Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
MIUI zene lejátszó alapból abc sorrendbe rendezi albumokon belül a számokat. Be lehet állítani valahogy az eredeti sorrendet?

Maine coon

(#5402) Viktor0610 válasza atosan (#5401) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy látom, nincs erre mód.
Mondjuk, én eleve úgy nevezem el a zenéket, hogy a file neve 1, 2, 3 kezdést kap. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#5403) atosan válasza Viktor0610 (#5402) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm válaszod!

Maine coon

(#5404) lomposfarkas válasza atosan (#5401) üzenetére


lomposfarkas
tag

Sok lejátszó nem képes a mappák/fájlok szerinti klasszikus rendezésre, hanem csak az mp3 tag-eket veszi figyelembe. Nyilván piszok trendi, de használhatatlan így a lejátszó. A megoldás másik lejátszó, pl. az ingyenes és remek Musicolet, abban 25-féleképpen lehet sorba rendezni.

[ Szerkesztve ]

(#5405) vlevi válasza lomposfarkas (#5404) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ráadásul nekem van jónéhány többlemezes albumom is, azokkal végképp megpusztul mindegyik. Előadó szerint se lehet sorba rendezni, mert van válogatás album is, amin minden szám más előadótól van, satöbbi. Az összes ilyen lejátszó ezen bukik el.
Én sokáig a pulsar-t használtam, de volt néhány szám, amitől megbolondult, így, aztán amikor egyszer occóért adták a Playerpro-t, akkor megvettem. Az is tud könyvtárstruktúra szerint listázni. Pontosabban, nem csak listáz, hanem, file managerszerűen be lehet lépkedni az egyes könyvtárakba, és onnan indítani a lejátszást.
De kipróbálom a musicolét is :R

(#5406) atosan válasza lomposfarkas (#5404) üzenetére


atosan
addikt

Köszi a tippet, kipróbálom!

Maine coon

(#5407) Krigi34 válasza atosan (#5401) üzenetére


Krigi34
tag

Szia

Első lépésben a file kezelőben a dalok elé sorszámot írsz, ahogy eredetileg szerepel az albumon.
Második lépésben kell egy "mp3 tag editor" alkalmazás, amiben ismét be kell írni a dalhoz tartozó összes adatot. Sorszámot is!

Így eredeti albumokként jelennek meg a mappák és minden zenelejátszó így játsza le :DD

(#5408) atosan válasza Krigi34 (#5407) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm szépen! Ezt elraktározom aztán ha lesz időm és türelmem, nekiállok :)

Maine coon

(#5409) Krigi34 válasza Krigi34 (#5407) üzenetére


Krigi34
tag

Kimaradt: plussz az albumborítót is hozzá kell rendelni az album összes dalához egyenként. (Esetleg csak a file kezelőben az album mappájába másolod a borítót. Azonos .jpg névvel mint az album neve, így megintcsak minden lejátszó megjeleníti.

(#5410) Krigi34 válasza atosan (#5408) üzenetére


Krigi34
tag

Babrálni kell vele, de aki ragaszkodik az eredeti megjelenítéshez (mint szöveges adatok - mint album kép), annak élmény lesz a zenehallgatás... :)

(#5411) Krigi34 válasza vlevi (#5405) üzenetére


Krigi34
tag

Több lemeznél egy-egy album neve után írni kell 1/2/3 jelölést (ahanyadik lemez dalai vannak egy mappában). Ettől külön lesznek a lemezek...
A válogatás albumnál ugyan ez a helyzet.
A lényeg, hogy az album név egyezzen.

(#5412) janakbacsi


janakbacsi
őstag

megpróbálkozom még egyszer, hátha tudja valaki a megoldást.
miui 11, android 9 et futtató telefonon hogyan lehet kikapcsolni a frissítési értesítés megjelenítését? sajnos szürke, inaktív a kapcsoló.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5413) aprokaroka87 válasza janakbacsi (#5412) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel rendszer app, így valószínűleg csak root jog esetén lehet ki kapcsolni, vagy valami adb paranccsal, ha létezik olyan rá.

(#5414) janakbacsi válasza aprokaroka87 (#5413) üzenetére


janakbacsi
őstag

van root.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5415) Bali27 válasza janakbacsi (#5412) üzenetére


Bali27
addikt

Custom rom .Az nem szól :P

(#5416) mizoli válasza janakbacsi (#5414) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor le tudod fagyasztani a frissítő app-et, sőt Android 9-ben még törölni is tudod. Aztán indítsd újra a telefont.

(#5417) janakbacsi válasza mizoli (#5416) üzenetére


janakbacsi
őstag

hiába távolítom el titanium backupal, újraindítás után megint ott van, mintha mi sem történt volna.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5418) crok válasza janakbacsi (#5417) üzenetére


crok
nagyúr

Ezert kell tiltani, nem torolni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5419) crok válasza janakbacsi (#5417) üzenetére


crok
nagyúr

Freeze / fagyasztas neven is fut, az AirFreeze pl. erre is jo.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5420) janakbacsi válasza crok (#5418) üzenetére


janakbacsi
őstag

először a fagyasztást próbáltam, mivel nem segített, utána jött a törlés. de sajnos az sem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5421) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!Mi10T Lite 5G-re tudnátok ajánlani jó és letisztult custom romot?!mert már kezd tele lenni a hócipőm a Miui-val!

(#5422) mizoli válasza janakbacsi (#5420) üzenetére


mizoli
addikt

Pontosan mit fagyasztottál/töröltél?
Én az SD Maid Pro-t használom fagyasztásra/tiltásra (is), nekem nagyon bevált.

(#5423) this is life válasza mizoli (#5422) üzenetére


this is life
Ármester

Nem lenne egyszerűbb és célravezető megoldás a Xiaomi ADB/Fastboot Tools-al fagyasztani ,tiltania ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5424) janakbacsi válasza this is life (#5423) üzenetére


janakbacsi
őstag

Ott nem látok semmilyen update et, amit fagyasztani lehetne. 5417 ben látható az amit próbáltam fagyasztani, sikertelenül.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5425) this is life válasza janakbacsi (#5424) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg a com.android.updater az alkalmazás neve . Lehet hogy van előtte még system.miui.xy vagy hasonló megnevezés , de gép híján , most nem tudom megnézni .
Adb alól kellene jégre tenni .
Az adb appcontroll pc alkalmazás is a segítségedre lehet .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5426) mizoli válasza this is life (#5423) üzenetére


mizoli
addikt

Az adb/fastboot tools nagyon jó cucc, de ott nincs elég lehetőség, biztonsági játékos.
Természetesen parancs is jó a tiltáshoz, de az SD Maid kényelmesebb. Nekem 🙂

janakbacsi
Próbáld a com.android.updater-t tiltani.
A rendszeralkalmazás frissítéshez a
com.xiaomi.discover-t.

De az is lehet, hogy egyszerűen hosszan rányomsz az értesítésre, és kikapcsolod, ha van rá lehetőség.

Azt hiszem kihagytam valamit, de most nem jut eszembe, bocs. 🍹

Nálam (a teszttelefonon) majdnem minden fagyasztva/tiltva/törölve van, nem jelenik meg frissítési értesítés.

link

[ Szerkesztve ]

(#5427) mizoli válasza this is life (#5425) üzenetére


mizoli
addikt

Mással is foglalkoztam írás közben, és beelőztél 😁

(#5428) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Van egy Xiaomi Redmi Note 10 Pro telóm, és az lenne a kérdésem, hogy ez milyen MIUI verzió? :R
Nem igazán jön erre más frissítés az applikációk kivételével

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5429) Füleske válasza janakbacsi (#5424) üzenetére


Füleske
addikt

ADB AppControl - lal bármit tudsz tiltani/törölni, grafikus windows felületen. [link]
Ahogy mizoli is írja, ami kell neked az a com.android.updater.
Egyszerűbb lehetőség is van, de azt nem tudom, hogy miui 11 - en elérhető-e: jelszavak és biztonság/engedélyezés és visszavonás menüben (ha van a telefonodon ilyen) a "frissítés" engedélyeit meg lehet vonni.

(#5430) Füleske válasza makoss (#5428) üzenetére


Füleske
addikt

Első ránézésre 12.5 EEA, de a vége annak nem HG, hanem XM. Kis keresgélés után ez alapján [link] ez egy "3 Italy" nevű mobilszolgáltató "saját márkás" MIUI - ja.

(#5431) makoss válasza Füleske (#5430) üzenetére


makoss
addikt

És ez most jó verzió, vagy butítás?
Frissül ez újabbra vagy állítani kell ezen? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5432) Füleske válasza makoss (#5431) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem magától ez nem fog XM végűre frissülni, a HG verziót a szolgáltatónak kellene frissíteni. Hogy felmegy-e erre az XM végű frissítés kézzel, azt nem tudom.

(#5433) makoss válasza Füleske (#5432) üzenetére


makoss
addikt

Kártyafüggetlenként vettem a telót és kártyás vagyok nem előfizus.
Vodafone és Telenor kártya van benne, Vodafone telefonálás míg a Telenor net ( korlátlan közösségi média)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5434) janakbacsi válasza Füleske (#5429) üzenetére


janakbacsi
őstag

feltelepítettem. megkerestem a com.android.updater alkalmazást. kijelöltem. kiválasztottam a legördülő menüből a disable funkciót. utána apply gomb. de valamiért nem tudja letiltani sajnos. már megőrjít teljesen ez a szar.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5435) aprokaroka87 válasza janakbacsi (#5434) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mivel rootolt a telefon.
A terminal emulatorba be írt

pm disable com.android.updater parancs sem segít?

természetesen su jog kell hozzá.

(#5436) janakbacsi válasza aprokaroka87 (#5435) üzenetére


janakbacsi
őstag

minnyá kipróbálom.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5437) janakbacsi válasza aprokaroka87 (#5435) üzenetére


janakbacsi
őstag

megcsináltam, de az alkalmazás szerint még mindig ott van.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5438) aprokaroka87 válasza janakbacsi (#5437) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem konkrétan értek ehhez a programhoz, de ha a

pm list package -d parancsot ki adod terminal emulator-ban, akkor listázni fogja a csomag nevet, ha le tiltotta.

su jog megint kell.

illetve ha újraindítás után le "kerül " a tiltás akkor, ott más megoldás kelhet.

(#5439) janakbacsi válasza aprokaroka87 (#5438) üzenetére


janakbacsi
őstag

csak a file explorert írta ki. nem értem, hogy ez miért nem tiltható.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5440) aprokaroka87 válasza janakbacsi (#5439) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na ezt én sem tudom, ilyennel még nem találkoztam én sem.

(#5441) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok

Sygic alkalmazással lenne egy kis problémám. A telóm Mi11 A12. Az alkalmazás nem tölti le a térképeket. Vagyis elkezdi letölteni és azt mondja sikeres de nem jelenik meg. A tárhelyet nézve nem is tölti le mert nem lesz semmivel sem kevesebb tárhelyem.

Ez a probléma nem az alkalmazással van mert a korábbi verziók is ugyan ezt csinálják. Inkább az A12 probléma.
Esetleg ha vkinek van rá megoldása megoszthatná velem. A Google most nem a barátom.

Annyit még észre vettem hogy olyan mint ha nem lenne engedély a tárhelyhez. Engedélyezve van pedig.

Segítségeket köszönöm :R

(#5442) crok válasza Andris246 (#5441) üzenetére


crok
nagyúr

Esetleg ez is letoltesvezerlo reset lesz? [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5443) Füleske válasza makoss (#5433) üzenetére


Füleske
addikt

Az lehet, hogy kártyafüggetlen, de a MIUI szolgáltató függő. Valaki megvette ezt a telefont a szolgáltatónál olcsóbban és továbbadta, esetleg több kézen keresztül. Ha kaptál rá itthoni garanciát, akkor esetleg megpróbálkozhatsz vele.

(#5444) Füleske válasza janakbacsi (#5434) üzenetére


Füleske
addikt

Ilyennel én sem találkoztam. Törölni se engedi? Mást sem tudsz letiltani/törölni? Pl. ezeket, ha vannak a telefonon, nyugodtan megpróbálhatod: com.miui.analitics, com.miui.hybrid, com.xiaomi.joyose, com.miui.msa.global.

(#5445) Andris246 válasza crok (#5442) üzenetére


Andris246
tag

Sajnos ez nem segített :(

Azért köszi a tippet. :R

(#5446) Andris246


Andris246
tag

A GMAIL melléklet letöltések sem működnek. "Nem sikerült letölteni a mellékletet. Próbálja meg újra."

Esetleg ezzel találkozott már vki?
Ha igen vmi gyógyír :DDD

(#5447) Tompika777 válasza Andris246 (#5446) üzenetére


Tompika777
senior tag

Miui optimalizáció esetleg nincs kikapcsolva?
Nekem akkor volt gond ilyesmivel amikor a Vanced telepítése után nem kapcsoltam vissza a miui optimalizációt.

(#5448) Dinter


Dinter
addikt

Nem vagyok nagyon kibékülve ezzel a Redmi Note 10-zel. Ugye volt az outlook hiba, amit nem sikerült megoldani. Emellett ugye szórakozni kell az értesítésekkel, amit a korábbi telónál nem kellett. Csomószor nem jelennek meg az ikonok. Újabban azt is csinálja kb minden nap, hogy 4mp-re lefagy, kép megáll, hang ugyanúgy megy tovább, nem reagál se lezáró, se hangerőgombra, semmire.

Nem hiszem, hogy a következő telefonom is Xiaomi lesz.

(#5449) crok válasza Andris246 (#5445) üzenetére


crok
nagyúr

MIUI optimalizaciot piszkaltad? Be van kapcsolva? (Latom mas is irta, mivel tobb hasonlo gondod is van szerintem is ez lesz akkor).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5450) Andris246 válasza crok (#5449) üzenetére


Andris246
tag

Igen ezt olvastam itt a fórumban. De Android 12 alatt én nem találtam miui optimalizálót. Tudom hogy a fejlesztői beállításokban lenne de nincs ott, és máshol sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.