Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) liksoft válasza this is life (#5248) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi, ezeket nem használom. Telefon, Viber, térkép, fényképezőgép, időnként net. Ezért vagyok morcos, mert szerintem ezekkel tudásának töredékét használom csak. De lassan ebben is kezd korlátozni. :W Mindegy, megy míg megy. Az ötleteket köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5252) this is life válasza liksoft (#5251) üzenetére


this is life
Ármester

Nyitsd meg aaz alkalmazáskezelőt , listáztasd felhasznált tárhely szerint az app-kat ,és amelyiknek nagyon megszaladt a cache mérete , ott töröld a gyorsítótárat .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5253) aprokaroka87 válasza liksoft (#5236) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pedig minél többet csinálod a FR dolgot, annál nagyobb tapasztalatod lesz benne :)

Értem hogy idő, de gyakorlás teszi a mestert :)

(#5254) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok! Redmi note 10pro az áldozat... Magától kapcsolgatja a ne zavarjanak módot... Miért? Az van beállítva h 23-09ig automata bekapcsolja. Ettől függetlenül (általában 14kor és 17kor van amikor 10kor is magától bekapcsol)Mit kéne beállítanj/kikapcsolni?Köszi előre is
Ha kiveszem akkor meg magától bekapcsolja a ne zavarj módot teljesen random nagyon idegesítő

(#5255) spike70


spike70
tag

Sziasztok.

MIUI Global 12.5.2 Stabil.
Ebben ugye google tárcsázó van. Hol tudom a névjegyekhez korábban beírt dolgokat megnézni? (jegyzet, email cím, stb.)
A néven kívül csak a telszámot látom.
Redmi Note 10, ha ez számít.

(#5256) Viktor0610 válasza spike70 (#5255) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A név előtti fényképre, annak hiányában a betűre kattintva.

Samsung Galaxy A54

(#5257) spike70 válasza Viktor0610 (#5256) üzenetére


spike70
tag

Igen, ez így van. Ha most írok be valamit làtom is. Viszont amit még az előző telefonon írtam az nincs sehol. Azon MIUI tárcsázó volt.

(#5258) Viktor0610 válasza spike70 (#5257) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az lehet gond, ha eltérő volt a tárcsázó app.
Ez esetben javaslom az SMS Backup & Restore appot. Nevével ellentétben híváslista mentés is van benne.

Samsung Galaxy A54

(#5259) bads1


bads1
aktív tag

Az alany egy Mi10, miért nem működik balról a vissza gomb? Eddigi ment, szerintem egyik éjjel lefrissült legújabb softra (Global 12.5.5). Gesztusvezérlés be van kapcsolva. :F

(#5260) spike70 válasza Viktor0610 (#5258) üzenetére


spike70
tag

Lehet ez jó lenne, csak nincs már meg az előző telefon.

(#5261) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok,

lehet mélyvíz, de...

Adott egy régebbi telefon (redmi4x) meg egy új (poco x3 pro). A régin és az újon is van infra, a régin be volt állítva a TV profilja, működött minden fontosabb gomb.

Az új telefonon ha beállítom a TV márkáját (LG), tesztelem hogy melyik profil működik, akkor a 6 rendelkezésre állóból egyre reagál a TV, viszont ott nagyon kevés gomb működik, gyakorlatilag csak a nagyon alap funkciók, be-kikapcs, csatorna, hangerő, navigáció, számbillentyűk, de pl. a vissza, forrás váltás nem.

Ha a régi telefonon csinálok egy új profilt a TV-nek, akkor szintén csak egy korlátozott funkcionalitást tudok beállítani, ebből arra következtetek, hogy valahogy "próbálkozással" sikerült rájönni a helyes profilra valamelyik más márka profiljai között.

Volna lehetőség valahogyan arra, hogy a profilt akár azonosítsam, akár valahogy átmásoljam az új telefonra, hogy ott is használható megoldást kapjak? Lényegében 70%-ban ezért volt fontos az infra port, de nem szívesen próbálgatnék végig 999 márkát a választékból.

(#5262) kanyi51 válasza DeFranco (#5261) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen sajnos ez van. Nálam ugyan aza helyzet, a régi telo egy Note4x Mido, az uj Redmi Note 9 Pro és ugyan úgy működik mint nálad, Vagyis program lett elxurva. Jaa és a TV LG.

[ Szerkesztve ]

(#5263) crok válasza kanyi51 (#5262) üzenetére


crok
nagyúr

#5262 @kanyi51: A Mi Remote? Azt hiszem volt benne egy olyan lehetőség, hogy alternatív IR jelek küldése.. na azzal ment egy csomó minden is.. de meguntam én is a Mi Remote-ot, inkább AnyMote vagy irplus vagy IR Remote Control vagy SURE (az alternatív IR-re ezekben is szükség lehet).

#5261 @DeFranco: ha a Mi Remote-ba Mi fiókkal belész majd csinálsz mentést és a másik készüléken is belépsz akkor nem viszi át a profilt? Vagy nem tudod a MIUI saját backup-jával a Mi Remote-ot esetleg elmenteni (gondolom root nincs). Ha nem akkor a fenti szürke részt ajánlom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5264) kanyi51 válasza crok (#5263) üzenetére


kanyi51
senior tag

Sajnos nálam nem működik egyik sem az ajánlatodból. Már nem is foglalkozom vele.

(#5265) DeFranco válasza crok (#5263) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem csináltam mi fiókot, paranoid vagyok, mi moverrel nem viszi át csak az appot, a beállításokat nem.

total commanderrel megpróbáltam megkeresni a profilokat (*remot* kereséssel), az belelát a teló rejtett részeibe is, de nem talált az sem semmit, csak az apk-t.

@kanyi51: az a fura, hogy a régi profillal működik a TV rendesen a friss apk-val is (maga a rendszer vanilla, ahogy kivettem x éve a dobozból, csak a play cuccok frissültek), tehát van működő profilom, csak nem tudom átvinni.

azt mondjuk nem értem, hogy hogyan és miért szűkítették volna a listát. elég bosszantó.

(#5266) crok válasza DeFranco (#5265) üzenetére


crok
nagyúr

Storage isolation meg jogosultsági "újdonságok" miatt nem lát az már bele úgy mint régen, max root-al ;) De ha meg lenne root akkor lenne értelmes backup app (Titanium, Swift, OAndBackupX)..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5267) DeFranco válasza crok (#5266) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A régiben néztem, ott valamivel kevésbé szigorú a védelem, de nyilván így is "rejtett" helyen van a file, vagy nem utal a neve a tartalomra :)

(#5268) bombibmw


bombibmw
veterán

Már semmi, bocs.

Közben pont meglett.
Köszi crok!

[ Szerkesztve ]

(#5269) crok válasza bombibmw (#5268) üzenetére


crok
nagyúr

Mi Messages? Akkor a beallitasokban a GSM abc-t kapcsold ki.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5270) seger válasza Viktor0610 (#5218) üzenetére


seger
addikt

Mit linkeltél, nem tudom telepíteni,mert nem áll rendelkezésre az országomban. Egyébként nem ragaszkodom a mi jegyzethez, csak az elmúlt években csak samsungom volt. Így ott használtam. Valahogy át kellene tennem a jegyzeteket valamibe amit használni tudok

(#5271) seger


seger
addikt

Lehet valahogy a Gboard-ot feljebb tenni kb 1 cm-el. Kézmozdulattal vezérlem, és így nagyon lent van a bill

(#5272) Viktor0610 válasza seger (#5271) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez kell neked:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5273) seger válasza Viktor0610 (#5272) üzenetére


seger
addikt

Ezt hol találom?

(#5274) Viktor0610 válasza seger (#5273) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez érdekes. 🤔
Ha nincs bekapcsolva a javaslatsáv, akkor nem lehet bekapcsolni a lebegő módot.
Akkor más megoldás.
Vagy a vesszőn vagy az Enter gombon nyomj hosszan.

Majd lesz egy ikon, amivel áthelyezhető, átméretezhető a billentyűzet.

Samsung Galaxy A54

(#5275) seger válasza Viktor0610 (#5274) üzenetére


seger
addikt

Ez megvolt, de itt nem tudom nagyra tenni mint az előző hsz-ednél

(#5276) seger válasza Viktor0610 (#5274) üzenetére


seger
addikt

Megvan! Javaslat sáv bekapcsolása. Lebegő aktiválása. Utána javaslatsáv kikapcsolása!
Köszi a segítséget!

(#5277) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Off:

Ha már Gboard:
Megoldható, hogy az írásjelek lehúzva a space-re kiíródjanak?
Most ha lehúzom a kérdőjelet, akkor azt írja, hogy kb, c-ről cm, stb. Ezt lehet szerkeszteni?
(Megszoktam Swypen, hiányzik, erre áll a kezem :D )

#?*@&!

(#5278) seger válasza seger (#5276) üzenetére


seger
addikt

Annyira mégsem jó. Sokszor kitakar és mozgatni kell.

(#5279) Viktor0610 válasza seger (#5278) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézd meg a másik verziót!
Mivel átméretezni is lehet, majdnem teljes méretre beállíthatod, de feljebb, mint van alapból.

Samsung Galaxy A54

(#5280) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, nemrég vettem egy Xiaomi 11T-t. Nem volt eddig xiaomi telefonom, de tudtam, hogy elég agresszív az akksikezelése, de láttam, hogy azért konfigolható. De így is sokszor késnek a push értesítések, sokszor nem is keveset, vagy szimplán csak akkor jön meg, ha feloldom a telefont.

- automatikus indítás bekapcsolva érintett appokra
- "nincs korlátozás" bekapcsolva az érintett appokra (kivéve pl. GMAIL amire nem lehet állítani, feltételezem, hogy ez alapból nincs korlátozva, de email push értesítések is késnek rendszeresen....)
- App előzményekben az érintett appok "lakatolva" vannak

Van esetleg egyéb ötlet, hogy mivel lehetne még mókolni?

MIUI 12.5.6 global stabil

[ Szerkesztve ]

(#5281) crok válasza SUPREME7 (#5280) üzenetére


crok
nagyúr

A GMail alapból gondokkal küzd mostanság.. [ref. kérdés és válasz és mégegy pl. a közelmúltból]. Töröld a frissítéseit (adatait is vinni fogja..) és ne frissítsd és|vagy tegyél fel pl. APKMirror-ról egy régebbit (lásd ref kérdés+válasz fentebb) vagy használj alternatív kliens-t (pl. FairEmail vagy MailDroid, ilyesmi, én eleve inkább ezt ajánlanám mint a GMail app-et) mert az bizony akkor is vacakol a GMail ha akármilyen erősen módosított vagy nem annyira módosított Android van a készüléken (értsd: a GMail app nem csak MIUI alatt s.*r hanem Pixel.-től Samsung-ig minden máson is..).

Ez egyébként a Firebase és a GMail app hibája egyben egyébként, mert amúgy nem közvetlen a mail szervertől kapsz üzenetet hogy email jött hanem a Google Firebase küldi a push-t de mivel nem prio-s maga a push notif. így eltolja ha úgy látja. Az általam említett email kliensek közvetlen a szerverrel vannak kapcsolatban és tudnak IMAP Idle-t és így gyönyörűen jönnek az értesítések, olyannyira, hogy a desktop-on percenkénti poll-ra állított böngésző kiegészítő rendre később jelez mint a telefon.

Egyébként ajánlom, hogy az összefoglalóban levő MIUI kanosszajárás többi elemét is játszd el a többi app-re is ami hasonlóval küzd (ezzel kezd az összefoglaló), pl. automatikus indítás jog, permanens értesítés jog, automatikus cache törlés kikapcsolása, etc.. (azért nincs pár pont meg a GMail-nél mert -ahogy sejted- a GMail esetében ez előre be van már állítva).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5282) jemy


jemy
tag

Sziasztok!
Mitől lehet az hogy a simple alkalmazással az nfc fizetés csak miui romon müködik, stock droid 11/12es romon nem? safetynet success, magiskba minden el van rejtve!
Valami ötlet?

(#5283) crok válasza jemy (#5282) üzenetére


crok
nagyúr

Igen, hogy ezt a ROM-ok készítőinél kell jelenteni, logcat kíséretében (meg a készüléked topikjában kérdezősködni).

Max. azt nézd meg egy NFC teszt app-el hogy működik-e maga az NFC egyáltalán, meg hogy a wallet HCE-re van-e állítva, mert SIM-en nemigen fog menni. Ha a root lenne a baja arról szólna, még bőven azelőtt mielőtt egyáltalán az app elindul (bár azt se mondod milyen banki app).

Ja, és ez így nem MIUI probléma, így a MIUI topikban ;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5284) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, nem tudom ez mennyire látogatott topik, egy kis segítség kellene, Redmi note 10s 64gb

Miért nem megy a dupla koppos altatás? azt írja hogy csak akkor használható ha a default vagy a classic téma van aktiválva, de ez nem tudom mire vonatkozik. A témák appban kettő azonnal elérhető van Classic és Limitless a classic van aktiválva. A dupla koppos ébresztés az megy, de akárhogy püfölöm a kijelzőt nem akar aludni menni :D

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5285) crok válasza trialboj (#5284) üzenetére


crok
nagyúr

Az szerintem sose ment gyári ROM-on, hiába mondja / írja hogy ezzel / azzal a témával megy.. Xiaomi.EU gyári launcher-el megy.. Gyári ROM-on én még nem láttam hogy ment volna valaha..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5286) mizoli válasza trialboj (#5284) üzenetére


mizoli
addikt

Poco launcherrel megy.
Általában... 🙂
Vagy Nova launcherrel, root hozzáféréssel, mindig.
Vagy ki tudsz tenni egy képernyőzár parancsikont, és még csak dupla kopp sem kell.

(#5287) Fall-N válasza crok (#5285) üzenetére


Fall-N
veterán

Át lehet hidalni a problémát. Fel kell tenni a Poco Launchert, abban van dupla koppos altatás és kis eltéréssel ugyanaz, mint a MIUI gyárija.

Bár én inkább mást tennék fel, ami szintén tudja. Nova, Smart stb.

@mizoli: Novához, meg máshoz sem kell root! Eszköz hozzáférés jogot kell megadni.

[ Szerkesztve ]

(#5288) crok válasza Fall-N (#5287) üzenetére


crok
nagyúr

Hát én is mást használnék.. de a kérdés nem ez volt :D ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5289) Fall-N válasza crok (#5288) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem baj hátha kipróbálja. :D Nekem a Nova amit általában használok, meg tesztelem a Smart Launcher 6 bétát, alfa óta. Az is nagyon jó. Fent van a Niagara is, időnként azt használom.

(#5290) crok


crok
nagyúr

Na, asszem' picit elhasalt a c.mi.com :D HTTP 403 Forbidden bármit nyitsz meg és egy lejárt RapidSSL van mögötte :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5291) mizoli válasza Fall-N (#5287) üzenetére


mizoli
addikt

Jelenleg nem használom a Novát, de emlékeim szerint 3 féle lezárási mód van benne, az egyik a root.
Eszköz rendszergazdaként azt hiszem az ujjlenyomattal való felodás nem működött.
Roottal időkorlát nélkül, azonnal lezárja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#5292) Fall-N válasza mizoli (#5291) üzenetére


Fall-N
veterán

(#5293) mizoli válasza Fall-N (#5292) üzenetére


mizoli
addikt


Előszedtem a Novás telefont.
Csak a kép linket akartam volna, de mindegy. Szerintem más Android verzión nézzük, a Nova verzió azonos.

Majd megnézem A11 és A12-n is.

[ Szerkesztve ]

(#5294) Fall-N válasza mizoli (#5293) üzenetére


Fall-N
veterán

Android 10. De ha jól emlékszem ez 9+ azaz minimum 9 kell hozzá.

(#5295) mizoli válasza Fall-N (#5292) üzenetére


mizoli
addikt

link
Android 11, MIUI 12.5.4
Itt is ugyanaz a 3 lehetőség van. De nálam van root, lehet hogy nálad nincs. Ez lehet a megoldás.

(#5296) 77karesz válasza trialboj (#5284) üzenetére


77karesz
tag

Helló!
Duplakopp lezárást szerintem sem tudja,én is keresgéltem mikor erre váltottam.....,de van egy olyan megoldás,ha a gombos vezérlést használod,hogy pl a vissza gombot hosszan nyomva lezárja a képernyőt.
Én így használom. Tudom nem duplakopp,de hátha jó ez a megoldás is!

(#5297) DeFranco válasza 77karesz (#5296) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ki lehet tenni ikont a kezdőképernyőre és az szinte teljesen olyan mint a duplakopp. csak egykopp.

(#5298) 77karesz


77karesz
tag

Így meg nem kell kitenni semmit,és bárhol megnyomom a vissza gombot hosszan,lezár! ;) :D

(#5299) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!

Mi10T telón használok heti kiadású xiaomi.eu romot. Most kijött a 12-es android alapú is, és tenném fel, de egyrészt egyelőre nincs 12 alá biztosan működő twrp (ha jól tudom...), de megoldom fastboot-tal, de van egy másik kérdésem is: az egyik heti frissítés után eltűnt a boot képernyőről a lakat, tehát nyilván valamiért, valahogy zárta a frissítés. Más gond nem volt, azóta is úgy van. Ugyanekkor eltűnt a fejlesztői beállításokból a bootloader állapot ellenőrzésére vonatkozó menűpont, csak az oem feloldás maradt. A telefont adb-n elérem pc-ről, ez a része megy a dolognak. A kérdésem, hogy ez elég is a fastboot telepítéshez, igaz? Vagy kell hozzá a nyitott bootloader is? (bár úgyis tiszta telepítéssel megyek 12-re, tehát nem gond, ha a nyitás trööl mindent)

Köszönöm előre is!

(#5300) crok válasza dzsordzs69 (#5299) üzenetére


crok
nagyúr

Biztosan 100% hogy nem zarta le, ha custom ROM-ra lenne visszazarva nem tudna bootolni a Verified Boot + DM Verity miatt. A boot kepe valtoztathato temaval, azt nezd meg. A fastboot telepiteshez neked mar semmi nem kell, amit a Xiaomi.EU ROM mutat neked az most a sajat magiajuk hogy atmenjen a RoM SafetyNet-en pl. Bootold fastboot-ba es a fastboot oem device-info parancs megmondja a bootloader allapotat ((bootloader) Device unlocked: true).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.