Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) kory24 válasza laci1892 (#5349) üzenetére


kory24
őstag

Fejlesztői beállítások között van olyan, hogy frissítési gyakoriság kijelzése.

De ahogy én most próbaképpen látom mindig mindenhol 120hz, kivétel a youtube app, ha az van elől akkor levált 60ra....

(#5352) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hátha itt lesz ötlet:

Ez a névnap alkalmazás jó ideje nem jelez a névjegyzékben szereplő neveknél, pedig minden engedélyt megkapott.
Esetleg ötletek?
(Alkalmazás topikban kiderült, hogy másoknál működik)

#?*@&!

(#5353) Tompika777 válasza zeon.hu (#5352) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nekem is ez van fent Redmi Note5pro-n és Poco X3 pro-n is, mindkettőn hibátlanul működik,és semmi különleges engedélyt nem kért. Volt egy időszak, amikor csak koppintással megnyitás után frissült az aznapira, de egyszer csak magától helyre jött.

(#5354) zeon.hu válasza Tompika777 (#5353) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A widget frissül, csak épp nem jelez az ismerősöknél, hiába van beállítva.

#?*@&!

(#5355) laci1892


laci1892
senior tag

Még egy kérdés.

A miUI egyik beígért újítása az asztalimód volt.
Ezt pontosan hogy tudom elérni? :C

(#5356) Landsmann


Landsmann
addikt

Reggel, mikor felkeltem, látom egy értesítés van a telefonon. Smart Lock. Rákattintok, azt írja, több mint 4 órája nem lett használva, ujjlenyomattal igazoljam, hogy én vagyok. Nem is volt semmi gond. Csak eddig ilyet én nem láttam. Éjjel sosem nyomkodom, hiszen alszok. Ezt mégis mi aktiválja akkor? Redmi 9 a készülék.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5357) Adebayor


Adebayor
aktív tag

sziasztok

Egyik napról a másikra, azt vettem észre, hogy jobban merül a mobilom, mint eddig, pedig nem változtattam a használatán. Megnéztem, hogy a cella készenlét ami 30% körül van az energiafogyasztásnál. Valamit elállíthattam? Mondom, eddig elviselhető volt, de most nagyon fogy az akksi.
Egyébként az egyik reggel vettem észre. Lefekvés és a kelés között, amikor nyilván nem nyomkodom, szinte 15%-ot esett. Vagy már a fene tudja mennyit, de többet, mint előtte.

köszi, ha próbáltok segíteni.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#5358) kanyi51 válasza Adebayor (#5357) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ha éjjelre repülő módra kapcsolod és reggel vissza, akkor kb.1-2%-ot fogyaszthat elvileg.
Ez tuti, többet sajna nem tudok.

(#5359) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Telepítettem a készülékemre a macrodroid alkalmazást.
Hogyan tudom elérni, hogy semmiképpen ne álljon le?

Ez alapján próbálnám de valamiért ha megérintem a bal alsó gombot és törlés minden akkor leáll.
Azt szeretném, hogy ekkor is fusson.
Háttérben futás engedve, hol kell beállítani?

Ezt szeretném elérni. Emiatt kellene ez a program, de ha tudtok rá más biztosabb megoldást azt szívesen fogadom. :)

Note 9s pro
MIUI 12.0.4
Android 10 QKQ 1.191215

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#5360) Viktor0610 válasza hódmaci (#5359) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha lelakatoltad, akkor a memória ürítése nem kellene kidobja.
Azt a funkciót amúgy sem célszerű használni, más appok működésében is okozhat hibát az appok menóriából törlése.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5361) crok válasza hódmaci (#5359) üzenetére


crok
nagyúr

A MIUI kanossza része a lakatolás - akkor a cache törléskor nem lesz kidobva. Ott a linken minden le van írva csak menj is végig minden ponton. Amúgy igencsak Joyeuse-od van, de az Note 9 Pro, nem Note 9S Pro, vagy 9S van vagy 9 Pro :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5362) zeon.hu válasza hódmaci (#5359) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Valamit rosszul állítottál be!
Ha védett/ le van lakatolva, akkor hiába törölsz mindent, azoknak tovább kell futnia.

Ha nálad nem jön elő az alkalmazás váltóban hosszú nyomásra a lakat lehetőség, akkor:
Biztonság app - Sebességgyorsítás - {fogaskerék} - Zárolt alkalmazások, itt kapcsold be, amit memóriában akarsz tartani.

#?*@&!

(#5363) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Sziasztok! A Mi Max2 mostanában azt csinálja, hogy nem érzékel semmit sem a képernyő , újra kell indítani a telefont majd vagy jó lesz vagy nem , hetente egyszer biztosan "lefagy" . Mi lehet a gond mi lehet a megoldás? Köszönöm.

(#5364) crok válasza Móncsa (#5363) üzenetére


crok
nagyúr

Digitalizalo lesz szerintem.. hardvergombok mennek ilyenkor? Meg egy USB OTG-n neznek rajta annyit, hogy egy eger es|vagy billentyuzet mukodik-e ilyenkor.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5365) Móncsa válasza crok (#5364) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszönöm. Ebből semmit sem értettem. :W

(#5366) zeon.hu válasza Móncsa (#5365) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hangerő és kikapcsoló gombok müködnek ilyenkor?
Dugj rá egy egeret és nézd meg, az működik-e.

#?*@&!

(#5367) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!
Asszony kapott egy RedMi Note 10 5G-t, próbálom beállítani neki. MIUI-ban nem vagyok jártas és a csengőhangokkal szenvedek. Családon belül van egy-két ember akinek egyedi csengőhangot kellene beállítani, ezek formátuma mp3, de van egy amr is. Ezeket még úgy ahogy sikerül, de ezeket is el tudja "felejteni". Viszont az "általános" csengőhangot (ez is mp3) nem emészti meg. Hiába van kiválasztva nem az szól, hanem valami a MIUI-val jövők közül. Szóval erről kellene általános tanácsadás, illetve konkrét kérdés, hogy hol tárolja a csengőhangokat. Mert van arra utaló nyom, hogy az egyedieket is valahova átmásolja, csak nem találom.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5368) poirot válasza mobilizmo (#5367) üzenetére


poirot
senior tag

Próbáld meg ezt;
Nézd meg, hogy van-e Ringtones mappa. Ha van oda, másolj bele csengő hangokat, és azokat is felfogja ajánlani a választható csengőhangok között. Ha nincs ilyen nevű mappa, készítsél.

(#5369) Tompika777 válasza mobilizmo (#5367) üzenetére


Tompika777
senior tag

A csavar az még ebben a csengőhang sztoriban, hogy nem mindegy, hogy melyik felkínált lehetőséggel(programmal) választod ki... Azt hiszem csak az egyikkel működik stabilan a kiválasztás. Szívtam én is a sajátommal, csak már nem emlékszem melyik mód volt a nyerő,szóval próbálgasd te is,ha az egyik nem menti, akkor újra már másikkal válaszd ki és mentsd.

(#5370) spiderpig820 válasza mobilizmo (#5367) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

dudzsi fórumtárs megoldása egy másik topikból:
1. A média hangja ne legyen néma
2. Kiválasztod a névjegyet és csengőhang
3. Alul a TÉMÁKat választod
4. Kiválasztod a listából a csengőhangot vagy adsz egy újat hozzá

4B

(#5371) cimp


cimp
senior tag

Sziasztok!
Már akkor MIUI-t használtam, mikor telefont nem is gyártottak hozzá! Még a Samsung Galaxy S-en. Egyik kedvenc funkcióm azóta is a beszélgetés rögzítő, amit sajnálattal tapasztaltam a ma vásárolt Mi 11i-n, hogy ihatok rá hideg vizet. Azt a tárcsázót kapta ami miatt rövid időn belül megszabadultam anno az A1-től is. Évekkel ezelőtt hetente pakoltam fel a MIUIHU aztán EU verziókat. Ezek működőképesek még mindig? illetve Mi 11i-re van csomag? Ha igen, akkor szájbarágósan megtalálom a leírást? Régen volt mikor napi szinten romoltam.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#5372) body007 válasza cimp (#5371) üzenetére


body007
addikt

Keress rá a tárcsázó szóra fent a keresőben ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5373) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok!
Létezik desktop mód Xiaomi telefonokra? Meg lehet oldani valahogy? A Xiaomi 10T tudná elvileg?
Előre is köszi a segítséget!

(#5374) pilipi válasza poirot (#5368) üzenetére


pilipi
aktív tag

Nem a gyökérben van a ringtones mappa, ha az SDCARD\MIUI\.ringtone -ba másolja be a zenéket (ogg, mp3, stb..) megjelennek és kiválaszthatóak a többi között a csengőhang választónál.

(#5375) poirot válasza pilipi (#5374) üzenetére


poirot
senior tag

Ki kel próbálni, amelyik bejön az a jó.

(#5376) Tompika777 válasza pilipi (#5374) üzenetére


Tompika777
senior tag

Szerintem neki sem a csengőhang kiválasztással van gondja(nekem sem azzal volt, az ment simán), hanem hogy látszólagos kiválasztás-mentés után a rendszer mégsem azt használja.

(#5377) pilipi válasza Tompika777 (#5376) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ezért is írtam le a pontos útvonalat.
Mert így nem a helyi csengőhang kiválasztására nyomni hanem megjelennek az alapértelmezett hangok között automatikusan.
Ha az alapértelmezettek között vannak gondoltam hátha kevésbé felejti el a rendszer.

(#5378) mobilizmo válasza pilipi (#5377) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nincs SDCARD mappa. MIUI van, de abban sincs \.ringtone. Viszont a Home-ban csináltam egy ringtones mappát és oda másoltam a fájlokat. Így megjelentek a gyári csengőhangok között a sajátok.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5379) poirot válasza mobilizmo (#5378) üzenetére


poirot
senior tag

Csak sikerült. :)

(#5380) erzol válasza cimp (#5371) üzenetére


erzol
őstag

Első bekapcs után azonnal kértem az unlock-ot, addig nem is használtam míg az EU rom rá nem került. :K

(#5381) Móncsa válasza zeon.hu (#5366) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Köszönöm.

(#5382) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,

Ajándék telefont szeretnék felokosítani valakinek, régebbi xiaomiről vált redmi note10-re, és hiába raktam bele a sim kártyát, valamiért nem szinkronizálja a kontaktokat stb, azt írja küld majd egy sms-t de nem érkezik meg. Mi ennek az ok,a hogy tudom megoldani?
KÖszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5383) Zsoleszhun válasza trialboj (#5382) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A régi telefonon van google? Mert akkor az új telefonon csak be kell jelentkezni és szinkronizálja.

¯\_(ツ)_/¯

(#5384) janakbacsi válasza cimp (#5371) üzenetére


janakbacsi
őstag

Bootloadert kinyit, twrp recoveryt felrak, xiaomi.eu romot feltelepít, örül.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5385) trialboj válasza Zsoleszhun (#5383) üzenetére


trialboj
őstag

A gugli nem szinkronizálja a call historyt és az sms beszélgetéseket, a tulajnak fontos lenne. Azóta helyere jött, a sync menüben tovább kellett lépjek, egész a felhőben való megtekintésig, itt újra szólt hogy smst kell küldenem, majd ezután vissza lépve mar szinkronizálta az sms-t és a hiváslistát is.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5386) Dinter


Dinter
addikt

Az miért van, hogy az outlook folyamatosan kidobál az egyetemi és munkahelyi fiókból? Nem változik a jelszavam, semmi mégis kb hetent 3-5-ször újra bejelentkeztet, nagyon idegesítő..

(#5387) Viktor0610 válasza Dinter (#5386) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam nincs ilyen gond (céges mail).
A MIUI kanosszajáráson túl vagy?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5388) trialboj válasza Viktor0610 (#5387) üzenetére


trialboj
őstag

A MIUI kanosszajáráson túl vagy?
Ez mit jelent?

Van valami okos megoldás hogy egy xiaomi telefon ne kérjen állandóan jelszőt vagy ujjlenyomatot ha otthon használja a user? Samun van olyan hogy smart lock, és bixby rutin, amivel be lehet állítani mikor ne zárja, itt nem találok semmit.
Legalább annyit szeretnék hogy ne kérjen egyből ha elalszik a képernyő, nagyon zavaró, főleg nekem amíg beállítom másnak a telefonját.
KÖszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5389) Viktor0610 válasza trialboj (#5388) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MIUI kanosszajáráson túl vagy?
Ez mit jelent?

Az összefoglalóban leírtam. :K

Van lehetőség Bluetooth eszköz csatlakozása esetén a képernyőzár kikapcsolására, de ez csak Xiaomi hordozható eszközökkel működik. (Pl. okosórák, okoskarkötők).

Samsung Galaxy A54

(#5390) this is life válasza Dinter (#5386) üzenetére


this is life
Ármester

Az outlook-ot vagy a gmail kliens-et használod ?
Nálam havonta egyszer a gmail kliens kidob a vállalati(exchange) fiókból és kb 20-24 óra után tudok csak visszajelentkezni. Az outlook klienssel nincs ilyen gond, igaz csak ilyenkor szoktam igénybe venni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5391) trialboj


trialboj
őstag

Lenne még egy kérdésem. Romániában élő rokonnak kellene a kezdőképernyőre kirakni egy pdf-et, ami ott a vakcinaigazolvány. Nem találom rá a megoldást, de még csak megjelölni sem tudom hogy elöl legyen ha megnyitja a file managert.
Nincs semmi módja ennek, muszáj mindig megkeresse a doc folderben?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5392) Zsoleszhun válasza trialboj (#5391) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Total commander - > ikon létrehozása a kezdőképernyőn

¯\_(ツ)_/¯

(#5393) zeon.hu válasza trialboj (#5391) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pl Total commander-ben hosszan nyomni a fájlra, ott "ikon létrehozása a kezdőképernyőn".
Oda teszi, ahová szeretné. Erre nyomva csak ki kell választani, melyik alkalmazás nyissa meg.

#?*@&!

(#5394) Laccoss válasza trialboj (#5391) üzenetére


Laccoss
addikt

PDF-et képként mented és azt már ki tudod rakni a kezdőképernyőre?

(#5395) Dinter válasza Viktor0610 (#5387) üzenetére


Dinter
addikt

Nem, de az akkuhasználatnak mi köze lenne hozzá?

(#5396) Viktor0610 válasza Dinter (#5395) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy van köze hozzá, de lehet.
Ha nem fut rendben az app, akkor az sokféle gondot okozhat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5397) trialboj válasza zeon.hu (#5393) üzenetére


trialboj
őstag

Én a telefonra gondoltam, ott kell mutogatni a QR kódot, nem látok semmilyen opciót hogy kirakja a tálcára se jpg-t se pdf-et.

És más gond is van, őrületbe kerget ez a miui. Most a csengőhangot nem engedi állítani. Csak olyat enged ami már alapból rajta van, de ha feltöltök rá egyet a ringtone mappába, nem aktiválja pedig mutatja hogy ki van választva, a sound n vibration menüben ha a csengőhang hangerő csuszkát mozgatom nem kezdi el játszani és ha hívnak akkor a default csengőhang szólal meg, ugyan ez a helyzet ha az összes csengőhang menüben az online csengőhang kiválasztására kattintok és letöltök egyet.
Nem értem mi az anyja kínja van, előző telefont is xiaomi volt, azon ugyan ezeket az mp3 fájlokat be lehetett állítani, itt miért nem hagyja?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5398) zeon.hu válasza trialboj (#5397) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem, egy ikont fog kitenni, ami a pdf fájlra mutat.
Tehát közvetlen elérése lesz hozzá!

#?*@&!

(#5399) Tompika777 válasza trialboj (#5397) üzenetére


Tompika777
senior tag

Egy kicsit olvass vissza, nem rég volt a csengőhangok beállításáról szó...

(#5400) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Miui 11, android 9 rendszeren hogyan tudom kikapcsolni a frissítést és azok értesítéseit?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.