Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Viktor0610 válasza DrDobos (#6250) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abból a szempontból mindegy, hogy a bejelentkezés nem segítene egy másik gyártó készülékére való másolásban.
Nem tudom hány és milyen jegyzetről van szó, de mikor én költöztem egyik appról a másikra, akkor exportáltam a kiindulási appban a jegyzeteket, majd importáltam a másikban. (Az én esetemben csak szöveges jegyzetek voltak, nem túl sok.)
A későbbiekre javasolnék valami gyártófüggetlen appot (pl. Google Keep), hogy sima legyen a költözés. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6252) DrDobos válasza Viktor0610 (#6251) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi! Az mukodhet, hogy letoltjuk a samsungjara a Xiaomi Notes appot?

Samsung Galaxy A55 5G

(#6253) Viktor0610 válasza DrDobos (#6252) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem, ezek a gyártói appok nem szoktak más márka készülékein működni.
Persze, egy próbát megér.

Samsung Galaxy A54

(#6254) DrDobos válasza Viktor0610 (#6253) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi! Megprobalok keresni egy megbízható oldalt, ahol le tudom szedni az apk-t.

Samsung Galaxy A55 5G

(#6255) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! e-Bank vagy mobil bank alkalmazások működnek EU ROM alatt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6256) amargo válasza tknof1871 (#6255) üzenetére


amargo
addikt

igen

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6257) tknof1871 válasza amargo (#6256) üzenetére


tknof1871
őstag

OTP, KH, Raiffeisen, stb, minden banké működik? Nekem azt írta a bankom, 2021-től a mobilbank alkalmazást és az e-bank belépést is (mobiltoken) elérhetetlenné tették. Nem csak az EU ROM esetében, az összes custom ROM esetében. Szerintük nyílt forrású operációs alatt nincs meg a "beépített Google biztonság" és kártevők települhetnek a telefonra.

Ha még is működik a mobilbank, akkor mindig? Nincs olyan, hogy a bank néha talál egy trükköt és rájön melyik telefonokon fut az eredetitől eltérő ROM. Akkor letiltja a mobilbankot. Erre a custom ROM készítői kijönnek egy frissítéssel és a bank azt hiszi az eredeti gyári ROM fut. Szóval nincs egy örök versenyfutás a ROM készítői és a bank között, ami miatt néha mégse működik?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6258) zsola400 válasza tknof1871 (#6257) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha esetleg nem működne és nyitott a bl. root>magisk+magisk elrejtése és működnek a banki appok (Unicredit, Revolut, Curve, Wise stb. tesztelve) én már évek óta így használom, NFC fizetés is hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#6259) DrDobos válasza DrDobos (#6254) üzenetére


DrDobos
őstag

sajnos nem települt samsungra, más megoldst kell találni.. :( Nincs valakinek még ötlete?

Samsung Galaxy A55 5G

(#6260) Viktor0610 válasza DrDobos (#6259) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel más app, más a formátum, nem biztos, hogy van erre megoldás.
Én megnézném, milyen formátumú a mentés, hátha pl. CSV. Azt (átnevezés után) Excellel meg lehet nyitni, ahonnan ki lehet menteni pl. TXT-ben, amit lehet importálni a Samsuns appjába. De lehet, CSV-t is megeszik.
(De ahogy említettem, gyártófüggetlen megoldást javaslok, különben a következő költözésnél ugyanígy járhat.)

Samsung Galaxy A54

(#6261) DrDobos válasza Viktor0610 (#6260) üzenetére


DrDobos
őstag

.bak fájl :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#6262) Viktor0610 válasza DrDobos (#6261) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az nem baj ha eredetileg az.
Nézd meg, ha átnevezed pl. ZIP-re, akkor meg tudod-e nyitni, esetleg CSV-re, úgy.
Persze simán lehet, hogy nem ilyen egyszerű, akkor meg nemigen van erre megoldás.

Samsung Galaxy A54

(#6263) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#6262) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lennék meg lepve ha az a fájl csak valami értelmetlen dolgokat tartalmazna.

(#6264) DrDobos válasza Viktor0610 (#6262) üzenetére


DrDobos
őstag

Nagyon köszi a tippeket:) ez a 2 megoldas sajnos nem sikerult, meg probalgatom, hatha valami.. a legjobb az appot lenne megoldani valahogy, és onnan lemasolni :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#6265) aprokaroka87 válasza DrDobos (#6264) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az a .bak formátum olyan backup formatum, amit csak a Xiaomi backup rendszere ismer.
Azt kellene megtudni, hogy alapból hova ment a jegyzet app.
Első tipp belső tárhely Android / data / com.miui.notes mappa

(#6266) 77karesz válasza DrDobos (#6264) üzenetére


77karesz
tag

Régen én is jártam hasonlóan.... LG. Azóta egy külön jegyzetet használok.
Én úgy oldottam meg,hogy beírod pl. Gugliba *.bak convert to txt , kidob egy csomó lehetőséget ,próbálgatsz,és ha szerencséd van ki tudog nyerni a jegyzeteidet.

[ Szerkesztve ]

(#6267) aprokaroka87 válasza 77karesz (#6266) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

akkor is ha valami titkosítást használ?

(#6268) DrDobos válasza aprokaroka87 (#6267) üzenetére


DrDobos
őstag

volt titkosítás, azt mondta :( txt/csv-be váltva voltak jegyzetrészletek, amik kivehetőek voltak, de a nagy része hatalmas dekódolatlan összevisszaság :(

aa com.miui.notes alatt gyakorlatilag semmi sincs :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#6269) 77karesz válasza aprokaroka87 (#6267) üzenetére


77karesz
tag

Azt nem tudom,nem szoktam titkosítani.

(#6270) aprokaroka87 válasza DrDobos (#6268) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem titkosítás nélkül is csak értelmetlen dolgokat tartalmazna az fájl.

[ Szerkesztve ]

(#6271) DrDobos válasza aprokaroka87 (#6270) üzenetére


DrDobos
őstag

Lehet. Gondolom megoldás lehet valakitől kérni egy Xiaomit, és abba betáplálni valahogy a backupot.. :F

Samsung Galaxy A55 5G

(#6272) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

A telóm bootloopos lett. Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit lehetne vele kezdeni ?
Itt van pár hozzászólás amiben ötletelgetünk. A harmadik hozzászólásban hosszú videó a telefon jelenlegi állapotáról.
[link]

Előre is köszi ha megnézed, ötletelsz.

(#6273) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Download mappán belül létrejön a DLManager mappa.
Download app, Settings, Location for downloaded items: erre a mappára van beállítva, vélelmezem, ezért jön létre, ha törlöm is.
Ezt a lokációt viszont a szimpla Download (befoglaló) mappára állítani nem lehet, vagy nem látom, hogyan.
Mi lehet ennek a módja?

(#6274) amargo válasza tknof1871 (#6257) üzenetére


amargo
addikt

nem tudom megmondani, mert csak kh es raiffeisen-t használtam/használok, de mivel nem root-olt a telefon, miért ne menne? (mi8-on root-olt telefonnal is mentek)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#6275) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

A feleségem Note 8T-jnek gyenge a térereje, vagy van hogy nincs is, amíg nekem a 4g-t jelez a telefonom, neki pedig csak H+-t. Ugyan annál a szolgáltatónál vagyunk. Szerintetek ezt egy rom csere orvosólhatja, vagy ez hardveres hiba lesz? Gyári vissza állítás és sim csere már megvolt, de sajnos nem segítettek... :(

(#6276) liksoft


liksoft
nagyúr

Hali!
Nagyon érdekes dolog történik a telefonommal. Nem merem semmihez sem kötni, most még csak a történetet írom le. Állandó gondom, hogy a telefonom 16G memóriájából egyre kevesebb a szabad. 15 körül még túlzottan nem izgatott, szóljon, oszt annyi. De sikerült 15,6-ig eljutnia, míg az "Egyéb" kategória már a 7-et is elérte. Úgy voltam vele, minden lement, alapra állít, visszatölt.
És itt jön egy véletlen!
Szinte mindenhol wifi-t használok, a mobilnet nálam ritka. Véletlenül viszont azon hagytam a gépet, és láss csodát! 1 nap környékén a tisztítás után lement a foglalt hely 14,9-re!

Olyan mintha a mobilnet hiánya miatt betárazna el nem végzett műveleteket, és az hízik... Persze lehet totál más van mögötte, de ha ez, akkor az felvet bennem pár kérdést......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6277) htc07 válasza liksoft (#6276) üzenetére


htc07
addikt

amíg nem érzel lassulást addig engem nem zavarna, azért van a RAM, hogy használja.

(#6278) hroberto válasza htc07 (#6277) üzenetére


hroberto
veterán

Nem a RAM - ról van szó, hanem a belső tárhelyről.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#6279) hroberto válasza liksoft (#6276) üzenetére


hroberto
veterán

Próbáld meg az alkalmazások gyorsítótárát törölni. Elég sok adatot felhalmoznak idővel. Főleg a Facebook és társai.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#6280) vlevi válasza liksoft (#6276) üzenetére


vlevi
nagyúr

Érdemes megnézni, melyik alkalmazás mennyi helyet használ.
A tárhely résznél legalulra görgetve meg tudod nézni alkalmazásonként is a helyfoglalást.
Sajnos az utóbbi években maguk az alkalmazások is hatalmasra dagadtak, nem csak az általuk tárolt adatok.
pl. Google fotók, az alkalmazás 150MB, gyorsítótár 556mMb, az összesen 700Mb. És ez csak 1 app :(
pl. OTP SZÉP kártya alkalmazás, amit csak arra használok, hogy megnézzem, melyik zsebemben mennyi pénz van, 130Mb helyet foglal.

(#6281) liksoft válasza hroberto (#6279) üzenetére


liksoft
nagyúr

F nálam nem figyel be, mert nem vagyok rajta. :)

Amúgy 2-3GB az alkalmazás és hivatalosan az anyaguk. Amit lehetett az SD-re teszek. Szoktam takarítani. Az "Egyéb" szokott nagyobbra nőni mint a "Rendszer". Hozzáértő szakiktól megtudtam, ez is a rendszer része, hiszen pótolhatatlan dolgokat tárol itt, és a hibát akkor követtem el, mikor megvettem 16-al a telefont. Akkor még több program volt rajta, és 6-7GB szabad hely. Mindegy, ez van. Most is CSAK azért írtam, mert másnak is volt ilyen gondja, és számomra érthetetlen (vagy véletlen), hogy mobilnet bekapcsolása után "jelentősen" nőtt a szabad terület. CSAK a tapasztalatomat osztottam meg. Nincs kérdésem!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6282) egykori válasza liksoft (#6281) üzenetére


egykori
őstag

Ehhez a jelenséghez CSAK annyit tennék hozzá, hogy kb. egy hete 6GB-tal nőtt a szabad hely az Mi9 telefonomon. Ez nem probléma, és eddig is volt bőven szabad hely a 128 GB-ból. Hiába keresgettem, hogy mi tűnt el, de minden megvan, ami eddig rajta volt. :F

(#6283) vikla007


vikla007
aktív tag

Sziasztok,

Xiaomi.eu romom van mi10t-n. Miui 13, Android 12.
Natív sip miui miatt nincs vagy Android 12 nem támogatja?
Köszönöm

(#6284) Rocso666


Rocso666
csendes tag

Hali.
Ma vettem meg az első Xiaomi telefonom , de eddig hatalmas csalódás.. :( (Redmi Note 10Pro)
Már az első bekapcsolás se volt az igazi.. , egyből volt egy minimális fagyás. Az akkumlátor 72%on volt és kb 1 óra alatt lement 46%ra.
És ami a legfájóbb az az , hogy nem tudok normálisan Youtube-ot nézni. ( alkalmazás) Hiába rakom 4k-ra a videót , visszaugrik 480p-re. Pedig a Wifivel 100% minden rendben van :O . ( próbáltam már a wifi ki/be stb opciókat) A böngészőből meg simán lejátsza a 4k videókat.

(#6285) nullpoint válasza Rocso666 (#6284) üzenetére


nullpoint
senior tag

Sajnos a Xiaomi már csak árnyéka a 3-4 évvel ezelőtti önmagának. Kiváncsi vagyok melyik lesz az a gyártó amelyik megint olyan jó lesz mint a Xiaomi pár éve. Talán Realme?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6286) aviator


aviator
tag

Sziasztok,

MIUI 13.0.7-ben hogyan lehet elővarázsolni a beállításokban a Több felhasználó lehetőséget? MIUI 12.0.10-ben sikerült: Fejlesztő mód --> Fejlesztői beállítások --> MIUI-optimalizáció kikapcsolását követően megjelent. MIUI 13-ban nincs ilyen lehetőség, nem is jelenik meg. Van erre valakinek ötlete?

Előre is köszönöm!

(#6287) trebrona válasza Rocso666 (#6284) üzenetére


trebrona
nagyúr

Idézet a tesztjéből:
Meglepő gyenge pont viszont a kétcsatornás WiFi modem (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot): több routerre kapcsolódva is a szokásos letöltési sebesség felét kaptam, feltöltésnél pedig annál is kevesebbet, ami főleg képek és videók lassú szinkronizálásakor tűnt fent.

Mondjuk azt nem értem, hogy 2k-s kijelzőn minek 4k-s videót nézni. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6288) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Találkozott itt már valaki a MiUnlock 1004-es hibájával? Sim kártya és Mi account a telefonhoz van fűzve, de valamiért az Unlock Toolból nem jön meg az sms. A helpben előkotort linken ugyan be tudok lépni az accountomba (érdekes, hogy az email megjön), de már a bejelentkezés után is error 1004-et ír ki. Ha rányomok az unlockra, akkor lefut check device, de az unlockra 1004-et ír.
Előre is köszönöm!

(#6289) zsoltip


zsoltip
őstag

MIUI 13.0.4 Stabil MIUI EU ROM
Xiaomi Mi 10 Pro

Miért jön létre a Download mappán belül egy DLManager mappa? (mind2 említett folder ugyanazzal a "sárga mappa, bal alján kis zöld nyíl" ikonnal van jelölve.)
Ha törlöm, újra létrejön.

A Downloads app, Settings, Location for downloaded items alatt van ez a folder beállítva. De rákattintva "Can't change..." üzenetet kapok.

(#6290) Viktor0610 válasza zsoltip (#6289) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem valamelyik appod teszi.
Valami letöltésvezérlő lehet, gondolom. (DL-download)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6291) zsoltip válasza Viktor0610 (#6290) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen, amint írtam is, a beépített Downloads app. De korábbi MIUI verziókban nem volt ilyen folder a folderben. Egyszerűen egy Download mappa került be.

(#6292) zsola400 válasza zsoltip (#6291) üzenetére


zsola400
aktív tag

Valamelyik böngésző rakja be azt a mappát.

(#6293) body007 válasza p5quser (#6288) üzenetére


body007
addikt

Ezt nézd át:

[Tips & Tutorials] Detailed Guide to Unlock Bootloader and Flash MIUI Stable/Beta ROM!

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6294) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok. Miért nem tudok file-t csatolni Gmail vagy Outlook esetén? Valahogy az elmúlt 1-2 hétben meghülyült a rendszer, nem enged képeket, dokumentumokat csatolni random módon sem messengeren sem Outlookon, sem Gmailen.

(#6295) zsoltip válasza zsola400 (#6292) üzenetére


zsoltip
őstag

Firefox és Chrome van, volt eddig is, de mint írtam, nem volt ez a mappa.

(#6296) body007 válasza maglew (#6294) üzenetére


body007
addikt

Elvetted (vagy a rendszer elvette) az engedélyt

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6297) maglew válasza body007 (#6296) üzenetére


maglew
aktív tag

És hogy kell vissza adni? Miért veszi el?

(#6298) body007 válasza maglew (#6297) üzenetére


body007
addikt

Rendszer / app frissítéskor el szokta venni. És valamennyi időközönként (havonta talán).
Az app ikonján hosszan nyomva alkalmazásadatok -> alkalmazásengedélyek

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6299) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Ha egy Redmi Note 8 nem független, és kinyitom a bootloadert és teszek rá gyári fastboot romot akkor is függő marad?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#6300) crok válasza janakbacsi (#6299) üzenetére


crok
nagyúr

Fuggo dualsim Xiaomi? Meglepne.. mag az olasz Voda. Egyebkent termeszetesen attol nem lesz fuggetlen (az az EFS-ben van)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.