Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Poco F4 voda kártyával nem tudom miért, de nincs VoLTE- szolgáltatásom. Beírtam a kódot, akkor írta, hogy disabled, de a menüben be tudtam állítani a 4g-callt. Most újra beírtam, engedélyeztem, de a menunél eltűnt a bekapcsolás. a szolgáltatónál engedélyezve van a VoLTE. Valaki segítsen légyszi. Köszi :R

(#6902) Landsmann válasza Lazika (#6901) üzenetére


Landsmann
addikt

Biztos, hogy nem megy, vagy csak nem látszik? Vodafone-nál nincs VoLTE ikon kijelzés.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6903) Lazika válasza Landsmann (#6902) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem megy, mert 3g-re levált hívás közben.

(#6904) Landsmann válasza Lazika (#6901) üzenetére


Landsmann
addikt

A kóddal annak a menűnek a megjelenítését és a tiltását tudod állítani, azért olyan kacifántos a kiírás. Ha leváltoitt 3G-re akkor valóban nem megy. Másik készülékben nem tudod kipróbálni, hogy abban működik-e?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6905) Lazika válasza Landsmann (#6904) üzenetére


Lazika
senior tag

Másik készülékben megy....Ezért nem értem. :W

(#6906) Landsmann válasza Lazika (#6905) üzenetére


Landsmann
addikt

Hááát, akkor az a készülék valamit nem úgy csinál ahogy kellene. Szerintem csak belepiszkálva lehet VoLTE-t ráerőszakolni. A VoLTE topicban lehet többet tudnak tanácsolni. Szolgáltatói oldalról rendben van.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6907) gyulaszu válasza Lazika (#6901) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az üzenet a "carrier check disabled" volt, ami kell ahhoz hogy ott legyen a menü. Amikor tehát újra beírtad, akkor kivette a menüből...

gyulaszu

(#6908) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

Miui.xiaomi.eu. 13.0.13. stable.

1. eltűnt a miui kereső opció a "swipe up search provider" beállításnál (alulról felfele képernyő húzás, itt lehetett választani saját miui keresést kezdést ahol fórum stb. linkek voltak, de most csak a google (discovery) keresője van mint választható opció). Ezt nem lehet visszaténni valahogy hogy elérhető legyen megint a miui keresés opció?
2. sötétmódban eltűnt az alkalmazások sötét mód kezelése egyénileg. Nem jelenik meg a lista. Sötét módban mindent felül ír és minden app sötét lesz, akkor is ha a két fő csúszkát kikapcsolod. (Nem történik semmi az egyéni alkalmazásokra kattintva, itt lehetett még egyesével kikapcsolgatni appok sötét átírását). [kép]
Fórum róla: [link]

Erre valaki tud valamit?
Köszi

free your mind

(#6909) ToMy_ válasza Graphics (#6883) üzenetére


ToMy_
tag

NE verzió?
Mert ott szériahiba az ujjlenyomat olvasó döglése

Az honnét látszik, hogy milyen széria?

Pont annál van.
Kettőt gariztattam.

A gariztatás (mondjuk a Telekomnál) miből áll? Elveszik, és 2 hétig javítják?

(#6910) Graphics válasza ToMy_ (#6909) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint?

Xiaomi 11 Lite 5G NE , Ez a modellnév.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6911) ToMy_ válasza Graphics (#6910) üzenetére


ToMy_
tag

Jahogy. Akkor elvileg ez nem olyan: Xiaomi Mi 11 Lite DS 5G 6+128GB
Viszont szinte biztos, hogy meghalt a szenzora, legalábbis a beépített hw diagnosztika nem ismeri fel. :(((
A szoftver update csak véletlen egybeesés lehetett. Mindegy, megy szervízbe, aztán kiderül, mit mondanak rá.

(#6912) juve600 válasza ToMy_ (#6911) üzenetére


juve600
nagyúr

ott is előforduló szériahiba

[ Szerkesztve ]

(#6913) ToMy_ válasza juve600 (#6912) üzenetére


ToMy_
tag

Köszi a megerősítést! :K

(#6914) nullpoint


nullpoint
senior tag

Úgy emlékszem volt valami bypass hogy eurom kerüljön a telefonra bl nyitás és twrp nélkül. Csak álmodtam, vagy más is emlékszik? :B

Megvan. Próbálta már valaki a módszert?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6915) crok válasza nullpoint (#6914) üzenetére


crok
nagyúr

Ha az a kérdés hogy működik-e akkor igen, a legtöbb esetben megeszi az updater. Más kérdés hogy egyrészt a legtöbb nem egyenlő minden (egy éve már volt ez bug-ra jelentve, emiatt egyre több készülék nem eszi már meg) másrészt ha összeakad az előző ROM rendszerbeállításaival az új akkor bootloop és|vagy a legváltozatosabb problémák jönnek elő úgyhogy eleve számoljon azzal aki belekezd hogy ez mentéssel és fact reset-el jár.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6916) juve600 válasza nullpoint (#6914) üzenetére


juve600
nagyúr

nem megy
ki kell várni a 168 vagy több órát

(#6917) crok válasza crok (#6915) üzenetére


crok
nagyúr

Jaigen.. EU vagy EEA.. elfelejtem hogy ezt keverik.. Gyarira gyarit lehet masikat igy feltenni. Tehat a leiras az jo, de ha neked Xiaomi.EU kene akkor azt almodtad.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6918) Jazz válasza Jazz (#6908) üzenetére


Jazz
veterán

...
3. A miui 13.0.13-al megnövelték a minimális fényerőt. vissza/lelehet ezt valahogy csökkenteni?

Köszi

free your mind

(#6919) vegyszer válasza juve600 (#6916) üzenetére


vegyszer
addikt

Már én is lelkesen várom. Pénteken ketyeg le. Gyári EEA romon telón ennyit még nem volt. (Mi Note 10 lite)
De most olyat csinálnia sikerült, hogy kivívta a "kell egy tiszta rom" érzésem. Éjjel 100%-ra töltött. Olyan kettő körül lehúztam a töltőról. Reggel háromnegyed nyolcra 82%-on volt. 0 perc használat mellett. Érzem én, hogy gyorsabban merül, mint szeretném, de azért ez így sokk.
EEA - > EU csere lesz. Ha már egyszer belekezdek

Kíváncsi vagyok, hogy a kényesebb appok (bank, streem, stb) mind jól mennek-e majd Magisk segedelm után?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6920) body007


body007
addikt

A képek megosztásánál megjelenő lehetőségeket nem lehetne szerkeszteni?

Kb. 5 oldalt lehet görgetni és egy darabot használok: a signal-t
Azt betenném az első helyre, meg meghagynék 1-2 lehetőséget de a többit eltüntetném. Van erre lehetőség?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6921) mizoli válasza body007 (#6920) üzenetére


mizoli
addikt

A gyakran használtakat előbbre sorolja.
Ha mindig a Signált használod megosztásra, egy idő múlva elöl lesz.
Eltüntetésről nem tudok, legfeljebb törlöd az adott alkalmazásokat (már amit tudsz), de gondolom ez nem pálya.

(#6922) body007 válasza mizoli (#6921) üzenetére


body007
addikt

Életemben nem osztottam meg máshol képet csak signal-on, mégse az első :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6923) nullpoint válasza crok (#6917) üzenetére


nullpoint
senior tag

Igen azt én is imádom keverni. Már látom hogy a linkem az eeu-ra vonatkozik, én meg a xiaomi.eu romot gondoltam. :Y

Nem baj, jó az álmodozás néha. :B

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6924) crok válasza vegyszer (#6919) üzenetére


crok
nagyúr

A jól beállított Magisk mellett azért még nemzetközi szinten is kevés az az alkalmazás amit nem lehet megkerülni.. főleg egy Xiaomi.EU ROM-on [Magisk összefoglaló]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6925) mizoli válasza body007 (#6922) üzenetére


mizoli
addikt

Hát nem tudom.
Nálam előre sorolja a legtöbbet használt notesz alkalmazásaimat. Ez több telefonomon is így van.
Nem a legelső, mert a hely nálam MIUI alatt foglalt az un."közeli megosztás"-nak :((,
amit soha, semmire nem használtam.
Custom romokon a legelsők a kedvenc notesz app-ek.

[ Szerkesztve ]

(#6926) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!
Azt hol lehet beállítani, hogy a kezdőlapról felfelé pöccintve ne a munkaprofil alkalmazásai hanem a személyes appok jelenjenek meg?

No Future

(#6927) Viktor0610 válasza Sinu (#6926) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem sehogy.
Én ki is kapcsoltam az alkalmazásfiókot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6928) Sinu válasza Viktor0610 (#6927) üzenetére


Sinu
senior tag

Nanemár :(
És mi pontosan az alkalmazás fiók? :B

No Future

(#6929) Viktor0610 válasza Sinu (#6928) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Klasszikus kinézet a "régi" kialakítás, amikor minden app a főképernyőn van. Az Alkalmazásfiókkal verzióban felfelé húzással éred el az appokat.

Samsung Galaxy A54

(#6930) Sinu válasza Viktor0610 (#6929) üzenetére


Sinu
senior tag

Ja hogy ez, értem. Hát ez sem a legjobb megoldás :D Sok app van ami félévente kerül csak elő, én meg szeretem a kezdőképernyőt közel nullán tartani.
Megnézem a Nova Launcher-t, hátha ő lesz a barátom :)

No Future

(#6931) mizoli válasza Sinu (#6930) üzenetére


mizoli
addikt

MIUI Launcher vs. Nova Launcher =
nulla vs. millió
🙂
Gesztusvezérlést használsz?

[ Szerkesztve ]

(#6932) vegyszer


vegyszer
addikt

Azt lehet valahol állítani, hogy zárképernyőn mi legyen a két gyorsindítási ikon a sarkokban?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6933) Viktor0610 válasza Sinu (#6930) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen a másik launcher is megoldás, persze.
De az meg nem működik a gesztusvezérléssel. :O
Persze, ha gombokat használsz, akkor nem gond.

Samsung Galaxy A54

(#6934) Viktor0610 válasza vegyszer (#6932) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tippre sehol. :(

Samsung Galaxy A54

(#6935) Sinu válasza mizoli (#6931) üzenetére


Sinu
senior tag

Nem használok gesztust, holnap kipróbálom a Nova-t, szerintem 6 éve volt utoljára telepítve. Volt egy idő, hogy MS Launchert használtam, az is tetszett, de mikor új telóm lett akkor valamiért elmaradt a telepítése

No Future

(#6936) Fall-N válasza Viktor0610 (#6933) üzenetére


Fall-N
veterán

Bár egy ideje a SquareHome launchert használom, én is sajnálom a gesztusvezérlés hiányát. A Novának lassan befellegzik, ha így folytatják. Nova 8 beta 3 van fennt de augusztus óta nem történik semmi a beta vonalon. Nem tett jót a Branch felvásárlás. :((( A Nova 7 beta pörgött, több mint húsz verzió jött a stabil előtt ki.

Időnként a Niagara és a Hyperion bétát is használom.

[ Szerkesztve ]

(#6937) crok válasza vegyszer (#6932) üzenetére


crok
nagyúr

Én úgy emlékszem, hogy volt olyan téma (régen, még talán MIUI 10-ig) amiben volt olyan lock screen amiben lehetett állítani - de ez évekkel ezelőtt volt, azóta szerintem (is, meg egy hivatalos Xiaomi.EU teszter szerint is) az a lehetőség meg is szűnt :U Még a Xiaomi.EU egyik legjobb fejlesztője is azt mondja.. meg hogy nem tehetnek arról ha a MIUI fejlesztői rossz design / feature döntéseket hoznak.. :U

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6938) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Poco f4 global rommal kaptam mi storeból hivatalos úton letudom valahogy cserélni eu romra, hogy ne kelljen blt nyitni meg ilyenek? Voda VoLTE még mindig nem megy sajnos. :R

(#6939) crok válasza Lazika (#6938) üzenetére


crok
nagyúr

Xiaomi.EU-ra BL nyitás nélkül nem tudod.

MIXM ROM-ról (Global) EUXM ROM-ra (Global EEA).. hát a ROM ZIP átnevezéses módszerrel szerintem megoldható de dobj rá egy factory reset-et is. Itt volt említve egy angol nyelvű leírás (magyarul meg kb így ahogy leírtam, nyilván a készülékednek megfelelő ROM-al).
Van topikja a készüléknek, szerintem lesz ember akitől kérdezhetsz amúgy.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6940) crok válasza crok (#6939) üzenetére


crok
nagyúr

Ja, látom ott is kérdeztél VoLTE-vel kapcsolatban - meg a VoLTE topikban is.. de a Voda ügyfailszolgálatnál kértél VoLTE bekapcsolást a SIM-edre?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6941) Lazika válasza crok (#6940) üzenetére


Lazika
senior tag

Még rom telepítést vagy cserét nem csináltam. Kértem persze aktív is a volte eddig más telefonokkal működött. Letöltöttem a network cell info appot is, és ott azt írja a Voltera és a vowifire, hogy no. Mi store-t is felhívtam hátha tudnak valamit. Azt mondt a srác, hogy küldejm vissza a telefont szervízbe... két hetes szóval nem szeretnék gariztatni. Azt mondta, hogy működnie kéne. Más meg azt mondja, hogy a voda nem támogatja a készüléket. Passz, de így még nem jártam egy telefonnal sem.

[ Szerkesztve ]

(#6942) mobilizmo válasza crok (#6937) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én is megvédeném a Nova-t. Megszabadultam a MIUI-tól és van gesztus vezérlésem Nova-val (igaz kis turpisság is van a dologban, a crDroid Home-ot meg kellett hagyni, még jegelni sem lehet).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6943) crok válasza mobilizmo (#6942) üzenetére


crok
nagyúr

Persze hogy nem lehet az eredeti home-ot letiltani hiszen A9 és felette a recents-et is az kezeli (új, un. recents provider maga az alkalmazás, AOSP-on ez a QuickStep vagy pl. az OmniSwitch), a MIUI Home is azért szívás mert a MIUI opt. meg az egész rendszer egybe van gyógyítva ezzel.. ezért se tudnak menni a kézmozdulatos dolgok Nova-n :(

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6944) Landsmann


Landsmann
addikt

A telefonjaim úgy vannak beállítva, hogy a képernyő lezárása után 1 perccel törölje a memóriából a korábban megnyitott appokat. Egyeseket t9öröl, míg másokat sosem. Nyilván ez valami beállítás kérdése. De hol lehet megadni? Amit sosem töröl, például Google térkép, Üzenetek, Telefon, Facebook, Beállítások. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6945) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Az EU-s romokban benne van a MIUI saját levelezője, naptárja? Illetve a Redmi készülékekenél működik vele a taskmenager?

(#6946) Fall-N válasza csongi (#6945) üzenetére


Fall-N
veterán

Nincsenek, ha az EEA ROM-ra gondolsz. A Google saját dolgai vannak fent. Már egy ideje a Tárcsázó és a Névjegyzék is Google. Én nem bánom, de valakinek hiányoznak a MIUI-s megfelelők. Viszont van MIUI féle Fájlkezelő, Galéria, Zene, Hangrögzítő, Időjárás, Biztonság stb.

(#6947) internetezoo


internetezoo
senior tag

Üdv!

Mi Home apphoz tartozó widget másnak sincs? Valamelyik verzióban volt, most nem tudok létrehozni, csak ikont.

(#6948) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Mi a bánattól lett a fehérből ilyen rózsaszín féle ? Ráadásul a billentyűzeten, csúsztatásos írásnál az írás nyoma is rózsaszín. Hányok tőle. Nem hinném hogy a téma lenne a hibás. Mindegyikkel ilyen. A telefon Xiaomi Redmi Note 10S

(#6949) mizoli válasza Tökimanó (#6948) üzenetére


mizoli
addikt

Android 13-at használsz?

(#6950) Landsmann válasza Tökimanó (#6948) üzenetére


Landsmann
addikt

A téma fő színe nem valami olyasmi szín?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.