Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) crok válasza trebrona (#6850) üzenetére


crok
nagyúr

Túl régi a készülék, vagyis pontosabban az utolsó OrangeFox build ami rávaló..
Simán megcsinálja egy 10-es vagy 11-es OFox, nem tudom milyen TWRP létezik még rá.

Csinálj egy mentést a /persist tartalmáról most mielőtt bármit is csinálsz. Majd utána OrangeFox-ban nyiss egy terminált és:

dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/persist bs=2048

if: input file
of: output file
Ez belepattintja kérdés nélkül 2K-s blokknagysággal a teljes tartalmát a persist.img file-nak a persist partícióba.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6852) mizoli válasza spike70 (#6849) üzenetére


mizoli
addikt

Én azt használom. Mikrofonnal veszi fel a hangszóróból jövő hangot az is.
Ha elég hangosra van állítva a telefon, akkor felveszi a beszélgető partner hangját is. A saját szöveged természetesen jó lesz.
A natív hangrögzítés romcserével, (talán más régió beállításával) érhető el. Ez utóbbi nekem nem jött be.

(#6853) trebrona válasza crok (#6851) üzenetére


trebrona
nagyúr

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6854) crok válasza trebrona (#6853) üzenetére


crok
nagyúr

Ez már helyesnek tűnik, igen. Most egy /data format kell és reboot to system.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6855) trebrona válasza crok (#6854) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyelőre MI logo.
Menjen rá MiFlash?

Szerk: ok, várok. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6856) crok válasza trebrona (#6855) üzenetére


crok
nagyúr

Hát azért elég lassan boot-ol nulláról, disk encrypt (FDE mert ugye régi még..), aztán majd 10 perc és összekaparja magát.
A MiFlash-el annyival lesz gyorsabb a boot hogy felmegy a gyári userdata is ami előre elkészített.. így azzal már nem kell vacakolnia.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6857) kanyi51 válasza spike70 (#6849) üzenetére


kanyi51
senior tag

nem megy , nem rootolt xiaomi note 9 pró

(#6858) trebrona válasza crok (#6856) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ráküldtem a MiFlash-t, igazi amatőrként be is zártam. :D
Egyelőre ugyanúgy Mi logo, ha lesz belőle valami nyithatom is újra. Már ha azt egyáltalán engedi majd. Ha nem, így járt, széthekkelem. ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6859) crok válasza trebrona (#6858) üzenetére


crok
nagyúr

Testpoint.. sima.. ebben még van és remekül működik az EDL is mert még baromira régi és nincs natívan kigyógyítva a bootloader-ből.. semmi nincs veszve amúgy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6860) trebrona válasza crok (#6859) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nézem ezt a MiFlash Pro-t, ebben van Bl to EDL

Ez jó valamire?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6861) crok válasza trebrona (#6860) üzenetére


crok
nagyúr

Aha, jó, ha teljesen össze van zuhanva a készülék akkor EDL-el (emergengy download) felnyomható a fastboot ROM tartalma.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6862) trebrona


trebrona
nagyúr

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6863) trebrona válasza crok (#6861) üzenetére


trebrona
nagyúr

Még próbálkozom fastbootban, ha nem, akkor megy EDL-be.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6864) spike70 válasza mizoli (#6852) üzenetére


spike70
tag

Köszi.
Kihangosítva akkor talán használható.

(#6865) trebrona válasza crok (#6861) üzenetére


trebrona
nagyúr

Meguntam, elengedtem, Mi logo-nál nincs tovább. :D
btw olyan, mintha a persist partíció megszűnt volna létezni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6866) crok válasza trebrona (#6865) üzenetére


crok
nagyúr

Olyan nincs - hacsak nem állt meg maga a tár...

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6867) Tökimanó válasza spike70 (#6849) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Sehogy nem működik. Pontosabban elvileg működik, csak éppen nem lehet semmit hallani. Se a másik felet, se engem. A fájl a telefonon, de a többi néma csend.

(#6868) trebrona válasza crok (#6866) üzenetére


trebrona
nagyúr

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6869) juve600 válasza Tökimanó (#6867) üzenetére


juve600
nagyúr

xiaomi.eu rom felrak és a gyári hívásrögzítő tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#6870) crok válasza trebrona (#6868) üzenetére


crok
nagyúr

oh wait a sec. miért cska wipe data? format nem egyenlő wipe.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6871) trebrona válasza crok (#6870) üzenetére


trebrona
nagyúr

Volt format, most TWRP-ből próbálok romot feltenni. :)
De ismét:

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6872) crok válasza trebrona (#6871) üzenetére


crok
nagyúr

Biztosan ez a legfrissebb TWRP|OFox.. ami elérhető?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6873) trebrona válasza crok (#6872) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen: [link]

Ja sorry @mindenkinek, ha esetleg unalmas. :R

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6874) Tökimanó válasza juve600 (#6869) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nem azt mondom hogy nem lenne jó ha működne a hívásrögzítés. Viszont annyira azért nem probléma hogy megpiszkáljam a telefont. Nem is értek hozzá, meg el vagyok vele így is. Az előbbi írásom válasz volt spike70 kérdésére.

(#6875) Landsmann válasza Tökimanó (#6867) üzenetére


Landsmann
addikt

Régebben én is próbáltam, nekem sem működött. A minap találtam egy leírást valahol a neten, hogy hogyan lehet működőképes módon felrakni. Hát, az annyi nyűggel jár, hogy részemről nem ért annyit hogy kipróbáljam, kínlódjak vele. Marad a Google tárcsázó és a hívásrögzítő hiánya. Úgyis inkább a Redmi 6-ot használom fő készüléknek, abban még a MIUI tárcsázó van a hívásrögzítővel együtt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6876) juve600 válasza Tökimanó (#6874) üzenetére


juve600
nagyúr

másik megoldás hogy MiFlash -el felrakni a Taiwan romot, abban is miui tárcsázó van

(#6877) ToMy_


ToMy_
tag

Sziasztok,
11 Lite 5G frissítés után nincs ujjlenyomatolvasás, csak arcfelismerés (amit viszont sajnos nem eszik az OTP Netbank)
Ilyenkor mi van, ez bug vagy feature? A beállítások menüből konkrétan eltűnt az ujjlenyomatos rész, csak arcfelismerő van. :F

(#6878) ToMy_ válasza ToMy_ (#6877) üzenetére


ToMy_
tag

[ Szerkesztve ]

(#6879) spike70 válasza Tökimanó (#6874) üzenetére


spike70
tag

Köszi mindenkinek.
Azt hiszem inkább lemondok a hívásrögzítésről.

(#6880) Landsmann válasza ToMy_ (#6877) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem Note 10 5G-n is frissült tegnap. De nekem megmaradt minden.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6881) Graphics válasza ToMy_ (#6877) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NE verzió?
Mert ott szériahiba az ujjlenyomat olvasó döglése

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6882) jenei1994 válasza Graphics (#6881) üzenetére


jenei1994
addikt

Én ugy tudom a NE verziós szériánál már nincs az a hiba. :U

(#6883) Graphics válasza jenei1994 (#6882) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont annál van.
Kettőt gariztattam.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6884) jenei1994 válasza Graphics (#6883) üzenetére


jenei1994
addikt

az jó. :D pont NE verzióst vettem az emagon.

(#6885) erzol válasza crok (#6805) üzenetére


erzol
őstag

Kérhetnék "hülyebiztos" segítséget twrp telepítéshez egy mi 11i-n?
Stable EU romot frissítenék, de nem szeretném elb@cni.
Kellene a teló tartalma.:DDD
:R

(#6886) crok válasza erzol (#6885) üzenetére


crok
nagyúr

LMGTFY :D de látom kérdezted már a helyén is, ugyanazt tudom mondani amit ott láttál.. de a Xiaomi.EU megírja minden készüléknél a hogyant, még ha rá is kérdeznek ott a válasz alatta ami ide mutat. De ennél jobban nem bábozza el neked szerintem senki (vagyis én biztosan nem).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6887) erzol válasza crok (#6886) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm szépen ó Nagyúr!
A mikulás rakja tele a sapkád minden jóval! :DDD:D:DDD:D:R

(#6888) ToMy_ válasza Graphics (#6881) üzenetére


ToMy_
tag

Azt hol látom, hogy milyen széria? Telekomtól van, 2021.11.29-es dátummal.

(#6889) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Üdv!
Poco M5 globál verzióra feltettem a hivatalos taiwani romot, a Google féle tárcsázó eltüntetése végett.
Kérdésem az, hogy így vissza lehet-e zárni a bootloadert valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#6890) juve600 válasza Dr Smoke (#6889) üzenetére


juve600
nagyúr

Ha Miflash-el teszed fel a romot akkor egyúttal a BL-t is tudod zárni

(#6891) Dr Smoke válasza juve600 (#6890) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Azzal tettem fel. Csak ilyenkor mennyi az esélye, hogy téglásodjon? :F
Nem pipáltam be a zárást, de ha ez aaz egy megoldás, akkor megteszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6892) juve600 válasza Dr Smoke (#6891) üzenetére


juve600
nagyúr

Az legegyszerűbb megoldás,ha Miflash-el zárod le

(#6893) erh75


erh75
tag

Mostanában jött elő ez a probléma a feleségem telefonján . Van valami megoldás erre hogy bizonyos időközönként ne jelenjen meg újra ? Reboot-ot szoktunk választani.Köszönöm előre is [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#6894) mizoli válasza erh75 (#6893) üzenetére


mizoli
addikt

Ez a MIUI gyári recovery.
Akkor szabadna feljönni, ha a bekapcsoló gomb és a hangerő fel gomb hosszabban együtt van lenyomva.
Ha nem állandóan a recovery jön, akkor bizonytalan érintkezés is lehet a gomboknál, vagy "kicsit" beragadt a hangerő.

Gondolom a rendszerből nem nyomjátok le az újraindítás recoveryben lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#6895) erh75 válasza mizoli (#6894) üzenetére


erh75
tag

Gombnyomástól függetlenül jön fel sajnos, a gombok úgy tűnik jól működnek. Állandóan a recovery jön fel.

(#6896) mizoli válasza erh75 (#6895) üzenetére


mizoli
addikt

Esetleg nincs egy olyan tokban, ami nyomhatja a gombokat?
Próbáld leszedni a tokot, ha van.

Mintha valakinek lett volna ilyen problémája.

[ Szerkesztve ]

(#6897) erh75 válasza mizoli (#6896) üzenetére


erh75
tag

Ezt azért ellenőrizni fogom,hátha...

(#6898) crok válasza mizoli (#6896) üzenetére


crok
nagyúr

Nem az első eset lenne, bizony.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6899) Graphics válasza erh75 (#6893) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen rom van a telefonon?

Gyári minden?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6900) erh75 válasza Graphics (#6899) üzenetére


erh75
tag

4GB és gyári volt minden.
Tegnap estére végtelen ciklusba ment a MIUI recovery ,úgyhogy ment a Wipe Data, az úgy néz ki egyenlőre segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.