Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Kérlek segítsetek, mit jelez a képen a balról második ikon?

gyulaszu

(#6752) crok válasza gyulaszu (#6751) üzenetére


crok
nagyúr

NFC be van kapcsolva.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6753) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Vezeték nélküli android autot használ valaki ezzel a csodálatos op rendszerrel?
Legújabb verzióm van, egy bizonyos frissítés óta, amennyiben a telefon lekapcsolódik a mobilnetről majd visszakapcsolódik, a visszakapcsolás sikerességének pillanatában disconnect történik az android autoval. Rendkívül idegesítő, mert vidéken, hegyi utakon ez elég gyakori, hogy dobálja a jelet, ez a nagy okos meg ilyenkor eldobja a kocsival is a kapcsolatot.
Több gépjárműben néztem, ugyanez. És pesze magától legtöbbször nem kapcsolódik vissza, hanem nekem kell még az autó kijelzőjén manuálisan visszakapcsolódni...

Reprodukálni elég egyszerű, beülsz a kocsiba, csatlakozol hozzá, mobilon kinyomod az adatkapcsolatot, majd visszakapcsolod és azonnal disconnect.

(#6754) pitör84


pitör84
tag

Vettem egy xiaomi redmi note 11et nagy meglepetésemre az always on display csak 10 másodpercig megy ez hitetlen mert Szerintem a lényege az hogy mindig aktív legyen a kijelző. Nem tudom miért nem lehet legalább úgy megcsinálni, mint a Samsung telefonoknál, hogy akkor aktív legyen a kijelző amikor egy értesítés megjelenik és marad is ameddig meg nem nézem a telefont....
Nektek is ilyen, ti tudtatok erre valami megoldást találni?

(#6755) havri1 válasza pitör84 (#6754) üzenetére


havri1
félisten

Sima 11, 11i folyamatos, 11 lite 10mp.

[ Szerkesztve ]

havri

(#6756) havri1 válasza pitör84 (#6754) üzenetére


havri1
félisten

link

Én nem kapcsolnám ki, volt róla szó itt is. Dev-ben már ki is vették. (ja másik videót néztem előbb, ebben már a rejtett funkció elérhetősége is benne van)

[ Szerkesztve ]

havri

(#6757) pitör84 válasza havri1 (#6756) üzenetére


pitör84
tag

Köszi és vajon miért vették ki a 11 liteból a folyamatos világítást? Nem értem miért baj ha benne van..akkor legalább egy értesítés ledet tettek volna be....

(#6758) juve600 válasza pitör84 (#6757) üzenetére


juve600
nagyúr

EEA rom ? Mert xiaomi.eu rom-ban jó szerintem

(#6759) gyulaszu válasza pitör84 (#6757) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én is "bosszankodtam" a telefon topikjában [link] aztán hagytam az egészet. Végülis pár másodpercben látszik az új üzenet, aztán ha nem, akkor is csak meg kell érinteni a kijelzőt vagy a bekapcsolót és előjön, ha van...

gyulaszu

(#6760) havri1 válasza juve600 (#6758) üzenetére


havri1
félisten

Szinte biztos vagyok benne, hogy szoftveres a korlátozás, de nem teszteltem, mert lányom 11 lite-ján eea rom van, nem raktam fel az eu-t, többin eu van..

havri

(#6761) pitör84 válasza havri1 (#6760) üzenetére


pitör84
tag

És mi értelme szerinted, szerintetek ennek a korlátozásnak?

(#6762) gigabytman válasza pitör84 (#6754) üzenetére


gigabytman
tag

Ha az értesítések a fontosak és nem a flancos folyamatosan látható háttérkép, én ezt használom, ajánlom neked. Teljesen jól működik egy LITE 5G NE-n, és keveset fogyaszt. Az ingyenes verzió is széleskörűen konfigolható (van hirdetés). Nem éghet be az értesítő ikon, vagy csak egy pötty, ha LED-et akarsz imitálni, mert még a mozgás sebessége is állítható.
Nekem elég az, ha jön értesítés (ek) villogó ikonokat látok egészen addig, amig nem nyitom a képernyőt. [link]

(#6763) BMizutani válasza gyulaszu (#6751) üzenetére


BMizutani
tag

Ne a F@$od Cirógasd jelző . :B

(#6764) Szabó András


Szabó András
tag

Ara van valakinek ötlete, ha Redmi 9A egyre gyakrabban egyre lassabb? Android 10 QP1A.190711.020
Miui Global 12.0.20.0 QCDEUXM

(#6765) Szabó András


Szabó András
tag

Próbáltam régebbi Miuit letölteni, valahol olyasmit olvastam, hogy volt akinek megoldotta, de nem tudtam telepiteni.

[ Szerkesztve ]

(#6766) zsola400 válasza Szabó András (#6765) üzenetére


zsola400
aktív tag

Downgradelni csak nyitott bl. tudsz. Próbálj először egy gyári visszaálítást (factory reset) ez mindent törölni fog.

[ Szerkesztve ]

(#6767) avl


avl
aktív tag

Xiaomi 11 lite 5G NE telefonom van

(a telefonon lokalisan tárolt, letöltött) podcastokat (vagy epp mast is) hallgatva nehanyban van reklam vagy zeneblokk, amiket atugranek, ehhez 1perc, de neha akar 10 perc elöre ugrás is szükséges

milyen zene/hanglejatszo (mp3, flac) app-ban lehet ezt (1-10 perc ugras) legegyszerübben, legkenyelmesebben megtenni ? ...es más téren se legyen hátránya, kezelhetösegi bonyoldalma stb.

az alapbol meglevö "music"-ban nem latok erre jo, biztos, pontos lehetöséget

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#6768) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sziasztok. Azt hol kell beállítani hogy mutassa a statusbaron hoyg milyen wifi hálózathoz vagyok csatlakozva MiUi 13 alatt (2.4, 5, 6)? Egyszerűen nem találom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6769) Viktor0610 válasza dilajoska1 (#6768) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal a 2.4 és az 5 GHz-s kapcsolat között nincs különbség.
A wi-fi 6-ot egy kis 6-ossal mutatja.

Samsung Galaxy A54

(#6770) dilajoska1 válasza Viktor0610 (#6769) üzenetére


dilajoska1
őstag

Akkor ezt külön nem lehet ki-be kapcsolni? Mert anno Mi 9 Miui 11-en a wifi beállításokban volt olyan hogy generációspecifikus ikon és ott ki-be lehetett kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6771) dilajoska1 válasza Viktor0610 (#6769) üzenetére


dilajoska1
őstag

Lehetséges hogy úgy van ahogy mondod mert most nézem hogy a wifi hálózat neve mellett a beállításokban jelzi hogy pl. 5g de 2.4-nél nem jelez semmit és gondolom a 6-ost megint jelzi ( sajnos nincs a közelemben ilyen hálózat) + a statusbar wifi ikonja mellett is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6772) pitiless válasza dilajoska1 (#6771) üzenetére


pitiless
senior tag

AX-es wifi esetében 2.4 GHz-en és 5 GHz-en is kirakja a 6-ost a wifi ikon jobb alsó sarkába.

(#6773) dilajoska1 válasza pitiless (#6772) üzenetére


dilajoska1
őstag

Sajnos nekem ac-s routerem van csak és külön hálózton van a 2.4Ghz és az 5Ghz. Akkor ha jól értem minden esetben csak a 6-os wifit jelzi ki ikonként.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6774) pitiless válasza dilajoska1 (#6773) üzenetére


pitiless
senior tag

Mi 11 Lite 5G-n igen. Van a lányomnak egy Nord 2-je, azon 4/5/6 is kijelzésre kerül.

(#6775) crok válasza dethroner (#6596) üzenetére


crok
nagyúr

Vanced / ReVanced és Youtube videók böngészőből / egyébből alapértelmezetté tétele:

Ha van itt valaki akinek van 3 perce lenne egy kis teszt:

Valahogy az alábbiak szerint indítsd el a rendszer saját alkalmazás kezelőjét (ne a MIUI-ét a sima Beállításokból):

Google Play Store > Help & feedback> keresés > delete or disable apps on android > menj a "tap to go to Application Settings"-re
- vagy -
Google Play Store > Help & feedback> Reinstall and re-enable apps > legörgetsz az Uninstall apps-hoz > nyisd meg a "remove it or turn it off" linket > menj a "tap to go to Application Settings"-re
- vagy app-al -
Activity launcher > All activities > Settings > Installed apps nevű activity
Itt, ebben az app settings-ben már lehet engedélyezni vagy tiltani az appokat.
Van még két app amit ajánlanék:
Redmi System manager - ezzel elérhető a "sima" Android rendszer app kezelője
Hidden Settings for MIUI - ezzel elérhető a "sima" Android rendszer app kezelőjén kívül a teljesség igénye nélkül pl: értesítéstörténet, app akku optimalizálás menü.. meg még vagy 10+ menü ami alapból a MIUI féle Beállítások app-ban nem érhető el (mert kigyomlálták).

Tökmindegy melyik út, egy tesztre a Google Play Store is ugyanoda kell vigyen.

Aztán a listában keresd meg a Vanced / ReVanced alkalmazást és ott lesz egy olyan hogy Megnyitás -> na itt van hozzáadás -> add hozzá amit és bármit amit csak lehet!

Aztán próba.. hátha csak nincs beregisztrálva hogy megnyithat linkeket..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6776) vegyszer válasza crok (#6775) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a hidden settings út volt járható, és kényelmes.
Sikerült!
Már úgy működik a revanced hun, mint régen tette a Vanced (vagy épp az OGyoutube).

Köszönöm a tippet!
(Mi Note 10 lite, MIUI 13, EEA utolsó rom)

Egy helyen akadtam el, a listán az app neve nem volt egyértelmű. Mert se revanced, se vanced nem volt, hanem simán youtube revanced hun név alatt szerepelt, a lista alján.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6777) crok válasza vegyszer (#6776) üzenetére


crok
nagyúr

App nev: Youtube
pkgID: app.revanced.android.youtube

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6778) vegyszer


vegyszer
addikt

Esetleg egy kérdés megfejtésében tudnátok segíteni?
A lezárt kijelzőn lévő két ioknt (amiből az egyik a fényképező) hol lehet letiltani? Vagy kicserélni?
Van itthon 3 kicsi gyerek, egy hét alatt 1500 fényképet készít a zasszonypajtás telójával. Kicsit idegesítő egyesével törölni ezeket.
Vagy hogy legalább mintát, jelszót kérjen használat előtt, azt el lehet érni valahogy?

Köszönöm a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6779) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

A tisztító apk ba ki lehet kapcsolni a reklámot ? Mindig tisztítok és feljön a reklám video. :((

Vagy ha törlöm a tisztítót akkor nem lassul be a telefon egy idő után ?

(#6780) Viktor0610 válasza jenei1994 (#6779) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, és szerintem nem.
Bár én inkább tiltanám, mert az frissítéssel nem jön vissza, ha törlöd, akkor igen.

Samsung Galaxy A54

(#6781) nullpoint válasza jenei1994 (#6779) üzenetére


nullpoint
senior tag

(#6782) Viktor0610 válasza nullpoint (#6781) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnos, a Tisztító appban valami elromlott, és az kikapcsolt reklám mellett is dob ilyet. :(
Mondjuk, én eleve nem használom, szerintem nincs sok értelme futtatni.

Samsung Galaxy A54

(#6783) jenei1994 válasza Viktor0610 (#6780) üzenetére


jenei1994
addikt

Ha letiltom nem fog vacakolni a rendszer? Nem lesz összeomlás?

(#6784) crok válasza jenei1994 (#6783) üzenetére


crok
nagyúr

A Cleaner (com.miui.cleaner) nálam is le van tiltva, SD Maid-et használok amúgy is minden rendszeren, nincs a MIUI-nak semmi baja ettől. A Security alkalmazásban így nem nyílik meg az tisztító ha rányomsz - kb. ennyi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6785) jenei1994 válasza crok (#6784) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem köszönöm :R

(#6786) Midway válasza crok (#6775) üzenetére


Midway
senior tag

Redmi System manager - ezzel elérhető a "sima" Android rendszer app kezelője

Ez nem található nekem. :F

(#6787) poirot válasza Midway (#6786) üzenetére


poirot
senior tag

A Redmi System manager -t be kell írni és úgy lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#6788) crok válasza poirot (#6787) üzenetére


crok
nagyúr

Nekem fel volt rakva ezer éve, én elérem (gyanítom leszedték közben) dehát írtam még jópár lehetőséget.

@poirot: "A Redmi System manager -t be kell írni és úgy lesz jó." -- csak az nem ugyanaz az alkalmazás amit ajánlottam.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6789) Viktor0610 válasza crok (#6788) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem egyiktek linkje sem hoz be semmit. :(

Samsung Galaxy A54

(#6790) crok válasza Viktor0610 (#6789) üzenetére


crok
nagyúr

Se az Activity launcher se a Hidden Settings for MIUI neked nem nyílik meg? :F Azt meg hogy? 2 gépen és 2 telefonon is meg tudom nyitni (inkognítóban is, simán is), tudom telepíteni is ha akarom.. de a Play help-es leírás is megy mindkét Droid-on, Samsung és MIUI.. csak azért írtam alkalmazást is hogy legyen miből választani mert ezerféleképp el lehet érni azt a menüt.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6791) Viktor0610 válasza crok (#6790) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezek rendben vannak.
Gondolom, mert ezeket letöltöttem korábban, a másikat meg nem.(? :B )

Samsung Galaxy A54

(#6792) yanna válasza Viktor0610 (#6789) üzenetére


yanna
őstag

Nekem se.

(#6793) 77karesz


77karesz
tag

(#6781) nullpoint
Nekem is jönnek a reklámok,pedig régebben kikapcsoltam mindent. Most végigcsináltam amit linkeltél.
Ma reggel figyelmeztetett a tisztításra,rányomtam,végzett,reklám. :(

[ Szerkesztve ]

(#6794) vegyszer


vegyszer
addikt

Nekem ma jelzett, hogy a Google billentyűzet frissült. És kérdés nélkül alapértelmezetté is tette magát a SwiftKey helyett.
Szeretem az ilyen hozzájárulás nélküli módosításokat. Mindig eszembe jut, hogy a háttérben mi minden változott, ami nem jut el így hozzám...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6795) mizoli válasza vegyszer (#6794) üzenetére


mizoli
addikt

A Play áruházban nem kapcsoltad ki az automatikus frissítést?
Ki kellene.

(#6796) robyroby válasza crok (#6750) üzenetére


robyroby
tag

Köszönöm szépen a sok segítséget Crok, végül rájöttem, ha kikapcsolom a telefont és felmelegítem akkor van annyi időm bekapcsolás után, hogy a USB debug-ot bekapcsoljam :R
łgy megoldotta a boot loopot [link] Redmi Note 11

Ez segített => "adb-n a com.qualcomm.location csomagot:
(kicsit trükkös lehet az adb bekapcsolás de megoldható)
pm uninstall -k --user 0 com.qualcomm.location" :R

(#6797) juve600 válasza vegyszer (#6794) üzenetére


juve600
nagyúr

:)

(#6798) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó.

Rég jártam erre.
Adott egy F4 GT, Xiaomi.eu stable van rajta, ami eddig fastbootosan frissült ( kézzel), de most már csak recovery-s rom jön hozzá.

Kérdés, hogy frissítsem, mert a gyári recoveryvel ez nem sikerül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6799) crok válasza Graphics (#6798) üzenetére


crok
nagyúr

Teszel fel custom recovery-t és flash-eled abból a ROM frissítést.
A Xiaomi.EU-nál csináltak egy Sourceforge tárolót ahova felteszegetik a recovery-ket ha van használható, az ingres tárolója itt van (ha jól értem azod van):
https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/ingres/

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6800) Graphics válasza crok (#6799) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen erre gondoltam en is, koszi a megerősítest.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.