Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Sziasztok. A mostani X. Mi 9 lite mellett megvan az elődje, a redmi note 2. Tökéletesen müködik most is. Legalább is a bekapcsolásig eljutottam. Sajnos kb. fél évvel ezelőtt házon belül eltűnt és tegnap előkerült. A gond: a nyitó ábrát elfelejtettem. Tudjátok, a 3x3 pontos.
Próbálkozom, de minden próba után egyre hosszabb idő után engedi a következőt. Most 2 óránál tartok.
Mit lehet tenni ilyenkor? Valami mód csak van ilyenre, ha elfelejtödik az ábra, csak nem kell eldobni ilyenkor a telót?

(#6202) Viktor0610 válasza tamáspapa (#6201) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kell eldobni.
Vissza kell állítani gyári állapotra (hangerő fel vagy le + bekapcs. gombok hosszan), majd belépsz a korábban beállított Gmail és/vagy Mi fiók adataival.

Samsung Galaxy A54

(#6203) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Sajnos hatástalan. Be+alsó=képernyökép, be+felső=semmi nem történik

[ Szerkesztve ]

(#6204) aprokaroka87 válasza tamáspapa (#6203) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Próbáltad úgy hogy ki kapcsolod a telefont, majd utánna? :)

(#6205) Graphics válasza tamáspapa (#6203) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előbb kapcsold ki... Úgy hamarabb meglesz a megfejtés is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6206) tamáspapa válasza Graphics (#6205) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Sajnos így sem jön elő a gyári vissza lehetőség, mindig a képernyözáras kép jön elő és onnan nincs tovább.

(#6207) aprokaroka87 válasza tamáspapa (#6206) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez hátha segít

A lényeg hogy recovery-be juss be, elsőként.

(#6208) tamáspapa válasza aprokaroka87 (#6207) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Itt is azt írják, power+hang le, de nem jön be a recovery oldal, hanem újra bekapcsol. Egy esetben jött be egy kép, amin egy usanka sapkás pirosnyakkendös kutya tart pórázon egy másik (robot?) kutyát, alá írva az, hogy "fastboot", de onnan nem lehetett tovább lépni és nem történt semmi...

(#6209) aprokaroka87 válasza tamáspapa (#6208) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

biztosan redmi note 2 az a készülék ? :)

(#6210) tamáspapa válasza aprokaroka87 (#6209) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Igen, az :)

(#6211) mizoli válasza tamáspapa (#6208) üzenetére


mizoli
addikt

Hangerő fel, nyomva tart, közben bekapcsoló gomb, az is nyomva tart.

A kutya az a MIUI nyuszi 😁, és a fastboot módot mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#6212) user26 válasza tamáspapa (#6206) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, bocsi, hogy ha tuti jó sorrendben nyomkodod a gombot, és nem jön elő a gyári recovery, nem lehet, hogy nem gyári van rajt ? Valamikor régen "mókoltál/tatok" vele ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6213) tamáspapa válasza user26 (#6212) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Várj! Én úgy értelmeztem, hogy EGYSZERRE kell nyomni a be+hang le gombot. Erre jött be egyszer a nyuszi. Akkor egymás UTÁN kell, előbb be, aztán mindjárt a hang le gombot?
Közben kipróbáltam: előbb a be, utána mindjárt a hang le gomb és mindjárt megjelent a fastboot nyuszi. Innen hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#6214) user26 válasza tamáspapa (#6213) üzenetére


user26
aktív tag

Bocsi rosszul fogalmaztam. A sorrend alatt a hang fel le "mizériára" gondoltam

Igen, egyszerre kell a Hang fel és a bekapcs gomb, ekkor a recovery jön (jönne be)
Ha Hang le és a bekapcs gomb egyszerre nyomod meg, akkor a fastboot jön be.
Én úgy szoktam (de biztos mások másra esküsznek), telefont amikor bekapcsolom, megvárom a logót, és egyet rezzen, ekkor egyszerre megnyomom a két gombot (Hang+ és a bekapcs), és tartom amíg nem jön be a recovery, de van amikor simán újra indul, nem esek kétségbe tovább tartom nyomva a két gombot, és a logo után bejön egyből.

Fastboot -ba ragadásból kilépni, úgy lehet, hogy a Bekapcsoló gombot hosszan nyomod, újra indul a telefon, vagy pl:. Pc -> adb parancs -> "fastboot reboot" ( telefon újra indul)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#6215) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Vajon miért írja majd' minden wifihez, hogy "nincs internetelérés". (Nemcsak itthon, máshol is) Mert amúgy van...
Emiatt viszont az automatikus csatlakozás sem megy, ha egyszer szerinte nincs.

#?*@&!

(#6216) nullpoint válasza zeon.hu (#6215) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez miui feature, ezt szeretni kell. Már csak azért is mert ha nem szeretjük attól ez még lesz. A szoftver (sem)nem az erősségük.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6217) zsoltip válasza zsoltip (#6200) üzenetére


zsoltip
őstag

WiFi automatikus kapcsolásához mit állítsak?

(#6218) zeon.hu válasza nullpoint (#6216) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok, de eddig nem volt ilyen.
Az egyetlen, aminél korábban ezt írta ki, azon tényleg nincs internet (70mai autós kamera).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6219) htc07 válasza zeon.hu (#6215) üzenetére


htc07
addikt

használsz saját DNS szervert? nekem akkor szokott ez lenni ha az lehal.

+pro tipp: dns.adguard.com-ot használva a legtöbb in-app hirdetés, meg rengeteg egyéb hirdetés sem jelenik meg.

próbáld ki, hátha megoldja a gondod.

[ Szerkesztve ]

(#6220) Landsmann válasza zeon.hu (#6215) üzenetére


Landsmann
addikt

Ó. ilyet nekem is szokott csinálni a Redmi 6. Legutóbb éppen pénteken. Én is próbáloztam mindennel az újraindításon kívül. Wifi ki/be, másik hálózatra csatlakozni, majd vissza, de nekem is azt írta, csatlakozva, de nincs internet elérés. Aztán hagytam a fenébe, 1-2 óra múlva észhez tért. Újraindítás után jó szokott lenni egyből, de szándékosan nem indítottam újra. Az eset előtt 10 órával volt az automatikus ki/be kapcsolás. Úgy van programozva mindhárom Redmi, hogy minden csütörtökön 21:58-kor kikapcs, 22:00-kor bekapcs. Volt amikor a Redmi 9 3 hónapig sem volt újraindítva. Nem igazán tapasztaltam nála hülyeséget. Azért nem volt újraindítva, mert a Google térképhez tartozó kezdőképernyőre kirakott mentett célpontokat automatikusan letörölte. Ezt megcsinálta vagy 5-ször, na mondom akkor nem lesz újraindítás. Aztán mikor frissült a MIUI, tettem egy próbát. Most már nem törli, így erre is bekapcsoltam a hetenkénti újraindulást.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6221) kidnou válasza zsoltip (#6217) üzenetére


kidnou
senior tag

Eu romon vagyok, ott csak akkor működik ha a tartózkodási hely be (GPS) van kapcsolva. Lehet stabil rommal is igy van

(#6222) zsoltip válasza kidnou (#6221) üzenetére


zsoltip
őstag

Az mindig aktív.

(#6223) headhunter válasza this is life (#4989) üzenetére


headhunter
addikt

Téves válasz, törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#6224) headhunter


headhunter
addikt

Telefon: Poco X3 Pro (13.0.2)
TV: Sony Bravia KD-43XG8096B

Melyik képernyő tükröző alkalmazást érdemes feltenni a telefonra? (Fotó és videó átküldés)

Jelenleg a telefon csatlakozik, de csak fekete képernyő látszik a TV-n kapcsolódás után.
Telefon beállítás (alkalmazás engedély) is lehet hiba?

(#6225) zeon.hu válasza headhunter (#6224) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én a Google Home-ot használom.

#?*@&!

(#6226) zsoltip válasza zsoltip (#6217) üzenetére


zsoltip
őstag

Ötletek beállításhoz?

(#6227) zeon.hu válasza zsoltip (#6226) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha nincs benne, akkor használj automatizáló programot.
Javaslom a Macrodroid -ot, van itt topikja is.

#?*@&!

(#6228) zsoltip válasza zeon.hu (#6227) üzenetére


zsoltip
őstag

Lehet van, de mi kell bekapcsolva legyen hozzá? Full nem emlékszem, sem nem találom.

(#6229) zeon.hu válasza zsoltip (#6228) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én sem, nem is találom 12-es MIUI -n, de nem is emlékszem ilyenre.

#?*@&!

(#6230) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Redmi Note 10 5G-n állandó probléma, hogy némi tétlenség után nincs wifi és mobil adat kapcsolat sem. Ki-be kell kapcsolgatni, hogy nagy nehezen magára találjon. Nincs nagy tapasztalaton MIUI-ban (feleségem telefonja), de azt már olvastam róla, hogy sokszor indokolatlanul agresszív a memória kezelése. Ez is ennek tudható be? Ha igen, (vagy nem) mi lehet a megoldás?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6231) Landsmann válasza mobilizmo (#6230) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem is van ilyen telefonom, de sosem tapasztaltam ilyen hibát, pedig nem mókoltam különösebben a beállításokkal.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6232) Graphics válasza mobilizmo (#6230) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs összefüggésben a memóriakezeléssel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6233) headhunter válasza zeon.hu (#6225) üzenetére


headhunter
addikt

Ezzel is csak fekete képernyőt kapok.

Van valamilyen "rejtett" beállítás, amit alkalmazni kell a telefonon vagy a televízión?

(#6234) zeon.hu válasza headhunter (#6233) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs valami (mondjuk egy tv box), amin keresztül meg tudod próbálni?

#?*@&!

(#6235) mobilizmo válasza Graphics (#6232) üzenetére


mobilizmo
addikt

Gondolom azt is tudod mivel van összefüggésben, ha ennyire biztos van ebben. Elárulhatnád.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6236) Graphics válasza mobilizmo (#6235) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Max ötletelés, de konkrét dolgot nem tudok

Wifi csatorna foglalt esetleg.

Szóval sajnos nem tudom mivel van összefüggésben

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6237) mobilizmo válasza Graphics (#6236) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lehetséges, hogy nehezen érthetően fogalmaztam. Mindkét szolgáltatás mindig bekapcsolt a telefonon. Hosszabb tétlenség után nincs se wifin, se mobil adatkapcsolaton keresztül internet. Hosszas bénázás, wifi, mobil adatkapcsolat ki-be kapcsolgatása, esetleg telefon újraindítása segít csak. A környék zöldövezeti családi házas, wifi csatorna nem foglalt, 2.4 és 5 GHz-es mesh háló van, lakás teljesen lefedett. Az én telefonom Poco F3 nem produkál ilyen jelenségeket (nem gyári, nem MIUI van rajta). Összességében szerintem mindenképpen a telefonhoz kapcsolódik a probléma.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6238) zeon.hu válasza mobilizmo (#6237) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mobilhálózati diagnosztika van a SIM kártyák beállításánál, talán mutat valamit.

Elvileg nem a MIUI agresszív memóriakezelése az oka, az a külső alkalmazásokra vonatkozik.

#?*@&!

(#6239) kidnou válasza mobilizmo (#6237) üzenetére


kidnou
senior tag

Poco f3-nál akkumulátor menüpontban (jobb fent fogaskerék)van olyan, hogy adatforgalom kikapcsolás képernyő lezárásakor, itt lehet megadni mennyi idő után kapcsolja ki ha nincs használatban a telefon. Nincs véletlenül beállítva? Már ha nála is van ilyen beállítás

(#6240) mobilizmo válasza kidnou (#6239) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez jó ötlet megnézem.
Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#6241) andriska0725


andriska0725
tag

Sziasztok. Adott egy xiaomi mi11i miui13-mal. A probléma csak annyi, hogy a téma változtatásnál a tárcsázó billentyűzet nem változik meg, pedig a képek alapján kéne neki. Ez másnál is így van, vagy nekem kerüli el valami a figyelmem?

(#6242) Viktor0610 válasza andriska0725 (#6241) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az a megoldss, hogy a témában a Xiaomi saját tárcsázóját látod, a telón viszont a Google-féle van, amit nem változtat meg a téma.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6243) Graphics válasza andriska0725 (#6241) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Google tárcsázón nem is fog változtatni semmit :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6244) besaints


besaints
tag

Sziasztok!
[OFF:ezt a kérést a Xiaomi Mi Note 10 Pro már beküldtem, de az a topic kihalás gyanús..]

Segítséget szeretnék kérni: szeretett telefonom elakad bootolás során (fehér "MIUI" logó)... :-(
Nem volt semmi előzménye, nem tudom, mi válthatta ki a hibát. (Lefagyott a Chrome, telefon újraindítás után már ez a hiba fogadott.)
A Power+VOL- (fastboot), Power+VOL+ (MIUI Recovery) működik. Az itt választható Safe Boot nem oldja meg a problémát, Restart sem...
A Wipe-ot nem szeretném kipróbálni, mert az minden adatot töröl. Van bármi más lehetőség?
Cache törlésre gondoltam pl., de gyári a telefon:
..\Android\Sdk\platform-tools>fastboot oem device-info
(bootloader) Verity mode: true
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Device critical unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false
OKAY [ 0.005s]
Finished. Total time: 0.006s
Bármilyen ötlet érdekel. Egy mobiltelefon szerviz tud ilyen esetben bármit csinálni, ami nem jár adatvesztéssel? Köszönöm.

[Xiaomi Mi Note 10 Pro, Android 11/2022-04-01, MIUI 13.0.1]

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#6246) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
A Xiaomi Notes appban keszult jegyzetek valahol tarolodnak a belso memorian? Koszi! Csinaltam backupot a telefonnal, ott meg kellene legyen? Samsungra valtott ismerosom, es a jegyzeteit keresi..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#6247) DrDobos válasza DrDobos (#6246) üzenetére


DrDobos
őstag

Megtaláltam a lementett backupba a "Jegyzetek(com.miui.notes).bak fájlt. Mit tudok ezzel kezdeni, hogy valahogy átmentesem a jegyzeteit?

Samsung Galaxy A55 5G

(#6248) Fall-N válasza DrDobos (#6247) üzenetére


Fall-N
veterán

Elvileg a Mi Cloudba ment ha be vagy jelentkezve.

(#6249) Graphics válasza mobilizmo (#6230) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Addig emlegetetted, amíg nálam is megjelent ez ,vagy ehhez hasonló probléma :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6250) DrDobos válasza Fall-N (#6248) üzenetére


DrDobos
őstag

Nem volt bejelentkezve :(

Samsung Galaxy A55 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.