-dolgok megvannak?
Automata indulás, lakatolás, MIUI akkukímélő kikapcsolás.

Nekem ezek után nem szokott probléma lenni.

Samsung Galaxy A54

(#1011) woodworm válasza Viktor0610 (#1010) üzenetére


woodworm
veterán

Akkukímélő ki van kapcsolva, az automata indulás nem volt eddig bekapcsolva.
A lakatolást pontosan hol keressem?

[ Szerkesztve ]

(#1012) Viktor0610 válasza woodworm (#1011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem, MIUI 9-en a Feladatkezelőben (legutóbbi appok listája). Itt le kell húzni az appot, mire lelakatolja.

Samsung Galaxy A54

(#1013) woodworm válasza Viktor0610 (#1012) üzenetére


woodworm
veterán

OK, köszönöm!

(#1014) woodworm válasza woodworm (#1013) üzenetére


woodworm
veterán

Vizsgázott a rendszer, egész éjszaka bírta a lejátszó és a logger párosa.

(#1015) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Adott egy Mi 8 Lite, MIUI GLOBAL 10.0.3 rendszerrel.
Szeretném, ha lenne pár alternatív téma a telefonon, de se applikáció, se külső forrásból letöltött téma nem megy.

Tudtok segíteni?

(#1016) enginev3.0 válasza Drughi (#1015) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tedd a régiót hongkong-ra és lesz téma app

Milyen a telefon? Akksija hogy bírja? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1017) Drughi válasza enginev3.0 (#1016) üzenetére


Drughi
addikt

Köszönöm, sikerült.

A topicjában írtam róla az elmult napokban

(#1018) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv.
Redmi 5, miui 10. Van olyan menü, hogy újraindítás recovery módban. Ez mit takar?

-

(#1019) trebrona válasza 7Sony7 (#1018) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1020) 7Sony7 válasza trebrona (#1019) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi, az alapok megvannak, cwm-et használtam is már az előző telómon.
Itt inkább arra irányul a kérdés, hogy mi a frászkarikának van benne a telefon menüjében, tehát, hogy van-e itt valami gyakorlati haszna?
Főleg úgy, hogy ugye a gyári a közelében sincs mondjuk egy cwm-nek.

-

(#1021) trebrona válasza 7Sony7 (#1020) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egy hibás frissítés után, adatok törlésével menthető a telefon pl.
Ahogyan erre volt már példa global frissítés után.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1022) 7Sony7 válasza trebrona (#1021) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, aha! Köszi!

-

(#1023) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok, Mi5s telefonom van MIUIHU es annak minden csodas Oreos nyugjevel... Kérdésem az lenne hogy van Aptx HD kodek ebben a ROMban?

PSN: xszabikax

(#1024) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mobil adathasználatnál hol tudom beállítani a fordulónapot, hogy mikor jár le a hónap? :F

Böff!:))

(#1025) gyulaszu válasza Kowax (#1024) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Global stabil 9.6.5 alatt van olyan menüpont, hogy adatforgalom beállítása / tervezett adatforgalom / számlázási időszak kezdete

gyulaszu

(#1026) Kowax válasza gyulaszu (#1025) üzenetére


Kowax
tag

Nálam nincs Tervezett adatforgalom menüpont... :U

MIUI 10 Global 8.11.22

Böff!:))

(#1027) Viktor0610 válasza Kowax (#1026) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Biztonság appon belül, az Adatforgalom részen keresd. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1028) gyuri00


gyuri00
aktív tag

Az MI Cloud tárhelyem megtelt, a fényképeket nem tudom letölteni egyszerre mindent? Mert csak olyat látta hogy egy napot bejelölök, és akkor az adott napra kijelölni az összes képet de az úgy nagyon hosszadalmas lenne

(#1029) sz_abika válasza gyuri00 (#1028) üzenetére


sz_abika
addikt

Én is küzdöttem vele, de nemtaláltam megoldást. Van valami kezdetleges asztali progi mellé, de az még kínai nyelven fut csak - azzal elvileg lehet többet is leszedni.

PSN: xszabikax

(#1030) gyuri00 válasza sz_abika (#1029) üzenetére


gyuri00
aktív tag

Ez elég szomorú hír, a kínai meg nem igazán megy, kell hozzá úgy egy fél nap, de lehet akkor fordítva közelítem meg hogy a telefonra megpróbálom az összes képet leszinkronizalni és akkor a cloud-bol csak törlöm

(#1031) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
hívás elutasításánál szeretnék egyedi sms-t küldeni.
A funkció megvan, csak előre elmentett szöveget szeretnék, és nem állandóan begépelni.
Hol találok ilyen beállítást?

(#1032) trialboj


trialboj
őstag

Megkapta a húgom is a 10 es miui-t a 4x-re, mikor én frissítettem, kb 1 hónapja, akkor felajánlotta hogy egy emelt díjjas sms után aktivál valami ingyenes sms szolgáltatást miui felhasználók között...

Akkor még nem érdekelt, de most már lenne értelme, de nem találom, illetve húgom nem is kapott ilyen értesítést.

Érdekelne hogy ez valami kamu dolog volt, vagy annyian használták, hogy bukó lett a xiaominak, esetleg csak ázsiában működik?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1033) trebrona válasza csongi (#1031) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telefon=>Beállítások

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1034) trebrona válasza trialboj (#1032) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem kell hozzá emeltdíjas SMS. Global romon régióváltás után (nem EU tag ország) lehet SMS beállításokban bekapcsolni. Mi Üzenet a neve.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1035) Viktor0610 válasza trialboj (#1032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nemzetközi SMS-t küld, nem emeltdíjast. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1036) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Üdv

Egy Wi-fi hibát kéne megoldanom. A Miui valamiért folyton kikapcsolja vagy letiltogatja a wifi csatlakozásomat. Baromi idegesítő, hogy gondol egyet a telefon és meggátolja, hogy wifin netezzek...A menüben látni is hogy ki-be kapcsolgatja, rosszabb esetben visszacsatlakozni sem enged vagy a hálózatomnál kiírja azt, hogy letiltva. A vicc az egészben, hogy van nap, mikor kb 1x sem csinálja, máskor meg akárhogy próbálom sehogy sem engedi, hogy wifizzek.
Ha tudtok rá megoldást előre is hálás köszönetem.
Illetve lenne egy olyan kérdésem is, hogy a Miui wifi loggolását hol lehet kikapcsolni?

(#1037) trialboj válasza trebrona (#1034) üzenetére


trialboj
őstag

és ez csak miui felhasználók között működik? Mert amit most találtam az annyiból áll, hogy ha a fogadó fél is netre van kapcsolódva akkor kék lesz a névjegyzékben az sms ikon és úgy talán ingyenes az sms, egyébként nem... ez így kb a semmire sem jó kategória :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1038) Viktor0610 válasza trialboj (#1037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen csak miui-sok között megy.
Tudod, olyan ez, mint az Apple féle iMessage.
Csak azt jóval többen használják.

Egyébként nem értem, mi ezzel a gond, mikor kb. ezer meg kettő féle egyéb azonnali üzenetküldő van a világon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1039) trebrona válasza trialboj (#1037) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ahogy Viktor is írta, nyilván csak MIUI-sok között megy.

Ha nem tetszik, használj messengert! ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1040) trialboj


trialboj
őstag

A gond az hogy mindketten neten kell legyetek :)) tehát nem értem egyáltalán mi értelme van? Ahogy írtátok bármelyik beszélgetős app is tudja, interneten keresztül az ingyen beszélgetés. A promószövegből kihagyták ezt az internet szükséges dolgot, és nagyon beleéltem magam.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1041) trebrona válasza trialboj (#1040) üzenetére


trebrona
nagyúr

Rengeteg iOS feature-t másol a xiaomi. Többek közt ezt is. A már említett iMessage kínai változata, ugyanúgy működik, mint az. :)

Ha belegondolsz, hogyan lehetne máshogy ingyen üzenet, ha nem online? SMS-t a szolgáltatód számlázza, teljesen mindegy, milyen telefon.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1042) trialboj


trialboj
őstag

Pont ezért érdekelt, mert azt hittem a xiaomi rájött valami királyságra, és annyira jó arc hogy ingyen adja ... mind1, nem lényeg.

Más, sokkal fontosabb

Már pár hete feldobálja az értesítést hogy megtelt a mi cloudom, amit nem értettem mert ki van kapcsolva a fotók szinkronizálása, most vettem a fáradtságot és felmentem pcről, és az összes fényképem fel van töltve ide is, annak ellenére hogy még mindig tiltva van a telefon menüjéből.

Ez most akkor micsoda? Azt értem hogy így akarja jelezni hogy vegyek több tárhelyet, de hogy tölti fel a telefonom adatait anélkül hogy én engedélyt adtam volna rá, sőt tiltottam is?

Hol lehet ezt tiltani? pár dolgo be volt kapcsolva pl a kontaktok vagy jegyzetek, de ahogy nézem most minden ki van lőve (én állítottam be pár napja, hogy ne kapjak több értesítést) de ennek ellenére is naponta megjelent hogy vegyek tárhelyet mert nem tud szinrkonizálni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1043) Trk.Adam87 válasza Trk.Adam87 (#1036) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Valaki tudna segíteni a korábbi hozzászólásommal kapcsolatban?
Ha nem tudtok rá biztos megoldást, attólmég tippek is jöhetnek.

(#1044) csongi válasza Trk.Adam87 (#1043) üzenetére


csongi
veterán

Energia takarekossagot kapcsold ki.
Ha igy sem, akkor rendszer alapra allitas.
A vegen meg szerviz.

(#1045) csongi válasza trialboj (#1042) üzenetére


csongi
veterán

Nezd meg, mikori szinkronizalas volt utoljara.
Lehet a kikapcsolas elott telt meg a tarolod,es csak most kezdett uzeneteket kuldeni.
Pc-n weben lepj be a mifelhodbe, es ott is kapcsold ki.
Torold a nem szukseges adatokat.
Utana nem kellene mar jelezzen.

(#1046) Trk.Adam87 válasza csongi (#1045) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Új készülékről van szó, 64 GB nem telik meg 2-3 hét alatt, a zenéket meg külön microsd-n tárolom.
Mikor elkezd megbolondulni a wifi, akkor a menüben látni is, ahogy a készülék öntudatra ébredve ki-be kapcsolgatja a wifit vagy éppen csak nem enged visszacsatlakozni a hálózatomra, hiába szerepel a listán.

(#1047) csongi válasza Trk.Adam87 (#1046) üzenetére


csongi
veterán

Akkor mi köze a tárhelynek a wifi ki-be kapcsolgatásához?
Vagy valamit nem értek?

(#1048) kanyi51 válasza Trk.Adam87 (#1046) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szerintem kellene csinálnod egy teljes rendszer ujrainditást. Természetesen az adataidat menteni kell előtte, mert minden elvész. Ha nem javul meg akkor lehet szerviz lesz a vége.

(#1049) Trk.Adam87 válasza kanyi51 (#1048) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Adatmentésre mi a legjobb, ami még játék mentéseket és app beállításokat is ment, majd visszaállít?

A tárhelyet az előttem szóló hozta szóba, én csak reagáltam rá, hogy még félig sem telt meg.

A legfurcsább az egész problémában, hogy van mikor akár 1-2 óra böngészés alatt sem csinálja, máskor meg egész nap megvadul, olyankor bármikor próbálok, nem tudok normálisan wifizni, mert folyton letiltogatja.

[ Szerkesztve ]

(#1050) kanyi51 válasza Trk.Adam87 (#1049) üzenetére


kanyi51
senior tag

A teljes rendszer visszaállítás után a telefon úgy néz ki mint amikor megkaptad újonnan. újra be kell lakni.
A pláyon van sok apk, ami különböző mentésekre képes, gondolok itt pl. telszámok, sms lista stb. Azt neked kell tudnod mi az amit el akarsz menteni. A külső SD karit sem árt kivenni, bár ahhoz nem nyúl hacsak nem mondod neki hogy törölje azt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.