Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) diegho válasza crok (#5500) üzenetére


diegho
nagyúr

Amíg nincs megnyitva addig nincs semmi.

(#5502) crok válasza diegho (#5501) üzenetére


crok
nagyúr

Messengerbol kilepes es visszalepes megvolt ezen a keszuleken? Messenger app adattorles es ujra belepes? Hatha csak a Firebase regisztracioja ment szet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5503) diegho válasza crok (#5502) üzenetére


diegho
nagyúr

Még nem. De megnézem holnap. Párom telefonja.

(#5504) Viktor0610 válasza zsoltip (#5497) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem simán frissít a menetrend.app.
Nem állítottam rajta semmit, de fontos, hogy nem is használok semmilyen memóriaürítést, optimalizációt, egyebet, tehát rendben fut "magától".

Samsung Galaxy A54

(#5505) Narxis


Narxis
nagyúr

Gyárilag telepített kínai cenzúra- és kémprogramokat találtak több forgalomban lévő okostelefonon [link]

Thanos was right.

(#5506) Viktor0610 válasza Narxis (#5505) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez már volt egyszer, pár hónapja.
Akkor épp' asszem, a litvánok találták meg ezt. ;]

Samsung Galaxy A54

(#5507) nullpoint válasza Narxis (#5505) üzenetére


nullpoint
senior tag

Márhogy az operációs rendszer mellett. :DDD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5508) DonTomika válasza zsoltip (#5497) üzenetére


DonTomika
csendes tag

Ha viszonylag nagy mobilnet csomagod van, esetleg próbáld meg beállítani, hogy mobilnetről is frissíthessen az app, annak meg kellene oldania.

(A hibát amúgy az okozza, hogy bizonyos esetekben a telefon felébredése után tovább tart a wi-fi csatlakozás, mint ahogy elindulna a frissítési folyamat. Ilyenkor az app még csak a mobilnetet látja, és nem várja meg a wi-fi csatlakozást, hanem csak értesítést küld a frissítésről. Valamikor január-február környékén lesz majd rá javítás.)

(#5509) user26 válasza zsola400 (#5496) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Nem, nem MIUI miatt kérdezem, szeretném ki menteni, exportálni teljesen függetlenül a MI fióktól.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5510) Bali27 válasza Narxis (#5505) üzenetére


Bali27
addikt

Xiaomi.eu +ott is egy lightos gyalulás és rendbe is van.

(#5511) Füleske válasza Narxis (#5505) üzenetére


Füleske
addikt

De ki az, aki a beépített Mi böngészőt használja? :F

(#5512) Nagyulmi


Nagyulmi
újonc

Sziasztok!
redmi note 9 pro nem küld mms-t, illetve névjegyet.
Tudna valaki segíteni?
A válaszokat "csökkentett módban" kérném, nem vagyok egy bitbúvár. :)
Köszönet!

(#5513) Viktor0610 válasza Nagyulmi (#5512) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem árt, ha leírod, melyik szolgáltató. ;]

Samsung Galaxy A54

(#5514) Nagyulmi


Nagyulmi
újonc

Azt hittem, az mindegy... :)
Digi

(#5515) Viktor0610 válasza Nagyulmi (#5514) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem tudsz MMS-t küldeni a Digi hálózatán.
Sem honlapon nincs MMS-beállítás, és itt, a Digi topikban is olyan infókat találtam, hogy nincs náluk MMS.

Samsung Galaxy A54

(#5516) liksoft válasza liksoft (#5080) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy utolsó megjegyzés az "egyéb" kategóriában.

Anyám régóta használja az LG Wine Smart telefonját. Amikor 7-8 éve megvettük, akkor sem volt csúcs készülék, csak az ára volt az. Viszont pont akkor nem lehetett kapni időseknek való nagy gombos flip telefont, csak ezt. Így "volt választási lehetőségünk".....

A lényeg, hogy ebben 5.1.1 még a rendszer. Ráadásul a belső tár már induláskor is csak 1,4GB szabad hellyel rendelkezett. Mivel TELEFONNAK vettük, és a fényképezőgépéhez SD kártya bele lett téve (biztos ami biztos - a vásárlás óta kb 50 kép, 3 videó készült), így ez még akár elfogadható is lenne. De nem! 3 hete kezdte, közel 2 óránként csipogott, hogy kevés a memória! És az 1,4GB-ból kevesebb mint 100MB lett! Telefon + pár kép lövése után. Igaz, több mint 6 év alatt.

Hiába a kikapcs - bekapcs, a helyzet változatlan. Maradt a macera. Lement, gyári állapot visszaállít, majd visszatölt.
Most 1,4GB szabad terület mellett ugyanazt tudja mint 1 hete 100MB alattival.

U.i.: Tapasztalatként írtam le, és ha valakinek rugózásnak tűnik, legyen. Nem annak szántam! Többünknek hasonló a gondja, hátha ez segítség. Ennyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5517) body007 válasza liksoft (#5516) üzenetére


body007
addikt

Hasonló mint egy 7-8 éves win telepítés...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5518) kese008


kese008
csendes tag

Sziasztok! Páromnak van egy Note 10s. Ahogy levan írva az összefoglalóban sajnos nem segített. Nem kap értesítéseket a messengerről, csak ha belelép, van esetleg valakinek tippe mi lehet a gond? Akkumulátorkímélőben kikapcsoltuk a korlátozást, lakat is megvolt, automatikus indítás, minden amit leírnak mégsem működik.

(#5519) crok válasza kese008 (#5518) üzenetére


crok
nagyúr

Ha csak ugy "megallt" akkor ajanlom neked is [ezt], az elmult bo egy heten kb. egy tucat embernel oldotta meg (mondjuk o meg pont nem irt vissza hogy neki segitett-e).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5520) kese008 válasza diegho (#5503) üzenetére


kese008
csendes tag

Köszi. Megpróbáljuk.

(#5521) diegho


diegho
nagyúr

Én éppen most telepítettem újra, meglátjuk.

(#5522) kese008 válasza crok (#5519) üzenetére


kese008
csendes tag

Eddig úgy néz ki ez megoldotta a problémát köszi!!!!

(#5523) Nagyulmi válasza Viktor0610 (#5515) üzenetére


Nagyulmi
újonc

Köszönöm szépen!

(#5524) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
MIUI 13 22.01.06 EU (xiaomi.eu)
Hol lehet 4G/5G között váltani ?
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5525) Viktor0610 válasza user26 (#5524) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Konkrétan így váltani nem lehet, de max. 4G/5G hálózatokat beállítani a SIM-kártyák és mobilhálózatok/{kártya neve}/Preferált hálózattípus alatt tudsz.

Samsung Galaxy A54

(#5526) user26 válasza Viktor0610 (#5525) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5527) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Üdv! Nem biztos hogy jó helyre írok de őszintén szólva nem tudom milyen témakörhöz tartozik. Redmi Note 8T a telefonom. A telefon jobb alsó sarkában levő emberke a képen látható kisegítő lehetőségeket hozza elő . Az egyik ikont (gombot) szeretném kitenni fixre a kezdőképernyőre. Van rá mód hogy ezt meg lehessen valósítani? Vagy erre nincs megoldás?

(#5528) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5527) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem erre nincs mód.
Ez a kisegítő lehetőségek menüje névre hallgat, és ahogy nézem, parancaikonja nincs, tehát az Activity Launcherhez hasonló appokkal sem kitehető a kezdőképernyőre emiatt.

Samsung Galaxy A54

(#5529) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Köszönöm! Nagyjából így gondoltam én is. Azért egy kérdést megért hisz sosem lehet tudni :)

(#5530) mizoli válasza Viktor0610 (#5528) üzenetére


mizoli
addikt

Activity launcherrel tulajdonképpen kitehető egy "kiegészítő lehetőségek" parancsikon, csak a megjelenített ikon nem az "emberke" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5531) Tökimanó válasza mizoli (#5530) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Én konkrétan nem az egész kiegészítő lehetőséget szeretném kitenni. Nekem csak a képernyőzár gomb kellene. Így is megoldható?

(#5532) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5531) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az alapból elérhető a launcherben.

A Modulok (widgetek) között keresd.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5533) Tökimanó válasza Viktor0610 (#5532) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Novát használok. Abban nincs.

(#5534) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5533) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De van, de van, de van!
(Bocs, ez egy ezeréves poén. :DDD )

Szóval. Ha nem vetted meg a Prime verziót, akkor a kezdőlap gombra lehet pl. beállítani. Ha megvetted, akkor akár pl. duplakoppal is ki tudod kapcsolni a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5535) Tökimanó válasza Viktor0610 (#5534) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Na igen. Prime van és nincs is probléma a dupla koppos lezárással. A gondok a belépéssel vannak. Ugyanis ha így zárom le a képernyőt akkor ujjlenyomattal nem tudok belépni ,csakis kóddal vagy mintával. Amíg nem raktam fel az utolsó frissítést rendesen működött. Ugyanez a helyzet akkor is ha valamilyen lezáró alkalmazást használok.Halvány lila fingom nincs hogy ez miért van. Viszont ha ezzel a kiegészítős módszerrel lépek ki akkor simán működik az ujjlenyomatos belépés. Ezért szeretném valahogy kirakni.

(#5536) poirot válasza Viktor0610 (#5534) üzenetére


poirot
senior tag

Szia! Megnéztem és beállítottam a Nova-nal. A másodszori gomb megnyomásakor viszont ez fogad.
[kép]
Hogyan tovább, hogy tényleg a másodikra a képernyő zárás jöjjön be. Mit kell beállítani és hol?

(#5537) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5535) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem megfelelő a zárolási módszer.
Használd a kisegítő lehetőségek típust, most szerintem nálad a másik van.

Plusz persze, ezután kapcsold is be a kisegítő lehetőségek között a kapcsolódó Nova opciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5538) Viktor0610 válasza poirot (#5536) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neked is ez a válasz.
Képernyő zárolási módszer legyen "Kisegítő lehetőségek", plusz a
kisegítő lehetőségek között kapcsold be a Nova opcióját.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5539) Tökimanó válasza Viktor0610 (#5537) üzenetére


Tökimanó
senior tag

És lőn világosság!!! :DD Mennyi mindent kipróbáltam és nem jött össze. Esküszöm hogy itt is jártam már! Valahogy mégis átléptem rajta. Köszönöm! :R :R :R

(#5540) poirot válasza Viktor0610 (#5538) üzenetére


poirot
senior tag

Hát még át kell rágnom magam rajta, valahogy nem jön össze az opció, majd próbálkozom.

(#5541) Viktor0610 válasza poirot (#5540) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sikerült reprodukálni.
Akkor jártam így, ha nem volt lelakatolva a Nova és rányomtam a memóriaürítésre.
Ilyenkor ki-be kellett kapcsolni a Nova kisegítő lehetőségét.

Plusz a MIUI akkukímélőt is kikapcsoltam a Nova esetében.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5542) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Hogyan tudok gyári apppkat törölni? Pl egészség app, majd azt vissza tenni.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5543) poirot válasza Viktor0610 (#5541) üzenetére


poirot
senior tag

Oké, köszönöm, sikerült. Viszont csak rendszergazdai jogosultsággal müködik, vagyis a feloldáshoz minden esetben pin kód szükséges, ujjlenyomat nem jó. Tehát amit nyer az ember a lezárásnál, azt el is veszti a feloldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#5544) crok válasza user26 (#5542) üzenetére


crok
nagyúr

Root nelkul? ADB-vel [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5545) Viktor0610 válasza poirot (#5543) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem megfelelő a zárolási módszer.
Használd a kisegítő lehetőségek típust, most szerintem nálad a másik van.

Samsung Galaxy A54

(#5546) poirot válasza Viktor0610 (#5545) üzenetére


poirot
senior tag

Hogy lehet visszaállni a másik módszerre? Mert most vagy bekapcsolom, vagy ki. Bakapcsolásnál az általam leírt módon jön be, ezt kellene "kitörölnöm".

(#5547) p5quser válasza Viktor0610 (#5534) üzenetére


p5quser
tag

Hát ezt nagyon köszi, ezer éves nyűgöt felejthetek el. :R
Már csak egy kérdés;
Ezt

hogyan tudom eltüntetni? Ha véletlenül letaperolom, mehetek be a menüjébe engedélyezni újra a novát.
Még egyszer köszi!

(#5548) crok válasza p5quser (#5547) üzenetére


crok
nagyúr

Settings - Additional settings - Accessibility - Accessibility menu - Accessibility menu shortcut - kapcsold ki

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5549) p5quser válasza crok (#5548) üzenetére


p5quser
tag

Ha itt kéne lennie annak a kapcsolónak, akkor valami nem kerek.

Köszi!

(#5550) p5quser


p5quser
tag

Megvan, bénáztam. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.