Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Tökimanó válasza Landsmann (#6950) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Kínomban már az eredeti gyári témát állítottam vissza, pedig nem tetszik. Akkor is ilyen. De próbáltam cserélgetni. Teljesen mindegy. Nem változik.
#6949mizoli Android 12

(#6952) crok válasza Tökimanó (#6951) üzenetére


crok
nagyúr

Most váltottál A12-re? A Material You design lesz a "gond" ami nem bug hanem feature.. változtass hátteret - változni fog a bill. színe is. Vagy kapcsold ki a GBoard témabeállításában hogy ne a dynamic color-t használja hanem valamelyik másikat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6953) Tökimanó válasza crok (#6952) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Bingó!! :)) Ez volt a megoldás. Köszönöm! :R

(#6954) grosy


grosy
senior tag

Sziasztok! Android 12-MIUI 13 alatt hol lehet beállítani, hogy a klasszik flip tok nyitásra ébressze és csukásra altassa a kijelzőt?

(#6955) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!
MIUI EU rom alatt hogyan, illetve hol lehet ezt eltűntetni a gyári Launcherből?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6956) crok válasza vegyszer (#6955) üzenetére


crok
nagyúr

Beállítások - Home screen - System navigation - Gesture - Hide full screen indicator - kapcsold be, akkor a pill nem jelenik meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6957) vegyszer válasza crok (#6956) üzenetére


vegyszer
addikt

Jól el van rejtve. Köszönöm!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6958) havri1


havri1
félisten

Kint van a 14. Tapasztalatok?

havri

(#6959) havri1 válasza csongi (#6945) üzenetére


havri1
félisten

Ha miui.eu - ra gondolsz, akkor azokban eredeti appok vannak, nem a Google. Levelező is.
Task manager alatt mit értesz?

havri

(#6960) nullpoint


nullpoint
senior tag

Tudja valaki hol lehet kikapcsolni Xiaominál a rég használt applikációk engedélyeinek visszavonását?

Egyrészt totál felesleges, másrészt néha olyan applikációtol is megvonja a kapott engedélyeket amiket épp használok. :Y

Köszönöm ha valaki tudja a megoldást.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6961) Viktor0610 válasza nullpoint (#6960) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Központilag nem tudom, de az adott app beállításai között (a fogaskerék ikon alatt) lehet.

Samsung Galaxy A54

(#6962) Landsmann válasza nullpoint (#6960) üzenetére


Landsmann
addikt

MIkor küldi az értesítést, akkor be lehet állítani, hogy ne vonja vissza. De szerintem az adott appnál az Alkalmazáskezőlben is meg lehet adni, hogy ne vonja vissza az engedélyeket.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6963) nullpoint


nullpoint
senior tag

Viktor:
Ilyen lehetőség nem jelenik meg. Talán kikapcsolt miui optimizációnál volt ilyen, azt most nem szeretném kikapcsolni emiatt.

Landsmann:

Az említett lehetőségek nincsenek.

*miui 12.6 xiaomi.eu android11

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6964) Landsmann válasza nullpoint (#6963) üzenetére


Landsmann
addikt

Alkalmazáskezelő/Alkalmazást kiválasztod/Alkalmazásengedélyek/Engedélytörlés és tárhely felszabadítás. Itt kikapcsolod a kapcsolót. Nem fogja vissza vopnni az engedélyeket.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6965) Landsmann válasza nullpoint (#6963) üzenetére


Landsmann
addikt

Valóban, MIUI11 alatt sincs olyan amit írtam az előbb. Mikor megjelnik az értesítés, hogy miknek az engedélyét vonja vissza, akkor ott apponként be lehet menni a beállításokba és ott be lehet állítani, hogy visszavonja-e vagy nem. Akkor ez marad mint lehetőség.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6966) Viktor0610 válasza Landsmann (#6965) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal MIUI 12 feature ez a jogosultság megvonás cucc.

Samsung Galaxy A54

(#6967) Viktor0610 válasza nullpoint (#6963) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam sincs kikapcsolva a MIUI optimalizáció.

Samsung Galaxy A54

(#6968) Landsmann válasza Viktor0610 (#6966) üzenetére


Landsmann
addikt

Redmi 6-on MIUI11 és Android 9 van. Az is visszavonogatja a jogosultságokat. De nem találtam meg hol lehet visszakapcsolni. Redmi 9-en a korábban leírt helyen ott van. Valóban úgy volt írva korábban emlékeim szerint is, hogy ez a jogosultság visszavonás 12-től van. Meg is lepődtem mikor a Redmi 6-on is elkezdte vissza vonogatni az engedélyeket.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6969) crok válasza Viktor0610 (#6966) üzenetére


crok
nagyúr

Nem. Android 11-el jott a feature es a Play Protect csinalja vagyis minden csinalja amin van Play es Play Protect. Google Play Store - Jobb felso sarok - Fiok - Play Protect - Jobb felso sarok fogaskerek - na ITT lesz az also menu ahol ki-be lehet kapcsolni melyik app eseteben lehet a ritkan hasznaltsag miatt toroltetni a jogosultsagokat.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6970) dilajoska1 válasza Landsmann (#6968) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én úgy emlékszem mintha régen lett volna róla szó hogy a Google az újabb Play szolgáltatásokkal elhozza ezt a funkciót a régebbi Android verziókra is. Úgy rémlik hogy az Android 11-es mi 9-emen nem volt még ez mikor még azt használtam. Most már lehet elérhető azon is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6971) nullpoint válasza crok (#6969) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nálam nincs PlayStore. Terveim szerint nem is lesz. :D Egyéb módszer lehet? Te szoktál tudni varázslatokat. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6972) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#6970) üzenetére


dilajoska1
őstag

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6973) Landsmann válasza dilajoska1 (#6970) üzenetére


Landsmann
addikt

Az viszont érdekes, hogy a beállítások mások. A Redmi 6-on az összes appról egy kattintással le tudom venni, vagy rátenni, hogy visszavonja-e vagy ne, de a MIUI13-asoknál már nem. Majd ha vissza lesz vonva, akkor ki tudom jelölni, hogy ne vonja vissza többet. Vagy legalábbis nem találtam olyan opciót, hogy most bejelölöm és no vonja vissza többet. A régebbi rendszeren meg ott van.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6974) Landsmann válasza dilajoska1 (#6972) üzenetére


Landsmann
addikt

Mondjuk a Google keze letörne, ha odaírná a frissítéshez, hogy mi az újdonság? Normális appoknál ha új funkciókl kerülnek be, szépen leírják. Ezek soha sehova nem írnak semmit. A térképhez sem. Akárhogy bogarászok, újdonságot általában nem találok, cska mikor olvasok róla valahol,. akkor próbálom ki és nini, tényleg.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6975) poirot válasza crok (#6969) üzenetére


poirot
senior tag

Nem lehet ezt egyszerre, teljesen kiiktatni? Mert röhej, hogy ikon csomagokat is törölne minden szó nélkül. Egyesével meg is őrülök mire végzek. :(

(#6976) dilajoska1 válasza Landsmann (#6974) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ja bocs én emlékeztem rosszul. A mi 9-emen Android 10 volt. 11-en nem tudom hogy van ez csak Miui 13 Android 12-n. Ott is egyenként tudom visszavonni. Lehet tényleg a 13-ból ez kimaradt.
Playen a Google nem szokta soha írni az újdnoságokat csak álltalános dolgokat, nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6977) crok válasza nullpoint (#6971) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor mi van ha nincs Play Store? Ez a MIUI topik.. kínai vagy nem gyári és GMS nélküli a rendszered (mert ebből nem derül ki)? Mindenesetre Activity Launcher-el keress rá arra hogy "manage apps" (com.android.settings.Settings$ManageApplicationsActivity) és ugorhatsz a droid app manager-re (nem a MIUI-ra) és minden alkalmazást egyesével elhet állítgatni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6978) dilajoska1 válasza crok (#6977) üzenetére


dilajoska1
őstag

Na ezt majd megnézem Android 10 Miui 11-en is hogy van e már ott is ilyen.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6979) crok válasza crok (#6977) üzenetére


crok
nagyúr

(Úgy egyesével, hogy minden alkalmazásnál egyenként bemész a beállításába és ott a gomb hogy reset-elje vagy ne).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6980) nullpoint válasza crok (#6977) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ebből kiderül :)

Ez az activitylauncheres megoldás tökéletes. Köszönöm Főnök! :D Mondtam én hogy te vagy a varázslatok tudója. ;)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6981) crok válasza nullpoint (#6980) üzenetére


crok
nagyúr

:DD
Csak azt áruld már el: miui 12.6 xiaomi.eu android11 na ebből nekem az jön le hogy van Play Store.. de letiltottad vagy miért írtad hogy nincs?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6982) poirot válasza crok (#6979) üzenetére


poirot
senior tag

Raktam fel egy screenshot-ot.

[kép]

(#6983) crok válasza poirot (#6982) üzenetére


crok
nagyúr

Nem lehet ezt egyszerre, teljesen kiiktatni?
Hát.. nekem sose ad fel ilyesmit hogy a ritkán használt alkalmazások jogait megvonná.. de én kikapcsolva tartom a Play Protect-et is mert értelmét nem látom :D És nálam így minden alkalmazás mellett ki van kapcsolva a screenshot szerinti gomb.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6984) poirot válasza crok (#6983) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi a választ. Akkor ha kikapcsolom a Play Protectet, akkor az is kikapcsolódik. Na adok én neki. :D

(#6985) nullpoint válasza crok (#6981) üzenetére


nullpoint
senior tag

Persze, leírtottam, és ami app lehet az opensource, vagy ha nincs akkor apkmirror.

Meg valami csávó szokott írogatni logoutra ilyen "android alkalmazások amiket használok / ajánlok", meg "android ActivityManager és memóriahasználat javítása" meg ilyesmiket ír, szoktam belőlük is táplálkozni, nem tudom ki csinálja.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6986) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Kikapcsolt Play Protectnél is feldobja. Nekem múltkor (elősször) feldobta, azóta visszavontam minden alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#6987) mr.dana


mr.dana
aktív tag

Vettem egy új mobilt pár napja ( xiaomi r.n.11 ) ma reggel lett volna az első ébresztésem ..
Helyette ez fogadott ...

(#6988) crok válasza nullpoint (#6985) üzenetére


crok
nagyúr

:F :C :DDD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6989) crok válasza mr.dana (#6987) üzenetére


crok
nagyúr

VR alkalmazással vagy WebVR lehetőséggel játszottál? Pl. Youtube-ban? Vagy Cardboard? Ha be van kapcsolva a VR mód akkor ez normális - ellenben akkor a VR módot kéne kikapcsolni. Restarton && óra alkalmazás adatainak törlésén túl vagy már? Frissítést nem mutat hogy lenne?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6990) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Az a kérésem, hogy mitől hiszi magáról a Mi Note 10 lite készülékem, hogy ő egy Google pixel 2?
Legalábbis a Google az EEA - > MIUI EU rom váltás után ilyen emailt küldött a biztonsági értesítő levélben.

A system/build.prop ilyet nem ír.
Nem vágom, hogy mitől lehet ez, de gyanús, hogy emiatt van az, hogy néhány app a play áruházban számomra elérhetetlen. Pl netflix, Disney+, és még néhány másik.

Ezt hogy gyan lehet rendbe tenni? Más is látott hasonlót?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6991) crok válasza vegyszer (#6990) üzenetére


crok
nagyúr

Ezt nem kell rendbe tenni, ez így van jól, works as designed && intentional. Ugyanis Xiaomi.EU ROM-ot használsz, azért írja hogy Pixel 2, ezzel van elfedve a nyitott bootloader (kb. mint a Universal SafetyNet Fix, mert az is kb ugyanezt csinálja egyébként meg a legtöbb custom ROM, pl. a Pixel Experience). Nem a build.prop-ban van benne hanem a framework van úgy megírva hogy ha a Google Play felé kell "jelenteni" akkor ő egy Pixel készülék, egy régi, amin relatív könnyű átverni hogy zárt a bootloader és a Play Store is tanusított lehessen. Ha nincs Disney+ meg NetFlix akkor szerintem nincs valami rendben nálad (Google Play Store -> Settings -> About -> Device cert -> Device not certified), talán Magisk is van és rosszul rejted el a dolgot - mert egyébként a Xiaomi.EU-n ilyen gond nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6992) vegyszer válasza crok (#6991) üzenetére


vegyszer
addikt

Magisk van.
Ezt kellene látnom, hogy az eszköz tanúsított:

Valami gyanús, mert az AdAway is hiába van fent, 8 host listával, azért csak jön reklám...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6993) crok válasza vegyszer (#6992) üzenetére


crok
nagyúr

A Systemless hosts be van kapcsolva Magisk-ben? Anélkül nem fog menni az AdAway se (max. local VPN módban, de ahhoz meg nem kell root).

Másikhoz: Widevine cert-ed rendben van a készüléken, egyáltalán a készüléked támogatja a Widevine L1-et a Xiaomi.EU ROM-on? Ha igen akkor a Settings -> Password & security -> Fingerprint unlock -> alul Fingerprint payments -> Widevine -> itt van használható cert? Ha nincs tudsz kéretni vele? Esetleg nem törölgettél / tiltogattál le alkalmazásokat (debloat) és tiltottad le / törölted a ? Ha letiltottad / törölted akkor nem fog látszani a menüpont.
Xiaomi Cloud (com.miui.cloudservice) -> "Fingerprint payments" nem fog látszani
SoterService (com.tencent.soter.soterserver) -> "Error -10009" cert. kéréskor

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6994) crok válasza vegyszer (#6992) üzenetére


crok
nagyúr

Ja meg az hogy van reklám.. hát ha a hozzáadott listák nem jók akkor nem lesz "blokkolt". Csak azért nem írom hogy a MIUI reklám dolgokat kapcsolgasd ki mert Xiaomi.EU ROM-ot használsz és ott már a srácok kipucoltak mindent előre.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6995) mr.dana válasza crok (#6989) üzenetére


mr.dana
aktív tag

Nem játszottam semmivel... de nem is találok sehol ilyen beállítást :W
Viszont látom nem én vagyok az első :.

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/vmlz2x/help_vr_mode_activated_by_itself_cant_turn_off/ [link] :F

(#6996) BitRider


BitRider
aktív tag

Srácok!

Valamelyik nap útközben hirtelen feltette a kérdést a telefon, hogy szeretném-e, ha mozgás közben nem zárna le teljesen a teló. Valami Google funkció lehetett, de kesztyű volt rajtam és amikor kérte az ujjlenyomatomat megerősítésként, félrenyomtam és azóta se találom sehol a funkciót.

Előtte volt gondom az akku merítéssel, ezért 1-2 Google féle service-t reseteltem meg az update-jeik kaptak uninstall/reinstall-t (megoldotta a dolog), lehet ezért is bukkant fel a feature. Valami body lock vagy mifene lehetett, és nekem pont elég hasznos lenne, mert bringázás közben, a sál mögül nem az igazi az arcfelismerés. :D

Mi lehetett?

[ Szerkesztve ]

(#6997) vegyszer válasza crok (#6993) üzenetére


vegyszer
addikt

Én ezt látom.
Azaz látszik az L1

Alkalmazások nincsenek tiltva.

Mégis ezt kapom...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6998) crok válasza vegyszer (#6997) üzenetére


crok
nagyúr

Hm.. az úgy fura lesz.. Magisk nélkül el tudod indítani a telefont, a ROM saját kernelével?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6999) vegyszer válasza crok (#6998) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt hogy kell?
Ugyanúgy a boot.img-t kell feltolni, mint ahogy a módosítás után azt, amit a Magisk csinált?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7000) crok válasza vegyszer (#6999) üzenetére


crok
nagyúr

Aha, ennyire gondoltam csak :K

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.