Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Viktor0610 válasza Francii (#6050) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A baj az, hogy a Messenger is sötét módban van, plusz a MIUI is ráteszi a "saját" sötét módját.
Ha teheted, kapcsold ki a további sötét mód beállítások között a Messenger miui-s sötét módját.
Ha erre nincs mód (pl. droid 12 alatt), akkor nincs más opció, ki kell kapcsolni a sötét módot a Messengeren belül.

Samsung Galaxy A54

(#6052) mizoli válasza Graphics (#6039) üzenetére


mizoli
addikt

A "gyári" módszer.
Egy másik mód, de semmivel nem rosszabb, mint a gyári, sőt! Plusz egyebeket is tud.
De a fastboot romban lévő megfelelő bat file-t (Windows alól) indítva is lehet, sőt kézi módszerrel is. Ez sem sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#6053) zsoltip válasza zsoltip (#6049) üzenetére


zsoltip
őstag

Emellett egy szintén védelmi funkció, Amit pedig már korábbi verziókban is tapasztaltunk, de most is változatlan jelenség: [link]

Ennek a kikapcsolt állapotát mutatja a "Settings, Developer Options, "Notify about high risk feature" kapcsoló állása. Mégis felugranak egyes beállításoknál. Hogyan lehet vajon kikapcsolni?

(#6054) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Régen megvolt, most az Istenért sem találom: hogy lehet a képernyők sorrendjét állítani? Tehát nem az alapértelmezett képernyő beállítást, hanem mondjuk két komplett "oldalt" megcserélni? (heti xiaomi eu-n vagyok, miui 13, Android 12)

Köszönöm!

(#6055) Graphics válasza dzsordzs69 (#6054) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Összehúzod két ujjal a kezdőképernyőt, és ott tudsz a beállításokkal próbálkozni.

De amúgy ha mégse megy Így, akkor átrendezed. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6056) trebrona válasza dzsordzs69 (#6054) üzenetére


trebrona
nagyúr

Gondolom úgy, mint régen: YT

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6057) Viktor0610 válasza dzsordzs69 (#6054) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs erre mód.
Legalábbis EUXM ROM-on nem találok ilyen lehetőséget.

Ahogy trebrona videójában látszik. Annyi különbséggel, hogy egy alkalmazásikont be kell pipálni, akkor jelennek meg a képernyők, amiket aztán át lehet rendezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6058) dzsordzs69 válasza trebrona (#6056) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

és @Viktor0610, köszi mindkettőtöknek, erre gondoltam. Sehogy se tudtam rájönni, remélem, mire legközelebb megint kelleni fog, még az eszemben lesz. :)

(#6059) Viktor0610 válasza dzsordzs69 (#6058) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak arra kell emlékezz, hol láttad: a MIUI topikban. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6060) htc07 válasza Francii (#6050) üzenetére


htc07
addikt

ugyanezzel szenvedtem pár napja, [link]

eebben a menüben kikapcsoltam a dark mode-ot minden appra, és úgy jól működik mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#6061) Viktor0610 válasza htc07 (#6060) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, droid 12-n vagy-e már, mert droid 11-ig lehet kapcsolni az appok sötét módját egyenként, droid 12 alatt az a rész üres.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6062) zeon.hu válasza Viktor0610 (#6061) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Idézet tőle:

"szerk. na addig kapcsolgattam, hogy megjelentek végre ott az appok, kikapcsoltam egyesével mindet, mostmár jónak tűnik."

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6063) Viktor0610 válasza zeon.hu (#6062) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is olvastam, de nem írta le, hogy mit kapcsolgatott. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#6064) htc07 válasza Viktor0610 (#6063) üzenetére


htc07
addikt

en sem tudom, lepkedtem osszevissza, aztan valahogy elokerultek az appok. de most megint nincsenek ott.

[ Szerkesztve ]

(#6065) htc07 válasza htc07 (#6064) üzenetére


htc07
addikt

találtam egy reddit threadet, ami ezzel foglalkozik: [link]

nekem a floating windows-os hack jött be, felvettem hogy kell csinálni: floating window-ban nyitok egy böngészőt, és belekattintok a címsorba, aztán az appokat kicsit lejjebb kell görgetni, és utána be lehet zárni a lebegő ablakot - de ha megint legfelülre görgetsz, akkor megint eltűnnek. [videó]

(#6066) Viktor0610 válasza htc07 (#6065) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáltam ezt is, olyat is találtam, hogy kapcsoljam ki a wi-fit (vat? :)) ), a wi-fi Bluetooth, stb. visszaállítást nem próbáltam még.
Ennyire még nem zavar, hogy nem jelenik meg a menüpont megfelelően.

Samsung Galaxy A54

(#6067) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Tegnap óta a színek valamiért narancssárgások lettek a telefonomon. Nem olvasómód, nem színhőmérséklet, nem kisegítő lehetőségből. Az alkalmazás zárolást próbálgattam, akörül lett ilyen, de kikapcsolás után sem áll vissza. Mitől lehet ilyen?

[link] [link] [link]

(#6068) Graphics válasza Dinter (#6067) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig valami be van kapcsolva

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6069) Viktor0610 válasza Dinter (#6067) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A droid 12 frissítés teszi.
A háttérkép színéhez állítja a Google appok színvilágát.

Samsung Galaxy A54

(#6070) Dinter válasza Viktor0610 (#6069) üzenetére


Dinter
addikt

Na erre az életben nem jöttem volna rá. Nem lehet kikapcsolni?

(#6071) Viktor0610 válasza Dinter (#6070) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nem.

Samsung Galaxy A54

(#6072) mizoli válasza Dinter (#6070) üzenetére


mizoli
addikt

4 szín közül lehet választani, ez a barnás árnyalat az egyik.

(#6073) Viktor0610 válasza mizoli (#6072) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet választani?

Samsung Galaxy A54

(#6074) mizoli válasza Viktor0610 (#6073) üzenetére


mizoli
addikt

Most csak az A11-en "ragadt" MIUI telefon van nálam (a másik 1.200 km-re), de ha jól emlékszem, 4 színárnyalat közül lehet választani.
Egyébként végigpróbáltam, nekem ez a barnás volt a legjobb.

Vagy ez csak custom romon van, és a MIUI 13-ban nem? Most nem esküszöm meg rá.

[ Szerkesztve ]

(#6075) Fall-N válasza mizoli (#6074) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem lehet választani, és nem négy szín van, hanem vértelen lehetőség.

(#6076) atosan


atosan
addikt

Üdv,
Lehet részben alkalmazás beállítás, de lehet telefon vagy MIUI.
Azt szeretném elérni, hogy ha jön gmail és lehúzom az értesítési sávot, akkor ne látszódjon, hogy mit írtak. Csak annyi, hogy új email jött esetleg, hogy kitől.
Van ilyen lehetőség?
Xiaomi 11T

Maine coon

(#6077) Graphics válasza atosan (#6076) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akárhogy kerestem, azt amit szeretnél én nem tudtam beállítani se Android, se MIUI megjelenés esetében.

Legalábbis Poco F4 GT-n nem találtam ilyet MIUI 13 alatt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6078) mizoli válasza Fall-N (#6075) üzenetére


mizoli
addikt

Lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk.
Az Android 12-vel jött, hogy 4 (esetleg 3?) színséma közül lehet választani. Ez biztos.
Most nem tudok screenshot-ot csinálni, nincs nálam az A12 telefonom.
Arra nem emlékszem tuti biztosan, hogy ez az Android 12-MIUI 13-ban is így volt-e, visszatértem Android 11 - MIUI 12.5... - re. Mintha ott is ugyanúgy lenne, nem csak custom romon, de ebben tévedhetek 🙂
A barnás színséma volt az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#6079) Dinter válasza atosan (#6076) üzenetére


Dinter
addikt

Biztonság -> Alkalmazás zárolásánál lehet beállítani értesítés elrejtését, nem tudom az jó-e neked.

(#6080) atosan válasza Dinter (#6079) üzenetére


atosan
addikt

Köszi, sajna nem jött be. Úgy nem kapom az értesítést.

Neked is köszönöm, hogy ránéztél Graphics

Maine coon

(#6081) Tompika777 válasza atosan (#6076) üzenetére


Tompika777
senior tag

Beállítások->Értesítések és Irányítóközpont->Alkalmazásértesítések->Gmail(görgetéssel kikeresed) ->Itt ahol látod az email címed van egy sor, hogy E-mail(arra katt) ->A képernyőzáron menüpont ->Az összes értesítés jelenjen meg, de a tartalom legyen rejtett

(#6082) Viktor0610 válasza Tompika777 (#6081) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez szerintem csak a képernyőzáron érvényes.

Samsung Galaxy A54

(#6083) Tompika777 válasza Viktor0610 (#6082) üzenetére


Tompika777
senior tag

Úgy voltam vele, hogy egy próbát megérhet 😊
Én nem használom a Gmail-t.

(#6084) atosan válasza Tompika777 (#6081) üzenetére


atosan
addikt

Köszi, azt néztem, de ahogy említették, csak képernyőzárra érvényes.

Maine coon

(#6085) kidnou válasza atosan (#6084) üzenetére


kidnou
senior tag

Ha nyitott képernyő is lényeges, akkor használd az "alkalmazások zárolása" funkciót. Értesítés jön, de nem látni semmit amig nem oldod az appot kóddal/ujjlenyomattal

(#6086) Francii


Francii
tag

Sziasztok. Mi 11 lite 5G. Nem tudok a G-mailhez egyéni értesítési hangot adni, ráadásul nem is mindig kapok értesítést tőle. Az SMS alkalmazás (Textra) nem mindig játssza le az értesítési hangot. Ha a fiamtól kapok akkor igen, de ha a bankomtól akkor pl. nem. Tavaly már egyszer megvettem ezt a telefont, de eladtam két hét után mert egyszerűen zavarók voltak ezek a hiányosságok. Akkor vissza tudtam költözni a Honor 20-ba, de most muszály volt egy új telót vennem. De ismét érik az eladás...

(#6087) Fall-N válasza mizoli (#6078) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem. Gyári Android 12 és MIUI 13 alatt az alapértelmezett Androidos Monet+ API van, ami a háttérkép alapján állítja be a színsémát. A Google alkalmazások és az ezt támogatók tudják a widgetekkel együtt, maga a MIUI felülete csak a jövőben fogja (talán a 13.5). Azaz maga a MIUI felülete nem vált színt még A 4 színséma biztos, hogy custom ROM saját cucca, ilyet a MIUI sosem tudott.

(#6088) bendi806 válasza crok (#5945) üzenetére


bendi806
aktív tag

sziasztok

ha a fejlesztői beállításokat módosítom, konrketan egy fülhallgató miatt, a hang kodeket átállítom sbc-re, hogy tudom elmenteni, mert minden csatlakozasnal egyszerűen aptX-re rakja magát és nem szólal meg a zene olyankor 🤨

köszönöm a segítséget előre is :) :R :R

(#6089) crok válasza bendi806 (#6088) üzenetére


crok
nagyúr

Azt sajnos sehogy..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6090) atosan válasza kidnou (#6085) üzenetére


atosan
addikt

Köszi :R Leteszteltem, megfelel

Maine coon

(#6091) bendi806 válasza crok (#6089) üzenetére


bendi806
aktív tag

rendben, köszönöm :)

(#6092) bendi806


bendi806
aktív tag

azért itt is megkérdezem, hátha a miu-val lenne gond

adott egy régi xiaomi redmi s2-es telefon, vettem most Tronsmart Onyx Prime típusú fülhallgatót, és nemigazan akar vele mukodni, miui 12.0.2-es fut alatta, Android 9es rendszerrel
ezelőtt egy qcy t5-os fülest használtam, azzal semmi gond nemvolt

a probléma lényegében annyi, hogy felismeri a készüléket, csatlakozik és az istenert sem akar zenét lejátszani, épp ha olyan kedve van akkor igen xd ugye ebben meg 4.2 Bluetooth van, a páromnak egy P smart 2018as abban, nála viszont működik, tehát ezt kizarom, tegnap sikerült életet lehelni bele, hogy átállítottam, a hangkodeket sbc-re, és akkor ment is, de ma már nemigazan szuperál ezzel a trükkel sem
ti mit gondoltok esetleg, hogy mi lehet a hiba? eltávolítottam az összes Bluetoothos eszközt, teló újraindítása, fülhallgató resetelese, stb stb, ezek megvoltak, csak most már nagyon tanácstalan vagyok, hogy nemigazan akarja az igazat :DD pedig amikor működik nagyon tetszik :U
köszönöm a segítséget előre is

(#6093) Fall-N válasza bendi806 (#6088) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért letesztelném, hogy másik telefonnal is ezt csinálja? Egyébként az a normális működési mód, hogy az elérhető legjobb kodeket használja alapból. Bosszantó is lenne ha nem így lenne. Nekem sosem volt gondom MIUI alatt ezekkel, most is szépen szól az ISY fejhallgató aptX-szel. Többi füles meg AAC alatt megy, azt tudják.

Én vennék egy normális fülest: Sony, Jabra stb. Ezekkel a kínai csodákkal egy idő után szívás van. Persze a neves kínai márkákra nem érvényes (Xiaomi, Huawei, Honor, 1+, Realme stb.)

[ Szerkesztve ]

(#6094) bendi806 válasza Fall-N (#6093) üzenetére


bendi806
aktív tag

más telefonokkal nincs gond, tehát tuti nálam.a gond, volt már redmi 10, kezdve egészen lg-ig mindennel tesztelve, tehát azért nem értem, hogy hol lehet a hiba, istenigazabol szerintem a Tronsmart sem egy rossz márka, így nemertem
végülis a "megoldás" megvan, mert mielőtt elinditom Bluetooth be, fulest resetelni, akkor csatlakozik parosodas is megvan xd majd átállítani sbc kodekre és hajrá
ennek is tudnia kellene aptX-et , csak most vagy Android 9es verzióval van gondja, vagy fogalmam sincs...

(#6095) bendi806 válasza Fall-N (#6093) üzenetére


bendi806
aktív tag

megnéztem, és tényleg a régibbi qyc t5-os fullhalgatom meg kezeli az aac-t
itt valami szoftveres baki lesz :F

(#6096) amargo


amargo
addikt

MIUI-EU ROM 22.4.27 dev verzió. (12X a telefon)
Más is használja?
Mennyire érdemes dev verziót használni mostanában xiaomi-nál? 1 hét után erősen gondolkozom, hogy inkább a stable-re kellene visszamenni, a hangot szaggatva játssza le, ezt BT-on is előadja, messenger stb, bárhol előjön.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6097) Viktor0610 válasza amargo (#6096) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már jó ideje stabilon (ráadásul gyárin) vagyok, de mikor korábban feljesztői ROM-on voltam, szinte sosem volt baj vele.
Szerintem kérdezz rá a topikjában ([Re:] Xiaomi 12 - az izmos 12), hátha a stabilon is baj lenne, akkor meg már inkább a dev. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#6098) kidnou válasza amargo (#6096) üzenetére


kidnou
senior tag

Igaz Poco F3 telóm van, de azon nincsenek ezek a hibák amit leírtál. Érdemes a rom alatti hozzászólásokat elolvasni, ha más nem jelzi akkor egyedi hiba, valami bekavar

(#6099) amargo válasza Viktor0610 (#6097) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem még senki nem használja EU ROM-on legalább is nagy a csend, korábban is kérdeztem ott EU -val kapcsolatban (közelség szenzor működése), de látszólag global-on van még mindenki.

kidnou: Át olvastam ott elég sok HSZ-t, de ezt kimondottan nem találtam, gondoltam megvárom a következő verziót, ha abban sem jó, akkor rákérdezek ott is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6100) z123456z válasza bendi806 (#6095) üzenetére


z123456z
őstag

Már javasoltam neked, hogy járd körül a whitelist témát. Ott lesz a megoldás, régebbi miuinál volt ilyen lista. Ha minden igaz, lehet szerkeszteni. Én nem mélyedtem el benne, de itt egy példa ( tudom, hogy neked nem ez van, de hirtelen ez volt az első három találatban ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.