Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Viktor0610 válasza zeon.hu (#5900) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyi. :DDD
Ha Yettel, akkor a kolléga meg nem volt alapos, mert beazonoított szám esetén látja a használt készüléket. :))

Samsung Galaxy A54

(#5902) zeon.hu válasza Viktor0610 (#5901) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Voda csak beszéd, Telenor Yettel only data.
Nyilván a Voda állította be.

Mondjuk a céges Samun is aktiváltattam, pedig se flottakezelő nem vagyok, se jelszót nem tudok... :DD

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#5903) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok, MUI 13.01. A Play könyvek felolvasása leáll ha kikapcsolom a képernyőt, úgy kb. 2 perc olvasás után. De csak akkor csinálja, ha bekapcsolom a jobb minőségű hangot amihez net is kell. Net van persze...😁. Kikapcsoltam az akku kímélőt (nincs korlátozás). Zároltam az app-ot a lakattal, hogy ne zárja be, de ez nem segített. Ha feloldom a telefont akkor automatikusan folytatja az olvasást... Próbáltam MIUI 12-n és ott nincs gond. Ezek szerint MIUI 13 probléma... :F ? Valami ötlet? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#5904) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Bok !! Adót miui globál MTZ file hogy kezeli ?

(#5905) Viktor0610 válasza muszi0521 (#5904) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tolmácsot kérek!

;]

Samsung Galaxy A54

(#5906) hroberto válasza Viktor0610 (#5905) üzenetére


hroberto
veterán

:DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5907) mizoli válasza Viktor0610 (#5905) üzenetére


mizoli
addikt

Azt hittem, velem van gond, hogy nem értem. Most megnyugodtam 😁

(#5908) vlevi válasza mizoli (#5907) üzenetére


vlevi
nagyúr

ÉN nem mertem hangosan felolvasni, nehogy megidézzek valami démont :)

(#5909) mizoli válasza vlevi (#5908) üzenetére


mizoli
addikt

Én még magamban is halkan olvastam 😁
Lehet, hogy valami vudu varázsige 🤣

[ Szerkesztve ]

(#5910) muszi0521


muszi0521
aktív tag

:C

(#5911) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Dolog megoldva ! Bocs !! " Vudu " na ez tetszik !!

[ Szerkesztve ]

(#5912) Viktor0610 válasza muszi0521 (#5911) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem törpént semmi.
Feldobtad pár ember délutánját. :))

Samsung Galaxy A54

(#5913) hroberto


hroberto
veterán

Úgy néz ki holnap jön az új telefonom (szintén Xiaomi). Hogy a legegyszerűbb manapság az átköltözés?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5914) trebrona válasza hroberto (#5913) üzenetére


trebrona
nagyúr

Gondolom MiMover-rel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#5915) hroberto válasza trebrona (#5914) üzenetére


hroberto
veterán

Köszi!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5916) body007


body007
addikt

A telefonomon megint előjött egy új ficsőr:

Ezt ha megnyomom elfordítja a kijelzőt vízszintesen és kikapcsolja az automatikus forgatás - magyarán nem fordul vissza függőlegesbe
Hogy a f@szba kell eltüntetni onnan? És ki kérte, h oda kerüljön??? :U
Miért csinál ez a buzi rendszer magától ilyen dolgokat??? :W

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5917) crok válasza body007 (#5916) üzenetére


crok
nagyúr

Nem hinném hogy MIUI- vagy rendszerbeállítás lenne - nincs egy sorban egyenesen a többi nav. gombbal meg úgy alapból mintha csálén állna, nem "középen" (bár erre nagyon hasonlít*). Nem tettél fel mostanában valami új app-et? A nav. gombok a témától néznek ki máshogy vagy arra is valami app-et használsz (custom nav bar)? Automata elforgatás be van kapcsolva egyébként?

* Ha ez lenne akkor kikapcsolhatod adb-vel vagy SetEdit-el
(de a SetEdit-hez is kell először adb hogy a secure db-t írni tudja).
Kikapcs:
adb shell settings put secure show_rotation_suggestions 0
Bekapcs:
adb shell settings put secure show_rotation_suggestions 1
Ha kikapcsra eltűnik a kis ikon akkor megvagy..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5918) pitiless válasza body007 (#5916) üzenetére


pitiless
senior tag

Ez teljesen normális, android feature. Akkor jelenik meg, ha lockolva van a kepernyo forgatas. OnePluson A11 alatt is volt, Mi 11 Lite 5G-n a 13-as MIUI-val lett.

(#5919) body007 válasza crok (#5917) üzenetére


body007
addikt

Érdekes amit mondasz. Újraindítottam a telót és eltűnt... :D
De. Ez a gomb felső layer-en volt mivel minden elé (fölé) is kitette, még a navigációs sáv transzparens fekete háttere fellé is... :U
Semmi újat nem telepítettem, de valszeg valami progi csinálhatta és nem a miui

pitiless: lock-oltam (mindig úgy van) és nincs ott :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5920) crok válasza pitiless (#5918) üzenetére


crok
nagyúr

Ha valóban a contextual rotation lesz akkor viszont a #5917-ben írt adb parancsokkal kikapcsolható. Ha az autorotate ki-bekapcsolgatásával előjön és gesture navigation-t használsz vagy azt is kapcsolgattad akkor lehet hogy bekapcsolt csak ki már nem (lehet bug).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5921) pitiless válasza crok (#5920) üzenetére


pitiless
senior tag

Engem ez nem zavar, sőt, hiányzott. A hagyományos navigációt használom, a képernyő forgatás nekem lockolva van. Így ha kell, akkor azzal tudom fordítani.

(#5922) Fall-N


Fall-N
veterán

Nem tudom valaki belefutott-e ebbe a hibába. Van egy Mi Band 6-om és újabban mióta a Mi Fit Zepp Life lett, a Xiaomi Wear meg Mi Fitness, ha néma üzemmódban van a telefon és valaki hív, akkor átrakja normál módba, ami baromi kellemetlen, mivel nem véletlenül van lenémítva a telefon. A Zepp Life és a sima Zepp is ezt csinálja. Arra egy reddites beírásból [link] rájöttem, hogy a DND hozzáférés miatt tudja ezt megtenni. Viszont hiába nem adom meg a hozzáférést magától megadja a MIUI. Ha meg ki akarom kapcsolni, akkor meg nem reagál a csúszka (ahogy berakom offba rögtön visszáll onra.). A telefon egy POCO X3 Pro, MIUI 13 és Android 12. Ha más megoldás nem lesz akkor kénytelen leszek használni a Notify for Mi Band-et, pedig az nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#5923) body007


body007
addikt

Találtam egy miui bloatware remover-t
Egy weboldal az egész

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5924) Viktor0610 válasza body007 (#5923) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mennyire biztonságos ez az egész. :B

Samsung Galaxy A54

(#5925) nullpoint válasza body007 (#5923) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ilyet biztos nem böngészőn keresztül csinálnék, de én óvatos duhaj vagyok. :DDD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5926) body007 válasza nullpoint (#5925) üzenetére


body007
addikt

Annyira nem ördögtől való ;)

Android Debug Bridge (ADB) for Web Browsers
És a spanyol miui group jegyzi :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5927) zala005


zala005
tag

Sziasztok! A telefonom (Mi 11 lite 5G) topikjában már kértem segítséget, illetve rengeteg weboldal és cikk olvasása után továbbra sem találtam megoldást Netflix-widevine problémára.

Az alaphelyzet az, hogy DRM info szerint a 11 lite 5G tudja a widevine L1-et, sőt a HDR-t is, de a Netflix szerint pedig nem, csak az L3-at, emiatt elég rossz minőségben jönnek be a videók.
Próbálkoztam mindenféle trükkös videókat nézni, de nekem nincs olyan menüm, ahol frissíteni tudnám a tanúsítványt az ujjlenyomat menüjében. [kép]

Továbbá nem töröltem a telóról a fontos alkalmazásokat/szolgáltatásokat, amik indokolnák ezen menük eltűnését. (pl. SoterService)

Valaki találkozott már hasonlóval, ha igen, hogyan oldotta meg?
Köszönöm :R

/Természetesen a Netflix app újratelepítése többször is megtörtént/

Újratenni nem szívesen tenném a rendszert, vagy legvégső esetben, akkor inkább feltenném az EU dev romot.

(MIUI Global 13.0.4.0 SKIEUXM)

[ Szerkesztve ]

(#5928) pitiless válasza zala005 (#5927) üzenetére


pitiless
senior tag

Jelszavak és biztonság => Feloldás ujjlenyomattal => Fizetés ujjlenyomattal (legalsó menüpont)
(Szintén Mi 11 Lite 5G, 13.0.4)

(#5929) zala005 válasza pitiless (#5928) üzenetére


zala005
tag

Igen, ez megvan, csak nekem hiányzik ott a widevine L1, csak a FIDO és az IFAA látható, mint a linkelt képen :(

(#5930) pitiless válasza zala005 (#5929) üzenetére


pitiless
senior tag

Jah, azt hittem, hogy ezt nem találod. Mert a kereső nem találta. De nekem is csak ennyi van, Widewine nincs.

(#5931) crok válasza zala005 (#5927) üzenetére


crok
nagyúr

Debloat-oltad-e a készüléket? Tiltottál-e le rendszeralkalmazásokat? Pl. com.miui.cloudservice és|vagy com.tencent.soter.soterserver? Mindkettő hiánya eltöri az a menüpontot..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5932) crok válasza body007 (#5926) üzenetére


crok
nagyúr

Ez egy relatív régen létező megoldás, nem ördögtől való de csak Chromium alapú böngészőkkel megy és régen a Helium-ot is lehetett ezzel az eljárással a megfelelő jogokkal felvértezni. XDA-n is írtak róla anno, akkor ez az oldal volt a menődemó. Azóta van még pár (pl. ez is), meg ugye van ez a kifejezetten MIUI-ra specializált (amit linkeltél is, és eleve abból lett fork-olva amit linkeltem előtte) viszont ennek az oldalnak a forrása nem érhető el.. így azért én is inkább óvatosan bánnék vele.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5933) zala005 válasza crok (#5931) üzenetére


zala005
tag

Nincsenek letiltva ezek sem. A cloudba be vagyok jelentkezve és az automatikus szinkronizizálás is be van kapcsolva.

(#5934) pitiless válasza zala005 (#5933) üzenetére


pitiless
senior tag

Nálam is teljesen gyári rom van fent. Eddig nem foglalkoztam vele, de most már, hogy tudom, idegesít :D.

(#5935) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

(#5936) Viktor0610 válasza Zsoleszhun (#5935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínű, az új Android húzza le a 13-as teljesítményt.
Gondolom, akkor ahogy azt reszelik, ott is javulnak majd a számok. :K

Samsung Galaxy A54

(#5937) Landsmann


Landsmann
addikt

Frissült egy játék. Erről a Letöltés mindig értesítést küld. Félre seprem, pár nappal később megint ott van. Be lehet állítani, hogy csak egyszer jelenjen meg az értesítés?

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5938) spiderpig820 válasza Landsmann (#5937) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nekem az jött be, ha megnyitom. Utána már nem jön értesítés.

4B

(#5939) Landsmann válasza spiderpig820 (#5938) üzenetére


Landsmann
addikt

Köszi, majd megpróbálom. De például rendszerfrissítés után is elszokta ezt játszani. rákattintok, aztán vergődik, hogy a fájl nem található. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5940) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Az játék ikonját tartsd nyomva -> alkalmazásadatok -> itt kapcsold ki az értesítéseket

¯\_(ツ)_/¯

(#5941) Landsmann válasza Zsoleszhun (#5940) üzenetére


Landsmann
addikt

De ezt az értesítést a Letöltések app küldi.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5942) Zsoleszhun válasza Landsmann (#5941) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Akkor a letöltések app-nak ugyanitt egy gyorsítótártörlés.

¯\_(ツ)_/¯

(#5943) crok válasza Landsmann (#5937) üzenetére


crok
nagyúr

A Letoltesek app-nek is van Beallitasok (fogaskerek) menuje, nem? Ezt a "figyelest" ki lehetett ott kapcsolni (emlekem szerint).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5944) Landsmann válasza crok (#5943) üzenetére


Landsmann
addikt

Azt tudom. De nem az a cél hogy teljesen letiltsam az értesítést, hanem az, hogy ugyanazt néhány naponta ne dobálja fel.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5945) crok válasza Landsmann (#5944) üzenetére


crok
nagyúr

En se azt irtam hogy az osszes ertesitest tiltsd le :F hanem hogy a Download mappa figyeleset kapcsold ki mert ugy emlekszem ki lehet kapcsolni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5946) Landsmann válasza Landsmann (#5944) üzenetére


Landsmann
addikt

Egyelőre a gyorsítótárat töröltem. A fájl megnyitása nem játszik, mert a múltkor megnyitottam, mégis feldobta. Ráadásul abból a szarból kilépni is alig tudtam, mert a google a reklámot a legalsó sávra tette, ahol ki lehetne lépni. Jópár szentségelés után tudtam kilépni belőle. Szívem szerint kivágnám a picsába az összes játékot, mert úgysem használom őket.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5947) Fall-N válasza Landsmann (#5946) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig érdemes kikapcsolni, mert fölöslegesen értesít a régen letöltött dolgokról. Elég akkor ha kész lett vele. Később kit érdekel.

(#5948) Landsmann válasza crok (#5945) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem találtam ilyen beállítást a mappára.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5949) MDanny


MDanny
senior tag

Sziasztok!

MIUI13-ra való frissítés óta a Xiaomi 11 Lite 5G NE olyan jelenséget produkál, hogy hosszabb tétlenség után (pár óra) lekapcsolódik a Wi-Fi-ről, a mobilinternet is inaktívvá válik, tehát az adatkapcsolat megszűnik. Tegnap frissítettem a POCO F3-at is, ugyanez a helyzet. Most ezt DND üzemmódban vettem észre, de a 11-nél anélkül is tapasztaltam korábban, a POCO még nem volt olyan sokáig inaktív. Keresem, de nem találom ennek a kikapcsolását. Egyáltalán lehetséges vagy ez egy hiba?

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#5950) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!
MIUI 12.5.4, Mi 10-en. Az SMS-eket egy Messages (Pine_RC03.phone_dynamic) nevű, kék alapon fehér szövegbuborékos ikonú program kezeli. Nem kapok meg bizonyos sms-eket. Külföldről pl. Áttettem a SIM kártyámat a lányom Mi 9-ébe (MIUI 12.5.1), neki sárga színű ikonú, Üzenetek nevű programjával simán megjöttek az SMS-ek. Mit javasoltok? Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.