Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) zeon.hu válasza juve600 (#5850) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem MIUI hiba, egyszerüen ilyen sz@r lett a Messenger...
Max 3-on jó, mert hónapok óta nem frissítettem.
Céges Samun egy villa gané...
Értesítés nem jön mindig, nem tölti be a képeket, egy-egy beszélgetésben csak az egyik fél mondandója szerepel, stb.

#?*@&!

(#5852) juve600 válasza zeon.hu (#5851) üzenetére


juve600
nagyúr

most lakatoltam ,így megjön az értesítés ,illetve Lite verzió is jó ,azzal is megjön

(#5853) zeon.hu válasza juve600 (#5852) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Addig jó, amíg jó. :D
Playen mindenki panaszkodik rá.

#?*@&!

(#5854) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#5848) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha törlöm a setEdit appot, visszajön a menü.
Szóval hagyjátok feltelepítve. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#5855) janakbacsi


janakbacsi
őstag

redmi note 8 pro telefonomon android 12-es custom rom van. twrp alól ráflashelhetek egy android 11 alapú liteup miui rendszert? vagy kell előtte esetleg valamit még mókolni?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5856) Fall-N


Fall-N
veterán

Nem tudjátok, hogyan lehet a wallpaper scrollingot helyreállítani MIUI 13 és Android 12 alatt? Elvileg a Nova 7 cseszte el, azóta bármivel is állítom be a háttérképet, lapozás közben nem csúszik alrébb az oldalakkal. Régen volt a MIUI Galériában beállításkor ilyen opció, de persze kivették már a MIUI 11 után.

Szerk.: Sukerült. A gyári fájlkezelőben megvan még az opció.

[ Szerkesztve ]

(#5857) paolinho


paolinho
őstag

Arra van valakinak tippje, hogy MIUI 13 alatt (Mi 11 Pro) a Gmail appban a beérkező levelek mellékletét miért nem lehet letölteni? Azt írja ki ilyenkor egy felugró panel, hogy: "Nem sikerült letölteni a mellékletet. Próbálja..." azt hogy mit, már nem látni.
Web felületről persze meg tudtam oldani, csak az app nem partner ebben.

(#5858) crok válasza paolinho (#5857) üzenetére


crok
nagyúr

MIUI optimalizációval piszkálódtál? Nincs esetleg most is kikapcsolva?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5859) paolinho válasza crok (#5858) üzenetére


paolinho
őstag

Nem emlékszem, hogy hozzányúltam volna, de most a Fejlesztői beállítások ba lépve nem is találom lent a helyén. Xiaomi.eu romot használok, Android 12 stabilt (V13.9.0.SKACNXM). Ebben nincs, vagy nem itt van a helye ennek az opciónak.

(#5860) janakbacsi válasza paolinho (#5859) üzenetére


janakbacsi
őstag

EU romban nincs benne.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5861) paolinho válasza janakbacsi (#5860) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor ezért nem lelem. :)

(#5862) touchscreen


touchscreen
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e.
Tegnap frissült a telefonom MIUI 13-ra. (Redmi Note 10) és képernyőfeloldáskor a bal felső sarokban megjelenik egy kis zöld ikon (MiuiBiometric).

Teljesen hidegen hagy a dolog, viszont az már kevésbé, hogy ha szimplán rábökök az ikonra, majd ezután a szövegbuborékra, ami előugrik, bejutok a beállításokba és egy laza visszalépéssel pedig máris bent vagyok a főképernyőn. Mindenféle jelszó vagy ujjlenyomat ellenőrzés nélkül.
Lehet ezzel valamit csinálni, kiiktatni vagy rábírni, hogy ne lehessen csak úgy belépni a telefonba ezzel a megoldással?
Így gyakorlatilag semmit sem ér az ujjlenyomatzár.

(#5863) Landsmann válasza touchscreen (#5862) üzenetére


Landsmann
addikt

Szia!

A MIUI13-ban a Beállítások/Értesítések és Irányítóközpont/Állapotsor/Képernyőkivágás elrejtése menűben van-e olyan, hogy "Elrejtés az állapotsor elmozdításával"?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5864) touchscreen válasza Landsmann (#5863) üzenetére


touchscreen
tag

Szia!
Van ilyen menüpont, amit írsz, de nem oldja meg a problémát. A kis zöld ikon továbbra is ott van és rá lehet bökni. Azután, ha az előugró szövegre bökök, akkor ugyanúgy bevisz a beállításokba és onnan egy visszalépéssel a főképernyőre. :(

(#5865) Landsmann válasza touchscreen (#5864) üzenetére


Landsmann
addikt

Az nem is megoldás a problémádra, csak kíváncsi voltam, ez a menüpont van-e. A 12,5-ben kivették, a 12-ben még benne volt.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5866) DM43 válasza touchscreen (#5864) üzenetére


DM43
őstag

Nem oldja a meg a problémádat, de a zöld ikonról (idézet):

Új funkció, ami az Android 12-vel lett elérhető.
Az iOS-hez hasonlóan így jelzi, ha bármilyen alkalmazás használja a kamerát, akár a háttérben is.
Ez attól függetlenül működik, hogy éppen arcalapú feloldást használsz, videochatelsz, fotózol vagy valamilyen káros alkalmazás ami a háttérben fut, titokban megfigyelne a kamerához hozzáférve.
Ugyanez vonatkozik a mikrofonra is.

(#5867) touchscreen válasza DM43 (#5866) üzenetére


touchscreen
tag

Köszi, végül is akár még hasznos is lehet, de miért engedi feloldani a telefont jelszó, ujjlenyomat vagy arcfelismerés nélkül? Minden be van állítva és mindent meglehet ezzel kerülni. Két kattintás és bent vagy a telefonban.
Ez a hiba másnál nem jön elő?

(#5868) Landsmann válasza touchscreen (#5867) üzenetére


Landsmann
addikt

A SmartLock nem aktív?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5869) body007 válasza Landsmann (#5868) üzenetére


body007
addikt

Inkább az arc alapú beléptetés lehet nála aktív. Vagy a smartlock is az? :)
Nálam ha a kamerát használom jelenik meg a zöld pötty, de hiába nyomkodom nem történik semmi :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5870) touchscreen válasza Landsmann (#5868) üzenetére


touchscreen
tag

Sorry mindenkitől!
User error.

Szóval, oldalra elfordítva próbálgattam a telefont hogy ne tudja felismerni az arcomat és úgy böktem az zöld ikonra, de "okosan" utána már magam felé fordítva böktem tovább a felugró szövegre, így működésre bírva az arcfelismerést.
Most kipróbáltam úgy, hogy semmiképp ne ismerhessen fel a kamera, így már hiába bökdöstem a felugró szöveget, pin kódot kért.

Szóval, minden úgy működik, ahogy kell, csak némi IQ elkelne még :R

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#5871) Landsmann válasza body007 (#5869) üzenetére


Landsmann
addikt

Az arcalapú feloldást könnyű letesztelni. Kicsit el kell fordítani a telefont az arcunktól, hogy a kamera ne lássa. Mert egyébként olyan gyors, hogy szinte észre sem lehet venni és már fel is oldja a zárat. A SmartLock elvileg le van tiltva, de ettől függetlenül nekem be volt kapcsolva és néhány alkalommal előfordult, hogy nem volt zárolva a képernyő. De ez mindig csak otthon fordult elő. A tiltás ellenére valószínűsítem, hogy mégis a Smartlock lehetett a háttérben.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5872) Fall-N válasza Landsmann (#5871) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem egyszerűbb letakarni a kamerát, mint bújkálni oldalra? :U :DD

(#5873) Landsmann válasza Fall-N (#5872) üzenetére


Landsmann
addikt

Lehet, csak közben a kijelző megérintése esetleg félre viheti a dolgot.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5874) spike70


spike70
tag

Nem tudom MIUI-s kérdés-e.
A fiókban hömbölög egy Redmi 4. Néha használom. Spotify, távirányító, kis böngésző.
10-es MIUI, 7-es Android. Biztonsági csomag szintje 2018-07-01
Lehet abból gond hogy ugyanazzal a google fiókkal vagyok bejelentkezve mint a rendes telefonomon (Redmi Note 10), és a PC-n? Amiken ugye bankolni is szoktam.
Vagy csináljak rá egy másik fiókot?

(#5875) tknof1871 válasza body007 (#5869) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!
Kiderült mi ez a zöld pötty az állapotsávon? Nekem is a kameraalkalmazás használatakor jelenik meg. Ugye a 13-as MIUI verzió telepítése óta van ott? Rábökök és kicsit lehúzom, olyan lesz mint egy ceruzaelem. Még mindig zöld. Rábökök és kiírja Jelenleg a következő használja: Kamera. Erre is rábökök és a kamera alkalmazásengedélyeit hívja elő.
Nem értem mire jó.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5876) Viktor0610 válasza tknof1871 (#5875) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Droid 12 feature.
Jelzi, hogy az adott app/szolgáltatás használja a kamerát, egyebet.

Samsung Galaxy A54

(#5877) pitiless válasza tknof1871 (#5875) üzenetére


pitiless
senior tag

Jelzi, hogy a kamera/mikrofon használatban van.

(#5878) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

Miui 13(xiaomi.eu), a12, nova launcher alatt, hogy tudom a gombokat eltüntetni? Illetve a képernyőzároláshoz (dupla kopp) szükséges kisegítő lehetőségeket folyton "elfelejti".
Van erre valami megoldás? Köszönöm

(#5879) Viktor0610 válasza vikla007 (#5878) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az első nem lehetséges, a másodikra az a megoldás, ha lelakatolod az appot.
A gesztusvezérlés nem működik, csak a gyári launcherrel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5880) zeon.hu válasza Viktor0610 (#5879) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez MIUI 13-al került ki?
Mert nálam 12-n Nova launcher-el megy a gesztus vezérlés.

#?*@&!

(#5881) Viktor0610 válasza zeon.hu (#5880) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem. A droid verziótól függ.
11-en tutira nem megy, droid 10 alatt sem már, ahogy emlékszem.

Samsung Galaxy A54

(#5882) zeon.hu válasza Viktor0610 (#5881) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Droid 10, MIUI 12.0.1, global stabil.

#?*@&!

(#5883) Viktor0610 válasza zeon.hu (#5882) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm. Rég volt már droid 10-es telóm, szóval passz.
11 és 12 alatt szinte biztos, hogy nem működik a rendszerszintű gesztusvezérlés.
A Nova sajátjai az más tészta. Azok mennek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5884) Fall-N válasza Viktor0610 (#5881) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem droid 10 alatt még ment a gesztus-vezérlés, A11 és 12 alatt rögtön visszavált 3 gombos navigációs sávra.

(#5885) Viktor0610 válasza Fall-N (#5884) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi, akkor ez a trükk. :R

Samsung Galaxy A54

(#5886) Fall-N válasza Viktor0610 (#5885) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy emlékszem Android bug volt Android 11 alatt, amit a gyártók ha akartak akkor módosítottak. Android 12 alatt nem tudom változott-e a Google álláspontja e felől, de a gyári launcherrel működik csak sok telefonon. Nálam ez a POCO launcher, Redmi/Xiaomin meg a MIUI System Launcher. Samsung alatt biztos működik úgy emlékszem, ott amúgy sem az Android féle navigációs sáv van, hanem belenyúltak nem.

Annyi volt még A10 alatt, hogy a home "pills" nevű vonal eltűnt, ha nem a gyári launcher volt aktív. Később kivette a Xiaomi a Redmi Note 7-nél a 12,5 óta, így nincs minek eltünni.

[ Szerkesztve ]

(#5887) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ha ezt a frissítést ráengedem a telefonra, akkor a kezdőképernyőre kitett widgeteim, mappáim és gyorshívó ikonjaim megmaradnak a frissítés után? vagy újra ki kell pakolgatni őket?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5888) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Hol tudom azt beállítani, hogy telefonbeszélgetés közben is tudjak netezni, legyen elérhető adatkapcsolat?

Köszi előre is.

(#5889) Tompika777 válasza janakbacsi (#5887) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ahogy látom, ez security patch, tehát elvileg ha telepíted, akkor a dolgaidnak meg kellene maradni.

(#5890) hroberto válasza janakbacsi (#5887) üzenetére


hroberto
veterán

Minden meg fog maradni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5891) Tompika777 válasza droti25 (#5888) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ehhez vagy aktív és működő VoLte kapcsolat vagy WiFi kell.
A VoLte kapcsolja a beállításokban van(SIM kártyák és mobilhálózatok, itt kiválasztani a használt kártyát, vagy a beállítások keresőjébe írd be, hogy VoLte).
Ha WiFi-n keresztül van internetkapcsolatod, akkor értelemszerűen az hívás közben is megy.

(#5892) droti25 válasza Tompika777 (#5891) üzenetére


droti25
őstag

Fura, mert 3 héttel ezelőtt még a Huawei p30 telefonomon gond nélkül működött az adatkapcsolat telefonálás közben.

(#5893) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello!

Normális működés az, ha gyári naptárba beleteszek egy eseményt, mondjuk kedd 12-re és erre az eseményre állítok egy 1 nappal előtti emlékeztetőt.
Hétfő 12-kor szépen jön az értesítő, hogy holnap 12-kor van valami.
De kedd 12-kor a fene fenének sem jelezne.
Ez ilyen, vagy csak nálam nem oké?

(#5894) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok! Vettem egy Redmi 11-et, de kezdő vagyok a MIUI-val. Megtudnátok mondani, hogyan tudom eltüntetni a középső legördítéskor előjövő kék ikonos sávot?
A másik kérdésem az lenne, hogy megoldható ha bármilyen notification jön - pl. a képen lévő emlékeztető - akkor azt ledes villogással jelezze amíg fel nem oldom a telefont.

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#5895) Viktor0610 válasza droti25 (#5892) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Huawei VoLTE-képes volt (szolgáltatói támogatás is szükséges), ez nem.

Samsung Galaxy A54

(#5896) Fall-N válasza Heraldry (#5894) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez nem a MIUI miatt van kint. Nyomj hosszan az értesítésre és ott ki tudod kapcsolni és ki is írja melyik alkalmazás teszi ki az állandó értesítést.

(#5897) crok válasza Heraldry (#5894) üzenetére


crok
nagyúr

Loptam innen [link] mert nemreg jott fel mashol is: a Mi Video app-en belul az "Ertesitesi feluleten eszkoztar" opciót kell kikapcsolni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5898) Fall-N válasza crok (#5897) üzenetére


Fall-N
veterán

Én MIUI 13 alatt ezt használom. 12 vagy 12.5 alatt balra húzással működik a beállítás.
Így kiderül melyik alkalmazás, amit kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#5899) crok válasza Fall-N (#5898) üzenetére


crok
nagyúr

Tudom, hasonlot szoktam ajanlani en is csak ezt spec. konkretan ismertem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5900) zeon.hu válasza Viktor0610 (#5895) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szolgáltató szerint az enyém sem VoLTE képes.
Újra felhívtam őket, bemondtam valami Samsung xy-t, aktiválták, müködik... :D

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.