Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) crok válasza seger (#5100) üzenetére


crok
nagyúr

Talán ugyanazért amiért a Google Play is szokott szórakozni.
Beragadhatott nálad it a letöltésvezérlő.. Beállításokban a telepített alkalmazások közt jeleníttesd meg a rendszerappokat is és a listában levő két "letöltések" vagy hasonló nevű appokat keresd meg és kényszerített leállítás után töröld az adatait meg ha volt akkor a frissítéseit is majd restart. Utána mennie kellene rendesen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5102) seger válasza crok (#5101) üzenetére


seger
addikt

Nem segített. Egyébként csináltam egy gyári visszaállítást, és azóta nem megy.

(#5103) crok válasza seger (#5102) üzenetére


crok
nagyúr

Esetleg megpróbálnám ezzel a GetApps-el (nem ezzel mert ez kínai) frissíteni magát a system updater app-et, hátha az a baja.. (meg akár a többit is, this is life írt róla nemrég mikor rendszerapp frissítés lett kilőve ezzel fel lehetett tenni azt is).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5104) seger válasza crok (#5103) üzenetére


seger
addikt

Így is ugyan az :(

(#5105) body007 válasza seger (#5104) üzenetére


body007
addikt

Nem lehet, h visszavonták a frissítést? Ilyenkor ha jön újabb akkor majd az települ.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5106) seger válasza body007 (#5105) üzenetére


seger
addikt

Újraindítottam az internet modemet. Utána lefrissült.

(#5107) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Sziasztok,

lassan már 1 éve "szenvedek" vele, hogy reggel, mikor felébresztem a telefont körübelül 10-15 mp-ig csak a háttérképet látom. (Lehúzni le tudom a redőnyt, vagy mi a neve, tehát nem a telefon fagyott meg.) Néha csinálja alkalmazásból való kilépés után is, de reggelente biztos, hogy elfordul és már nagyon idegesít. Mind Mi MIx2S-en, és Poco F2-n is előfordult, felteszem nem telefon hiba, viszont a neten nem találtam rá választ, sem azt, hogy másnál előfordult volna. Lehet valamit tenni, hogy ne ilyen lassú legyen, hanem úgy működjön, ahogy azt elvárnám egy ilyen telefontól?
MIUI global 12.5.2 stable van fent

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#5108) Viktor0610 válasza TrollBalint (#5107) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem valamelyik alkalmazásod teszi, Esetleg használsz memóriaürítést, ilyesmit?
Sokadik Xiaomim, minden reggel a telóra kelek, sosem tapasztaltam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5109) juve600


juve600
nagyúr

MiMail app
Mit állítsák be hogy működjön ,az utolsó képen ?
:R

(#5110) crok válasza juve600 (#5109) üzenetére


crok
nagyúr

gmail.hu? Az nem tud IMAP-ot, viszont POP3-t azt igen de előtte azt mondom a gmail.hu beállításai közt nézd meg hogy kezeli a POP3 lekérés után a mail-t a szerver (törli, meghagyja..), segítség a honlapjukon itt találsz a POP3, SMTP beállítások alatt:

Beérkező levelek kiszolgálója (POP3 server): pop.gmail.hu
Felhasználónév: felhasználónév@gmail.hu (itt helyettesítse be a saját felhasználónevét)
Jelszó: postafiókjának jelszava
Port: 110

Kimenő levelek kiszolgálója (SMTP server): ezt az internetszolgáltatójától kapja
Felhasználónév: az internetszolgáltatójától kapott felhasználónév
Jelszó: az internetszolgáltatójától kapott jelszó
Port: 25 (alapértelmezett)

Fióknév (felhasználónév): a teljes e-mail címet kell megadni (felhasználónév@gmail.hu)

Figyelem! Ha POP3 protokollal tölti le leveleit, a levelezőprogramok alapértelmezett beállítása szerint azok törlik a leveleket a szerverről, így weben később nem lesznek elérhetők. Amennyiben ott is meg szeretné tartani a leveleket, úgy azt a levelezőprogramban be kell állítani.

De ha elfogadsz egy tanácsot.. hagyod a csudába a MiMail-t.. annyi kiváló alternatíva van még ingyen is..

FairEmail - szintén nyílt forrású (reklámmentes) email kliens, enyhén fizetős kényelmi szolgáltatásokkal
MailDroid - ingyenes (de nem nyílt) email kliens
K-9 - ingyenes, nyílt forrású email kliens (Google Play link - csak alig frissül Play-ben de a beta kb. ugyanúgy megy ki mint a GitHub release-ek, használd azt ha a legeslefrissebb verziók kellenek de a Play-ben a beta ugyanaz lesz)
Blue Mail - ingyenes email kliens, szerintem nagyon jó!
TypeApp mail: nagyon hasonlít a Blue Mail-re
De kár a Microsoft Outlook is jobb mint a MiMail..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5111) juve600 válasza crok (#5110) üzenetére


juve600
nagyúr

köszi
Blue Mail -t tettem fel,az megy szépen

még egy kérdés :
Mi11 Lite5G ,xiaomi.eu 21.10.27 Android12 rom , minden app megy ,kivéve a Telekom app ,az összeomlik,bármit csinálok, lehet erre valami megoldás ?
:R

(#5112) crok válasza juve600 (#5111) üzenetére


crok
nagyúr

Azt max a logcat-ből tudnám megmondani talán.. Force-close? Mond még valamit? Vagy eleve le is adhatod a Telekomnak hogy a jóistenért nem megy :D.. Annyi mindenesetre érdekes lehet hogy mivel Xiaomi.EU már bőven októberi.. abban szerintem már javították hogy látszódjon hogy nyitott a bootloader / nem csesztet a Telekom azzal hogy "root"-olt.. viszont nem tudom az Android 12-re fel van-e készítve :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5113) juve600 válasza crok (#5112) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor várok vele
,ahogy inditanám egyből be is záródik

(#5114) seger


seger
addikt

Töltés közben megjelenik ez. Hol tudom kikapcsolni?

(#5115) zeon.hu válasza seger (#5114) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez a google asszisztens.
(Én használom, szerencsére már kompatibilis a macrodroid-al, így megy a hangvezérlés.)

Nézd meg, hogy van beállítva: általában hangra vagy valamelyik gomb dupla nyomására jön elő.

#?*@&!

(#5116) TrollBalint válasza Viktor0610 (#5108) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ettől féltem, hogy valami applikáció lesz. Tudtommal nem használok olyat, de azért ránézek, illetve összevetem a két telefont, hogy milyen applikációk vannak mindkét telefonon. Köszi mindenesetre

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#5117) seger


seger
addikt

Kérhetnék segítséget?
Redmi note 10pro. Vanced nem működik kép a képben funkcio. Középső gomb megnyomásakkor tovább megy a vanced, hang van, de nem teszi ki kis képbe. Mit kell még állítani? Mi11-en semmit nem állítottam és ott jó.

(#5118) dzsordzs69 válasza crok (#5110) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Többször láttam már amikor mail appokat ajánlotok, hogy az AquaMail már nincs köztük, pedig régebben sokan, sokszor ajánlották, én is ezt használom. Mi történt, hogy kiesett a pikszisből?

(#5119) crok válasza dzsordzs69 (#5118) üzenetére


crok
nagyúr

Nem szeretném ajánlani, feleslegesnek látom, a fizetős változata meg szerintem extra drága. Az Android app topikban is feljött ez a kérdés és volt aki ajánlotta, te is azt használod. Ha lesz ilyen kérdés akkor ajánld bátran ha szeretnéd -mert az a te véleményed- de szerintem ha nincs Exchange használat elvárva akkor felesleges az AquaMail is meg a Nine is (az meg mégdrágább..). Pl. FairMail és MailDroid mindkettő ingyenes, tud üzembiztosan IMAP Idle-t, a böngészőmben percenkénti poll van beállítva hogy van-e új email és a telefon rendre hamarabb jelez mint a böngészőben a Checker Plus for GMail. A FairEmail ráadásul nyílt forrású is. A K9 is csak azért van hátrébb, mert az IMAP nem mindig akart üzembiztosan menni de elvileg azt is javították. Hát ha most nekem ez a véleményem akkor ne ajánljam már az AquaMail-t csak mert sokan mások ajánlják.. és szerintem van más, van jobb / olcsóbb / jobb ár-érték arányú megoldás. Az Alkalmazások topik összefoglalójában az Aqua az első amúgy és nincs benne a FairEmail sem, de a MailDroid sem. Ez az én véleményem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5120) dzsordzs69 válasza crok (#5119) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Félre ne értsd, nem számon kértem... :) Azt hittem, volt valami gebasz, adat probléma, ami miatt nem kerül szóba mostanság.

A többit értem, köszi! :)

(#5121) dzsordzs69 válasza dzsordzs69 (#5120) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Közben megnéztem a gyerek telefonján, hát ez valami rettentő k...a drága lett. :Y én még valami 1.500.- ft-ért vettem évekkel ezelőtt... Ennyit biztosan nem adnék érte.

(#5122) crok válasza dzsordzs69 (#5121) üzenetére


crok
nagyúr

Erről beszéltem.. 8.199.- az Aquamail most (szokták felére akciózni), a Nine Email meg 4.890.- talán Google Play-en (meg egy kliensre $14.99 de nincs lehetőség visszatérítésre ha tőlük veszed) de úgy emlékszem az Aqua-nál megváltozott a business model is úgyhogy van havi előfizetős dolog is (Aqua pricing).. Biztos nagyon jók meg minden.. főleg ha olyan feature-t is kihasználsz bennük amiket a többiek -esetleg- nem tudnak (todo, calendar, Exchange sync, ActiveSync..).. de az ingyenes megoldással pl. az Aqua ugye betesz aláírásba saját reklámot.. hát okay, akinek megfelel így annak megfelel, de ha a többi feature-t nem használod de reklámot se akarsz benne látni akkor nekem pl. nem fér bele az ára, főleg mikor tudom, hogy a FairEmail meg a MailDroid, K9, esetleg BlueMail.. mit tud ingyen (vagy mégtöbbet a negyedéért se - és a FairEmail fejlesztője vastagon benne van ám más fejlesztésekben is, mint pl. XPrivacyLua Xposed modul, úgyhogy úgy érzem jobb helyre ment az ár amit nála hagytam inkább). Elnézést a hosszú offért mindenkitől!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5123) Fall-N válasza crok (#5122) üzenetére


Fall-N
veterán

Ugyanígy vagyok vele én is. Hányingerfakasztó sz Aquamail business modellje. OfficeSuiteot vettem meg szintén tőlük, de ott is tolják, hogy fizess mindenért. Az is ment a levesbe. Fairmail nagyobb tudású, inkább azt támogattam pénzzel.

[ Szerkesztve ]

(#5124) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

a 12.1es miui frissítés után vettem észre azt a problémát Mi9t-n, hogy: eddig ha beütöttem egy ismeretlen nevet akkor kiadta az céges névtárból(exchange) a találatokat, tudtam is egyből hívni, most ez már nem működik.
hozzá kell adnom a címtárból a névjegyet és csak úgy adja ki a telefon ha rákeresek.

az már csak hab a tortán, hogy ha a névjegyeknél pl a google van kiválasztva, akkor hiába adok meg olyan nevet ami a vállalati névjegyeimben szerepel, azt sem találja meg(az összeset meg egyszerre nem jelenítem meg mert akkor vannak duplázott névjegyek)

az első problémára esetleg van vmi megoldás?

(#5125) dzsordzs69 válasza Fall-N (#5123) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, az a másik fele... Anno én is megvettem, sokat használom, megszoktam, szeretem, de marha agresszív. Minek dobja fel állandóan, hogy használjam a file kezelőjüket, stb...? Ehh. :)

(#5126) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Bocsánat, egy utolsó off a témában: kikotortam, kicsit több, mint 4 éve 799-ért vettem az AquaMail-t. Ekkora fejlesztés azért nem történt azóta...

(#5127) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.
Xiaomi Redmi Note 5a készülék MIUI 11 rendszere a kezdőképernyő ikonjait (az újakat (de mihez viszonyítva új a számára???)) újrarendezi. Mármint az új ikonokat áthelyezi egy új képernyőre. Ugyanez a helyzet a frissülő alkalmazások ikonjaival is.

A kezdőképernyő rögzítése nem oldotta meg.
Mit lehet még tenni vajon?

(#5128) spect80 válasza zsoltip (#5127) üzenetére


spect80
senior tag

szerintem ezt kell kikapcsolni -> "beállítások/keződképernyő/töltse ki az eltávolított alkalmzások ikonhelyét"

(#5129) juve600


juve600
nagyúr

üdv
A12-es xiaomi.eu rom telepítés után ,amit fastboot módban lehet csinálni,a Mi Recovery jön be, kínai nyelvű 5.0-ás
nincs ehhez valami fordírás vagy angol nyelvű valami ???
:R :R :R

(#5130) atagal


atagal
újonc

Sziasztok.Redmi Note 10 s. Beragadt a bootolàsi folyamatba. Végül wipe all data utàn újra indult.Azóta minden műkszik a banki applikàcióik is települtek működnek ( OTP BB) De a BB kàrta digitalizàció nem.És azt írja azért mert módosított az op rendszer...?????? What.?? Valakinek tapasztalat ötlet? Köszi

(#5131) dzsordzs69 válasza atagal (#5130) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ezzel nekem is volt problémám, ha jól emlékszem az OEM feloldást kellett kikapcsolnom.

(#5132) Viktor0610 válasza dzsordzs69 (#5131) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, nálam is ez volt a megoldás.

Samsung Galaxy A54

(#5133) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Jelenthet gondot ha letörlök a telefonról néhány rendszeralkalmazást? Mint például a Digitális jólét. De igazából az előre telepített Telefon alkalmazást sem használom,a True Phone van helyette.

[ Szerkesztve ]

(#5134) crok válasza Tökimanó (#5133) üzenetére


crok
nagyúr

A telefont ne.. ami alkalmazást a Xiaomi ADB/Fastboot Tools (@GitHub) felsorol a listáiban azt bootloop nélkül lehet tiltani / fagyasztani. Vannak viszont app-ek amiket meg nem tanácsos ha bizonyos funkciókat viszont használnál (pl. SoterService com.tencent.soter.soterserver letiltása után a Fingerprint payment nem fog menni - nem tudsz majd Widevine L1 cert-et leszedni, nem fog menni pl. a Netflix HD-ben csak SD-ben). Viszont a gyári dialer-t én nem tiltanám le semmiképp - használj inkább olyan launcher-t amiben el lehet rejteni app ikonokat (Xiaomi.EU gyári, Nova, etc.).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5135) Füleske válasza crok (#5134) üzenetére


Füleske
addikt

Mit takar az a "fingerprint payment"? Csak mert nekem tiltva van a tencent (szerk.: cloudservice is), viszont a számlafizetésnél megy az ujjlenyomatos fizetés aktiválás. Vagy ez pl. gpay - hez kapcsolódó dolog? Mert azt nem használok úgysem.

[ Szerkesztve ]

(#5136) crok válasza Füleske (#5135) üzenetére


crok
nagyúr

Az nálunk nincs amúgy használatban - csak integrált része a cert lekérésnek és a fent említett problémát okozza/okozhatja. Egyik említetthez se kapcsolódik tudtommal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5137) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5133) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már sokszor leírtam, szerintem nem jó, ha törölsz egy rendszerappot. Frissítéssel visszakerül, törölheted ismét. Ha csak letiltod, akkor frissítés után is marad tiltva.

Samsung Galaxy A54

(#5138) Füleske válasza Viktor0610 (#5137) üzenetére


Füleske
addikt

Kivéve szerintem az analitics (letiltva is adatokat küld és frissíti is magát), illetve a store - ban is elérhető app - ok (pl. az említett digitális jóllét), amit nem akarsz használni. (store - ban idegesítő, hogy frissítésre/engedélyeztetésre vár)

[ Szerkesztve ]

(#5139) Viktor0610 válasza Füleske (#5138) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam a Playen elérhető, de letiltott appok nem jeleznek frissítést.
Az igaz, ha rákeresek pl. a Digitális jóllétre, akkor látom, hogy le van tiltva , és engedélyezni tudnám.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5140) Fall-N válasza Viktor0610 (#5137) üzenetére


Fall-N
veterán

Amúgy is hülyeség, mert helyet sem spórol az ember.

Régen Android 2.3 Gingerbread korában rootoltam a telót a screenshot meg a gyárilag telepített FB törlése miatt. Később ezek megoldódtak az Androidban magában. Android 5 óta van képernyőkép és képernyő videó. Az előre telepített vagy gyári alkalmazásokat meg ha jól emlékszem 4.0 ICS óta lehet tiltani (ha nem akkor az is 5 óta). Ha véletlenül letilt valamit az ember, ami miatt anomália van akkor vissza lehet csinálni. Törlés után macerásabb sokkal. Szintén meg van oldva Android 8 óta, hogy a háttérben ne fusson valami, ha nem muszáj. Ezért kell külön engedélyezni, hogy futhasson a háttérben. Pesze sajnos a gyártók ezt variálják. Samsungon nem találtam ilyen beállítást, holott az Androidban benne van. Xiaomi meg MIUI optimalizálás néven használja. EMUI-n is van valami neve, arra nem emlékszem.

(#5141) Füleske válasza Viktor0610 (#5139) üzenetére


Füleske
addikt

Ez érdekes, most engedélyeztem a törölt app - okat, majd letiltottam. És nekem sem dobta most fel a store - ban. Pedig anno direkt ezért válogattam ki ezeket.

(#5142) atagal válasza dzsordzs69 (#5131) üzenetére


atagal
újonc

Úristen de nagy király vagy!!!!!!! Működik!!!! Atyaég én meg már új telót akartam :R :R :R :R :R :R

(#5143) atagal válasza Tökimanó (#5133) üzenetére


atagal
újonc

Köszönöm.Igen, ez volt a megoldás :R :R :R

(#5144) body007 válasza Fall-N (#5140) üzenetére


body007
addikt

Sztem nem a hely "spórolás" miatt szeretnének az emberek megszabadulni bizonyos appoktól. Bár kinek mi :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5145) Fall-N válasza body007 (#5144) üzenetére


Fall-N
veterán

Értem én, hogy nem a hely miatt, akkor meg mi értelme? Ha letiltasz valmit, az olyan mintha fent sem lenne a telefonon. Csak factory reset után oldódik fel a tiltás.

(#5146) Füleske válasza Fall-N (#5145) üzenetére


Füleske
addikt

"Ha letiltasz valmit, az olyan mintha fent sem lenne a telefonon."
Pont ez az értelme. Pl. a gyári zene meg video appra semmi szükségem. Arra sem, hogy minden héten ezek az app - ok frissítést szeretnének, vagy hogy egyes app - ok adatokat küldözgessenek és a telefon akkut merítsék a háttérben.
"Csak factory reset után oldódik fel a tiltás."
Nem, ADB - vel bármikor engedélyezheted, tilthatod, vagy törölheted ezeket.

(#5147) pilipi válasza Fall-N (#5145) üzenetére


pilipi
aktív tag

Nem feltétlenül a hely a lényeg, de pl. teljesen feleslegesek a duplikált alkalmazások (2 böngésző, 2 email kliens stb) és a bloatware (youtube, facebook stb) alkalmazások törlése, tiltása.
A MIUI elég erős reklámban és előre telepített teljes mértékben hasznavehetetlen alkalmazásokban. https://technastic.com/xiaomi-bloatware-list-miui/ [Xiaomi Bloatware List link]
Ez által átláthatóbb és kezelhetőbb minden.

(#5148) Füleske válasza pilipi (#5147) üzenetére


Füleske
addikt

Az ilyen listákkal azért vigyázni kell, pl. ha a lista szerint letiltod az AOD - ot vagy a Gallery - t, estleg Gmail - t, akkor nem szabad csodálkozni a rejtélyes hibákon, hiányosságokon. Csak olyat érdemes letiltani amiről tudod hogy miért tiltod és nem hiányzik a rendszernek és neked.

(#5149) pilipi válasza Füleske (#5148) üzenetére


pilipi
aktív tag

Természetesen, nem ma kezdtem a szakmát én sem. Csak jeleztem mennyi minden van ami egyáltalán nem szükséges.

(#5150) Fall-N válasza pilipi (#5149) üzenetére


Fall-N
veterán

Ugyanarról írunk. Az volt a felvetésem, hogy fölösleges rootolni a telefont, majd törölni a gyári dolgokat, ha le lehet tiltani is őket. A factory reset feloldást arra írtam, hogy hiába lesz frissítés az alkalmazásra nem oldódik fel magától semmi. Esetleges visszaállítás után újra le kell tiltani, ami nem kell. Vagy ha van jelentősebb frissítés akkor az is feloldhat letiltott alkalmazást (érthető is, különben nem futna le a frissítés).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.