Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) zsola400 válasza dethroner (#6600) üzenetére


zsola400
aktív tag

Van apk is, én a ReVanced Extended verziót használom [link]

(#6602) Midway válasza vegyszer (#6599) üzenetére


Midway
senior tag

Nekem a pdf megnyitásnál van hasonló. Nagyon bosszantó, hogy nem látni melyik alkalmazás nyissa meg. :((
Nem találtam rá még megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#6603) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

MIUI 13.0.1, Android 12, de valószínűleg ettől függetlenül:
VoWifi használat közben mi értelme kijelezni a térerőt illetve roaming-ot?

gyulaszu

(#6604) crok válasza gyulaszu (#6603) üzenetére


crok
nagyúr

VoWifi csak egy lehetőség, ettől függetlenül ha hívás közben leszakadsz VoWifi-ről bármilyen okból akkor a seamless cut-over cellára máshogy nem jöhet létre csak ha csatlakoztatva vagy cellahálóra.. márpedig akkor miért ne írná ki hogy van térerő.. esetleg roaming helyzetben vagy-e.. nem? Szerintem de. By design vészhívást bármikor tudnia kell indítania a telefonnak és VoWifi esetén is van cellaháló keresés / csatlakozás mert nem kizárólag VoWifi hanem VoWifi preferált.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6605) gyulaszu válasza crok (#6604) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Értem, köszönöm. Logikus, és mivel a VoWifi a preferencia, ezért ha itthon ülök, arra fog csatlakozni.
És igen, a második kártya épp roaming-ban is van...

Más:
Volt már olyan, hogy VoWifi használat közben valakitől nem jött át SMS?
Utána teszteltem, Yettel > Digi (hordozott Voda) átjött.

gyulaszu

(#6606) MDanny válasza gyulaszu (#6605) üzenetére


MDanny
senior tag

Repülő módban is ott van az R (bekapcsolt Wi-Fi mellett)?

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#6607) gyulaszu válasza MDanny (#6606) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nem, olyankor nincs ott.
Kösz a tippet, ebben az üzemmódban, amíg a home office-ban vagyok, még akkut is lehet spórolni :R

gyulaszu

(#6608) htc07


htc07
addikt

miui13, android 12: telekomosok, nálatok van volte jel az állapotsorban? yetteles sim kártyával volt, most nincs. üfsz szerint jól megy a volte.

(#6609) Landsmann válasza htc07 (#6608) üzenetére


Landsmann
addikt

Telekomnál és Vodafone-nál nincs VoLTE kijelzés.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6610) vegyszer válasza Midway (#6602) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem egyre több esetben dobja ezt. És a három pont alatt egyre több alkalommal irreleváns alkalmazás nyílik meg. Pl pdf az MP3 lejátszó appban.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6611) Szita


Szita
csendes tag

Sziasztok, csak engem szopat ez a remek telefon napi 2szeri random újra indulással? Miumi 13,kezdek igen morcos lenni. Esetleg valakinek valami 5let?

[ Szerkesztve ]

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#6612) Viktor0610 válasza Szita (#6611) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A topikjában (finomabb stílusban) jobb helyen volna.
Ez általános MIUI-topik, kevés F4 GT tulajjal.
Talán egy SIM-cserét esetleg megpróbálhatsz, hátha az a baj.

Samsung Galaxy A54

(#6613) Szita válasza Viktor0610 (#6612) üzenetére


Szita
csendes tag

Szia igen tudom csak eléggé meg van állva a saját topikja, azért gondoltam ide írni, nem is annyira a telefon miatt érdekelne, hogy újra indulgat e másnak is, hanem a Miumi 13 mennyire stabil a többi telón. Nekem sorra jönnek elő érdekes dolgok, mint a nem működő Widhetek, a random névjegyek a főképernyőn ujra indulás után, van hogy 2szer ujra indul 1perc különbséggel, aztán utána megy tovább... Ki kaptam a simet, az nem nagyon hatotta meg, szóval nem gyanakszom rá. Bocsi a vehemens stilusért csak 210ér kicsit soknak érzem ennyi hibával. Gariba nem viszem vissza egyrészt kb 0ára gyalulják és max ujra dobják az androidot, vissza adják hogy jó aztán megint elő jönnek a gondjai. Másrészt a hivatalos szervizről annyi rosszat olvasnam hogy én oda nem adom nekik.. Telefonosnál be cserélésbe meg 120at mondanak rá.. Az meg "remek" ár... Szóval próbálom inkább rendbe rakni valahogy.

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#6614) Viktor0610 válasza Szita (#6613) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Három/kettő telefonon használok MIUI 13-at, egyiken sincs (sem volt) ilyen probléma vele.
Amúgy a gyári visszaállítás nem hülyeség.
Mármint persze, rossz, hogy újra be kell lakni, de ha helyre rakja az agyát, akkor már nyertél vele, plusz ha kiderül, hogy valamelyik app telepítése hozza elő (ami nem valószínű, de nem is lehetetlen), akkor megint nyert ügyed van. Plusz azért is javasolt ezt a szerviz előtt elvégezni, mert ők úgyis azzal kezdik -ahogy írtad is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6615) tibike8 válasza Szita (#6613) üzenetére


tibike8
őstag

Szia, nekem a MI 10 5G-n rendben van minden MIUI 13-al.

(#6616) Szita


Szita
csendes tag

Köszi a válaszokat, hétvégén meg gyalulom, nekem sincs több 5letem,le húzom rá a "legújabb frissítő csomag telepítése" menü pontból a friss andtoidot aztán csak történik vele valami :U

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#6617) Viktor0610 válasza Szita (#6616) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha ugyanazt töltené le, mint ami rajta van, akkor szerintem azzal ne foglalkozz.
A gyári visszaállítás elég.

Samsung Galaxy A54

(#6618) Szita válasza Viktor0610 (#6617) üzenetére


Szita
csendes tag

Ilyenkor a beállítások menüből elég a gyári beállítások vissza állítsa vagy inkabb recovey menüből full wipe?

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#6619) Viktor0610 válasza Szita (#6618) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire tudom, ugyanaz a kettő.

Samsung Galaxy A54

(#6620) Szita válasza Viktor0610 (#6619) üzenetére


Szita
csendes tag

Rendben köszönöm a segítséget :C

Smartphone superuser,nem várok el sokat csak azt tudja amire kitalálták..........

(#6621) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Következőre lettem figyelmes.

Xiaomi Mi 10 Pro mobilkészülék xiaomi.eu ROM 13.0.5 stabil rendszerrel.
Viber (naprakész, friss mindig).
VW Golf Variant VII Media Discovery MIB1 fejegység.

Viber hívás nem megy át a kocsira bluetoothon.
Ugyanezen készülék, bluetooth headsettel (Huawei Freebuds Pro) simán működik Viber hívásra.
A jobb alsó sarokban hívás közben, a hangszóró ikonra bökve, tudok választani hangkeltőt, amire akarom, hogy a hívás menjen, ami akarom, hogy kezelje azt: a kocsit is ki tudom választani. De mégsem megy át a hívás.

Mi lehet elállítva, vagy milyen engedélyt adjak az appnak?
Csak ezzel az appal van gondom. Minden egyéb app, és normál hívás is működik vele rendesen.

Mi a tapasztalat, vélemény?

(#6622) vegyszer válasza zsoltip (#6621) üzenetére


vegyszer
addikt

Peugeot Rifter kocsim van, android autós fejjel.
A viber / messenger hívás cseng, de felvenni nem lehet a kormányon, kijelzőn. Kizárólag csak a telón. De ha fel van véve, rendben kihangosítja a Mi Note 10 lite készülékem.

Tudom, hogy neked ez nem segít, inkább csak tapasztalat gyanánt írtam.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6623) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! POCO X3 PRO
Reggel rossz volt az egyik szenzor, ami a telefont elforgatását érzékeli. Ezt gondolom. A telefon gyári videólejátszója meg a VLC csak úgy játszották le a videókat mintha mindig állva fognám a telefont. A Free Adblocker böngésző is csak úgy jelenítette meg az oldalakat, hogy a telefon áll. De én többször eldöntöttem a telefont. Elindítottam az iránytű alkalmazást és nem kérte, hogy 8asokat írjak le, és nem is működött az iránytű. Akárhogy forgattam a telefont. Most itthon vagyok és jól működnek. A videolejátszók és az iránytű is.
A Beállításoknál a Megjelenítés menüben majdnem legalul van egy kapcsoló aminek a neve Automatikus képernyőforgatás. A kapcsolón a fehér pötty a jobb oldalra van tolva, a kapcsoló háttere kék. Reggel is így volt. Van még valami amivel letilthattam a mozgást érzékelő szenzort? De az iránytűt még így se értem. Most elindítottam és rögtön kérte a 8asokat és akárhogy mozgok a telefonnal, a piros 3szög mindig észak felé fordul.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6624) zsoltip válasza zsoltip (#6621) üzenetére


zsoltip
őstag

Töröltem az appot, töröltem a Cache, és dalvik cache szakaszokat, restartoltam a telefont, újratelepítettem a Vibert, az igényelt engedélyeket megadtam.

Töröltem a Bluetooth párosítást a telón és az autón is.
Autón is levettem a gyújtást, újra rákapcsoltam a gyújtást.

Párosítottam a telót a kocsival.

Működik. Nem tudom mi oldotta meg, de működik. Halleluja!

(#6625) crok


crok
nagyúr

Elég sok helyen olvasni és úgy néz ki van is rá mi.com-os hivatkozás már..
szóval a Xiaomi Cloud-ból kiszedik a Gallery sync-et. Rezsicsökkentés ala' Xiaomi? :D

Notice of Xiaomi Cloud Gallery Sync Deprecation & Migration to Google Photos

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6626) LiteCross91 válasza vegyszer (#6610) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Én is most keresek erre megoldást. Feltettem az Adobe Readert, de egyszerűen hiába választom egy .pdf fájlnál, hogy "Megnyitás külső alkalmazással". Alul feladja a Mi Böngészőt meg három pöttyöt, de arra ha rámegyek mindig valami random dolog történik. Hol Xiaomi Home appot nyitja meg, hol a Samsung nyomtató szoftverét, hol a Xerox nyomtatómét, de az Adobe Readert sosem adja fel. Aztán kipróbáltam én már több appal is Foxit Reader, stb.
Erre nincs valami megoldásotok?

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#6627) Tompika777 válasza LiteCross91 (#6626) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nekem Poco X3 Pro csinálja ugyanezt pdf megnyitásra,írtam is a saját topikjába.Mivel ott a Poco launcher nemrég frissült,úgy gondoltam az hozta a hibát,de mint kiderült nem az a ludas,mert volt akinek egyszer csak magától megjavult,sajnos nekem nem.De mivel több típusnál is előjött a Xiaomi brand-en belül,és mindegy,hogy Xiaomi,Redmi vagy Poco,így tuti hogy a MIUI bohóckodik.
Nekem egyenlőre nem sikerült megoldani,én is várom a megoldást.

(#6628) Landsmann


Landsmann
addikt

Pár napja értesítésként különféle híroldalak meg ilyesmik jelennek meg. Kutyát nem érdekli és mivel Index, Origo meg hasonlók, nem maga az oldal küldi az értesítést, hanem a telefon szedi össze valahonnan. Végül az egyik ilyen értesítést hosszan nyomva bejött a fogaskerék ikon, ahol minden engedélyezve volt. Na, ott szépen lehet gyomlálni. Kiszedtem minden híreket, csak a vészriasztások és a Google saját értesítéseit hagytam meg. Nyilvánvalóan valamelyik Google frissítéssel került fel. Csak innen az értesítésektől találtam meg a beállítást, máshol a Google-ban nem. De remélem most már nem fog zaklatni a sok kamu hírrel, nem véletlenül nem nézek már híradót sem 10 éve.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6629) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !

Szeretnék nyitni egy telót, erre 333 órát ír.............. mióta lett ez ennyi ? 168 óra volt eddig
:R

(#6630) mizoli válasza juve600 (#6629) üzenetére


mizoli
addikt

Attól is függ(het), hogy adott időn belül hány db telefont nyitottál.
Nekem írt már olyat, hogy abban az évben többet nem nyithatok. Még jó, hogy már november volt 🙂

Próbálj egy új felhasználót regisztrálni, talán sikerül a 168 óra.

(#6631) szetib


szetib
tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de hogyan kell "normálisan" használni/beállítani az appokat a MIUI-n belül? Gondolok itt az autostartra, miui akkukímélőre, lakatra, stb.
Iphone-ról jövök és ott még mindig hamarabb jön meg az értesítés gmail-ről, mint androidon a nativ gmail appon belül :F
Ha azt akarom hogy időben jöjjön meg az értesítés akkor mindnél kapcsoljam be az autostartot, miui akkukímélőt? Van egy pár alkalmazás a telefonon ami fontos lenne...

(#6632) Viktor0610 válasza szetib (#6631) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Összefoglaló.
Amúgy pont a Gmail rosszul megy nekem már régóta.
És ami miatt ez Gmail hiba lehet, az az, hogy mind a FairEmail, mind az Outlook jól működik ugyanazokkal a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6633) joey04 válasza szetib (#6631) üzenetére


joey04
titán

Vicces, de nekem is hamarabb jön meg iphone-ra az email, de ez nem xiaomi hiba, mert samukon is így van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6634) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!

Ha tradingshenzhenrol rendelek kina verziosat azon romot kell cserelnem? Leg is keresovel rakerestem forumban es vlki ezt irta, meg,h fenn van az oldalon is az EUs romot le lehet tolteni stb stb.

Szal a lenyeg,h akk siman rendelhetem a kinai verziot(11 ultrat szeretnek 620€ esetleg van vlhol olcsobban?)

Koszonom! :R

(#6635) Landsmann


Landsmann
addikt

Mi ez a Visszajelzés nevű értesítés? Nem csinál semmit ha rábökök. Reggel óta van a telefonon, korábban ilyet nem láttam.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6636) crok válasza Landsmann (#6635) üzenetére


crok
nagyúr

Azt a Services and Feedback alkalmazas csinalja. Adatait torold, meg szokta nyugtatni. Egyebkent hibajelenteskor meg bugreport generalaskor hasonlo ertesites van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6637) Landsmann válasza crok (#6636) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem ez volt. Találtam egy olyan appot, hogy Visszajelzés. Na, az volt. Ahhoz képest, hogy azt írta, sosem volt használva, akkor mire fel az értesítés? :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6638) crok válasza Landsmann (#6637) üzenetére


crok
nagyúr

com.miui.miservice, vagy nem? Meg az ikon is stimmel.
Ez a Services and feedback, magyar neven Visszajelzes.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6639) Fall-N válasza Landsmann (#6637) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogynem ez az. Visszajelzés, jól írta a kolléga.

(#6640) Landsmann válasza crok (#6638) üzenetére


Landsmann
addikt

Van olyan is hogy Szolgáltatások és visszajelzés, meg olyan is, hogy Visszajelzés. Ez utóbbinak az ikonja volt kint. Annak az adattörlése tüntette el az értesítést. De hogy mégis miféle visszajelzés értesítés volt, arra sosem fogok rájönni, mert hiába böktem rá, nem csinált semmit. Félresepréssel sem lehetett eltüntetni és félrehúzáskor sem jött elő a beállítás fogaskerék ikon.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6641) crok válasza Landsmann (#6640) üzenetére


crok
nagyúr

Az az alkalmazás csinálja az ANR miatti meg egyéb crash miatti infogyűjtést (fejlesztői menübe bemész van rá külön menüpont (ugyanis végezhetné akár más is)),na az ragadt be.. szokott ritkán.. mikor elkezd futni az infogyűjtés de megakad pl. Egy force close meg egy adattörlés megoldja, nem indul el megint az infogyűjtés.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6642) Landsmann válasza crok (#6641) üzenetére


Landsmann
addikt

Köszi az Infót!

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#6643) szetib válasza Erwinke (#6634) üzenetére


szetib
tag

A tradingshenzenesek nagyon normálisak, európaiak, kézségesek. Tudsz velük whatsappon is kommunikálni, válaszolnak. Alapból kinai szofttal van a telefon, mivel ott veszi meg helyben, de fel is ajánlja az oldalon, hogy tesz rá (+15€) xiaomi.eu szoftot, twrp-t, bootloader nyitást, amit ha te teszel rá, akkor megspóroltad.

(#6644) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek olyan problémája van a Redmi Note 7-es telefonjával, hogy az otthoni WiFi hálózatáról naponta lecsatlakozik. A beállításokban ilyenkor a letiltva szó jelenik meg az SSID alatt [KÉP].
A segítségeteket szeretném kérni a hiba elhárításában.

(#6645) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Mi 11i-n EU rom fut és Vevs féle mi home-ot használok.
Sehogy nem tudok rájönni, hogy miért nem megy át az amazfit gtr 3 pro órámra a mi home értesítései.
Mindenhol mindent beállítottam és ezen az egyen kívül minden értesítés működik.
Ugyan ez volt a xiaomi órámmal is.
Két éve volt egy amazfit verge-m. Azon minden rendben működött.
Már nem tudom merre, hogyan keresgéljek negoldást... :F

(#6646) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Jó reggelt,
eddig 2 sim kártyát használtam egy régebbi, miui 11-en lévő Redmiben. Most lett egy 3. sim kártyám, ami egy új miui 13-as Redmibe került és mellé átjött az egyik sim a régiből.
Van arra módszer, hogy az áthozott sim-re korábban érkezett sms-eket áthozzam az új telefonra?

gyulaszu

(#6647) erzol válasza gyulaszu (#6646) üzenetére


erzol
őstag

link
Régebben ezt használtam.

(#6648) LiteCross91 válasza Tompika777 (#6627) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Gmail appban csatolni akartam egy pdf fájlt (gemkapocs ikon). A listaban vannak a fájlok, a jobb oldaluknal a kinagyito ikon. Arra rementem és feldobta az összes pdf nezegetot a telomon... Ramentem, hogy Választás megjegyzése majd Adobe Reader, azóta minden pdf azzal nyilik. Remélem másnál is jó lesz így és segítettem.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#6649) gyulaszu válasza erzol (#6647) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Köszi.
Nézegetem, próbálgatom, de sehol nem látok benne számra szűrés lehetőséget. Másnak még ötlete vagy a pro verzióval tapasztalat? Vagy miui saját megoldás létezik?

gyulaszu

(#6650) Tompika777 válasza LiteCross91 (#6648) üzenetére


Tompika777
senior tag

Megpróbáltam így ahogy írtad,de nekem sajnos ugyanaz a jelenség van,mint eddig,csak a pöttyök,és random,hogy mivel akarja megnyitni.🤔🤬

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.