Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) crok válasza zsoltip (#5750) üzenetére


crok
nagyúr

Rosszul fogalmaztam: a 9.8.29-ben van utoljára build ami letölthető még (az EOL-t azért írtam mert akkorra már semmit se csináltak rá, azért is írták oda hogy EOL, majd utána már a listából is kivették) aminek itt van a SourceForge és itt az AndroidFileHost gyűjtője és itt van a ROM maga is ha nincs kedved keresgélni:
SourceForge-on:
xiaomi.eu_multi_HMNote5A_9.8.29_v10-7.1.zip
és ugyanaz a file AndroidFileHost-on:
xiaomi.eu_multi_HMNote5A_9.8.29_v10-7.1.zip

A 7.1-es build-eket a 7.0-sok teljes leállítása után még szűk 7 hónapig folytatták.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5752) zsoltip válasza crok (#5751) üzenetére


zsoltip
őstag

Köszönöm.
Akkor ez a "titok"

(#5753) body007 válasza Füleske (#5747) üzenetére


body007
addikt

Az van, h nincs olyan folyamatom / alkalmazásom... :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5754) crok válasza body007 (#5739) üzenetére


crok
nagyúr

Service-t adb-vel root nélkül letiltani nem lehet amúgy se. Amit te letiltani szeretnél az a ROM része vagyis a com.android.settings része, azt meg NE tiltsd le mert be se boot-ol majd utána a készülék - ezt le kell adni hibára.. nem ez lenne az első kisegítő lehetőségeket érintő bug sajnos, még én is adtam le 12.5-re is.. azóta se nagyon "javulnak" meg..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5755) Füleske válasza body007 (#5753) üzenetére


Füleske
addikt

:Y

(#5756) nullpoint


nullpoint
senior tag

Miui 13-on majd ugyanúgy lehet Termuxból kikapcsolni az optimizációt, mint eddig, vagy azt az opciót is elvették az eu romból?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5757) Meza


Meza
tag

Sziasztok, MIUI 13-ban hogy lehet azt beállítani, hogy ha egy hívást SMS-sel utasítok el, akkor ne kérdezzen rá, hogy melyik SIM-ről küldje, hanem automatikusan arról, amelyikre befutott a hívás? (Ez alapból így kellene, hogy legyen, mégis mindig felugrik az ablak). Az alapértelmezett hívó SIM-re az 1-es SIM kártya van beállítva, de úgy tűnik ez erre nincs hatással. Köszi

"Olvashatatlan aláírás"

(#5758) body007 válasza Füleske (#5755) üzenetére


body007
addikt

Most mivan? :D Átnéztem a szolgáltatásokat utána a rendszer alkalmazásokat és nem láttam ilyet :B

#5754crok:
nem fogom letiltani.
de akkor miért írja az adb, h succes... :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5759) crok válasza body007 (#5758) üzenetére


crok
nagyúr

Ket kulonbozo dolog, nezd vissza.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5760) zsoltip válasza crok (#5751) üzenetére


zsoltip
őstag

A gyárilag a készüléken lévő ROM néhány megoldhatatlannak tűnő (kb. 1 éve kezdtem vele foglalkozni) bug halmaza, ami mára kialakult a készüléken, lépnék az újratelepítés mezejére.
Tény, hogy ez a készülék, még egyszer sem volt sem factory reseten, sem reinstallon.
Szóval, meglehet, hogy ez is megoldaná a problémákat, de gondoltam (mivel más készülékeken magam is XIAOMI.EU ROMot használtam és használok, és még vagyok vele elégedve) felteszem rá a lehető legfrisebbet.

Vajon ez, tehát az általad linkelt 9.8.29 fejlesztői, vagy az ezt megelőző legutolsó stabil verziót tegyem fel?
Fejlesztői ROMmal nincs tapasztalatom, de ha jól értem nincs is különbség, csak a neve más. Jelenleg, mivel már úgysem frissül...

(#5761) crok válasza zsoltip (#5760) üzenetére


crok
nagyúr

Hát.. ugye a Nougat-oknál volt ez a fura szituáció.. szóval az volt a mondás, hogy megszűnnek a gyári developer ROM-ok és a megszűnő ROM-okra még kijön egy stabil, lezárásképp. Na. Hát ez a Nougat-os készülékeknél (de szerintem másoknál se nagyon) volt utána betartva :D

Úgy látom a MIUI V10.3.2.0 volt az utolsó stabil rá ami a MIUI V10 stabil thread-ben is bent van, ennek a SourceForge gyűjtője ez volt, az AndroidFileHost meg ez és ez az utolsó stabil ROM (2019. Júl. 31-n adták ki):
SF - xiaomi.eu_multi_HMNote5A_V10.3.2.0.NDKCNXM_v10-7.1.zip
AFH - xiaomi.eu_multi_HMNote5A_V10.3.2.0.NDKCNXM_v10-7.1.zip

Úgyhogy szerintem mehetsz nyugodtan a developer alapú ROM-ra (itt egy arc meglehetősen jól nyilatkozott róla 2019-ben mikor kiadták) de ha mégis hagytak benne valami bugot ami téged pont érint.. és még zavar is.. akkor tégy egy próbát majd a stabil alapúval is (már ha mindenképp MIUI-t akarsz rajta használni).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5762) zsoltip válasza crok (#5761) üzenetére


zsoltip
őstag

Van egyébként olyan dolog beépítve, vagy megnyitva, a Developer ROM-okban, amik nem kellenek, vagy akár kártékonyak is lehetnek a Stabilhoz képest egy alap usernek?

(#5763) crok válasza zsoltip (#5762) üzenetére


crok
nagyúr

Nem, nincs semmi amiről tudnék (kártékony meg biztos nincs..), ilyen régiben meg újdonság se lesz :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5764) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!olyan kérdésem lenne,h ezek a custom romok amelyek pl.-up xda-an vannak (Pixel experience) megbízhatóak pl. bankolás stb. terén?

(#5765) crok válasza oroszlan12 (#5764) üzenetére


crok
nagyúr

Igen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5766) oroszlan12 válasza crok (#5765) üzenetére


oroszlan12
tag

Köszönöm!:R

(#5767) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Egyszer már volt róla szó de akkor nem jártam sikerrel Talán azóta valakinek van tippje a megoldásra.

Alul a jobb sarokból hogy a bánatba lehet leszedni a kisegítő lehetőségek kapcsolóját jelképező emberkét? Elvileg minden vele kapcsolatos dolog ki van kapcsolva,de az istennek sem akar eltűnni.

(#5768) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5767) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont most futottam bele a megoldásba: [link] .
"A Kisegítő lehetőségek menüje" kikapcsolás.

Samsung Galaxy A54

(#5769) Tökimanó válasza Viktor0610 (#5768) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Ez nálam nem jó. Én nem egy alkalmazást akarok kikapcsolni hanem magát a kisegítő lehetőséget hogy eltűnjön a kapcsolója.
Amúgy ez ki van kapcsolva de a jel ott van.

(#5770) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5769) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És megnézted, a "Beállítások -> További beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Letöltött alkalmazások" alatt is kikapcsoltad az xy gyorsparancsa opció(ka)t?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5771) Tökimanó válasza Viktor0610 (#5770) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Ezek vannak. Szerintem ez egyik sem tartozik oda.

(#5772) Viktor0610 válasza Tökimanó (#5771) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kattints rá mindegyikre!
Mind alatt van/lehet xy gyorsparancsa opció.

Samsung Galaxy A54

(#5773) Tökimanó válasza Viktor0610 (#5772) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Vaaaaaoooo!!!! Siker! A Nova launchernél be volt kapcsolva. Kikapcsoltam és el is tűnt. Hálás köszönetem! :R :R :R

(#5774) hroberto


hroberto
veterán

MIUI 13 alatt már nem lehet a régi "redőnyt" visszaállítani?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5775) erzol válasza hroberto (#5774) üzenetére


erzol
őstag

Nálam itt állítható:

(#5776) nullpoint


nullpoint
senior tag

Frissítettem eudev 21.9.8-ról 21.11.10-re, és eddig működött a fájlcsatolás kikapcsolt optimizáció mellett, most nem megy, csak vibernél meg discordnál.

Ez random lehet hogy mikor állítják szivatósra és mikor nem a romot? :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5777) hroberto válasza erzol (#5775) üzenetére


hroberto
veterán

Nekem nincs ilyen opció tabletem (Pad 5). :(

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5778) Fall-N válasza Viktor0610 (#5768) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem volt egyszerű megtalálnom, de legalább másnak is hasznos lett. :)

(#5779) Dinter


Dinter
addikt

Nem tudom mitől ilyen rossz, de eddig ez a Redmi Note 10 a legrosszabb Xiaomi telefonom.

- rendszeresen lefagy 5-10 másodpercekre
- van, hogy még úgy sem jönnek meg értesítések, hogy minden szükséges dolog be van hozzá állítva
- sok ikon random nem jelenik meg/értesítés a zárképernyőn

Csak nálam ilyen rossz, a szoftverrel vagy mivel van baj?

(#5780) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Volte mit jelent? Nem azt, hogy telefonbeszélgetés közben is lehet mobilnetezni a telefonnal?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5781) Fall-N válasza Dinter (#5779) üzenetére


Fall-N
veterán

Sok alkalmazás van feltelepítve, ami a háttérben kell, hogy fusson? Gondolom kevés lehet a RAM.

(#5782) gyulaszu válasza janakbacsi (#5780) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Voice over lte

gyulaszu

(#5783) Viktor0610 válasza janakbacsi (#5780) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyebek mellett azt is, igen. :K

Samsung Galaxy A54

(#5784) Landsmann


Landsmann
addikt

Nem biztos, hogy ebbe a topicba passzol amit kérdezni szeretnék. Adott egy Redmi Note 10 5G telefon. Létre van hozva hozzá MI fiók. A fiókból nem működik a készülék keresés. A Google készülék keresője megtalálja, a Mi fiókból meg nem. Szintén van külön fiók a Redmi 6-hoz és Redmi 9-hez is. Mindegyiket megtalálja a kereső. Már összehasonlítottam a beállításokat is, a szoftver különbözőségtől eltekintve ugyanúgy vannak beállítva. Mégsem találja. Keresi sokáig, de semmi. A Google keresője 2 másodperc alatt megmutatja hol van. Találkozott már valaki ilyennel? Ami lehetőségeket ír az oldal, hogy mi okozhatja a hibáét, abból egyik sem áll fent. (GPS bekapcsolva, internetet eléri a telefon, a készülék keresés be van rajta kapcsolva, stb)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5785) zsoltip válasza crok (#5761) üzenetére


zsoltip
őstag

Nos, ma hajnalban végeztem a telepítéssel, és mindennek is a beállításával. Eddig néhány fordítási gubanc öt leszámítva eléggé rendben van. Köszi szépen.

(#5786) paolinho


paolinho
őstag

Annak mi lehet az oka, hogy MIUI 13 alatt a Sygic térképei nem jelenítődnek meg? Olyan, mintha letöltődnének, de üres marad az oldal a megnyitást követően.

(#5787) zsoltip válasza zsoltip (#5785) üzenetére


zsoltip
őstag

"A" Xiaomi fiókkal a készüléken beléptem. (Ez az én fiókom, és igen, lehetett volna egyből "B" fiókkal is kezdeni, de nem így lett.)
Nyitottam a bootloadert.
TWRP telepít.
Xiaomi.eu ROM telepít.
Kiléptem "A" fiókból, a készüléket leválasztottam róla.
Full format, mindent is wipeoltam, akit lehet TWRPben.
TWRP telepít.
Xiaomi.eu ROM telepít.

"B" fiókkal léptem be, és tökéletesen működik minden.
Így kezdtem a belakását a készüléknek "B" felhasználó részére.

Ki kell nyitnom "B" fiókkal is a bootloadert, vagy ezzel, hogy az másik fiókból történt, nem lesz összefüggés a továbbiakban, a leírtak fényében?

(#5788) crok válasza zsoltip (#5787) üzenetére


crok
nagyúr

Mar nyitott, mindegy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5789) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! POCO X3 Pro
Szöveget gépelek és magától kijavítja a szavakat. Pl e-mail írása közben. De ettől teljesen értelmetlen lesz a szöveg. Erre van megoldás?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5790) Viktor0610 válasza tknof1871 (#5789) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze. :DDD
Kapcsold ki a billentyűzet beállításai között az automatikus javítást.

Samsung Galaxy A54

(#5791) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
11 Lite NE-ről készülök átköltözni S22-re.
Mi ennek a legegyszerűbb módja?

(#5792) Viktor0610 válasza bombibmw (#5791) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt miért a MIUI topikban kérded?
Ha elhagyod a családot, akkor nem segítünk! ;]
Amúgy mindig a céltelefon költöztetőszoftvere kell. Samsungnál a Smart Switch.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5793) bombibmw válasza Viktor0610 (#5792) üzenetére


bombibmw
veterán

Sajnálom és bűnbocsánatért esedezem.🙂
Még lehet, hogy visszatérek.
Köszi! :)

(#5794) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Elég rosszakat hallok a MIUI-ról sok helyen.
Összességében letudnátok írni, milyen a rendszer?

Egyszerű felhasználó vagyok, aki appokat akar használni, értesítésekkel mindennel együtt, nem játszok.
Biztonság? Netbankolás főleg amire gondolok, mégiscsak egy kínai telefonról beszélünk.

Ja és nem akarok hackelni semmiféle ROM-ot külön. Ami rendszerrel jönnek gyárilag a telefonok, azokkal kapcsolatban kérdezem ezeket.

Van bármiféle frissítési igéret? Bár ezt se tudom mennyire van értelme megkérdezni, mert olyanokat is írtak, hogy téglát csinált a frissítés a telefonokból.

Alapvetően Samsung rendszert akartam volna, de a napokban szivárgott ki minden biztonsági forráskódjuk, szóval.....na meg drágák amúgy is.

Összességében annyit akarok, hogy működjön normálisan minden, és lehetőleg a jelszavaim meg a pénzem biztonságban legyen.

(#5795) Landsmann válasza ReSeTer (#5794) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem nincs bajom vele, 3 telefont használok. Ha el akarják lopni az adataidat, azt úgyis megteszik ha célzottan rád utaznak. Én sem turkáltam a ROM-okban, gyári állapotú mindegyik. Telefonszámlát szoktam fizetni telefonról, meg néha Google Playről vásárlás.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5796) kidnou válasza ReSeTer (#5794) üzenetére


kidnou
senior tag

Azért olvasol rosszakat, mert azok irnak általában, akiknek valami bajuk van, ez igaz itt és más platformonkon is. Azt is hozzá kell tenni sok hiba valójában nem hiba hanem user error... Ez minden telefon topikra igaz
Biztonság miatt nem kell aggódni, el kell felejteni ezt a kinai mítoszt, rengetegen a telón bankolunk, fizetjük a számláinkat évek óta, soha nem volt gond.
A téglázásról csak annyit hogy a miuit a halálból is vissza lehet hozni, sok más típussal ellentétben. Nagyon mókolni kell , hogy véglegesen téglázd

(#5797) user26 válasza kidnou (#5796) üzenetére


user26
aktív tag

Xiaomit azért vettük régen, h "mokoljunk", az idő múlásával, már nincs nagy vonzata, megvesszük, használjuk, lecseréljük.
Snapdragont lehet nyúzni, csűrni, csavarni, az feláll mindig mondhatni. Mtk, más, de ez csak 1 egyszerű vélemény.
Abban viszont igazad van, hogy 10 ből 8 user error.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5798) nullpoint válasza ReSeTer (#5794) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem feltétlen van sok gond vele, az tény hogy egy Samsunghoz, vagy pláne egy IOS-hez képest nagyon hátrányban van szoftver szinten.

Ez részint köszönhető annak hogy nem nagyon értenek a szoftverhez, másrészt meg annak hogy tonnaszám fossák a telefonokat magukból évente, és nincs idejük sem kitesztelni azt.

Alapvetően a jó ár/érték arány miatt vettük ezeket a telefonokat, mint anno a Huaweit, ugye ahogy ők is, most a Xiaomi is kezd elszállni az árral, plusz az android rendszer kezd egyre nehezebben moddolhatóvá válni, ez szintén nehezíti a rendszert hatékonyabbá tevő modderek dolgát.

Ezzel együtt még talán érdemes lehet venni, persze az alapokat be kell tartani, tehát első használatba vételkor minden telemetriát kikapcsolni amit lehet, automata frissítéseket tiltani, és frissítések előtt utánaolvasni, milyen galibát okozhat az aktuális frissítés, és mérlegelni hogy érdemes-e feltenni, vagy várni újabbat.

Eu romot érdemes feltenni, bár ezzel nem mindenkinek van kedve küzdeni, miui optimizációt érdemes kikapcsolni, ezzel jobb üzemidőt kaphatsz, pörgősebb rendszert, viszont a fájlok csatolása bizonyos alkalmazásoknál, bizonyos rendszerverzióknál lehetetlenné válhat. Ez a visszakapcsolással orvosolható. Nálam állandóan ki van kapcsolva, és időszakosan tesztelem a rendszert bekapcsolt optimizációval is, eddig a kipapcsolt állapot a nyerő, bár most én is beleszaladtam abba hogy frissítettem a rendszert, és nem megy a csatolás, emiatt most épp miuioptimizáció/on teszt van. :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#5799) Fall-N válasza ReSeTer (#5794) üzenetére


Fall-N
veterán

Telefonfüggő. Előző Redmi Note 7-en sokkal összecsapottabb volt a MIUI 12.5, mint a Poco X3 Pron. Itt szépen pörög a rendszer, apróbb hibák sincsenek, mint a Redmin. Persze nem is egy kategória a két telefon.

(#5800) CortezX válasza nullpoint (#5798) üzenetére


CortezX
aktív tag

+1 az EU romnak. Már gondolkodtam hogy mire cseréljem le a Redmi Note 10 Pro-t, de aztán rá szántam az időt hogy felvarázsoljam az EU romot. Sajnos erősen hiányos (és elhanyagolt) a gyári rom amivel kapjuk, ezzel szinte hibátlan a telo. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.