Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:16:39

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D
Aktuális: nem működik az NFC-fizetés MIUI 14 alatt: [link]
Nem kapom meg az értesítéseket, nem fut rendben X vagy Y program - MIUI kanosszajárás by crok
Reklámok, hirdetések kikapcsolása Xiaomi, Poco, Redmi modelleken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Alias LaLee


Alias LaLee
tag

Sziasztok!
A gyári MI videó player-ben hol lehet kikapcsolni a hirdetéseket?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#6002) yanna válasza Alias LaLee (#6001) üzenetére


yanna
őstag

link Nézd végig, sztem lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#6003) Alias LaLee válasza yanna (#6002) üzenetére


Alias LaLee
tag

Szia köszi láttam már,erre mèg nincs benne megoldás.

(#6004) yanna válasza Alias LaLee (#6003) üzenetére


yanna
őstag

Bár soha nem használtam a mi videót, most megnéztem kb. 10-12 videót, egy árva reklámmal sem találkoztam.

(#6005) Alias LaLee válasza yanna (#6004) üzenetére


Alias LaLee
tag

Akkor dobja be ha megállítom a videót,és a listában.
Hát gondoltam a VLC lejátszót használom helyette,de nem engedi beállítani alapértelmezettnek na ez már mi😬kipipálom a VLC-t belemegyek a fájlkezelőbe indítom a videót és az mi player ugrik be...

(#6006) mizoli válasza Alias LaLee (#6005) üzenetére


mizoli
addikt

Fagyaszd le a mi video-t.
Meg a többi "mi" cuccot is 🙂

(#6007) Viktor0610 válasza Alias LaLee (#6005) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nyomj hosszan a Mi Videó ikonjára, majd Alkalmazásadatok, görgess legalulra, majd Alapértelmezések törlése.

Samsung Galaxy A54

(#6008) amargo


amargo
addikt

MIUI 13, 22.04.27-nél, most frissítettem a Xiaomi 12X-es telefont EU ROM-ra.
A névjegyzékben, amikor visszaszeretném nézni a felvett beszélgetéseket (ugye akivel megvan beszélve), akkor az elején kért hozzáférést a könyvtárhoz, de hiába lett megadva. Jelenleg nem mappali be a felvételeket. Természetesen a fájlok ott vannak, olvashatóak.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6009) Alias LaLee válasza Viktor0610 (#6007) üzenetére


Alias LaLee
tag

Sajnos ez sem segített :F

(#6010) htc07 válasza Skynet258 (#4228) üzenetére


htc07
addikt

Sziasztok, huawei-ről váltottam redmi-re, miui 12.5.4 android11-el (ez a legfrissebb most).

Hogy a viharba lehet megcsinálni, hogy dark mode legyen, de ne b%ssza szét az appokat? :DDD

Elvileg ezen az oldalon kellene lennie egy listának, és ott kikapcsolni az appoknak egyesével, aztán beállítani külön az appon belül? [kép]

szerk. nem reply akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#6011) dzsordzs69 válasza amargo (#6008) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Nálam -szintén xiaomi.eu romon- megvan. Névjegyzékben xy -> hívásnapló, az alján a "továbbiak" -> és ezen a lapon alul van. link

(#6012) mizoli válasza htc07 (#6010) üzenetére


mizoli
addikt

Az "Individual apps" szöveget próbáld le/fel húzni.
Elvileg megjelenik a lista, és egyenként kapcsolhatod a sötét módot.

(#6013) zeon.hu válasza htc07 (#6010) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kapcsold ki a sötét módot ideiglenesen, lehet, hogy csak amiatt nem látszik a megfelelő menü, pár témánál előfordul.
Esetleg nálad másik menüben van, nálam régebbi a MIUI.
Ki lehet kapcsolni egyesével.

Van viszont néhány alkalmazás, ami vagy meg se jelenik ebben a menüben, vagy hiába kapcsolod ki, akkor is sötét marad (ez esetben érdemes megnézni az alkalmazáson belül, van-e állítási lehetőség, mert sokszor az az alap, hogy alkalmazkodik a rendszerhez).

#?*@&!

(#6014) Fall-N válasza zeon.hu (#6013) üzenetére


Fall-N
veterán

Android 12 alatt egyáltalán nem müködik ez a módszer már (MIUI 13 alatt). Android 11 alatt elvileg kellene lennie egyenkénti beállításnak. Poco X3 Prónál sem lehet kényszeríteni már.

(#6015) htc07 válasza zeon.hu (#6013) üzenetére


htc07
addikt

az a baj, hogy ez a menü csak akkor jelenik meg, ha be van kapcsolva a dark mode.

az individual appsot hiába húzgálom, volt már több restart is.

más menü nincs ezzel kapcsolatban sehol.

szerk. na addig kapcsolgattam, hogy megjelentek végre ott az appok, kikapcsoltam egyesével mindet, mostmár jónak tűnik. :R

[ Szerkesztve ]

(#6016) X2


X2
csendes tag

Hálozti videó felvevőre nem tudok mobilnettel kapcoslódni. HISEEU DVR -val van a következő probléma. AZ én XIAOMI Mi mix2 telefonommal nem tudom megnézni csak ha WIFI hálozaton vagyok. Mobilnettel próbálkozva offline-t mutat. Leteszteltem barátok telefonjával (apple és samsung) nekik működött mobilnnetel is. Gondolom az én telefonom beállításáaval lehet a gond.. de micsoda?

(#6017) Viktor0610 válasza X2 (#6016) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha azonos a szolgáltató, akkor a Samsunggal vesd össze az APN beállításokat.
Sok oka lehet, hogy miért nem megy.

Samsung Galaxy A54

(#6018) X2 válasza Viktor0610 (#6017) üzenetére


X2
csendes tag

HOL TALÁLOM AZ APN BEAÁLLÍTÁSOKAT?

(#6019) Viktor0610 válasza X2 (#6018) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért KIABÁLSZ? :DDD
Egyébként beírod a beállítások keresőjébe, hogy APN vagy hozzáférési pont és kiadja.

Samsung Galaxy A54

(#6020) MDanny válasza X2 (#6018) üzenetére


MDanny
senior tag

Beállítások -> SIM-kártyák és mobilhálózatok -> adat SIM kiválasztása felül, ha kettő van -> Hozzáférési pontok nevei -> Internet

Nálam Yettelnél a Hozzáférési pont protokollját sima IPv4-re kellett állítanom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#6021) X2 válasza Viktor0610 (#6017) üzenetére


X2
csendes tag

Sajnos a már nem tudom összevetni mert az illető már nem elérhető. Milyen beállításokat érdemes állítgatni/próbálgatni?

(#6022) Viktor0610 válasza X2 (#6021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amit MDanny is ír például.
Legtöbbször ez a trükk.

Samsung Galaxy A54

(#6023) X2 válasza MDanny (#6020) üzenetére


X2
csendes tag

félórája keresem de nem találom... Merre van?

(#6024) X2 válasza X2 (#6023) üzenetére


X2
csendes tag

megvan! köszi a segítséget. Mükszik.

(#6025) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Sziasztok!
Mit takar az android rendszer? Úgy értem mi fogyaszthatja az akkut ennyire? Amúgy nincs gond az akkumulátor teljesítményével mert egész jól bírja. Csak érdekel, na meg persze ha lehet csökkenteni a fogyasztást akkor azért azt nem hagyom ki. A telefon Redmi Note 10S.

(#6026) Francii


Francii
tag

Üdv! Xiaomi 11 Lite 5G NE telefonra váltottam. Nem tudom megváltoztatni az SMS értesítő hangját. Van rá valami megoldás?
Köszönöm előre is...

(#6027) manokaki


manokaki
őstag

Egy szakavatott forumtárs esetleg tudja ,hogy Xiaomi 12X -en az AOD -t , ha bekapcsolom " koppintás után 5mp-ig " lehetőséget az most magyarán mit jelent !? Mert nekem nehéz a felfogásom ,és ha beállitom az 5mp az sehogy nem jön ki semmire benne :D

[ Szerkesztve ]

(#6028) Viktor0610 válasza Francii (#6026) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hosszan nyomj a Messages app ikonján, majd Alkalmazásadatok / Értesítések / Bejövő üzenetek / Hang.

Samsung Galaxy A54

(#6029) Füleske válasza manokaki (#6027) üzenetére


Füleske
addikt

Azt, hogy az nem AOD lesz, hanem 5SOD. (5 sec on display, eddig látod az órát a képernyőn, koppintásra)

[ Szerkesztve ]

(#6030) Füleske válasza Tökimanó (#6025) üzenetére


Füleske
addikt

Ami a neve, azt jelenti. Mint pl. asztali gépen a windows. A telefonon/gépen/bármin futó op. rendszer, amin a programok futnak.

(#6031) Graphics válasza mizoli (#5997) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És amik Youtube-on vannak videók, azok közül egy sem hasznosítható?

Én F4 GT-t szeretnék nyitni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6032) Tökimanó válasza Füleske (#6030) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Persze ,ez világos. Csak mivel nem szokott ennyit zabálni azért kérdeztem. Nem értek hozzá és azt hittem Android rendszeren belül van több valami ami az egész részei. Úgy gondoltam azok közül valamivel van gond és ezért fogyaszt többet mint általában. Ha nem így van a kérdés akkor is adott,miért fogyaszt most ennyit?

(#6033) manokaki válasza Füleske (#6029) üzenetére


manokaki
őstag

Jo is lenne az 5mp , de kb 3 perc mire elhalványul ,de marad végig haalvány csak ugrál más helyre , de nem tünik el sajnos..És bár azt irja hogy értesitéseket is jelez ,de azt se mutatja :F

(#6034) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
MIUI 13.0.1 stabil rendszer Mi Note 10 készüléken.
A kezdőképernyő alján ott van egy "eltávolíthatatlannak tűnő" kereső sáv. Ha ezt ADB-vel a
"pm uninstall -k --user 0 com.android.quicksearchbox" aóparanccsal el is távolítom, akkor a Google kereső jön be, ám teljesen eltávolítani egyelőre nem jöttem rá, hogyan kell.

Segítenétek?
Köszi.

(#6035) zsoltip válasza zsoltip (#6034) üzenetére


zsoltip
őstag

Megvan... láma voltam... "Beállítások, Kezdőképernyő, Keresősáv a kezdőképernyőn"

(#6036) mizoli válasza Graphics (#6031) üzenetére


mizoli
addikt

Hát... az a helyzet, hogy nem szoktam youtube videókat nézni, fogalmam sincs. 🙂

(#6037) Graphics válasza mizoli (#6036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sose? :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6038) mizoli válasza Graphics (#6037) üzenetére


mizoli
addikt

Ritkán.
Én olyan régimódi, olvasgatós típus vagyok 🙂
Időnként nézek tájképfestő videókat, de azt is egyre kevesebbet, nem tanulok belőlük gyakorlatilag semmit.
Amit még néztem, különféle régi dolgok felújítása.
Néztem még Pink Floyd koncerteket is.
Az YMusic alkalmazással "szoktam" zenéket letölteni, de ebben az évben még egyet sem.

(#6039) Graphics válasza mizoli (#6038) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Abban kérek kis segítséget, ha majd sikerül BL-t nyitni, hogy fastbootos rom telepítéshez van-e valahol leírás.?

Nagyon rég telepítettem már így.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6040) lomposfarkas válasza Graphics (#6039) üzenetére


lomposfarkas
tag

(#6041) Graphics válasza lomposfarkas (#6040) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi.

Most már marad a 168 óra várakozás :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6042) Füleske válasza manokaki (#6033) üzenetére


Füleske
addikt

Hibás az AOD, ennek nem így kellene működni.
Ha nem a legújabb verzió, próbáld meg frissíteni az AOD - ot: [link]

(#6043) Füleske válasza Tökimanó (#6032) üzenetére


Füleske
addikt

Ezt maximum az android fejlesztői tudják szerintem. De szerintem nincs itt semmi hiba, nem muszáj mindig ugyanannyit fogyasztania a rendszernek.

(#6044) manokaki válasza Füleske (#6042) üzenetére


manokaki
őstag

Megtörtént , maradt ugyan az mint eddig. Ha bekapcsolom ,3 perc után elhalványul de nem kapcsol ki...

(#6045) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Ez mit tud: Clock, Settings, Notification before ringing ?
Eddig nem jövök rá, és neten sem találtam meg a választ mit is állítok ezzel. :)

(#6046) IT user válasza zsoltip (#6045) üzenetére


IT user
tag

Csak egy tipp, nem biztos: nekem ébresztés előtt pár perccel kiírja, hogy hamarosan ébreszt. Szerintem ezt lehet ezzel állítani, de nem próbáltam.

(#6047) Füleske válasza zsoltip (#6045) üzenetére


Füleske
addikt

"Közelgő riasztás" értesítés, a riasztás előtt 1 órával.

(#6048) Füleske válasza manokaki (#6044) üzenetére


Füleske
addikt

Akkor sajnos várnod kell egy MIUI frissítésre, hátha javítják abban a hibát. Nekem még ilyen gondom nem volt, igaz nem 12X - em van.

(#6049) zsoltip válasza IT user (#6046) üzenetére


zsoltip
őstag

Ok. Köszönöm.
Rögtön itt a következő kérdés. :DDD
"Can't use this folder. To protect your privacy, choose another folder."

A Download mappát szeretném a Canon szkenner alapértemezett mappájaként rögzíteni, ami eddig, ment is.
Most, tiszta telepítés után, úgyfest több minden változott.
Mi erre a mappás sztorira a megoldás, vajh'?

(#6050) Francii


Francii
tag

Köszönöm a választ az SMS hang választásra.
A következő gondra sem találtam megoldást: messengeren kapok egy képet, megnyitom, majd bal alul a "továbbiak" -ra kattintva feldobja a kisablakot a "továbbítás, mentés, info, megosztás, szerkesztés lehetőségekkel.
DE! Mindez sötét módban olvashatatlan!
A nagyon sötétszürke háttéren fekete betűkkel jeleníti meg, szabadban esély sincs kisilabizálni, csaka meglehetősen sötét helyeken lehel "elovasni"
A fiam szerint ez már legalább négy éve is problémás volt, én most váltottam Xiaomira és nagyon nem örülök az ilyesféle bugoknak. Van rá megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.