Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sziasztok. Frissítettem a Biztonság appot és azóta nem működik az alkalmazások zárolása. Kidob mikor megakarom nyitni. Leszedtem a frissítés de most ami gyárilag rajta volt annál is ezt csinálja. Esetleg tud rá valaki valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7002) vegyszer válasza dilajoska1 (#7001) üzenetére


vegyszer
addikt

Adat törlést lehet esetleg rajta célzottan elkövetni?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7003) dilajoska1 válasza vegyszer (#7002) üzenetére


dilajoska1
őstag

Maga az appnál már megvolt. Teljes törlést nem akarok.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#7004) maglew


maglew
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.
Redmi note 10s telefonja van a páromnak.
Készített idei évben legalább 600 fotót rajta, amit albumokba rendezett.
Próbáltam az albumokat átmásolni a gépemre (telefon főkönyvtárában van) de másoláskor állandóan azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva vagy nem található a mappa.

Mi a fene lehet ez?

Az én Xiaomim igaz, hogy nincs mappában de simán másolható a kép (igaz ott meg a mozaikképek nem látszódnak másolás előtt, erre is tudnátok valami javaslatot, hogy miért?)

(#7005) xkoti


xkoti
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre teszem fel a kérdést ha még se akkor elnézést és törlöm.
A következő a problémám van egy Redmi Note 10 Pro telefonom de amióta lefrissítettem a rendszert azóta problémás a készülék. (a rendszer MIUI Global 13.0.16)
Olyan problémák jöttek elő, hogy sokkal lassabb a kamera, a hangerőszint szabályzó konkrétan nem mutatja az adott szint hangerejét és egyéb ilyen kis apróságok...

Így hát arra gondoltam esetleg egy custom romot tennék rá és ebben kérem a segítséget hogy milyen stabil custom rom található vagy érdemes-e egyáltalán le cserélnem a romot rajta ha esetleg van más lehetőség.
Utoljára amikor romot cserélem egy samu ace 3 telefon volt szóval elég régen és azért ebben is kérném a segítséget :D

KO

(#7006) paolinho válasza havri1 (#6958) üzenetére


paolinho
őstag

Én 2 napja tettem fel fastboot-ból a telómra (Mi 11 Pro) xiaomi.eu féle MIUI 14-est, és eddig egész jól muzsikál. Vannak dizájn szintű változások benne, ami alatt azt értem pl, hogy másként jeleníti meg a kikapcsolás, újraindítás lehetőségeit, a háttérképekben is több lehetőség van. De még van mit felfedeznem a benne rejlő lehetőségeket illetően.
MIUI 14

Viszont van két dolog, ami egy közös ponton találkozik, ez pedig a Galaxy Watch órám lenne.
Az egyik, hogy nem csatlakozik automatikusan a teló az órához, ezt manuálisan kell alkalmanként megoldanom, a másik az, hogy nem jelzi (csatlakoztatva) az óra a beérkező üzeneteket. Se Viber, se WhatsApp, se Messenger üzenetet nem jelez az óra.
Lehet hogy ez csak egy elveszített beállítás, de ezekkel nem tudok egyelőre mit kezdeni.

(#7007) mizoli válasza xkoti (#7005) üzenetére


mizoli
addikt

Factory reset lehet, hogy megoldja.

(#7008) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

Gyerek telója mi10t, bootloader nyitva, xiaomi.eu stabil van rajta.
Telefonzárt megváltoztatta, majd elfelejtette....
Hogy tudom esetleg vipe nélkül megoldani?

Köszönöm

(#7009) xkoti válasza mizoli (#7007) üzenetére


xkoti
senior tag

Köszönöm ki próbálom működő lépés e :R

KO

(#7010) paolinho válasza paolinho (#7006) üzenetére


paolinho
őstag

A csatlakozási hiba megoldódott MIUI 14 alatt egy viszonylag egyszerű módszerrel. Leválasztottam az órát, azt újraindítottam, és ismét csatlakoztattam. Azóta megőrzi a kapcsolatot, és jelzi az órán az üziket, érkezzenek bármelyik app-ról. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#7011) Landsmann


Landsmann
addikt

Lehet nem pont a legjobb helyen kérdezem, de nem találtam jobbat. Meg tudná mondani valaki, hogy a Redmi 5 és a Redmi Note 10 5G hány sávot tud összefogni mobiladat kapcsolatban? Kerestem, de valahogy erre sehol sem térnek ki.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7012) paolinho


paolinho
őstag

Egy bosszantó problémám van már egy ideje. Most ugyan MIUI 14 alatt, de korábban MIUI 13 alatt is megvolt a jelenség, amelyet a Mi Video generál. Ez azt jelentené, hogy a telefon használata során random bedobja a MI Video kezdő felületét. Ezt azóta csinálja, amióta egyszer ezzel az appal próbáltam megnyitni egy videót. A Beállításai alatt semmi nincs engedélyezve, mégis újra, és újra életrekel. Ki tudok ugyan lépni a programból, azonban zavaró ez a kéretlen, alkalmankénti előugrálása. Szivem szerint törölném, de mint gyári telepítésű applikáció, nincs rá lehetőségem. Vagy esetleg van erre valakinek ötlete?
Előre is köszi a segítséget!

(#7013) crok válasza paolinho (#7012) üzenetére


crok
nagyúr

Tiltsd le nyugodtan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7014) internetezoo


internetezoo
senior tag

Üdv!

Redmi 10 2022 telefonra a MIUI 13-t felajánlotta valakinek a frissítés?

(#7015) Viktor0610 válasza internetezoo (#7014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MIXM verzióra kint van már, EUXM-re még nincs: [link]

Samsung Galaxy A54

(#7016) Landsmann


Landsmann
addikt

Valami frissítéssel felkerült egy ikon, Gyorselérési kártyák néven. Redmi 6 és 9-en is megjelent. Redmi Note 10 5G-n meg nem. Nem biztos, hogy azt nem én töröltem le. Honnan lehet azt előcsalni?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7017) Landsmann válasza Landsmann (#7016) üzenetére


Landsmann
addikt

Közben megtaláltam.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7018) Viktor0610 válasza Landsmann (#7016) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem azóta van Google Discover a gyorselérési kártyák helyett, mióta a MIUI appokat lecserélte a Xiaomi a Google félékre.
Szóval nem te törölted, a frisebb modelleken nem aktív ez az app.

Samsung Galaxy A54

(#7019) Landsmann válasza Viktor0610 (#7018) üzenetére


Landsmann
addikt

Az az érdekes, most feltettem a Note 10 5G-re. Elvileg feltelepedett, de nem találtam sehol. Leszedtem, raktam fel korábboit. Mikor felkínálta az indítást, rányomtam. Nem az app indult el, hanem az app telepítőújét hozta be. Akkor kuka. Redmi 9-en van ez is, meg a Discover is.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7020) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy hol lehet, és hogyan a teló telefonálási maximum hangerejét növelni?

Vagy a fülem lesz egyre sutább így 40 felett, vagy halkabb, mint szeretném.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7021) XENISETE


XENISETE
kezdő

Miui 13-n hol lehet beállítani a mobil adatforgalom havi limitet, fordulónapot? Illetve hol lehet lekérdezni, hogy éppen hol tartok?

(#7022) Plug Life válasza XENISETE (#7021) üzenetére


Plug Life
senior tag

Security -» Data usage, anyacsavar a jobb felső sarokban

(#7023) XENISETE válasza Plug Life (#7022) üzenetére


XENISETE
kezdő

Köszi, a segítséget megtaláltam.

(#7024) maglew


maglew
aktív tag

Valahogy sikerült a galéria mappát eltűntetni. Hogy lehet visszaállítani? Mi 9 lite telefonon? Köszi

(#7025) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy érdekesség. Nem tudom mi a hiba forrása, csak a jelenség az, hogy a Mi Note 10 lite telóm EU romon (Magisk is van fent) az aliexpress app nem tölt be képeket. Más app esetén hasonló sincs. Mi válthat ki ilyet? Minden app engedélyt megadtam neki utólag, de így is semmi...
(Magisk nélkül nem néztem)
De ez MIUI, vagy Magisk oldalról jöhető bug?

Van esetleg ötlete valakinek?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7026) crok válasza vegyszer (#7025) üzenetére


crok
nagyúr

Ugyanazt tudom mondani amit a Magisk topikban is:
Systemless hosts hasznalata nelkul se megy akkor vidd at a kerdest az Android szakmaiba, oda valo.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7027) internetezoo


internetezoo
senior tag

Kapcsolat sebesség nem jól mutatja az értéket, hogy lehet korrigálni?

Update: Adguard VPN okozza ha be van kapcsolva

[ Szerkesztve ]

(#7028) internetezoo válasza Viktor0610 (#7015) üzenetére


internetezoo
senior tag

V13.0.4.0.SKUEUXM
Redmi 10 2022 EEA-hoz lenne valóban? Ma változott a weboldal. Telegram nem írja a változást.
link

(#7029) Viktor0610 válasza internetezoo (#7028) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Egy másik oldalon is látom. :K

Samsung Galaxy A54

(#7030) user26


user26
aktív tag

Üdv!
Vezérlő panel ( control panel) elemeit lehet csökkenteni, méretezni ?
"Elég nagy ikonok" vannak, és ha van lehetőség méretezném.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7031) Viktor0610 válasza user26 (#7030) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól sejtem, az Új Irányítóközpont aktív nálad.
A korábbi verzióval kisebbek a kapcsolók.

Samsung Galaxy A54

(#7032) user26 válasza Viktor0610 (#7031) üzenetére


user26
aktív tag

Igen, az új aktív.
Igen, ha a régire állítom, akkor valamelyst jobb az "összkép".
Sajnos akkor nem lehet az új vezérlő panelt méretezni ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#7033) Viktor0610 válasza user26 (#7032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudok róla, hogy lehetne. :(

Samsung Galaxy A54

(#7034) grosy


grosy
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Poco x4 gt a legújabb Miui 13-al (novemberi biztonsági frissítés). Az alábbi videóban szereplő lépéseken végigmenve a "Tisztító" alkalmazáson belül a tisztítást követően megjelennek a reklámok:
[link]

Van valami megoldás ennek a kikapcsolására?

[ Szerkesztve ]

(#7035) Viktor0610 válasza grosy (#7034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nincs. (Max. valami reklámblokkolóval.)
Pár hónapja itt bedobálja a reklámot (yöbb készüléken is tapasztaltam, olvastam ilyen visszajelzést), hiába kapcsolod ki az opciót.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7036) Landsmann válasza grosy (#7034) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem is ott vannak a reklámok, plusz a fájlkezelőben. Nem tudom kiírtani őket két készülékről sem. Redmi 9 és Note 10 5G. Redmi 6-on nincsenek.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7037) grosy válasza Viktor0610 (#7035) üzenetére


grosy
senior tag

Köszönöm, akkor kénytelen vagyok elviselni.

(#7038) grosy válasza Landsmann (#7036) üzenetére


grosy
senior tag

Köszi! Nekem a fájlkezelőben nincsen. Megnézted, hogy az "Ajánlásokat" kikapcsoltad-e a beállításokon belül?

(#7039) Landsmann válasza grosy (#7038) üzenetére


Landsmann
addikt

Az nem volt kikapcsolva. De most már ki van. Köszi! De mintha ez nem is lett volna benne az Mstore-os videóban.

A tisztítóban lévő reklámok egyébként meglehetősen agresszívak, ki lépni nem lehet, ha megvárom, hogy vége legyen, akkor meg csak egxy sötét képernyőt hagy vissza. A háttérben futó alkalmazásoknál tudom likvidálni. Sehol máshol nem találtam korábban sem ilyen pofátlanul tolakodó reklámot. Néha ha elég gyors vagyok, hamarabb ki tudok lépni mint ahogy elindulna. De éppen a pofátlanság miatt nem is nagyon szoktam használni a tisztítót.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#7040) grosy válasza Landsmann (#7039) üzenetére


grosy
senior tag

Hát igen, ez is egy megoldás :)

(#7041) body007 válasza Landsmann (#7039) üzenetére


body007
addikt

Nem használom a tisztítót de most megnéztem, nincs reklámom.
Adguard-ot használok (a free-t) ami nem kellene, h az alkalmazásokból is eltüntesse a reklámot... Az otthoni hálózaton adguard home a dns szerver - na az blokkol mindent is, mindegy neki, h hol akar megjelenni :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7042) crok


crok
nagyúr

Na, úgy látszik a Xiaomi megint fullba nyomja a retardot..

https://t.me/MIUI_Rom_Global_Community/3964/313361
"Guys we are going to delete some device groups. Devices which are EOS according to this, those device groups will be deleted"

Nem tudom kinek jó ez.. emlékszem, mikor szétbombázták majd behintették sóval az en.miui.com fórumot és elveszett csillió leírás, speciális file-ok készülékekhez, rengeteg tipp és trükk, önkéntesek munkaóráinak ezrei.. az en.miui.com tartalma (ha más nem legalább az info..) szerencsére elérhető a wayback machine-el (általában..) de a Telegram csatornákat ha törlik onnan nem marad meg semmi.. a c.mi.com fóruma meg inkább csak egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska, főleg mióta átalakították ügyesen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#7043) Ricardo válasza crok (#7042) üzenetére


Ricardo
félisten

A xiaomi egyik pozitívuma a nagy , és aktív közösség. nem értem miért jó ezt folyamatosan szétzilálni. :(

(#7044) joolaci67


joolaci67
tag

Üdv! Abba szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan kell redmi 7 re Twrp telepíteni? Bootloader nyitott.
Előre is nagyon szépen köszönöm.

(#7045) Viktor0610 válasza joolaci67 (#7044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyit találtam.
Két éves, szóval nem biztos, hogy a linkek működnek.
De a topikban kérdezhetsz is.

Samsung Galaxy A54

(#7046) joolaci67 válasza Viktor0610 (#7045) üzenetére


joolaci67
tag

Nagyon szépen köszönöm, a link működik és értem is hogy mit kell csinálnom. :R

(#7047) joolaci67


joolaci67
tag

Üdv! Köszönöm a segítséget, nálam Note 7 3/32 működik aTwrp, twrp-3.4.0-0-lavender.img változata. Bár mindég csak egy alkalomig, de műxik.
Köszönöm :R

(#7048) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!

Poco X3 Pro, legfrissebb Xiaomi.eu rom, de a problémám nem verzió függő.
A telefon be van állítva automatikus ki és bekapcsolásra, éjszaka 5,5 órán át ki van kapcsolva, viszont ezidő alatt is merül! Nem is keveset, akár 15% is le mehet, a grafikonon jele sincs annak, hogy kikapcsol, pedig kikapcsol, ez egészen biztos (reggel kéri a pin kódot; ha éjszaka nem tudok aludni, akkor be kell kapcsolnom).

Találtam egy adb-s megoldást, ami az első éjszaka tökéletesen helyre hozza, teljesen megáll a merülés, ellenben második éjjel kezdődik újra. Ebből arra következtetek, hogy szoftveres baja lehet és az adb-s varázslást a reggeli bekapcsolás felülírja, módosítja.

Mi lehet a baja? Ezt még monitorozni sem tudom, ha kikapcsol akkor mondjuk a Gsam is ki van lőve...

(#7049) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gyereknél rendszer frissítése után nem megy a YouTube Vanced. Illetve megy, de csak a short videókat játssza le, minden másra azt írja, hogy nem elérhető.
ReVanced is felment, de az meg pár mp után kilép mindig.
Ami érdekes, hogy ha ezalatt sikerül klikkelni valamire, az fut tovább a háttérben.
Ötletek?
Note 9 Pro.

Szerk.

Kerestem a MIUI optimalizációt, hogy kikapcsoljam, de nem találom a fejlesztői menüben.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7050) crok válasza zeon.hu (#7049) üzenetére


crok
nagyúr

Semmi szükség a kikapcsolásra (ha gyári ROM akkor megoldható de nincs rá semmi szükség). Mellesleg te forgattad rá a ReVanced verziót ami fut vagy letöltötted valamelyiket? Azért ugye megpróbáltad frissebbel is? Nálam semmi baja nincsen, se ezen a készüléken se máson. Ha nincs root és a non-root verziót használod akkor kell a MicroG, de abból is ugye "hozzá való". Ha esetleg.. akkor itt összeszedtem elég sokmindent.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.