Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) user26 válasza crok (#5544) üzenetére


user26
aktív tag

És ha root?
Illetve lenne olyan kérdésem, hogy a hívás hogyan lehetne hangositani? Van valami lehetosegrá? Konkrétan arra gondolok, hogy amikor hívom az illetőt olyan halkan búg (cseng ki), illetve amikor elkezdek beszélni a másik felet hangosabbra állítani. A modell volt szervizbe, zseb piszok és egyéb maradványok miatt kipucolva e téren.
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5552) Landsmann


Landsmann
addikt

Akinek Redmi 8 van, (nem T, Pro, Note stb, csak sima 8) próbálja már ki, hogy a Play áruházból a MOL Move appot tudja-e telepíteni. Nekünk alapból meg sem találja, ha a MOL Go-ból telepítenénk, akkor megtalálja ugyan, de azt írja ki, hogy: Nem elérhető. Holott fent van, Redmi 6-ra és 9-re simán települt. Ugyanez a helyzet, ha számítógépről indítanánk a telepítést.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5553) crok válasza user26 (#5551) üzenetére


crok
nagyúr

Ha van root akkor tonna lehetőség van, hogy csak gyorsan mondjak pár ismertebbet: Titanium Backup, Swift Backup is tud ilyet, AirFrozen, Ice Box.. de az SD Maid is tud, letiltani mindenképp (amúgy se törölném mert nincs értelme, jobb a letiltás).

Csengőhangerőnél nincs véletlen bekapcsolva a hangosodó csengés? A tárcsázó beállításaiban van a bejövő hívások beállításaiban vagy kacifántos úton: Settings -> Apps -> System app settings -> Call settings -> Incoming call settings -> Increasing call volume

A hangszóró hangerővel nem igazán tudsz mit csinálni ha szoftveres a gond (vagyis nyilván felveszed max-ra a hangerőt :D), főleg ha pl. európai (EEA) ROM mert az még azért is lehet korlátozva mert hogy ugye védje a hallásod. Ha a megfelelő rendszer XML-t megtalálod hozzá akkor lehet rá fabrikálni Magisk modult esetleg.. de ehhez XDA segítség kell hogy melyik file-ban melyik érték lesz az, akkor kell a file, át kell írni majd az átírtból csinálni egy modult ami boot-kor lecseréli.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5554) crok válasza Landsmann (#5552) üzenetére


crok
nagyúr

Magyarországi a Google fiók ami a Redmi 8-ra be van jelentkeztetve?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5555) Landsmann válasza crok (#5554) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen. Legalább bővebbet írna a hibáról, de csak annyit ír, hogy Nem elérhető.
A telefon is magyarországi régióra van állítva.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5556) user26 válasza crok (#5553) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi mindent!
A hivasos dolog (halkan búg - cseng ki), halkan, halkabban hallható fél a telefon túloldalán egy mi9t pro utolsó EU-s rom rendszerrel üzemel. Itt nincs root.
A hangosodó Csenge nincs bekapcsolva. Olyan személynek lett ajándékoz akinek mérete, tudása bőven bőven megfelelő, csak sajnos az alap hívás és folyamata nem a legjobb.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5557) Tökimanó válasza crok (#5548) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Teljesen eltüntetni nem lehet? A leírtakat csinálva valóban nem reagál az érintésre ami jó, de ott marad a helyén.

(#5558) crok válasza Tökimanó (#5557) üzenetére


crok
nagyúr

Nem csak beragadt? Restart volt mar?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5559) Tökimanó válasza crok (#5558) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Erre gondoltam én is. Újraindítottam de ott van most is.

(#5560) user26


user26
aktív tag

@crok

Lenne javaslatod, tipped.
Ha 1 jegyzetet ki akarok menteni PC-re, küldés lehetőségnél tudom szövegként, és képként is.
Teljesen rendben van. Törlöm a jegyzetekből.
Szövegként küldtem bluetoth -al PC-re, ott .html ként menti el.
A kérdésem, hogyan tudom ezt vissza helyzezni a jegyzetekbe ? Ott jelenjen meg újra/ismét.
Jelenleg hiába csináltam egy .txt fájlt, és másoltam fel a telefonra a "Dokuments" mappába, jegyzetekben nem jelenik meg, ellenben a fájlkezelőben ha kikeresem ott van szépen látszik, megnyitható.
Azt szeretném elérni, hogy a jegyzeteimet szeretném rendszerezni, illetve kimenteni PC-re és később vissza másolni mobilra. Tudom ott a Could, de a gépen jobban érezném, ha ott is meg van. (Ezek hosszabb írások, le írások magamnak)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5561) poirot válasza user26 (#5560) üzenetére


poirot
senior tag

Esetleg a keep programmal ? Mind a böngészőben, mind a telefonon elérhető. Ha van wifi vagy hálózat automatikusan szinkronizálja magát. Ha valami szöveged változik azt is nyilván.

(#5562) 77karesz válasza user26 (#5560) üzenetére


77karesz
tag

Tudom ,hogy másnak címezted a kérdést, és bocs hogy beleszólok.
Régebben én is sokat szívtam ezekkel a jegyzeteket,kezdve az LG, aztán Huawei...aztán telepítettem fel egy függetlent, és azóta öröm és boldogság. A lényeg,hogy tudjon menteni, és visszaállítani,esetleg txtbe is mentsen.

(#5563) user26 válasza 77karesz (#5562) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, sziasztok!
Köszi az infókat, én is gondoltam egy független jegyzett appra, de inkbb most, a MIUI és az alap appok érdekelnek.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5564) 77karesz válasza user26 (#5563) üzenetére


77karesz
tag

Ok,rendben !

(#5565) Fall-N válasza 77karesz (#5562) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó lenne a Keep, tud szinkronizálni meg minden, de nekem kell a PDF-be mentés, amit a WeNote meg az UpNote tud. UoNote-bs lehet táblázatot is illeszteni, smit szintén nem tud a Keep.

(#5566) Headbang


Headbang
aktív tag

Sziasztok

Miui 12-n vagyok. Lehet esetleg kézmozdulattal lezárni a képernyőt? Eddig a navi home gomb hosszan szolgát erre a a célra a bekapcs gomb kímélése miatt. Köszi

(#5567) zsola400 válasza Headbang (#5566) üzenetére


zsola400
aktív tag

Dupla kopp?

(#5568) crok válasza Headbang (#5566) üzenetére


crok
nagyúr

Esetleg a Quick ball? Es swipe-ra allitani meg hozzaadni a zarast? Meg a duplakopp.. esetleg a widget-ek kozt van gyors lezaras amit home-ra kitehetsz.. meg a quick tile-ok koze is beteheto a kepernyozaras.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5569) zsoltip válasza zsoltip (#5127) üzenetére


zsoltip
őstag

Töröltem a MIUI kezdőképernyő app tárolóját.
Beállítom az alkalmazások elhelyezkedését, az ikonok helyét. Zárolom is a kezdőképernyő elrendezést.

Viszont továbbra is, az első újraindítás után, és/vagy ha nem indítom újra akkor alkalmazások frissítés után áthelyezi egy másik helyre, lapra néhány app ikonját. Azok utána maradnak ott, de értelmetlen... Másik telón nem láttam még ilyet.

Mi lehet a gubanc? Továbbra is rejtély. :F

(#5570) Headbang válasza zsola400 (#5567) üzenetére


Headbang
aktív tag

De az 2 lépés. Vagy zárképernyőre lépek, ha benne vagyok egy appban vagy vissza a kezdőképernyőre. :)

(#5571) Headbang válasza crok (#5568) üzenetére


Headbang
aktív tag

Akkor marad a quick ball. A dupla kopp jó lenne, de vissza kell lépni a homra hozzá. Azért köszi. :)

(#5572) crok válasza zsoltip (#5569) üzenetére


crok
nagyúr

Kezdokepernyon hosszan nyomva van jobb alul a beallitasok,ott van egy olyan, hogy torolt ap-ek helyenek feltoltese vagy mi.. az ki van kapcsolva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5573) zsoltip válasza crok (#5572) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen, ki.

(#5574) crok válasza zsoltip (#5573) üzenetére


crok
nagyúr

Hat.. akkor meg a "razasra" rendezes jut eszembe de nem emlekszem az valahol benne van-e neked..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5575) zsoltip válasza crok (#5574) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem ez lesz a befutó megoldás. :)

(#5576) zsoltip válasza DonTomika (#5508) üzenetére


zsoltip
őstag

Használhat mind a menetrendek.app, mind pedig a HERE We Go is mobilnetet.
Ez pedig vélelmezem kizárja az általad írt jelenséget. Tévedek?

És ugyanígy a HERE We Go is kérdés. :)

Viktor0610 #5504
Automatikusan indulnak is nevezett appok nálad?
Vagy: nem indulnak, manuálisan sem nyitod meg őket, de a háttér folytatokat nem tiltottad náluk MIUI akku optimalizációval (tehát ezt kikapcsoltad ezekre), és frankón frissül minden?

(#5577) Viktor0610 válasza zsoltip (#5576) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A menetrend.app alapbeállításokon megy.
Tehát nincs automatikus indítás, a MIUI akkukímélő az alap (ajánlott) állapotban van, nem lakatoltam le.

Samsung Galaxy A54

(#5578) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Az órámon nem tudom vezérelni a zenét ha leállítom rajta a lejátszást (talán mindegy is, hogy az órán vagy a telefonon állítom le). A zene leállítása után kis idővel már azt írja az óra, hogy "No music is playing"

A telefon POCO X3 Pro, az óra Amazfit T-Rex -> az app Zepp, a médialejátszó VLC.

Mi a hiba oka?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5579) Headbang


Headbang
aktív tag

Sziasztok

Régi Note 3 SE kikapcsoltam a miui optimalizációt és jobb teljesítményt éreztem. Az új xiaomikon is érdemes kikapcsolni? Kinek mi a tapasztalat? Kevésbé gyilkolja le a user folyamatait pl a (ram kezelés)?
Köszi

(#5580) Viktor0610 válasza Headbang (#5579) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha megfelelően állítod be, nem gyilkolja le a fontos folyamatokat.
Én nem javasolnám a MIUI optimalizáció kikapcsolását.
Nem tudsz fájlt csatolni Gmailben, vagy talán semmilyen appban, ez nekem bőven elég volna ahhoz (elég is :D ), hogy ne kapcsoljam ki ezt a feature-t.

Samsung Galaxy A54

(#5581) nullpoint válasza Viktor0610 (#5580) üzenetére


nullpoint
senior tag

Itt viberen, protonmailben tudok filet csatolni (gmail appom nincs) kikapcsol optimalizáció mellett. Eu rom, nem tudom hogy van-e összefüggés.

Volt ahol azt mondták hogy fejlődött annyit hogy ma már egész vállalható, ugyanakkor, ha igaz, kikapcsolt optimalizációval közelebb kerülsz egy nyers android rendszermenedzsmenthez. Érdemes kipróbálni egy ideig, aztán ha válik be, vissza lehet kapcsolni.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5582) Wovbagger válasza nullpoint (#5581) üzenetére


Wovbagger
tag

Elég tudatlan vagyok ROM flashelés témában, kérem, hogy így is kezeljetek a válaszaitokban :DDD
Az abúzált telefon egy Xiaomi MI 9 SE. A topicjában rákérdeztem a legutolsó stabil EU-s ROM-jára, ezt le is töltöttem.
A telefon bootloadere nyitott, fejlesztővé varázsoltam magam, bekapcsoltam az USB hibakeresést, az OEM feloldás már be volt kapcsolva.
Windows10 64 bites verzió fut a gépemen.
Innen [link] letöltöttem az SDK platform tools-t.
Innen [link] letöltöttem ls feltelepítettem az Universal ADB drivers-t.
Összekötöttem a telefont a gépel USB-n keresztül. A gép "látja" a telefont, illetve annak a mappáit. Gondolom file-okat is tudnék másolni rá.
Ezután sima command promptban elnavigáltam az SDK platform tools alkönyvtárába, és itt kiadtam az adb reboot bootloader parancsot. Ennek hatására a telefon újraindult, és megjelent a zöld robotot hegesztő télisapkás nyúl vagy mi, alatta pedig a fastboot felirat. Nekem ez is azt mutatja, hogy a gép "látja" a telefont.
Ezután ugyanitt kiadtam a fastboot flash recovery twrp.img parancsot. Ennek hatására csibecsőrök között a waiting for any device látható.
PC újrabootolással próbálkoztam, a telefont is újraindítottam, de mindig ugyanide jutok vissza. Mintha "nem látná" a gép a telefont. De előtte újrabootoltatta. A kérdésem az, hogy mit rontok el, illetve hogyan tovább?

(#5583) Wovbagger válasza Wovbagger (#5582) üzenetére


Wovbagger
tag

A megoldás az Android Bootloader Interface frissítése volt, ezzután már működött a parancssorból a TWRP feltelepítése.

(#5584) nullpoint válasza Wovbagger (#5583) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nagyon szívesen! Most olvastam csak, de tudat alatt küldtem a pozitív energiákat hogy megtaláld a megoldást, és hát sikerült is. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5585) Wovbagger válasza nullpoint (#5584) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm szépen, most tudnál tudat alatt olyan pozitív energiát küldeni, ami fel segítene másolni a telefon "Internal Storage"-ára a ROM-ot?
TWRP-vel vagyok belépve a telefonra, a Windows10 64 bites verzió látja a készüléket, lát két 'Internal Storage"-ot is, de azokban nem lát semmit, és a zip felmásolása sem sikerül.
(A telefon saját topicjában is feltettem a kérdést.)

(#5586) Wovbagger válasza Wovbagger (#5585) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm szépen ismét a pozitív energiákat, ez a probléma is megoldódott, a telefonra felkerült az új ROM.

(#5587) nullpoint válasza Wovbagger (#5586) üzenetére


nullpoint
senior tag

Megint szívesen! :DD

Amúgy mi volt a megoldás? (Én ugye tudom telepatikusan, de a többiek is tanulhassanak.)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5588) Wovbagger válasza nullpoint (#5587) üzenetére


Wovbagger
tag

A TWRP tudott külső eszközről (USB-OTG?) is ROM-ot feltölteni, így kerítettem egy olyan pendrive-ot, aminek volt USB-C csatlakozója, arra felmásoltam a rom .zip file-ját, bedugtam a telefonba, a TWRP felismerte, megadtam azt forrásnak, és már kúszott is fel a ROM.
Innen már csak azt kellett szívroham nélkül túlélni, hogy újrabootolás után percekig csak a MIUI felirat látszik ez eszközön, és látszólag nem történik semmi.

(#5589) laci1892


laci1892
senior tag

Üdv, sziasztok!
egy kérdéssel fordulok hozzátok.

Samsungról váltottam Xiaomi-ra, és Samsungon volt egy olyan lehetőség hogy a nicelock applikáció segítségével, eléggé testre lehett szabni a telefon bizonyos elemeit.

Például a értesítési sávor, vagy az ott lévő ikonok színét.. stb.

Ehhez hasonló megoldásra van lehetőség a Xiaomi alatt?

Nicelock sajnos nem működik miUI alatt.

(#5590) Viktor0610 válasza laci1892 (#5589) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudok ilyen appról.
Évekkel ezelőtt volt egy olyan verzió, ami roottal működött, de a készítő felhagyott a fejlesztéssel.

Samsung Galaxy A54

(#5591) nullpoint válasza Wovbagger (#5588) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez érdekes, bl nyitás után nálam is mindegyik xiaominál ez volt, gépről microsd kártyára másolva ment fel a rom, telepítés után már látta rendesen a belső tárhelyet.

Mondjuk azt nem értem mi van akkor ha nincs sd hely benne, akkor csak az otg, vagy kuka a telefon, vagy fastboot rom?

Azt én is imádom hogy az első boot rohadt sokáig tart, közben imádkozás. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5592) dzsordzs69 válasza laci1892 (#5589) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Én egy időben használtam a CustoMIUIzer-t az tud ilyeneket, de ahhoz Magisk kell, EdXposed és Riru modulok.

[ Szerkesztve ]

(#5593) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!Felraktam e legújabb stabil eu-s romot (Mi10 T Lite).
Netflixet play áruházból nem tölti le mert az eszköz nem kompatibilis,ez mitől van?
A másik kérdésem ha lehúzom az értesítési sávot az ikonokat nem lehet testre szabni,át szeretném rendezni de nem találom a szerkesztési ikont.
Ez ilyen vagy én rontottam el vmit?

(#5594) 77karesz válasza oroszlan12 (#5593) üzenetére


77karesz
tag

Nekem is csinált ilyent a Note8, (irányítőközpontot nem lehetett állítani) a következő frissítés megoldotta. Addig annyit tudsz,hogy a stílusát visszaállítod,a hagyományosra ,akkor tudod állítani,és utána visszaállítod a stílust.

[ Szerkesztve ]

(#5595) oroszlan12 válasza 77karesz (#5594) üzenetére


oroszlan12
tag

Ok.köszi.a play áruházra van vmi megoldás?

(#5596) crok válasza oroszlan12 (#5595) üzenetére


crok
nagyúr

Ezt lehet inkább a Xiaomi.EU fórumban kellene megkérdezd, főleg ha nincs Magisk, mert akkor lehet bug lesz a ROM-ban (volt már ilyen, általában ha szólnak a népek akkor javítják és újra feltöltik, már jól).
Amúgy töröld a Google Play Store és a Google Play Services tárhelyét teljesen és restart - ha ekkor se áll helyre a (és nincs Magisk) akkor a ROM lesz a ludas. Ha van Magisk az más kérdés..
De ha ez most egy Gauguin.. akkor bizony lehet ott más gond is, mert az a készülék a Xiaomi.EU Widevine L1 támogatott eszközök listáján a nem támogatottak közt szerepel.

A másik az ikonok szerkesztése: ha valamiért úgy se lesz Edit ikon ha átállítod a régi megjelenésre akkor egy gyors adb parancs segíthet:
adb shell settings put secure sysui_qs_tiles default
Ez alapértelmezettre állítja a QS ikonokat - így a legutolsó mindig a szerkesztés gomb lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5597) oroszlan12 válasza crok (#5596) üzenetére


oroszlan12
tag

Köszönöm a kimerítő választ!:R
Ahogy előbb írta a fórumtárs lehet egy frissítés megoldja,hát tényleg megoldotta megjelent a szerkesztés ikon egy frissítés után.
A play sem írja,h unprotected a Netflixel pl.-ul ahogy utána olvastam az lesz a gond amit írtál.
Mind1 leszedtem apk.mirror-ról így működik.
De mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!

(#5598) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Eszembe van újra, ezért hamar meg is kérdezem, ott ahol Google tárcsázó van, oda milyen appot ajánlotok, ami működik normálisan oda - vissza hang felvevő hanngrögzitőnek ?
Köszi.
Nincs szükségem rá, csak nagyon kívácsi vagyok rá.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5599) Landsmann válasza user26 (#5598) üzenetére


Landsmann
addikt

Szerintem buheráció nélkül nem fog menni. Én vagy 10-et kipróbáltam, de mindegyik elvérzett valamin.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5600) mizoli válasza user26 (#5598) üzenetére


mizoli
addikt

A GDPR adatvédelemi szabályok miatt az EU-ban nem működik a telefon beszélgetés felvétele (valódi felvétel, nem hangszóróból).
Kerülő utak vannak, eu-n kívüli régió beállítása, vagy romcsere.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.