Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Viktor0610 válasza bombibmw (#5200) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jó verziót töltesz le (recovery verzió, azonos ROM-típus), akkor simán frissíthető, igen.
De én úgy láttam, még nem jött ki a 12.5.

Samsung Galaxy A54

(#5202) bombibmw


bombibmw
veterán

Itt találtam. [link]

(#5203) vlevi válasza bombibmw (#5202) üzenetére


vlevi
nagyúr

Arra figyelj oda, ahogy Viktor is írta, hogy ugyanaz a kiadás legyen, mint ami jelenleg neked is van.

Ha a te telefononod ix RJQMIXM típusú ROM van (asszem ez a Global kiadás), akkor talán nem lesz belőle baj. Nekem is a Note7-re nem kínálta fel a telefon a frissítést, amikor megjelent a 12.5 (gondolom később azért csak jelezte volna).

(#5204) Füleske válasza bombibmw (#5202) üzenetére


Füleske
addikt

Ez global verzió, neked meg valószínű EEA kell (ami még nincs), azért nem jelzi a telefon.

(#5205) bombibmw


bombibmw
veterán

Nekem Global van, de QJQEUXM a ROM verzió.
Akkor ez felejtő sajnos.
Várok, bár gondolom a Redmi 9T az utolsók közt lesz, ha megkapja egyáltalán.

(#5206) Füleske válasza bombibmw (#5205) üzenetére


Füleske
addikt

Ez nem global, ez EEA.

(#5207) mizoli válasza Füleske (#5206) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, így van (EUXM), de a zavar kedvéért ezt is MIUI Global xxxxxx - nek hívja a Xiaomi 🙂

[ Szerkesztve ]

(#5208) vlevi válasza mizoli (#5207) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az EU ROM-t pedig sokan összekeverik, és a xiaomi.eu által, a kínaiból magyarosított verzióra gondolnak :) Csak, hogy egyszerű legyen :)

(#5209) crok válasza vlevi (#5208) üzenetére


crok
nagyúr

Ezert nem ertem miert nem hivja mindenki a neven e
ROM-okat.. EEA az europai gyari.. a Xiaomi.EU meg Xiaomi.EU. Ennyire egyszeru lenne..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5210) mizoli válasza crok (#5209) üzenetére


mizoli
addikt

És/vagy a xiaomi. eu-t xiaomi.eu_multi-nak kellene nevezni, mint ahogy a rom nevében is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#5211) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! POCO X3 Pro
Hol lehet beállítani, hogy akit hívok lássa a telefonszámom?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#5212) Viktor0610 válasza tknof1871 (#5211) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások / Alkalmazások / Rendszeralkalmazás-beállítások / Hívásbeállítások / További beállítások / Hívóazonosító.

Samsung Galaxy A54

(#5213) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

MIUI 12. Xiaomi.eu rom esetén pár alkalmazásnál korábban kikpacsoltam az értesítések tartalmát.

Most nem tudom hol kell visszakapcsolni...

Az értesítéseken belül minden részben be van kapcsolva "Az összes értesítés jelenjen meg tartalommal együtt" opció.

Van valami ötletetek?

Köszönöm

(#5214) havri1


havri1
félisten

Hali!

EU dev romot használóktól kérdezném. Android 12 update után csináltam egy tiszta telepítést fastboot alól. Azóta a DND mód random bekapcsol. Soha életemben nem használtam, és most ez problémát okoz. Nem érkeznek meg az értesítések, megbízhatatlan így az elérésem. Ülök az asztalnál, mellettem a telefon, és DND -be lép..Google alapján találtam pár hsz-t, de semmi köze az android 12-höz. Android auto-val hozták összefüggésbe, de nálam az sem aktív..EU dev 21.11.11 óta kb, azóta vettem észre. Valakinek 5let?

Köszi.
Mi11i

[ Szerkesztve ]

havri

(#5215) seger


seger
addikt

Samsungról váltottam mi11-re. Van valami megoldás, hogy samsung jegyzeteket áthozzam és tudjam használni?

(#5216) Viktor0610 válasza seger (#5215) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, hány darab jegyzet, de én anno egyenként kimásoltam, majd beillesztettem a másik jegyzettömb appba. (Persze, azok csak sima, szöveges jegyzetek voltak.)

Samsung Galaxy A54

(#5217) seger válasza Viktor0610 (#5216) üzenetére


seger
addikt

Elég sok. 3 évnyi anyag

(#5218) Viktor0610 válasza seger (#5217) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az nem feltétlen egyszerű.
Találtam egy linket a jegyzetek kimentésére.
A nehezebb az lehet, hogy a Xiaomi féle Jegyzetek appba megosztással csak TXT-t tudtam volna küldeni. Ha csak szöveges jegyzeteid vannak, akkor OK.

Amúgy én valami gyártófüggetlen jegyzet appot javasolnék. Pl. Google Keep vagy OneNote.
Ezek akár iPhone-ra váltáskor is jók lehetnek.
A megoldás itt is ugyanaz. A lementett fájlokat továbbküldöd/megosztod egy fájlkezelőben, a cél a Google Keep/OneNote.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5219) this is life válasza Viktor0610 (#5218) üzenetére


this is life
Ármester

Sziasztok.

Miként lehet kikapcsolni a volte.t olyan telefonon ahol erre nincs kapcsoló , stock rom és alapból aktív a szolgáltatás, a (miui, eea) mtk soc-on fut . Thx előre is a tippeket.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5220) Viktor0610 válasza this is life (#5219) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

*#*#86583#*#*
Ezzel a kóddal lehet ki-bekapcsolni a VoLTE-kapcsolót.

Samsung Galaxy A54

(#5221) this is life válasza Viktor0610 (#5220) üzenetére


this is life
Ármester

Úgy emlékszek , hogy csak a torony , szolgáltató felé kapcsolja kis a információt a volte képességről . Lehet , hogy nekem akadt be (gondolatban) valami rosszul , a saját telefonomon nem tudom leellenőrizni , mert ott a kapcsoló fixen a rom, felület része .
Ismerős hívott fel ez ügyben , hogy hajlamos a telefonja eldobni rendszeresen a hívásokat, erre keresem a megoldást , elsőre volte ki, majd sim csere , és ha továbbra is fenn marad a probléma akkor hr .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5222) Viktor0610 válasza this is life (#5221) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most kipróbáltam, a kapcsolót tünteti el, jelenti meg. ;)

Samsung Galaxy A54

(#5223) this is life válasza Viktor0610 (#5222) üzenetére


this is life
Ármester

Köszönöm . :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5224) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Mi a leggyorsabb módja annak, hogy átköltözzek Samsungról Xiaomira?
Lehet, hogy elég lenne a névjegyzék, hogy újra telepítsem az alkalmazásokat, ha már új telefon.
A névjegyzéket át lehet quick share-el küldeni?

(#5225) this is life válasza bombibmw (#5224) üzenetére


this is life
Ármester

A xiaomi mi mover alkalmazás a samsungra , és végig vezet a költözés folyamatán , névjegyek , sms ,jegyzetek, média tartalmak és az alkalmazások egy részét is képes átvinni , de a belakásuk a te feladatod lesz

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5226) Viktor0610 válasza this is life (#5225) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A samsungos jegyzeteket is áttenné a Mi Mover? 🤔

Ezt kétlem, bár nyílván nem lehetetlen.

Samsung Galaxy A54

(#5227) seger válasza Viktor0610 (#5226) üzenetére


seger
addikt

Nem

(#5228) this is life válasza Viktor0610 (#5226) üzenetére


this is life
Ármester

Nem valószínű ,de sose lehet tudni . Anno lumiáról majdnem mindent át tudott emelni miui-ra. Igaz azóta jónéhány kiskapu , vagy lehetőség bezárult . Emiatt is jó platform függetlennek lenni .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5229) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem vagyok márkahű, volt már Lenovo, Sony, Samu, Redmi, és egyéb kínai tabletem, telefonom, ezért az ilyen dolgokat inkább a Google-el oldom meg. Ott van a névjegyzék, naptár, keep, ... ezért nincs gondom a váltással.
Jelenleg is a telóm Redmi, a tabletem Samu, gondban is lennék, ha a Samu naptárba felvett bejegyzést nem latna a telefon.
Sot, pc-t is használom, ahol megintcsak a Google appjai érhetőek el, a böngészőből.

(#5230) bombibmw válasza bombibmw (#5224) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi!
Végül simán meg tudtam osztani a két telefon között mindent.
A programokból pedig újratelepítettem párat, de a többség ment a levesbe.

(#5231) bul07


bul07
nagyúr

Remélem jó helyen kérdezek

Munkatársnak van egy Redmi 9 telefonja és tárhely felszabadítás lett volna a cél
Kép nem sok van 2.7GB, alkalmazások adatok ott egy játék ami olyan 6.8GB minden más amit lehetett törölve(azzal az egy játékkal játszana)

Na de mi lehet az az Egyéb?
Hol mibe keressem azt a majd 9GB-ot?

(Nekem idegen a Xiaomi rendszere első ZTE Blade után csak Samsung telefonjaim voltak, és az ismeretségi körömbe sok Xiaomi van, nem igazodok ki mi merre)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5232) crok válasza bul07 (#5231) üzenetére


crok
nagyúr

Jó helyen, de itt mégjobb helyen leszel (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5233) yanna válasza bul07 (#5231) üzenetére


yanna
őstag

Ránéztem a telefonomra, majd 7 GB egyéb volt. Újraindítottam, és az egyéb valami 600 MB-ra csökkent. Ezek szerint valami ideiglenes fájlok lehettek.

(#5234) bul07 válasza yanna (#5233) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor szóljak hogy ő is indítsa újra hátha nála is eltűnik sok felesleges adat.
Köszi továbbítom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5235) yanna válasza bul07 (#5234) üzenetére


yanna
őstag

Példámat látva esélyes lehet.

(#5236) liksoft válasza yanna (#5233) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Én is küzdök vele egy ideje. Crok által ajánlott memóriakezelő programok nekem "repülővizsgásak", kéne hozzá pár nap míg a helyére teszem azokat az információkat. Ezúton köszönöm Neki a segítséget, valóban mindent megmutat, de nekem túl sokat is, így nem jött be. Ez az én hibám.
A "kálváriám": [link] , [link]
És igen, egyre inkább az jön ki, amit crok írt, hogy a rendszer használja. De ettől még én is szeretnék megszabadulni tőle.
Mivel én a telefonomat bad user szinten használom annak ellenére, hogy van számítástechnikai végzettségem (más területen vagyok otthon, és elegem van abból, hogy autószerelőtől kezdve kőművesen át mindenhez értsek ebben az országban, mert az igazi szakik vagy megfizethetetlenek, vagy kimentek másik országba......), szeretnék segítséget kérni.

Az újraindítás alatt pontosan mit értesz? Visszaállítás "eredeti" állapotba (sajnos nem a gyári MIUI, hanem a legutolsóra frissített jön vissza), vagy valamilyen gombok kombinációjával való bekapcsolás? A telefonon lévő felhasználói adatok ebben az esetben megmaradnak, vagy menteni kell előtte?

Én a visszaállításon gondolkodom, de még nem volt egy fél napom rá, hogy mindent mentsek és utána visszatöltsek. Ráadásul a Viber adatokat nem akarom a felhőbe lőni (ami nincs nálam, az nem az enyém) (tudom, ezek az adatok így sincsenek nálam, de nem kívánom még egy plusz óriással IS megosztani....), de szeretném menteni. Erre viszont most NINCS lehetőség. Így halogatom....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5237) Tompika777 válasza liksoft (#5236) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ő csak egy sima újra indításra gondolt szerintem

(#5238) yanna válasza Tompika777 (#5237) üzenetére


yanna
őstag

Sima ki-, bekapcsolás volt.

(#5239) kory24


kory24
őstag

Nekem is 9,76gb az egyéb mappa :)

(#5240) crok válasza liksoft (#5236) üzenetére


crok
nagyúr

Az SD Maid imho nem pilotavizsgas. Amit azzal root nelkul kitakarithatsz azt megteheted anelkul, hogy fejreallna a ROM. De amit akarsz, hogy az Egyeb kvazi 0 legyen az ezen felul kb. olyan, mint Win alatt telibe torolni a WinSxS-t. Remelem igy erted a hasonlatot. Mint mar mondtam egy szuz, epp csak elinditott ROM (pl. fact. reset utan) SE lesz 0byte mert nem lehet 0, ez Android sajatossag. Google Mobile Services elbol tobb szaz MB csak sajat adat, abban meg a Dalvik ART dolgai (optimalizalt kod, etc) benne sincsenek. Ugyanez vonatkozik a tobbi rendszer- es utolag telepitett app-re (egy app nem csak az APK onmagaban!).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5241) liksoft válasza yanna (#5238) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszönöm, az hetente legalább egyszer nálam megtörténik, mégis ekkora.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5242) liksoft válasza crok (#5240) üzenetére


liksoft
nagyúr

Értem, értem, értem.

Én annak is örülnék, ha a meglévő (1) helyett olyan lenne mint a másik telefonon (2). Ott is van közel 1GB. Sőt, ha ez felmegy 3-4-re, az sem zavar. De ne 6 környékére. Ennyi.
A progira meg ismételten ránézek majd. Hátha. Köszönöm.

Ja, a problémán rugózok. Mert zavar. :B

1: 2:

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5243) crok válasza liksoft (#5242) üzenetére


crok
nagyúr

Ha zavar akkor rugozas helyett olvass utana.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5244) feko03


feko03
újonc

sziasztok új felhasználó vagyok vettem egy 11t készüléket s nem tudok csatlakozni a pc hez se a mi pc suitéval se a gép nem látja usb vel a telőt tud valaki valami megoldást ? köszönöm előre is a segítséget :F

(#5245) crok válasza feko03 (#5244) üzenetére


crok
nagyúr

Igen: masik kabel, serult a kabel belso ket er egyike vagy mindketto.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5246) feko03


feko03
újonc

köszönöm ez volt a baj :C

(#5247) Landsmann válasza yanna (#5233) üzenetére


Landsmann
addikt

34 napja volt újraindítva. 😁

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#5248) this is life válasza liksoft (#5242) üzenetére


this is life
Ármester

Ha van fb,insta app a telefonodon , az említett alkalmazások gyorsítótár törlése jótékony hatással lesz a cache épp aktuális méretére .
Amit ha nincs működési zavara a telefonodnak , kár nézni . Olyan mintha win alatt a temp ,pagefile.sys ,hiberfil.sys mértét szuggerálná az ember .

Landsmann
Ennyit láttam ismerős telefonján az fb/insta combo által megenni :DDD .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#5249) BMizutani válasza Viktor0610 (#5218) üzenetére


BMizutani
tag

Én a colornote t használom .https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socialnmobile.dictapps.notepad.color.note

(#5250) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
Xiaomi.eu 12.5.2-es rom-om van
Az a hibajelenség, hogy Bluetooth/jack csatlakozás esetén a fülesen és a telefonon is egyaránt hallom a csengőhangot.
Hogyan lehet elérni, hogy ilyenkor csak a füles "szóljon"?
köszi ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.