Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) apollo12 válasza gjoco1 (#8990) üzenetére


apollo12
veterán

heló hogy sikerült frissíteni hyper os re ? :)

(#9002) hito válasza crok (#8998) üzenetére


hito
nagyúr

De erre való az a patch ami a Device Integrity problémára jó, nem? Tényleg tök hülye vagyok hozzá. Nekem csak az mond bármit is (a háttér és a dolog működése nem érdekes), hogy nyitott BL-rel kell-e ettől tartani, illetve ha igen, akkor az injector apk megoldást jelent-e hosszútávon? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9003) crok válasza hito (#9002) üzenetére


crok
nagyúr

De pontosan erre jó - és van is egyetlen egy fingerprint amivel most épp működik, és pontosan ahogy a legutóbb úgy akár ebben a percben vagy a következőben, vagy egy óra múlva vagy 3 óra múlva, esetleg holnap vagy holnap után.. egy hét vagy hónap múlva a Google pont ugyanígy belepiszkíthat és újabbnál újabb szolgáltatásoktól vonhatja meg a működést, esetleg bevezetik bankok vagy maga a Google a Strong Integrity megkövetelését ami abban a pillanatban törik el ahogy a bootloader-t kinyitottad és mivel hardveres teszten alapul így nem átverhető.. Olvass bele a Magisk topik összefoglalóba ha érdekel. Nem lesz könnyű olvasmány - előre elnézést is kérek :D De nem az van már mint 6..8 évvel ezelőttig (SuperSU-val bezárólag) volt.. de már ott is megvolt a végén a root cloaking app detecion.. úgyhogy a bootloader nyitás és a root-olás ma már nem tejbegríz evő verseny.
PS: A Xiaomi.EU ROM-hoz való injector-ban levő egyetlen FP van most amivel működik a módszer, se más módszer se más fingerprint nincs (legalábbi publikusan!) amivel működik. Annyira lehet ez hosszú távú amennyire fentebb írtam :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9004) hito válasza crok (#9003) üzenetére


hito
nagyúr

"Értem", köszi! :) Egyébként érdekes, hogy azóta se frissítettem az apk-t és mégis engedte hozzáadni az új órámhoz az NFC fizetést. Bár igaz, fizetni nem próbáltam vele, az lehet hogy nem működne. Majd kipróbálom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9005) crok válasza hito (#9004) üzenetére


crok
nagyúr

Ebben semmi érdekes nincs. Nincs újabb APK, nem volt bannolás. Egyelőre működik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9006) hito válasza crok (#9005) üzenetére


hito
nagyúr

Itt azt írtad, hogy volt frissítés és hogy blokkolta az eddigit a google. Na én még a hsz-ed előttit használom és úgy tudtam hozzáadni az órához a kártyám.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#9007) crok válasza hito (#9006) üzenetére


crok
nagyúr

Mivel blokkolta az eddigit azért volt frissítés.. Jelenleg Feb. 29 a legutolsó. Abban van az amiről beszéltem és működik. Különben pl. nem lenne certified a Play Store-od, pl. nem találnád meg benne a Netflix-et.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9008) gjoco1


gjoco1
addikt

Szasztok !
Egy kis segítségre illetve tanácsra lenne szükségem hozzáértőktől
Hirtelen ide írom , bár nem szorosa tartozik ide . .
A kérdésem a következő . . . Redmi telcsim random eldobálja a wift . . A router az teljesen jó . .
Mi lehet a probléma ?
Köszi !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9009) Landsmann válasza gjoco1 (#9008) üzenetére


Landsmann
addikt

Redmi 6-on nálam is előfordul, hogy időnként vergődik, hogy nincs internet kapcsolat, noha csatlakozva van. Máskor meg nem is csatlakozik. Újraindítás megoldja a problémát, de egty idő után egyébként is helyre áll a béke. Évek óta csinálja, nem csak otthon.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9010) gjoco1 válasza Landsmann (#9009) üzenetére


gjoco1
addikt

Ez egy Redmi Note 11 Pro telcsi és pont így csinál , mint ahogy te is felsoroltad . Ragaszkodnék nagyon hozzá , mert amúgy patika
Hardweres gond lehet ? Mibe fájna egy vizsgálat és javítás ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9011) Landsmann válasza gjoco1 (#9010) üzenetére


Landsmann
addikt

Fogalmam sincs. Egy idő után egyébként csatlakozik magától. Most is kínlódott az egyik wifio hálózaton, hogy hitelesítrési probléma. A másikra simán csatlakozott, aztán visszaerőltettem az előzőhöz, aztán csatlakozott.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9012) gjoco1 válasza Landsmann (#9011) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen , de ez így kínlódás . . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9013) Landsmann válasza gjoco1 (#9012) üzenetére


Landsmann
addikt

Van amikor úgy kezdi el, hogy már órák óta rajta van a hálózaton, aztán vergődik, hogy nem tud csatlakozni. Nem mondta neki senki, hogy csatlakozzon le. :) Hozzá sem lett nyúlva. Én már figyelembe sem veszem. A három Redmi közül egyedül csak a 6-os csinálja ezt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9014) gjoco1 válasza Landsmann (#9013) üzenetére


gjoco1
addikt

Teljesen így megy nálam is , de engem nagyon feldosszant .
( pláne , hogy egy Redmi Note 12 t adtam ére , ami teljesen jól ketyegett , de a desing ennek tetszik . :DDD )
Bótolhatom vissza . . . :F

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9015) pingwin92 válasza pingwin92 (#8919) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Na, jó megadom magam, bár nekem a MIUI 13 (és a HyperOS) vezérlő központja jobban tetszik megnézek egy update-et MIUI 14-re... Micro, hogy itt ajánlja a beállításokban.
Azt már kiderítettem, hogy van TWRP-m. Sőt, azt is megtudtam, hogy elvileg simán és lehet nyomni itt, és fel fogja update-elni. Letöltöttem, majd kisvártatva kiírta, hogy "Check MD5 and update". Ezt mondjuk nem tudom, mi, de rányomtam, szerintem lecsekkolts, amit le akart, és mindent rendben talált. Majd ezt írta ki: "Your internal storage is encrypted. After device is rebooted to recovery, please enter your device unlock password to
continue."
Na, most szerintem – vagyis inkább tudom, hogy – nincs se jelszó, se ujjlenyomat, se semmi beállítva, de még egy SIM kártya sincs benne, hogy ahhoz kelljen valami passcode. Ezt C csak leokézni lehetett, a long következő képernyőn meg már azt kérdezi, hogy akkor biztos, hogy felrakja?
Továbbmenjek így, vagy mi ez a jelszavas hülyeség? Vagy csak rossz a szöveg, és igazából azt akarta írni, hogy vigyázz, ha van jelszó beállítva, akkor azt tudjad, mert majd meg kell adni? Ugye nem tudom kizárni magam a saját telómból?

[ Szerkesztve ]

(#9016) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Redmi 12 4G alatt van valami trükk arra, hogy a Viber küldjön értesítéseket, ha le van zárva a telefon?
Az itt olvasott dolgokat kipróbáltam, de csak az App megnyitásakor kapok meg mindent.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9017) gjoco1 válasza BigManus (#9016) üzenetére


gjoco1
addikt

Ezt a kérdést én is követem . . .
Van nekm is egy 12 4 G és ugyan ez van . ( HyperOS )
Sőt , a FB leállás óta az értesítések sem jönnek . A Messenger igen . . Érdekes dolgok vannak . . Már csak azért is , mert nem mókoltam semmit rajtuk . Redmi Note11Pron ugyancsak . Tableten ugyan ez , Samsung Galaxy Note 10+ on dettó . Szóval nem biztos , hogy a vasak a hunyók . . Háromból egyre sem jön ez véletlen nem lehet . . :U

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9018) Landsmann válasza gjoco1 (#9017) üzenetére


Landsmann
addikt

A facebook értesítésekre nincs mit alapozni. Azok vagy jönnek, vagy nem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9019) gjoco1 válasza Landsmann (#9018) üzenetére


gjoco1
addikt

Azok nem jönnek . . :DDD
Nem is szerettem volna arra alapozni . . .De egy biztos , hogy nem a szoftwer se nem a vas ( ak ) hibája . Szerintem . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9020) Landsmann válasza gjoco1 (#9019) üzenetére


Landsmann
addikt

Szerintem sem. Van hogy napokkal később jön értesítés. Sőt olyan is volt már, hogy megvolt a hangjelzés, de azon kívül semmi, de nem is volt semmi újdonság, valószínűleg valami régi értesítés lehetett, a hangot lejátszotta, de mikor a telefont megnéztem, tudatosult benne, hogy az már régi és az értesítést eltüntette. Teljes káosz a FB és a Messenger értesítések kiküldése.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9021) BigManus válasza gjoco1 (#9017) üzenetére


BigManus
addikt

A messenger nem érdekelne, viszont az működik.
A Viber viszont nagyon lényeges, céges dolgok miatt.
Viszont azóta vannak gondok, amióta megkaptam a HyperOS-t.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9022) gjoco1 válasza Landsmann (#9020) üzenetére


gjoco1
addikt

Jaja . . Bár ez legyen a legnagyobb bajunk az életben . .
Csak hát a sok apró dolog bosszantja az usert . :DDD

BigManus Teljesen megértem a gondod . HyperOS hozott egy kis káoszt . Én sem vagyok több részével megelégedve . De ezzel többen vagyunk így . Megoldást talán egy frissítés hoz majd .
Nálam a Viber ritkán használt alkamazás . De érthető az aggodalmad .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9023) Gynt válasza BigManus (#9021) üzenetére


Gynt
junior tag

Nekem sima 12-es van HyperOs-szel. Rendben megjönnek az értesítések Viberen, bár én abból egy régebbi verziót használok.
Azt néztem, hogy a Google Play-en többen panaszkodnak a Viberre.

Ugyanakkor gmail-nél nekem sincs hangjelzés (ezt talán írta itt valaki korábban).

(#9024) BigManus válasza Gynt (#9023) üzenetére


BigManus
addikt

Köszi!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9025) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Akinek wi-fi gondja van, kikapcaolt Bluetooth esetén is tapasztalja a hibát?
A wi-fi 2,4 GHz vagy 5 GHz? Utóbbival nem kéne gond legyen.

Samsung Galaxy A54

(#9026) apollo12


apollo12
veterán

Hali hogy lehet hyper OS re frissíteni, nekem semmilyen frissítést nem dob be :W

(#9027) AiRLAC válasza apollo12 (#9026) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kijött már a telefonodra?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#9028) gjoco1 válasza Viktor0610 (#9025) üzenetére


gjoco1
addikt

Nálam Redmi Note 11 Pro 4G n vannak gondjaim . A Redmi Note 12 4 G n ( HyperOS ) tökéletes volt elejétől fogva .
BT nélkül kínlódik . Kezd unalmas lenni . Pár napja került hozzám a vas . . Érdekes amúgy , mert random az esetek száma és ideje .
Valószínűsítem , hogy hardweres gond lesz nálam . . Mobil adaton mint a vaj .

apollo12 Bocsi látom kérdezted 8. án és nem adtam választ .
Redmi 12 4 G t még MIUI 14 el vettem . Gyári visszaállítás után egyből felkínálta . Az adatokat légyszíves ne kérdezd , mert ment a portáról tegnap . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9029) gyulaszu válasza gjoco1 (#9028) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Csak úgy kíváncsiságból:
Miért írjátok a 4 G -t néha külön :F

gyulaszu

(#9030) gjoco1 válasza gyulaszu (#9029) üzenetére


gjoco1
addikt

[Redmi Note12 4G]
[Redmi Note12 5G]

[4G.vs 5G]

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9031) gyulaszu válasza gjoco1 (#9030) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Persze, ez tiszta sor.
A kérdést azért tettem fel mert többször 4 G -t írtok 4G helyett :R

gyulaszu

(#9032) gjoco1 válasza gyulaszu (#9031) üzenetére


gjoco1
addikt

Helyesírási hiba . . . :DDD
Aműgy jogos . . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9033) gjoco1 válasza Viktor0610 (#9025) üzenetére


gjoco1
addikt

Lehet nálam ez ( is ) okozza a csatlakozási gondot ?
Eddig minden eszközöm kiválóan csatlakozott . A Redmi Note11 Pro val van eddig csak gondom .
( a legfelső a routerem és javarészt 4 eszköz megy róla )

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9034) Landsmann válasza Viktor0610 (#9025) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen. Alapból nincs bekapcsolva a bluetooth.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9035) user26


user26
aktív tag

Üdv!
EEA HyperOS -ben nem találom az írányítóközpont stílusa opciót. (értesítések és állapotsor menüben ha legörgetsz, elvileg ott kellene lennie) Ez nincsen Globalba, vagy máshol van, vagy verziónként eltérő ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#9036) hroberto válasza user26 (#9035) üzenetére


hroberto
veterán

Xiaomi 13 alatt ott van. (1.0.1.0 UMCEUXM).

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9037) Viktor0610 válasza user26 (#9035) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A beállítások keresője nálam kihozza (11T, 1.0.2.0.UKWEUXM)

Samsung Galaxy A54

(#9038) user26 válasza Viktor0610 (#9037) üzenetére


user26
aktív tag

Kivették, kaptam infót. (régebbi verzióban még meg van)
Gyári EEA: 1.0.14.0.UNCEUXM

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#9039) Viktor0610 válasza user26 (#9038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:Y
Ajj, Xiaomi. Nem leszünk így jó barátok! :(((

Samsung Galaxy A54

(#9040) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Ide is beírom, hátha tuja valaki a tutit: Nálam pont ma idegelt fel a gmail. Nálam se hangja nincs, se semmi. Csak akkor kapok emaileket, ha belemegyek a gmailbe és a frissítésre nyomok. Minden be van állítva már, battery restriction off, értesítések engedve, gmail auto sync beállítva, gmailnek minden jog megadva. Jó lenne, ha csak ezért nem kéne custom rom-ot felraknom, de már nem tudom, mit tudnék csinálni. B@szott idegesítő, fontos emaileket jó lenne azonnal látnom, ahogy megkapnám... Egyetlen dolog van, ahol az autostart menü felsorolás van, egyszerűen nincs ott a gmail, magyarul nem tudom autostartra tenni a gmailt. Van valakinek ötlete erre az értesítés mizériára?

(#9041) BigManus válasza ddsteel (#9040) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ezt még csináld meg.
Biztonság app/Sebesség gyorsítása/jobb sarokban a beállítás ikon/Zárolt alkalmazások. Ide vedd fel a Gmail-t.
Bár nem derült ki milyen telefon, de nálam így működik

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9042) ianhoward válasza ddsteel (#9040) üzenetére


ianhoward
tag

Alternatív megoldásnak egy másik email kliens? Van wgy rakat a play áruházban.

(#9043) BigManus válasza ianhoward (#9042) üzenetére


BigManus
addikt

Nekem azokkal sem ment
K9, Outlook, stb. Mindegyikkel mókolni kellett.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9044) ddsteel válasza BigManus (#9041) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi a választ, Poco X5 pro. Sajnos eleve lockolva van már.

(#9045) ddsteel válasza BigManus (#9043) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi a választ. Ja, biztosan jó valamelyik, de én nagyon szeretem a gmailt. A K9et ezer éve használtam, amikor a gmail még nem kezelt több emailt (asszem valahol android 4 környékén vayg még korábban). Lehet, hogy kipróbálom a K9et, az szimpatikusabb, mint az outlook.

(#9046) ddsteel válasza BigManus (#9043) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Felraktam a K9et, sajnos ugyanaz. Minden jog megadva és csak akkor szinkronizál, ha belemegyek és rányomok. Plusz a legkisebb szinkronizlási időintervallum 15 perc. Tényleg 15 percet kell várni adott esetben egy levélre? Ez it a leggyakoribbb intervallum? Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#9047) Landsmann válasza ddsteel (#9046) üzenetére


Landsmann
addikt

Maildroid? Igaz, nekem az értesítések pár éve csak úgy megszűntek egy frissítés után, de újrarakni nem akarnám, mert annyi fiókot nem szeretnék újra konfuigurálni. Egy próbát megér. Itt azt hiszem 1 percre is állítható a szinkroniozálás.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9048) ddsteel válasza Landsmann (#9047) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi, azt is csekkolom. Meglepődtem, hogy a K9 sem szólt, hogy email jött, mivel minden más app jól működik, csak a gmail nem. Mintha az email intézményét nem szeretné.... :)

(#9049) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Most úgy tűnik, az Outlookkal megy. A gmail is ott lesz, visszatérek majd arra, ha esetleg egy frissítéssel megjavul. Köszi egyelőre mindenkinek.

(#9050) manokaki


manokaki
őstag

Mennyire bonyorult vagy egyáltalán lehet e Kinai piacon vett Xiaomi 14-re magyarnyelvet is tudo Romot tenni ? ?

Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.