Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) crok válasza body007 (#5050) üzenetére


crok
nagyúr

Gondolom a MIUI kanosszát kéne eljárkálni a Toast Source Detection-el hogy ne zárja be a rendszer mikor úgy látja hogy nagy a nyomás. Meg egyébként ha ez az az app akkor tele van a komment szekció ugyanezzel a hibájával és a fejlesztő is pontosan ezt írja hogy a Xiaomi és a MIUI maga csinálja.

De miért nem elég egy sima értesítés figyelő?
Notification History - értesítések tartalmának, megjelenítőjének nyomonkövetésére, logolására..
Notification History Log - szintén értesítések tartalmának, megjelenítőjének nyomonkövetésére, logolására..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5052) body007 válasza crok (#5051) üzenetére


body007
addikt

Elvettem majd visszaadtam neki az engedélyt és "megjavult" :U
De töröltem, mert amit link-eltél (felső) menti a kenyereket is.
Már csak el kell kapjam az értesítést...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5053) Viktor0610 válasza body007 (#5052) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A toast nem kenyér. ;]
Legalábbis nem "sima" kenyér. :))

Samsung Galaxy A54

(#5054) body007 válasza Viktor0610 (#5053) üzenetére


body007
addikt

Jólvan, pirítós kenyér akkor. Vagy simán pirítós. Csak gyorsabb volt leírni, h kenyér :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5055) flash- válasza crok (#5043) üzenetére


flash-
veterán

Masik miui hiba:a tárcsázóban ha rámegyek egy névjegyre hol látom azt hogy az adott személyel milyen korább idöpomtokban telefonaltam és hany percet? Ez teljesen eltűnt a telefonból!!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5056) Viktor0610 válasza flash- (#5055) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A legutóbbi hívások oldalon katt a névre (a képen x), majd Előzmények.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5057) flash- válasza Viktor0610 (#5056) üzenetére


flash-
veterán

ó bakker :) előző miuinál talán ha ráböktem akkor egyből hívta a contactot és a fejecskére kellett kattintani ha meg akartam nézni..
hát köszi :D

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5058) Viktor0610 válasza flash- (#5057) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem (csak) a MIUI változott, hanem a tárcsázó app (is).
Eddig a Xiaomi saját appja volt, most Google-féle van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5059) crok válasza flash- (#5055) üzenetére


crok
nagyúr

Na, ez pl. nem toast, ez egy pop-up értesítés - ezek egyikével szerintem simán meglenne ez is hogy mi csinálja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5060) liksoft válasza Viktor0610 (#5058) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!
Melyik verziótól van ez az új tárcsázó?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5061) Viktor0610 válasza liksoft (#5060) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs pontos verziószám.
Inkább úgy írnám, hogy kb. az összes teló, amit a Redmi 8/Redmi Note 8 óta kiadtak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5062) liksoft válasza Viktor0610 (#5061) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak egy gyors kérdés. a 12.0.2 helyett a 12.5.3 valóban kevesebb helyet foglal és gyorsabb? Valahol régebben ezt olvastam. Csak azért kérdem, mert a 9-es gyári verzió óta ahány frissítést feltettem, csak lassult, és mamutosodott a készülék. Igazából a 7A-n a gyári volt a legjobb, kivétel, hogy ott nem volt tértivevény az SMS-ben. De később az is megjött.

Magyarán, ha frissítek, akkor bátor vagy vakmerő vagyok?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5063) Viktor0610 válasza liksoft (#5062) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Inkább várd meg a visszajelzéseket szerintem.

Samsung Galaxy A54

(#5064) flash- válasza crok (#5059) üzenetére


flash-
veterán

oké csak nekem eleve nincs szükségem erre a figyelmeztetésre :) háttérmunka, oké jolvan kit érdekel? :) egyébként elég zavaró mert csinálok valamit a telefonon naptárba írom be a beomat mondjuk, hát minden bejegyzésnél előugrik nem tudom rendesen csinálni a dolgom

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5065) PuMbA válasza liksoft (#5062) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, hogy gyorsabb. 12.5 lényege az optimalizálás volt. Örülök is, hogy jött a telefonomra, szintén 7A. Nem vártam rá, de így kicsit új életet kapott.

[ Szerkesztve ]

(#5066) liksoft válasza PuMbA (#5065) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm!
Akkor kap egy ráncfelvarrást. Totál mentés, leürítés, frissítés, gyári állapot visszaállít és visszaköltözés. Persze onnantól G függetlenül. Ne frissítse naponta hatszor. Főleg Viber (emlékem szerint 13.9 ami még jó.....) meg HERE. Na, annak az új változata is megérne egy mis.......
Miért kell elcseszni ami egyszer jó volt. :o :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5067) PuMbA válasza liksoft (#5066) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem csináltam gyári visszaállítást. Enélkül is begyorsult, hiszen a felület maga volt lassú. HERE-ről már rég váltottam Google Maps-ra :) Viber-t nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#5068) liksoft válasza PuMbA (#5067) üzenetére


liksoft
nagyúr

A visszaállításra a magyarázat: [link] , [link]
Ha viszont eltűnik frissítés után az a 6GB "valami", akkor persze nem teszem alapra.

Nekem kell az, hogy net nélkül is legyen térképem, meg az útvonal szerkesztés is tudja. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5069) body007 válasza liksoft (#4801) üzenetére


body007
addikt

Múltkor kolleganő fiának a telója járt így. Nézegettem de nem leltem, h mi a fax foglalja a helyet (ott is egyébként jelezte a teló). Végül meglett. A lomtárba (vagy hogy hívják itt) kerültek a törölt képek. Magyarán nem törölte a dolgokat csak átmozgatta és sírt, h nincs hely... :U Mondjuk nem miui hanem huawei volt, de sztem ez mindegy :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5070) PuMbA válasza liksoft (#5068) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem sose nőtt még a tárhely foglaltság frissítés után szerencsére.

(#5071) liksoft válasza body007 (#5069) üzenetére


liksoft
nagyúr

Total Commanderrel már végigtúrtam, de nem találtam. Vagy én vagyok ügyetlen, vagy ő az ügyes. Te hol találtad meg azt a kukát? (Boldog lennék, ha ez lenne, és én is megtalálnám.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5072) Landsmann válasza liksoft (#5068) üzenetére


Landsmann
addikt

Google térképhez le lehet tölteni az offline térképeket. Internet nélkül is használható. Egyedül a forgalmi adatokat nem tudja mutatni, mert ahhoz már internet kell. Egyébként ha az offline térképek le vannak töltve és internet is van neki adva, akkor mutat forgalmi adatokat. Nagyjából 10 km-enként használ el 1 mb adatot.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5073) crok válasza liksoft (#5071) üzenetére


crok
nagyúr

Galéria kuka? Galéria app -> Albumok -> Legalja, legutolsó elem: Kuka (Trash bin) és ha a kuka funkció be volt kapcsolva akkor tartalmazhat elemeket.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5074) crok válasza liksoft (#5068) üzenetére


crok
nagyúr

Ha offline térkép, akkor én ezeket használom vagy használtam:
Sygic - Offline navigáció és térkép, ismeri a házszámokat
Offline maps and navigation - egy az egyben Sygic csak picit mindig később kap frissítést.. és ismeri a házszámokat viszont ma már csak annak érhető el aki valaha letöltötte.
Esetleg Magic Earth - ingyenes navigáció és térkép (offline is működtethető) ÉS nem gyűjt adatot, nem ment semmit, nem track-el/követ.. viszont nem (mindig) ismeri a házszámokat

Csak azért írtam le ezeket, mert a Magyarország térkép ezekben olyan 180-240MB, a Maps offline térképe (teljes Magyarországra, 3 nagy részletben) összesen nálam 1.1GB.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5075) liksoft válasza crok (#5073) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem nem az lesz. Egy képet találtam ott, azt töröltem. Utána ez fogadott:

Nem 6GB, de alig kevesebb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5076) PuMbA válasza crok (#5074) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem amióta 3GB vagy több netet raknak a legolcsóbb mobil csomagokba és az online terkep csak par MB-ot fogyaszt, azóta az offline terkep elvesztette az ertelmet, hiszen a legtöbb helyen meg van Wifi. Ráadásul új utaknál az online terkepen hetekkel elobb fent van az uj út, nem egyszer volt a HERE teljesen kuka, mert még nem ismerte az uj utat. Forgalom miatt se tud útközben ujratervezni. Az offline felett mar eljart az ido :)

[ Szerkesztve ]

(#5077) crok válasza PuMbA (#5076) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem meg nem jart el, foleg kulfoldon, megfokepp EU-n kivul. Nem kis szivasokon vagyok tul, en a lecket a kemenyebb uton tanultam meg. Ajanlhatod nyugodtan az online map-eket ha akarod, de megvan a pozitiv oldala az offline-nak. Mellesleg az offline map melle is mehet traffic, Sygic is tudja. A Here pedig vastagon nem interurban hanem intraurban, foleg varoson beluli mozgasra lett kitalalva.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5078) PuMbA válasza crok (#5077) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az EU-ban gondoltam autókázásra :) Túrázásra nem jó az online, mert nem mindenhol van térerő.

[ Szerkesztve ]

(#5079) crok válasza liksoft (#5075) üzenetére


crok
nagyúr

Kerested a kukat, megmondtam hol van - ennyi. Ha nem az akkor nem.
Ettol fuggetlenul minden mas amit mar leirtam a fentebb linkelt ket hsz-ed utan (es ignoralsz) az mind-mind meg mindig igaz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5080) liksoft válasza crok (#5079) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, nem ignorálom!
Elfogadom, hogy a működéséhez "elengedhetetlenül" szükséges cache meg egyéb adat.

Viszont az az egy ami "szöget ütött a fejembe", hogy a két telefon között CSAK a használat mennyiségében van különbség! Átteszem a SIM-et, és a másikon ott folytatom ahol a másikon abbahagytam. Vagyis funkcionálisan nincs különbség, maximum a "history" lesz más. De nincs közel 6GB "egyéb".
Magyarán elhiszem, hogy így írták meg. Elhiszem, hogy ilyen. Viszont programozás és kezeléstechnikailag ez a rész trágy@. Ezt mint programozó mondom, és ezért nem értem, miért kell a gyártó oldaláról "misztifikálni" az "egyéb" tartalmát. Ha a rendszerhez kell, vágja hozzá. App adata? Rakja oda! Ha egy mai OS képtelen tudni melyik file kihez tartozik, abban nincs védelem. Vagyis több sebből vérzik az a 6GB.

Hacsak nem gyűjtött adat rólam. Vagy avulást segítő "melléktermék". Mindkettő esetén profi munka. Egyébként meg már leírtam róla a véleményem.

Szerk: Ha meg olyan kuka ami NEM a Galéria része, akkor arra meg kéne manuális ürítési lehetőség. Azt a kukát már múltkor is ürítettem, meg nem szoktam törölni. Halmozok, és gépen válogatok. De a Galéria SD-re irányítva. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5081) crok válasza liksoft (#5080) üzenetére


crok
nagyúr

A Galeria hiaba van az SD-re allitva, az kb. csak a fotok keszitesere vonatkozik. A Galeria csinal pl. olyasmit, mint a Google Photos, ilyen visszatekintest.. az pl. nem az SD-re megy de a fotokon vegigmegy ha kered ha nem. Kuka szinten. Ajanlottam neked app-eket amik sokkal szofisztikaltabb infot adnak arrol mi tarolodik a keszuleken. A MIUI storage info-nal meg egy Google Files is jobb. Azt pl. a MIUI nem irja mit tartalmaz SZERINTE az egyeb.. netto hasznalhatatlan, egybe veszi az internal storage (/storage/emulated/0 vagy /data/media) altala kazegorizalatlan teteleit a /data egeszevel: nyilvan pl. a .dex meg az APEX file-ok a felhasznalo szamara irrelevans, egyeb DE a rendszer szamara nelkulozhetetlen. Az ajanlottak biztosan megmondjak meg pl. az APEX file-okat is. A MIUI fele storage info-t el kell a francba felejteni, a user-tol "elrejti" a hasznos infot, elfedi, ne foglalkozzon vele, kell es kesz.. semmire se valo ha valos kepet akarsz. Ez van.

DiskUsage [link]
Storage analyzer and disk usage [link] pro [link]
Storage analyzer [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5082) liksoft válasza crok (#5081) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, első adandó lehetőségnél (időm lesz rá) megnézem a linkeltekkel. Pár nap biztos lesz, de mindenképp visszajelzek. KÖSZÖNÖM!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5083) zeon.hu válasza crok (#5077) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerbián keresztül aránylag sokat járok.
Ok, idéntől már végig van pálya, de korábban nem így volt.
Megoldás: helyi mobilnet!
2 éve még 800 ft volt 12 GB adat, már 1200-1300 ft körül van 1 hétre. Nekem bőven megéri minden alkalommal a pár órás szakaszon, van online navigáció, Waze-t ott is sokan használják.
És senki nem sír órákon át, hogy "nincs net"... :D

#?*@&!

(#5084) crok válasza zeon.hu (#5083) üzenetére


crok
nagyúr

Ez is nezopont - bar nem az enyem :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5085) zeon.hu válasza crok (#5084) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

4-7 fő szokott jönni velem, jobb ha csendben vannak. :DD

#?*@&!

(#5086) crok válasza zeon.hu (#5083) üzenetére


crok
nagyúr

Kifotottam a szerkesztésből.. Pl. UK-ben rengetegszer jártunk úgy, hogy főúton (de még az M1-en is) 5..10..akár 30km-en keresztül egyszerűen nem volt téterő se magyar SIM-et használva, vagy van hogy volt de roaming-ban 2G/Edge net max.. mert annyira "jól" kiépített a hely még mindig. Kisvárosokban simán kerültünk olyan spot-ba ahol még térerő se volt nemhogy mobilnet - pedig nem többemeletes panelek közt voltunk, sima angol kertváros. Kétszer futottunk be abba a bizonyos erdőbe és nem volt vicces, hiába volt roaming meg hiába "volt net".. ha lett volna.. Ha navigáció akkor offline mindenképp legyen nálam, még itthon is - ha mellette kell a forgalmi info is az plusz, az grátisz, nagyon jó ha van de számomra nem az a lényeges hanem ha a koordináta megvan akkor tudjak haladni, akárhogy is áll a cellainfo. Aki ebbe nem futott már bele csúnyán nem fogja megérteni de nem hibáztatom emaitt és nem is kívánom, hogy legyen benne része. Persze nem kamion.. az megint más káposzta. Meg pl. egy ilyen Szlovákia / Lengyelország / Ausztria / Németország / hasonló területeken teljesen okay lehet a 100% online navigáció EU előfizetéssel. De ha valahol kint hal el valami akkor egy idegen országban vagy, lehet a nyelvet se beszéled. Nem annyira jó helyzet.. én pl. SIM-en is tartok bizonyos tel.számokat ha véletlen a készülékkel lenne valami - de mintha ezt már pont beszéltük volna. Mindegy, a múlt történései miatt én biztos nem állok el az offline / fél-offline navigációtól, még ha nem is célhardvert használok. :U:R

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5087) crok válasza liksoft (#5082) üzenetére


crok
nagyúr

Pelda:
Az emlitett app-ekbol latszik pl. hogy a Galeria nalam most 450MB sajat adattal rendelkezik, a Google Mobile Services (GMS) meg 640MB - egyik sincs az appok listajaban a MIUI storage info-ban mert rendszerapp mindketto, ezek is az egyeb ala esnek mint oda szamolt tetel. Raadasul mivel mindketto frissult mar igy az APK ami tenylegesen fut (nem ami meg a /system alatt van) az is az egyeb ala megy mert nem 3rd party (utolag telepitett) hanem rendszerapp, ami ujabb 45+80MB amugy.. 1.2GB es csak ket nagyobb tetel.. pikkpakk osszeadodik am ez..

Most azon lehet filozofalni hogy miert ennyi meg miert nem annyi de nem uszod meg mert a rendszer reszei. Vagy rendszert cserelsz.. de megnyugtatlak: se a Google Pixel se a Pixel Experience nem jobb ilyen teren (es pl. a dex file-okat app-enkent nem uszod meg ugyse mert az is az ART miatt a rendszer resze, nelkuluk meg interpreted lenne minden app, egy eromuvon is szabadnapos lajharkent futna minden). Max. ha lecsupaszitott ROM-ot teszel fel, kicsi GApps csomaggal..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5088) spect80


spect80
senior tag

A mi 11 ultra fórumban már kérdeztem, de ide is bedobom: Mi11 ultra, kínai verzió, xiaomi.eu 12.5.17 RKACNXM ROM esetén találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy a telefon bejövő hívásnál kb. 8-10 5-6 mp-cel később kezd el csörögni, mint ahogy a hívónál kicseng? Ha még a csörgés előtt leteszi a hívó, akkor pedig nem jön sem értesítés, sem SMS, hogy hívtak. miui tárcsázó csinálja.

(#5089) Zsoleszhun válasza spect80 (#5088) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A VoLTE be van kapcsolva? Lehet levált 2G-re híváskor.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#5090) spect80 válasza Zsoleszhun (#5089) üzenetére


spect80
senior tag

sehogy se változik. kikapcsoltam a volte-t, sőt beállítottam mindkettő SIM-en a 2g-t, aztán a SIM-eket egyenként használtam, átirányítást megnéztem, kikapcsolva de mindig ugyanez a hiba

(#5091) liksoft válasza PuMbA (#5065) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, tegnap este feltettem. Sebességről így még nem tudok beszámolni, de mikorra kiírta üzenetként, hogy végzett a frissítéssel, az "egyéb" tárterülete közel 1GB-al csökkent! Vagyis ezért már megérte.

Ez már általános gondolat:
Ugyanakkor ha ez ennyit számított, és a rendszer ennyit "kidobott", akkor miért nem írja a statisztikánál akár, hogy "system data". Vagy hasonló. Még most is azt érzem, az egész "egyéb" nem a rendszer munkaterülete, így az ajánlott programokkal még lesz vizsgálatom, de a rendszer valóban "garázdálkodik" itt.
Igen, tudomásul veszem, hogy ez ilyen, de akkor is kimondom, ez dühít. Az, hogy a világon mindenhol megjelenik a "neked azt nem kell tudnod, csak használd" szemlélet. Emögött titkolózás tud elbújni, ami teret enged a másik kihasználására. Nem azt mondom, hogy meg is történik, de megtörténhet, valamint kiszolgáltatottá tesz. Nem folytatom, mert ide nem illő, és hosszú, de szerintem érthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5092) Penge_4


Penge_4
veterán

Sziasztok!

Létezik bármilyen megoldás arra, hogy az újabb, 2021-es, Android 11-12-n alapuló MIUI-ba működő hívásrögzítőt varázsoljunk?

Mármint a rootolós, ROM lecserélős, majd unrootolós megoldást leszámítva, ami kicsit neccesnek tűnik. Régebben rootoltam a telefonjaimat, csak időközben bezavartak a képbe az egyre fejlettebb algoritmussal szimatoló hülyebiztos banki alkalmazások (mert hát köztudott, hogy a rootolós power userekre specializálódnak a csúnyagonosz hackerek, nem a technikai analfabétákra, meg félhülyékre, akik még a 2FA SMS-t is bediktálják), szóval ezt csak a legvégső esetben alkalmaznám.

Illetve ha csak ez az egy megoldás, akkor ezzel mik a tapasztalatok, működnek nem EU-s, vagy módosított EU-s rommal a banki alkalmazások? Mert itt se mondanék le egyikről a másik kedvéért.

Ugyanakkor a hívásrögzítésre már csak a munkám miatt is szükségem van, a készülékemet viszont lassan már időszerű lenne lecserélnem.

(#5093) body007 válasza Penge_4 (#5092) üzenetére


body007
addikt

Nem tudom a választ a kérdéseidre de arra kíváncsi lennék, h mi alapján cserélte le a mr. miui a tárcsázót? Nekem mi9-en (miui 12.5.1) van (mindig is volt) rögzítés lehetőség.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5094) seger


seger
addikt

Tudnátok segíteni?
Google térkép helymegosztásnál nekem nem jelenik meg az, hogy ameddig ki nem kapcsolja. Csak időpontot tudok megadni, nem úgy mint a mellékelt képen.
Mit kell beállítani, hogy ott legyen ez a választás is? A kép egy mi11-ről készült. Ahol nem tudom beállítani, az egy redmi note 10 pro.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#5095) virkir válasza body007 (#5093) üzenetére


virkir
veterán

Mr miui az alapján cserélte le, hogy hivatalos EU forgalmazású-e a készülék vagy csak simán global.
Az EU GDRP miatt kellett lecserélni a gyári tárcsázót a google félére.
Azon a mi9-en ezek szerint nem RKFEUakármi rom van.

Penge_4
Kevered a rootolást a romcserével. Egyikhez sem feltétel a másik.
Keress rá itt vagy telefontopikokban a hívásrögzítésre van rá megoldás.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5096) body007 válasza virkir (#5095) üzenetére


body007
addikt

Igazad van. Bár eu-ból vettem (eustock) :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5097) virkir válasza body007 (#5096) üzenetére


virkir
veterán

Pedig de, EU rom van rajta, ott is a jelölés.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5098) moma


moma
őstag

Sziasztok. Olyat lehet, hogy egyszerűen ki be kapcsolni azt, hogy kelljen e lock screen vagy sem.

Az a szitu, hogy bicajra rakva és térképként használva nehézkes így feloldani. Viszont ha kikapcsolom az egészet, akkor utána megint be kell állítani passwordot és ujjlenyomatot.

Meg eleve ha jól értem azt sem lehet, hogy legyen ujjlenyomat azonosítás appokban, de közben nem legyen lock screen, ami megint kényelmetlen.

Lehet ezt valahogy jobban?

we all deserve a bit of luck.

(#5099) Viktor0610 válasza moma (#5098) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán a második asztal lehet erre jó megoldás? (Speciális funkciók/Második asztal)

Samsung Galaxy A54

(#5100) seger


seger
addikt

Rendszeralkalmazás frissítés miért nem frissül?
Átvált szüneteltetése

Ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.