Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) kalasz válasza Landsmann (#6609) üzenetére


kalasz
tag

Bocs, hogy bele vau de nálam mind a két hálózatnál jelezve van a VoLTE.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6652) pitiless válasza kalasz (#6651) üzenetére


pitiless
senior tag

Gyári ROM-on nálam sincs, xiaomi.eu-n volt...

(#6653) tknof1871 válasza tknof1871 (#6623) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv!
A kamera alkalmazásban amikor videóra váltottam akkor lefagyott az alkalmazás. Hosszú várakozás után néha egy felirat jelent meg, hogy a kamera nem elérhető vagy valami hasonló. Az alkalmazás úgy nyílik meg, hogy a fotózásra van állítva. Ezt a szövegsávot elcsúsztattam a videofelvételre és annyi ideje se volt, hogy éles képet mutasson. Egy homályos képnél lefagyott. A tisztítóval a fölösleges dolgokat eltávolítottam a memóriából és ez se segített. A telefont újra kellett indítani és most úgy tűnik jól működik.
Mi folyik itt? Nem emlékszem, hogy ezek a bugok megjelenése előtt frissült a MIUI.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6654) Landsmann válasza kalasz (#6651) üzenetére


Landsmann
addikt

Kártyásoknak tuti nincs.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6655) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Jó reggelt,
segítsetek kérlek, hol lehet MIUI 13 alatt hasonló adadfelhasználás információt megjeleníttetni?

gyulaszu

(#6656) tibike8 válasza gyulaszu (#6655) üzenetére


tibike8
őstag

Szia, ugyanúgy van nálam (Mi 10) mint a MIUI 12 alatt. Az irányítóközpont stílusa legyen a korábbi verzió és ne az új.

(#6657) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Miui 13, eu dev frissben hol találom azt, hogy bizonyos appokat ne számoljon bele az adatforgalomba?
Facebook, instagram stb. Régen ezt be tudtam állítani, de 13 óta nem találom, és idegesít, hogy folyamatosan túlforgalmazást jelez emiatt.
:R

link link link link link link link

havri

(#6658) havri1


havri1
félisten

Ha itt kikapcsolom, működni működik, de továbbra is számolja..
link link

havri

(#6659) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok! Poco X3 Pro az alany. Gyari global ROM. 13-as MIUI, 12-es android. A problema a szokasos... Ertesitesek akkor jonnek csak meg, ha feloldom a kepernyot. Mindent amit talatam mar kiprobalta. Ha kikapcsolom a telot akkor 1 percig meg megjonnek az ertesitesek utana csak amikor feloldottam. Apponkent be van allitva az auto start, akkumulator optimalizacio kikapcaolva es lockolva van az app a task managerben. Van esetleg otlete a problema megoldasara valakinek?

(#6660) havri1 válasza bodorjanos (#6659) üzenetére


havri1
félisten

App engedélyek? Képernyőzar értesítések?

havri

(#6661) bodorjanos válasza havri1 (#6660) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Az a gaz, hogy minden ugy van beallitva, ahogy a temainditoban is le van irva es mas cikkekben is. Neha beesik az ertesites 5 perc kesessel, neha csak ha unlockolom a telefont. Dupla koppos kepernyo bekapcsolaskor meg nem jelennek meg az ertesitesek. Home Assistant okos otthont hasznalok. Amikor hazaerek gps alapjan kiriasztja a hazat es felkapcsolja a bejarati lampat. Amikor ezzel vegez, kuld egy uzenetet a telefonra. Azt mar nem kapom meg, csak amikor feloldom a telefont. Tehat nem alszik a telefon, hisz tudja vezerelni az okos otthont, csak az ertesitesek nem jonnek meg. Olyan erzesem van, mintha a 12.5-os android 11 alapu valtozatnal nem lett volna ilyen gond. :W

(#6662) bodorjanos válasza bodorjanos (#6661) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Na pont most jott meg egy proba ertesites 9 perc kesessel… Va, hogy csak par ora mulva esik be az ertesites. Eleg rapszodikus.

(#6663) havri1 válasza bodorjanos (#6662) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom, nálam nincs ilyen gond.

havri

(#6664) crok válasza bodorjanos (#6662) üzenetére


crok
nagyúr

Settings
Battery
Jobb fent fogaskerék
- Clear cache when devices is locked - ez esetleg most nem 1 perc? Legyen never.
- Utolsó menüpont Scenarios - ha van ilyened akkor a benne levő Sleep mode-ot kapcsold ki.
Akkor [ennek] minden pontját végigjártad?
Milyen alkalmazások csináljak ilyen módon a (nem)értesítést?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6665) bodorjanos válasza crok (#6664) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Minden úgy, ahogy a nagykönyvben és ahogy írtad és a cikkben...
Megvárom a következő frissítést. Nem sok kedvem van egy factory reset majd minden visszapakolása... Túl sok szarakodás volt így beállítani :)

(#6666) havri1 válasza bodorjanos (#6665) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudom köze van e, de én mindig eu devet használok, ez cn alap. Nálam sose volt ilyen gond, nagyon sok év alatt. Miui 5 óta.

havri

(#6667) bodorjanos válasza havri1 (#6666) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Nálam is csak most jött ki. Global a rom, gyári, nem akartam "vacakolni" főzött romokkal. Lehet persze az lesz a vége, csak eljutok abba a korba, amikor már azt élvezem, hogy out of te box működik valami :) Ilyen szempontból szeretem az almás termékeket, de megfizethetetlenek, azért is van most épp egy Poco-m és egy samu órám. Ezzel a kombóval akarom elhagyni az apple ökoszisztémát. Eddig egész jól megy, csak 1-2 anomália néha előkerül :D

(#6668) bodorjanos válasza bodorjanos (#6659) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Sziasztok, közben nyomok egy kis önreflexiót...
Leírtam ugyanezt a Poco X3 Pro-s fórumba, de ide is bemásolom.
Olvastam, próbálkoztam, tökölődtem és talán rájöttem mi a helyzet...
Persze javítsatok ki, ha rosszul gondolom, de szerintem az alábbiak szerint működnek az androidon az értesítések. Ha ébren van a telefon, jönnek az értesítések azonnal attól függetlenül, hogy az értesítés normál prioritású, vagy magas prioritású. Amikor lekapcsol a kijelzőt, de még nem ment el "aludni" a telefon, akkor is beesnek az értesítések rendben. Majd elkezdődik a alvás (doze mód?). Amikor ez aktív, akkor a normál értesítések, mint amit a gmail app is küld, azok nem esnek be, csak a magas prioritású értesítéseknek van "joguk" felébreszteni a rendszert (azonnali üzenetküldő appok pl. a messenger is ilyen). Persze a telefon is fel-fel ébreszti magát ebből a doze módból valamilyen rendszerességgel és ilyenkor beeshetnek a normál prioritású értesítések is.
Na most az én esetemben az okos otthon normál prioritású üzeneteket küldött, aminek következtében nem estek be azonnal, csak amikor a telefon felébredt valamiért. Van, hogy ez 10 perc volt, van, hogy csak 1 óra után. Átállítottam az okos otthon üzeneteit magas prioritásúra és láss csodát, 1-2 mp után megérkeznek az értesítések. Kb. ezt sikerült kiokummulálni egyelőre. Gyanítom ehhez az is kell, hogy a számunkra fontos appoknál az automatikus indítás be legyen kapcsolva, akkumulátor kímélő kikapcsolva és legyen zárolva az app a "task manager"-ben is.
Ha nagyon nem így lenne, írjátok le, de én ezt olvastam ki a doskikból, fórumokból és ez most megoldotta lényegében a problémámat.

[ Szerkesztve ]

(#6669) juve600 válasza bodorjanos (#6668) üzenetére


juve600
nagyúr

szia
hát újdonságot nem írtál :) , legalábbis számomra, úgy kell beállítani ahogy írtad és akkor elvileg jönnek az értesítések szépen
:R

(#6670) bodorjanos válasza juve600 (#6669) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Nekem már az is öröm, hogy talán megértrm, mi miért történik :DD :DD :DD
Az okos otthon es a nem magas prioritású üzenetei zavartak meg. Iphone-on azok az ertesitesek is beestek azonnal. Ezert volt most jó nekem ez a kis oknyomozás :))

[ Szerkesztve ]

(#6671) bodorjanos válasza juve600 (#6669) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Még mondjuk a ne zavarjanak üzemmódot rendbe tehetnék és akkor tuti lenne ez a miui. Leginkább az zavar benne, hogy nem lehet kivételeket adni. Pl az okos otthon értesítései jelezheznének éjszaka, de a többire (pl.: messenger) nem vagyok kíváncsi. Az okos otthon nálam a riasztó feladatait is ellátja.

(#6672) erzol válasza bodorjanos (#6670) üzenetére


erzol
őstag

Nálam egy xiaomi mi 11i +amazfit gtr 3 pro és egy mi home app hármas nem képes az értesítések megfelelő kezelésére. Míg a telefon minden történést kijelez a mi home appból, addig az óra ezekből semmit és csakis a mi home alkalmazásnál. Minden más rendben működik.
Nem értem... :O

(#6673) bodorjanos válasza erzol (#6672) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Érdekes... Mondjuk nekem egy Samsung órám van kapcsolva a Poco X3 Pro-hoz, de az azokat az értesítéseket gond nélkül átviszi, ami engedélyezve van.
Samsungnál applikáció szinten lehet megadni, hogy mi küldhet értesítést az órára. Amazfitnél nincs ilyen opció? Nálam csak 2-3 app van engedélyezve, hogy minden más érdektelen dolog (pl.: mol move, lidl plus) ne jöjjön át az órára.

(#6674) erzol válasza bodorjanos (#6673) üzenetére


erzol
őstag

Természetesen be van kapcsolva az értesítés a zepp app-ban. A mi home meg a teljes miui engedély arzenállal fel van vértezve és mégsem működik.

(#6675) bodorjanos válasza erzol (#6674) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Fasza... néha azért égnek áll a helyam az androidtól. Persze az IOS-nél is vannak olyan anomáliák...
Sajnálom, hogy nem működik, de sajnos xiaomi órám nem volt az utóbbi időben. Annak idején még egy amazfit bip-em volt, de ahhoz vettem egy nem gyári appot, az tökéletes volt mindenre.
Más ötletem sajnos nincs...

(#6676) zeon.hu válasza erzol (#6674) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nézd meg a Mi Home értesítési beállítását is.
Ezt meg esetleg kapcsold ki és vissza, hátha ...
Zepp -ben is nézz rá, lehet, hogy ott van valami kikapcsolva csak ennél az alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6677) erzol válasza zeon.hu (#6676) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm, már mindent átbogarásztam, de nem jártam sikerrel.

(#6678) hojos válasza erzol (#6677) üzenetére


hojos
aktív tag

Melyik MiHome-t használod ?
Nálam Redmi Note 9 Pro+GTR2+MiHome vevs kombóval minden rendben.

(#6679) erzol válasza hojos (#6678) üzenetére


erzol
őstag

Ezt használom :

Magyarra fordítva a szoftverforditasok. hu segítségével.

Még arra gondoltam, hogy réges-régen a mi band 1-nél kínai régióra regisztráltam az accountom és ez kavarhat be? :F

(#6680) crok válasza erzol (#6679) üzenetére


crok
nagyúr

Ez biztosan egy eredeti, Google Play Store-ból letöltött verzió?
Csak mert a névben Mi App Store van meg hogy (mod). Miért?
Vagy eleve CN kínai vagy mókolt app van fent vagy ez van a Xiaomi.EU ROM-ban amit használsz? (Mintha azt láttam volna hogy Mi 11i Xiaomi.EU ROM-od van)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6681) Viktor0610 válasza crok (#6680) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem eredeti.
"Magyarra fordítva a szoftverforditasok. hu segítségével."

Samsung Galaxy A54

(#6682) erzol válasza crok (#6680) üzenetére


erzol
őstag

Igen, eu romos mi 11i - vel próbálkozom. Akkor ez lehet a hiba?
De miért csak a mi home-mal?
Utoljára egy gyári rom-os redmi note 9 pro amazfit verge párossal szépen jöttek az értesítések vevs féle mi home-mal.

(#6683) crok válasza erzol (#6682) üzenetére


crok
nagyúr

Play-ből szedd már le a Mi Home-ot. Nem tudom most mi van fent vagy hogy honnan.. de ha a Joyeuse-on a gyári ROM-on ment (ahol csak a Play-es van mert nincs Mi Store se akármilyen random mod..) akkor mennie kell itt is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6684) havri1 válasza crok (#6683) üzenetére


havri1
félisten

Nem az a baj.
Nálam ugyanaz a moddolt van, és működik.
link

havri

(#6685) juve600


juve600
nagyúr

A Xiaomi oldalán végrehajtott béta folyamatmódosítások miatt leállítjuk a "régi" Weekly ROM-ok kiadását (22.10.26 az utolsó "régi" Weekly kiadás). A következő frissítések „új” heti kiadásokon (például V13.1.22.10.26.DEV) alapulnak, és a közeljövőben Android 13-as frissítést és új eszközöket is tartalmazhatnak.
forrás : xiaomi.eu oldal

Jön a MIUI14 ?

(#6686) havri1 válasza juve600 (#6685) üzenetére


havri1
félisten

Nem, Android 13, MIUI 13.1

[ Szerkesztve ]

havri

(#6687) juve600 válasza havri1 (#6686) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#6688) Viktor0610 válasza havri1 (#6686) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig szerintük is jön a MIUI 14: [link].

Samsung Galaxy A54

(#6689) havri1 válasza Viktor0610 (#6688) üzenetére


havri1
félisten

Ráncfelvarrást olvastam, és egy két új funkciót. Kiderül hét közepén, ha valaki csurgat majd az alfáról képeket..Decembert írták az első 14-re.

[ Szerkesztve ]

havri

(#6690) juve600 válasza havri1 (#6686) üzenetére


juve600
nagyúr

augusztusban is 13.1 volt már ..........................
Redmi K40S ChinaPublic Beta Recovery V13.1.22.8.116. DEV12.0 4.4 GB 2022-08-19

(#6691) havri1 válasza juve600 (#6690) üzenetére


havri1
félisten

Igen, belpiacos mobilokra...........Több pontod nem volt? :DDD Adjak kölcsön?
Globalról eleve szó sincs. CN alapon van 4 készülékre a 13.1 és a 14 tesztelve. Kérdés 2 lépcsőben adják e ki, vagy egyből kidobják tesztre a 14-et.
Nem fogják - szerintem -, mert még alfa sincs belőle.
Ezért mondom, szerda-csüt kiderül..

havri

(#6692) gabenh


gabenh
tag

Arra van valami megoldás hogy fülhallgaton egy idő után ne halkítsa le a zenét?

Galaxy S23 Ultra

(#6693) Viktor0610 válasza gabenh (#6692) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Soha nem tapasztaltam még ilyet.
Ezt hogy érted?

Samsung Galaxy A54

(#6694) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#6693) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A hangerő skála mennyire van fent? :)

(#6695) Lucho7


Lucho7
tag

Sziasztok, olyan problémám lenne egy redmi note 10s telefonnál ha a messsengeren videohívás van, akkor sokszor elmegy a hang, olyan durva reccsego hanggal vibrál, és a másik fél sem hall akkor, ilyen 5 másodperces kihagyás, de nagyon sokszor jön elő. Fülhallgatóval is ugyanez van csak akkor a fülesben van ez a hang. Van valakinek valami ötlete mi okozza a problémát? Más alkalmazással nincs gond a hanggal

(#6696) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
MIUI 13 alatt VoWifi-t használok főként Digi gyenge lefedettség miatt. Azt vettem észre, hogy ha lezár a képernyő, akkor egy idő után a wifit is lekapcsolja, gondolom akku kimélés miatt.
Van arra beállítás, hogy ezt ne tegye? legalább akkor ne, amikor a voWifi aktív?

gyulaszu

(#6697) kriszrap


kriszrap
tag

Sziasztok.
Páromnak van egy xiaomi mi 10 telefonja karácsonyra szeretnék venni neki egy újabbat .
Fényképező része és a selfi rész előnybe részesíteném.
Mit ajánlanátok?

(#6698) crok válasza kriszrap (#6697) üzenetére


crok
nagyúr

A jó topikot: Milyen okostelefont vegyek?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6699) gyulaszu válasza gyulaszu (#6696) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Senki nem ásta még bele magát ebbe a témába? én nem találok rá beállítást.

gyulaszu

(#6700) crok válasza gyulaszu (#6699) üzenetére


crok
nagyúr

Erre one-click megoldást nem nagyon tudok.. az a baj hogy a MIUI kedves rizsért dolgozó "szoftvermérnökei" / babzsákprogramozói rendszeresen elbasszák (nem tudok rá jobb szót, tényleg) majd egy frissítéssel "megoldják" ha megoldják..
Van legalább 6..8 féle ismert bug / probléma ami okoz, okozott és|vagy okozhat a MIUI-ban hasonlót (hacsak nem ez most egy mégújabb bug :D) mikor melyik jön elő mert ezek a szerencsétlenek képtelenek rendes forráskövetést használni (ha egy bug már fixed attól az náluk még simán előjöhet mert olyan mintha nem létezne verziókövetés csak forráskód ide-oda másolgatás).

Ha debloat-oltál valamit akkor kapcsolgasd vissza mindet és megfigyelés.. ha úgy jó akkor valami olyat tiltottál le amit nem kellett volna (pl. XSF vagyis a Xiaomi Service Framework, volt akinek ennek a frissítése / frissítés törlése oldotta meg)..

Volt olyan bug, ami azért cseszte szét a WLAN kapcsolatot mert az idő alapú rekeying-nél a nyomorultja WPA-val akart valamit csinálni mikor WPA2 volt.. nyilván nem sikerült, nyilván le is verte.. ilyenkor vagy újra próbálkozott és felment (esetleg fel kellett oldani a képernyőzárat is..) vagy nem és akkor ráadásul megjelölte "kapcsolódásra képtelenre".. ezt általában megoldotta ha a router-en "WPA+WPA2"-ről átállították csak WPA2-re az SSID-t, lehetőleg AES-el (gyak. kivették a WPA-t, amúgy is ki kell a csába' venni már a WEP-et / WPA-t).

Volt olyan bug, ami azért cseszte szét mert csak AES-el akart normálisan működni (ami amúgy nem baj, legyen is AES)..

Volt olyan, akinek a Wifi assistant teljes kikapcsolása oldotta meg (amit utána majd javítottak amúgy.. mégis vissza-visszatér ez is..).

Volt olyan, akinek a Connection & sharing -> Other -> Reset Wifi, mobile..etc oldotta meg ami ugye egyben azzal is járt hogy minden APN, WLAN SSID, minden ilyen jellegű beállítás huss.. némely esetben elég volt a WLAN SSID-kat törölni (mindet..) és újra hozzáadogatni.. random MAC nélkül!
Nézz szét az akkubeállításokban levő automatizált tevékenységek közt is, töröld ami nem kell vagy köze lehet a WLAN-hoz is.

IPv6-ot -ha van- kapcsold ki (meghülyülhet tőle a connectivity test).

Ha a Wifi régió "rossz" az se segít.. legyen valami minimum európai országra állítva..

Próbáld ki channel bonding nélkül az SSID-t beállítani.
Jogosultságok közt nézd meg minek van WLAN kapcsolásra joga - és vedd el!

WLAN SSID beállításainál van lehetőség random MAC-et használni - legyen kikapcsolva , SSID-nként is (hasznos lehet egy reptéren pl. de baromság egy otthoni / munkahelyi hálón mert magad szivatod vele).

adb-vel kapcsolható elvileg a sleep policy (ez régen (Pie előtt) rendszerből kapcsolható volt):
adb shell settings put global wifi_sleep_policy 2
Ezzel van mindig bekapcsolva állapotba téve - de ezt már elvileg ki is vezették..
De ha
adb shell settings get global wifi_sleep_policy
ez nálad mégis 0 vagy 1 lenne az azt jelenti hogy ha idle akkor kikapcsol, talán 30 perc múlva alapból.

Vagy megint egy szazadik hasonlo bug.. ugyhogy innen is udvozlom a Xiaomi szoftvermernokeit- es fejlesztoit. Is. ;]

Logcat.. meg kell keresni benne hol dobta el magat aztan vegigturni mi kapcsolta ki.. egy elcseszett automatizalt rutin is lehet az akkubeallitasoknal....

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.