Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) janakbacsi válasza crok (#6300) üzenetére


janakbacsi
őstag


Note 7, nem Note 8

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#6302) crok válasza janakbacsi (#6301) üzenetére


crok
nagyúr

Nem valtoztat. De szerintem vagy nem fuggo vagy a keszulek nem az ami.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6303) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Elfelejtett mi account jelszavas telefont meg merjek venni? Van reá gyógymód?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#6304) nullpoint válasza janakbacsi (#6303) üzenetére


nullpoint
senior tag

Kockázatos.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6305) Viktor0610 válasza maglew (#6294) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kikapcsoltad esetleg a MIUI optimalizációt?
Az okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6306) Viktor0610 válasza janakbacsi (#6303) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet lopott.
Én kerülném.

Samsung Galaxy A54

(#6309) maglew válasza Viktor0610 (#6305) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi szépen, ki volt kapcsolva, most már csatolja a Gmail. Miért okozhat ez gondot?

(#6310) Viktor0610 válasza maglew (#6309) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A miértet nem tudom, csak többen belefutottak ebbe, és valaki valahol leírta a megoldást.

Samsung Galaxy A54

(#6311) crok válasza Viktor0610 (#6310) üzenetére


crok
nagyúr

Mert ossze van drotozva a MIUI jogosultsagkezelovel (is) sajnos.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6312) Viktor0610 válasza crok (#6311) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem sajnos az, szerintem.
Nem kell kikapcsolni, abból baj nem lehet. ;]

Samsung Galaxy A54

(#6313) p5quser válasza body007 (#6293) üzenetére


p5quser
tag

Köszi a választ, de pontosan így csináltam már legelsőre is. Próbáltam másik gépen, másik accounttal is, ugyanez az eredmény. Persze leválasztva az előző accountról az eszközt.

(#6314) mano660 válasza egykori (#6282) üzenetére


mano660
tag

Ugyan ez történt nálam is MI 9 Lite telefonomon, tehát nem egyedi eset.

(#6315) egykori válasza mano660 (#6314) üzenetére


egykori
őstag

Úgy tűnik, valamilyen ideiglenes fájlok, adatok törlődhettek, mert nekem a személyes dolgaimból semmi sem hiányzik és az appok is mind megmaradtak.
Már kezd megint növekedni, 0,3-0,4GB felrakódott a tárhelyre, úgy, hogy azóta nem telepítettem és töltöttem le semmi újat, sőt, két appot töröltem is a telefonomról. Persze, frissítések mindig vannak, lehet, hogy ekkor halmozódik a plusz adatmennyiség.
De azért megnyugtató, hogy nem csak nálam volt ilyen. Köszi.

(#6316) mano660 válasza egykori (#6315) üzenetére


mano660
tag

Akkor én is kerestem, hogy mi tűnhetett el, de azóta sem hiányolok semmit.
Nálam 0,5 GB -vel növekedett az eset óta. Talán valamelyik rendszeralkalmazás frissítés okozta (volt Xiaomi Service frissítés).

(#6317) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna,hogy redmi note 11 pro 5g kijelző fényerején lehet-e valahol állítani.
Ha autómatán van akkor a sötét szobában túl sötét a napon meg egy fél perc amíg magához tér.

(#6318) kovacss72 válasza zolya1973 (#6317) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
Öntanuló. Korrigáld mindig manuálisan és előbb-utóbb megjegyzi.

(#6319) zolya1973 válasza kovacss72 (#6318) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Egy hete kb korrigálom.
Ha hívnak napfénybe nem látom.Ha bemegyek a házba ott meg azért nem mert visszaveszi.

(#6320) Plug Life válasza zolya1973 (#6319) üzenetére


Plug Life
senior tag

Jó munkához idő kell :DDD

(#6321) Landsmann válasza zolya1973 (#6319) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem a Redmi 9 hónapokig tanulta mire rájött hogy állítsa. Már hónapok óta nem kellett hozzányúlni. Na, a Redmi 6-nál viszont nem tanult semmit, arra külön appot raktam fel, azzal korrektül működik.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6322) zolya1973 válasza Landsmann (#6321) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Felbosszant!
Nekem a Samsungból meg a Xiaomiból kéne ötvözni egy telefont.

(#6323) Landsmann válasza zolya1973 (#6322) üzenetére


Landsmann
addikt

Kérdés, hogy ez a típus tényleg megtanulja amit kell, vagy amnéziás lesz mint a Redmi 6. Míg Android 8 volt rajta, tökéletesen működött. Ahogy jött az android 9, vége lett a jó világnak. Túl van byonyolítva. Nem is értem miért nem elég csak a fényerőt figyelni és ahhoz állítani a fényerőt. Régen így volt és működött is tanítás nélkül.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6324) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Készülék: Mi 10 Pro

Elgondolkodtam, vajon MIUI 13 alatt, nyitott bootloader mellett, adhat-e pluszt vagy éppen mínuszt a root. Legutóbb, még Redmi 2 Pro készüléken volt ehhez szerencsém, dehát akkor még a gyártó adta ennek ki/be kapcsolási lehetőségét a menüben :)

Mi a véleményetek?

(#6325) crok válasza zsoltip (#6324) üzenetére


crok
nagyúr

Es itt is ugyanaz lesz a velemenyem :D [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6326) mizoli válasza zsoltip (#6324) üzenetére


mizoli
addikt

Azon kellene gondolkodni, hogy mit csinálnál a root-tal, ha lenne. Ha erre nincs válaszod, akkor nem kell. 🙂

Én nem tudom elképzelni magam root nélkül, de tudom, hogy nem mindenki gondolja így.

(#6327) zsoltip válasza crok (#6325) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszönöm, hogy a kérdésre válaszolsz. Nem offosan. :U

(#6328) Viktor0610 válasza zsoltip (#6327) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi nem dönthetünk helyetted. Csak te tudhatod, van-e olyan app, amit használnál és root jogosultságot igényelne.
Évekig az volt az első, hogy rootoltam a telefonjaimat. Aztán az NFC-fizetés, céges email/profil miatt leszoktam róla, plusz nem használok már olyan appokat sem, amikez ilyen hozzáférés lenne szükséges.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6329) nullpoint válasza zsoltip (#6324) üzenetére


nullpoint
senior tag

Mivel az újabb androidokon már szinte semmit nem csinálhatsz , hiába van root jogod, a root előnye kb. arra redukálódott hogy host fájlból blokkolhatod a reklámokat, meg ha akad még olyan program amivel tudsz tiltani a telefonon levő szükségtelen/kémprogramok közül, és root jogot kér, akkor arra jó.

Például gps.conf fájl módosítása a jobb gps vétel érdekében már nem lehetséges.

Ugyanakkor ha bankolsz akkor óriási tortúrával is szembenézhetsz ha rootolt a telefonod, mert sokaknál nem mennek a banki appok, hiába vannak rá megoldások, hol megy hol nem. (Én nem bankolok, ezt a fórumokon levők visszajelzéseiből tudom.)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6330) crok válasza nullpoint (#6329) üzenetére


crok
nagyúr

"Például gps.conf fájl módosítása a jobb gps vétel érdekében már nem lehetséges." -- de, már hogyne lenne lehetséges hát erre lett kitalálva az un. "systemless" működés és maga a magic mount , csak ahogy te próbálod úgy nem lehet (RW-re mount-olni a /system-et és átírkálni majd elmenteni) de egy szeg egyszerű file lecserélő Magisk modulba beteszed az előre megírt gps.conf-t a megfelelő könyvtárba és jónapotkívánok, boot-kor le lesz cserélve a gps.conf-od amire akarod.

"ha akad még olyan program amivel tudsz tiltani a telefonon levő szükségtelen / kémprogramok közül" -- akár külön Magisk modul is van rá (debloater [1] [2] [3]) de egy Titanium Backup a mai napig alkalmas erre, a Swift Backup is, az SD Maid is.. fagyasztani akár az AirFrozen vagy az Ice Box is tud, az Ice Box amúgy device admin-ra állítva root nélkül is tudja ezt.. de ha már van root akkor egy terminál emulátorban su után ugyanúgy mennek az adb-ben kiadható pm parancsok amivel le tudod tiltani az alkalmazásokat.

A banki alkalmazások is megoldhatók, a Google Pay is - csak pont ezt írtam hogy oda kell rá figyelni, modulokat frissíteni, etc. de ettől függetlenül vastagon durvasokmindent meg lehet csinálni root-al, max nem tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6331) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

MIUI13 és Android12 frissítés után ez a jel és ez az üzenet jön elő hívásoknál. Ott is marad majd eltűnik egy idő múlva. A hangfájloknál ott is van a felvétel , el is indul a lejátszás csak éppen hang nélkül. Megoldható hogy ha már van felvétel akkor hallani is lehessen?

(#6332) hroberto válasza Tökimanó (#6331) üzenetére


hroberto
veterán

Ez az Android 12 újdonsága. Jelzi, hogy az alkalmazás épp használja a mikrofont.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#6333) user26 válasza Tökimanó (#6331) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, android 12 miatt van, hogy ott megjelenik.
Hívás rögzités jól működik elvileg eu (xiaomi.eu) rom alatt.
Hívás rögzités jól működik, elvileg root -olt megoldással.
Hívás rögzités nem jól, vagy részben (egyik fél hallható másik nem) play store alkalmazásokkal, én amit halottam róla.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6334) Tökimanó válasza user26 (#6333) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Értem. Azt viszont nem értem hogy ha már van hangfájl akkor miért nem lehet hallani? Se a hívó se a fogadó felett . Vagy ha tiltva van valamilyen szabály miatt akkor meg minek csinálja a hangfájlt?

(#6335) user26 válasza Tökimanó (#6334) üzenetére


user26
aktív tag

Gondolom a felvétel működik alap esetben, csak nincs hang lejátszás, mert tiltva van, vagy legalábbis korlátozás van rá...
Itt Európába be van tiltva hivatalosan azt hiszem, és pl ez miatt vannak sokak, hogy rendszert cserélnek a telefonon, mármint akiknek a hívrögzités nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6336) Tökimanó válasza user26 (#6335) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Régió váltással ugyanez nem oldható meg? Úgy értem Európán kívülivel.

[ Szerkesztve ]

(#6337) aprokaroka87 válasza Tökimanó (#6336) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem, ha jól sejtem magában a firmware-ben vannak olyan dolgok megadva.

Nem hiába van EEA -rom szerintem.

(#6338) user26 válasza Tökimanó (#6336) üzenetére


user26
aktív tag

Régió váltás a készüléken, így instant magában, egy beállítási opcó. Ez kb nagy nulla dolog, azaz semmit nem ér. Szerintem. Max ha valami Ázsiai ország van megadva, akkor lesz egy plusz app, témák... vagy valami ilyesmi, de már az se biztos, nem tudom, mindegy, a lényeg, hogy így simán ez nem ér semmit.

Ha viszont pl egy másik régiókódú ROM -t teszel fel, ami gyári, akkor az Indiai, Indonéz régiókat javaslom, ha szabad javasolni, ezekben még van magyar nyelv, és van rendes miui dialer. (hívás, sms, kapcsolat app), ami tudja a hívásrögzítést jól.
Ha ezt szeretnéd fel tenni, akkor ehhez nyitni kell a bootloadert, e dolog nélkül csak és kizárólag azt a régiójú verziót tudod telepíteni, frissíteni, és vissza állni róla ami fut a telefonon.
Ha a gyári ROM -ról kikacsintunk, a közkedvelt xiaomi.eu álltal kiadott ROM -ra, ha létezik a te modelledre, akkor abba is eredeti, alap miui dialer van.
Ha esetleg tovább megyünk, és egy AOSP-t tennénk fel, akkor @crok Magisk témája kell, ahol meglehet ismerkedni Magisk modulokkal, és egy úgy nevezett google dialer modullal, aminek segítségével lehet hívást rögziteni, google tárcsázóból.
Én legegyszerűbben így tudtam összefoglalni :D Ha a hívsrögzités fontos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6339) Tökimanó válasza user26 (#6338) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Na ennyire azért nem fontos :) Ha egyszerűen megoldható lenne azt még bevállalnám de ennyire nem merülök bele. Na meg nem is értek hozzá. Inkább kivárom, hátha egyszer nem az ilyen hívásrögzítés dolgok lesznek a "legveszélyesebb" dolgok és engedélyezik újból.

(#6340) user26 válasza Tökimanó (#6339) üzenetére


user26
aktív tag

Lehet, hogy Play áruházban találsz, vagy találnak appot e célre, próbáld ki, lehet az jó lesz, és beválik. Én többet hallottam, hogy nem volt jó, de lehet azóta már más van..

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6341) Tökimanó válasza user26 (#6340) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Párat már régebben próbáltam de ilyen vagy olyan hibája volt. Magyarul, nem vált be egyik sem. Mindegy, nem létkérdés. Eddig is elvoltam nélküle. Igaz néha jól jött volna ha elfelejtettem valamit :)

(#6342) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok
BL feloldására hogy ne kelljen várni van valami megoldás ? Akár fizetős is érdekelne
:R

(#6343) Viktor0610 válasza juve600 (#6342) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs.

Samsung Galaxy A54

(#6344) aprokaroka87 válasza juve600 (#6342) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mennyit kellene várni?

Nekem azonnal oldotta RN7 esetén.

(#6345) juve600 válasza aprokaroka87 (#6344) üzenetére


juve600
nagyúr

Egyik progi 336 órát ír a másik 168-at

Van olyan accountom amivel még sosem volt nyitva BL, azzal lehet engedné egyből ?

[ Szerkesztve ]

(#6346) aprokaroka87 válasza juve600 (#6345) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt nem tudom, nekem 1 fiókom van :)

(#6347) juve600 válasza aprokaroka87 (#6346) üzenetére


juve600
nagyúr

Te mikor nyitottad ?

(#6348) Tompika777 válasza juve600 (#6345) üzenetére


Tompika777
senior tag

Azonnal nem fogja engedni, szerintem ezt a részét engedd el.

(#6349) csongi


csongi
veterán

Sziasztok.
Miui 12. Smart TV-hez szeretnek csatlakozni,. Nem talalom ezt funkciot.
EU, magyar vasarlas.
Vagy masik romot kell feltenni?

Egyszer a youtube valahogy automatikusan megtette.
:).

(#6350) Tompika777 válasza csongi (#6349) üzenetére


Tompika777
senior tag

Olyat keress a fenti lehúzható területen, hogy "Kivetítés"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.