Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Viktor0610 válasza Zsoleszhun (#6149) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eddig én is ezt ajánlottam elsőre, de most, a Poco X3 NFC -> Xiaomi 11T költözésnél cserbenhagyott. :(
A képeket nem tette át a memóriakártyáról, csak a belső memóriából, az SMS-eket nem töltötte át. :(((

Samsung Galaxy A54

(#6152) htc07 válasza Viktor0610 (#6151) üzenetére


htc07
addikt

miért nem teszed át a memóriakártyát? :)

(#6153) Viktor0610 válasza htc07 (#6152) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert a 11T nem bővíthető. :O

Samsung Galaxy A54

(#6154) Zsoleszhun válasza Viktor0610 (#6151) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Régen minden jobb volt :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#6155) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#6151) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mindkét telefonon a Google féle messages van?
Ha a másik telefonon is azzal a Google fiókkal lépsz be, nem szinkronizálja le?

(#6156) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#6155) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de nem töltötte vissza az sem az üziket. :((

Samsung Galaxy A54

(#6157) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#6156) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyenkor mindig az a kérdés, hogy egyáltalán menti-e a Google, megmondom öszintén hogy én még mindig nem bízok teljesen az ilyen felhő mentés dologban.

[ Szerkesztve ]

(#6158) Ricardo


Ricardo
félisten

(#6159) htc07


htc07
addikt

Sziasztok, frissítettem miui 13.0.2-re, és azóta a spotify meg egyéb médialejátszók ott maradtak mindig az értesítések közt, akkor is, ha kilőttem őket. Erre találtam egy olyan ajánlást, hogy frissítsem a notifications apk-t: [link]
viszont azóta, nem tudok netes rádiót hallgatni, mert folyamatosan prüttyög az értesítés: [video]

erre van tippje valakinek? :R

(#6160) Graphics válasza Ricardo (#6158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utolsó mondatok alapján nem igazán.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6161) Rogiii válasza hojos (#6108) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Azóta mióta beállítottam az összefoglalóban írtakat, nagyon szépen működik az óra a telefonnal.
Egy másik kérdésem lenne, hogy az adott havi mobiladat forgalmat és kimenő és bejövő hívások idejét, hol lehet megnézni, mert a beállításokban sehol nem találom?
A régi samu telomon ott minden ilyesmit láttam.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#6162) hojos válasza Rogiii (#6161) üzenetére


hojos
aktív tag

Adat forgalom:
Biztonság app/lefelé görgetsz/adathasználat.

Hívások össz ideje szerintem nincs, legalábbis én nem találkoztam vele. Majd valaki kijavít ha mégis van.

[ Szerkesztve ]

(#6163) bendi806


bendi806
aktív tag

sziasztok

a szürke részt, hogy tudnám életre hívni?😀

[ Szerkesztve ]

(#6164) Zsoleszhun válasza bendi806 (#6163) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Olyan bt eszköz kell csatlakoztatni ami tudja ezt a szabványt.

¯\_(ツ)_/¯

(#6165) bendi806


bendi806
aktív tag

köszönöm

(#6166) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok.
Poco F4 GT, EU rom, és SMS-t nem tudok küldeni.

Csak fogadni. Nem tudom mi lehet a megoldás .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6167) Viktor0610 válasza Graphics (#6166) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsold ki a VoLTE-t, ha aktív.

Samsung Galaxy A54

(#6168) Graphics válasza Viktor0610 (#6167) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hűha, előbb meg kell találnom :DD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6169) poirot válasza Graphics (#6168) üzenetére


poirot
senior tag

Beállításoknál rákeresel, kidobja a VOLTE használatot.

(#6170) Graphics válasza poirot (#6169) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem dobja ki. Ezért is kérdeztem, ez volt az első, amit próbáltam.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6171) poirot válasza Graphics (#6170) üzenetére


poirot
senior tag

A SIM kártyák és mobilhálózatoknál keressed, akkor. Legalábbis nekem ott van.

(#6172) Graphics válasza poirot (#6171) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs ott sem, de köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6173) Viktor0610 válasza Graphics (#6172) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem elrejtette a Xiaomi.
Írd be a tárcsázóba: *#*#86583#*#*
Ezután megjelenik majd a menüpont a poirot által írt helyen.

Samsung Galaxy A54

(#6174) thedarkfox válasza Graphics (#6170) üzenetére


thedarkfox
senior tag

* # * # 86583 # * # *
Szóközök nélkül a tárcsázóba beírod a fenti kódot, utána már lesz volte kapcsoló a sim menüben. ✌️

Szerk.: A Módi megelőzött :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#6175) Graphics válasza Viktor0610 (#6173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezután sem működik.

Na mindegy ,holnap felteszem a frissebb EU romot, lehet az orvosolja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6176) body007 válasza thedarkfox (#6174) üzenetére


body007
addikt

én is beírtam és: "volte carrier check disabled" lett :Y
mit is kapcsoltam ki? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6177) Landsmann válasza body007 (#6176) üzenetére


Landsmann
addikt

Azt tiltottad le, hogy a kapcsoló el legyen rejtve. Kicsit kacifántos a megfogalmazás. :D

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6178) body007 válasza Landsmann (#6177) üzenetére


body007
addikt

Letiltottam egy rejtett kapcsoló elrejtését? :U
Akkor inkább engedélyeztem - mármint a kapcsoló megjelenítését :D
Amúgy nekem mindegy, nem kerestem azt a kapcsolót :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6179) Landsmann válasza body007 (#6178) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen. :) De legalább a menüből most már elérhető a VoLTE ki és bekapcsolási lehetősége.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6180) thedarkfox válasza body007 (#6178) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Ha még 1x beírod eltünteti :DDD
Miui logika :C

(#6181) nullpoint


nullpoint
senior tag

Próbáltam fastboot módban adb-n csatlakozni 10t lite-hoz:

"adb server version (32) doesn't match this client (41); killing..."

Ezt kapom. Kiváncsiságból másik xiaomi telefont felraktam, az is ezt dobja, nem tudok csacsogni a készülékekkel.

Próbáltam újabb verziókat, android segédeszközök bejegyzésből is párat, mindenhol hiba. Az tudom hogy nem készülék hiba, de akkor mi hiányzik ami eddig nem? Korábban működött, bár hónapok óta nem használtam adb-t. Természetesen a devmode és usbdebugok aktívak.

Telefon normál módban csatlakozva működik a felismerés.

Menjek az android szakmai topikba?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6182) crok válasza nullpoint (#6181) üzenetére


crok
nagyúr

Ha lehet hinni ennek a táblázatnak akkor a tied amit futtatsz (32) az 2015 szeptemberi, amit meg kérne a készülék (41) az minimum 2020-as. Az ADB verzió nem keverendő a csomagba beforgatott platform tools revision-el, itt GitHub-on össze van szedve a kettő együtt is.

Mehetsz oda is (Android szakmai) de ez adb verzió gond lesz szerintem, nem tudom honnan vannak azok amiket próbáltál de [innen] a Minimal vagy a Tiny biztosan megy ha valóban azt használja a rendszered. Ha. Amit viszont simán el tudok képzelni, hogy hiába telepítetted te fel a bejegyzésben említett adb-ket ha pl. egy path környezeti változó miatt nem azt futtatod. Nézd meg a környezeti változókat és nézd meg mit mond ha csak simán kiadod az adb parancsot hogy mi a fejléc (első három sor: adb verzió 1.0.32 lesz nálad, itt jobb kellene szerintem - platform-tools verzió - a futtatott adb telepítésének helye). Esetleg tedd fel a Minimal-t és abban van egy parancsikon amivel oda nyit cmd-t ahol konkrétan az Minimal ADB van, vagy egyszerűen nyiss te magad ott egy cmd-t / lépj abba a könyvtárba - ugyanis a path env. var. előtt mindig az aktuális könyvtárban keres.. vagy eleve nézz körül a környezeti változók közt. Már amennyiben Windows a rendszer.. ha nem akkor sincs baj csak mondd milyen rendszer.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6183) nullpoint válasza crok (#6182) üzenetére


nullpoint
senior tag

"android segédeszközök bejegyzésből is párat" azért írtam mert oda mentem elsőnek hibaelhárításra :D

Elnézést kérek, windows rendszer, elfelejtettem írni, az egyik w7 ott évek óta problémamentes volt, windows 10 a másik, ott most raktam fel a legújabbakat, és ott sem megy. Az meg lehetetlen hogy két telefon egyszerre hülyüljön meg, úgy hogy a másikat meg nem is használom már egy éve, csak tartalékban várakozik.

Tiny adb-vel is probléma van, most másik számítógéppel is próbáltam.

C:\adb_fastboot>adb devices
* daemon not running; starting now at tcp:5037
* daemon started successfully
List of devices attached

Minimal adb:

C:\minimal_adb>adb devices
List of devices attached

C:\minimal_adb>

De persze nincs csatlakoztatott eszköz.

Mi a tök történhetett? Pár hónapja a dexoptjobra használtam, utána már terminálból a telefonról ezért nem is abd-ztem gépről, akkor még minden működött.

Nem értem az egészet, mindegy most rápihenek, majd holnap folytatom a küzdelmet. :)

Köszönöm addig is.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6184) nullpoint


nullpoint
senior tag

Fastboot módban fastboot parancsok mennek.

Fastboot devices parancs megy, listázza a kütyüt, és fastboot reboot-ra bebotol a rendszerbe.

Faxságot csinálok azzal hogy fastboot módban akarok adb parancsokat adni? :F

Dexoptjobot például nem tudok indítani fastboot módban csatlakozva?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6185) crok válasza nullpoint (#6184) üzenetére


crok
nagyúr

"Fastboot módban fastboot parancsok mennek."
Az egy teljesen másik futási mód, alma vs. körte a két dolog.
"Faxságot csinálok azzal hogy fastboot módban akarok adb parancsokat adni? :F"
Igen, értelmetlen amit csinálni próbálsz, az adb-hez futnia kell az adb szolgáltatásnak. A fastboot mód teljesen más.
"Dexoptjobot például nem tudok indítani fastboot módban csatlakozva?"
A fenti miatt nem tudsz.

Ha csak dexopt-ra kell akkor ott van az LADB vagy Termux (GitHub vagy F-Droid) alatt tedd fel az android-tools csomagot (pkg install android-tools) - mivel újabb a készülék így a fejlesztői menüben van WebADB, kapcsold be, van benne párosítás. A párosítás menete az LADB Play Store leírásában vagy itt a GitHub oldalán is le van írva. Termux alól ha csinálod akkor felmész Wifi-re valamire (mindegy mire) aztán a WebADB beállításainál párosítás (dokumentáció itt), majd nézd meg az IP-t és a portot és ugyanúgy oszd ketté a képernyőt / használd a Termux-ot lebegőben és add ki benne az adb pair ipcím:port parancsot, add meg a kódot, ha a párosítás megvan akkor adb connect ipcím:port (ez a port már a kapcsoldódás port nem a párosítás) és ha connected akkor mehet ugyanúgy az adb shell vagy a dexopt parancs vagy amit akarsz. Vagy használhatod Chrome vagy Chromium alapú böngészővel a WebADB weboldalas megoldást is. Százféleképp megoldható, de neked a géppel tuti adb verzió a gondod.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6186) nullpoint válasza crok (#6185) üzenetére


nullpoint
senior tag

A gond a fejemben volt, nem tudom fastboot módban minek akartam az adb parancsokat adni. :D

Dexoptot csak azért akartam megnézni, mert telefonon a bg-dexopt-job az lefut a megfelelő sebesééggel, de utána az md package compile -m speed -f -a az 1 másodperc alatt végigmegy, pedig korábban az is lassú volt. Adb ből is az van, azt még nem tudom miért.

Azt sem tudom miért emlékeztem úgy hogy fastboot módban futtattam korábban a dexoptot.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6187) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pár napja volt SMS gondom, megoldódott a frissítéssel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6188) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Ez vajon minek a jele?

Csak akkor van ott ha lehúzom az értesítési sávot. Esetleg pont azt jelzi? Ha igen akkor elég értelmetlen egy dolog.

(#6189) zala005 válasza Tökimanó (#6188) üzenetére


zala005
tag

Ez a vezeték nélküli fülhallgatót szokta jelezni.

(#6190) Viktor0610 válasza zala005 (#6189) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egészen pontosan annak akkutöltöttségét mutatja hozzávetőlegesen.
(Legalábbis asszem.)

Samsung Galaxy A54

(#6191) zeon.hu válasza Tökimanó (#6188) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hasonlít a kapcsolódott Bluetooth eszköz töltöttségi ikonjához, de nálam nincs a jobb oldalán a kör.
Meg az nálam mindig kint van .

#?*@&!

(#6192) crok válasza Tökimanó (#6188) üzenetére


crok
nagyúr

Olyan BT eszköz amiben van mikrofon és csatlakoztatva is van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6193) Tökimanó válasza crok (#6192) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Na ez így érdekes. A fejhallgatóm mikrofonos, de ki van kapcsolva. A fülhallgató mikrofon nélküli és az sincs használatban. Na és miért csak akkor mutatja ha lehúzom az értesítési sávot?
Érdekes. Most ránéztem és nincs kint a jel. Akkor se ha lehúzom. Igaz töltőn van a telefon ,de nem hiszem hogy ennek köze lenne hozzá. Fene se érti.

[ Szerkesztve ]

(#6194) zeon.hu válasza Tökimanó (#6193) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A TWS Blitzwolf fülesem néha magától kapcsolódik a telefonra, pedig a tokban van és olyankor nem kéne neki, csak ha kiveszem.

#?*@&!

(#6195) htc07 válasza Tökimanó (#6193) üzenetére


htc07
addikt

nekem is a mikrofonos sony tws-nél van ilyen ikon, mutatja az akku szintet is szerintem. a jbl hangfal nem, abban nincs mikrofon sem (meg gondolom nem jelenti az akku szintet sem)

[ Szerkesztve ]

(#6196) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.

YouTube Vanced app
MIUI 13.0.4, Android 12 rendszeren

A különböző csevegőkön, vagy bárhol kapott, YouTube linkekhez nem ajánlja fel a Vanced appot, mint társítható app. Tehát csak böngészőt tudok pl. nyitni, ha rákattintok egy ilyen linkre.

Pedig előző rendszeren ez simán működött.

Valamit kell állítani YouTube Vanced körül?

(#6197) tlala válasza zsoltip (#6196) üzenetére


tlala
addikt

Sajnos a Vanced app már nem támogatott.
De talán úgy még hekkelhető, hogy a Vanced Managerben a 3 pötty/Beállítások/Változat -ot "root"-ra állítod (nem mentődik, de ez nem baj).
Ezután ellenőrizd le, hogy a Beállítások/Alkalmazáskezelés/3 pötty/Alapértelmezett alkalmazások menüben legörgetsz, és a Linkek megnyitása menüben a YT Vancedet "Kérdezzen rá minden alkalommal" helyett "Megnyitás"-ra állítod.

(#6198) zeon.hu válasza zsoltip (#6196) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beállítások - alkalmazás kezelés - alapértelmezett alkalmazások - linkek megnyitása.
Itt add meg a Vancednek az engedélyeket.

#?*@&!

(#6199) zsoltip válasza zeon.hu (#6198) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez nem segít. Próbáltam már kapcsolgatni.

Viszont ez egy fokkal jobb megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6200) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak. A WiFi automatikus ki/be kapcsolása nem megy 13.0.4 stabil rendszeren. Mit állítsak vajh'?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.