Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Szabikaa20 válasza AiRLAC (#34200) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Talán még soha nem nyomtatott ilyen szépet mint tegnap.Hibátlanul,a méretek pont akkorák mint kell!Nem kellett a lyukakat méretre fúrni.Pókhálós sem volt.. :D Egyszóval a Cura valamit szétcseszett nekem állandóan.Ezt így vettem ki alóla ahogy a képen van.



Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34202) Tomika75


Tomika75
tag

Érdeklődnék aki nyomtat Filanora PLA Bio HI filamenttel az milyen hőfokon nyomtatja?
Most kezdtem el egy hőtornyot nyomtatni,de csak 230 a legmagasabb hőfok rajta és a BioHI-nál 220-235-re írja a hőfokokat. Lenne egy 12 órás nyomtatásom és nem szeretném elszúrni a hőfok rossz beállítása miatt. Ill. a hőtorony 230-190-ig van és nem tudom engedjem-e le egész 190-ig? Nem szeretném ha dugulás lenne a vége.

[ Szerkesztve ]

(#34203) axlfsi


axlfsi
veterán

Srácok!

Ha a BIQU-ról rendelek, - lévén azt látom, hogy üzemeltetnek EU-s raktárat - mindig, minden esetben extra áfa és egyéb kezelési költségtől mentes lesz a rendelésem, kvázi, mint amit a shopban látok árat+shipping vagy Kínából (is akár) küldhetik és nem tudni előre? :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#34204) fabula válasza WinZol (#34197) üzenetére


fabula
őstag

1. Ez talán egyszerűbb: [link]
2. Inkább ABS vagy ASA, mivel zárt házban a PETG meglágyulhat.
3. 100-110 C, ennél többet nem tud.

Remélem tudtam segíteni.

(#34205) fabula válasza Tomika75 (#34202) üzenetére


fabula
őstag

Nálam Filanora PLA Bio HI filamenttel a first layer 228, a többi 225 C vált be 60-50 C bed mellett.

[ Szerkesztve ]

(#34206) LógaGéza válasza axlfsi (#34203) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mikor innen rendeltem, nekem Kínából jött, de Express One hozta, szóval átcímkézik valahol.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34207) numarkboy válasza axlfsi (#34198) üzenetére


numarkboy
csendes tag

Szia!
Ehhez a Briss-hez milyen ledeket használsz?
Én is megvettem a Briss-t.

(#34208) axlfsi válasza LógaGéza (#34206) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi az infót! :R
... lehet vennék majd ezt-azt :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#34209) szabieable válasza axlfsi (#34208) üzenetére


szabieable
aktív tag

nézd meg alin is mert van 2 biqu store és elég sűrűn dobálnak discountos kuponokat

(#34210) axlfsi válasza szabieable (#34209) üzenetére


axlfsi
veterán

Jó tudni, köszi Neked is! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#34211) ssgk


ssgk
aktív tag

Anycubic téli akció mennyire valós (official site) ? Nem igen nézegettem eddig resin gépeket de akarok egyet majd, aki tisztába van az árakkal ez megérős így, vagy gyakoriak az ilyen leárazások ?
Köszi!

(#34212) Tomika75 válasza fabula (#34205) üzenetére


Tomika75
tag

Ez elég vicces lett, 210-ig olyan mint a vattacukor.205-195-ig semmi aztán 190-nél van némi rétegkülönbség. Az lehet, hogy ennyivel alacsonyabb hőfokon kellene nyomtatnom mint amit a gyártó előírt?

(#34213) Demo07


Demo07
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék... Klipper alatt már egy ideje küzdök a bed_mesh -el...

Az istenért nem akarja megenni, pedig szerintem jó... vagy csak nem szúrja ki a szememet a hiba.
Ezt az üzenetet kapom vissza:


Ez meg maga a printer.cfg-ba a bed_mesh szekcióm:


Mit rontok el? Mit kellene javítani, hogy végre jó legyen?
:R

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#34214) Saccco válasza Demo07 (#34213) üzenetére


Saccco
nagyúr

Sor elején a tab és a sor végén lévő vezérlő karakter a hiba, szerintem.

Viszont nem értem ez miért jó. Indítás előtt fel kell venni a mesh-t, aztán kész.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34215) fabula válasza Tomika75 (#34212) üzenetére


fabula
őstag

Bármi lehet :DD . A nyomtatók nem egyformák, sőt a termisztorok sem, tehát pár fok eltérés lehet a valódi hotend hőmérsékletben, függetlenül attól, hogy mit állítasz be a hőtornyon a G kódban. Azér ekkora (15-20) fokos eltérést még nem láttam két nyomtató között, de hát a fene tudja.
A finom szálazás (vattacukor :) ) oka lehet a nem megfelelő visszahúzási távolság, visszahúzási sebesség, utazási sebesség és magasabb hőfok beállítása is.
Azzal a hőfokkal nyomtass, ami neked a hőtorony alapján a legjobb eredményt adja.
Egyébként talán a fekete filamentek a legérzékenyebbek a nyomtatási beállításokra, azokat a legnehezebb szépen nyomtatni. Filanora Bio Hi PLA-ból én feketét még nem vettem, három másik színt viszont az általam leírt hőmérsékleten szépen lehetett nyomtatni.

(#34216) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Ma jött meg az Artillery SW2, összerakás közben vettem észre, hogy a spool holderhez hiányzik két alkatrész, két menetes fémrúd, amire a műanyag csövet kell húzni.
Valaki esetleg meg tudná mérmi a pontos méretét? Inkább vennék hozzá, minthogy várjak 1-2 hetet mire küldenek.

(#34217) LógaGéza válasza Demo07 (#34213) üzenetére


LógaGéza
addikt

Másold ki egy értelmes szerkesztőbe (pl Notepad++), töröld a fájlt, hozd létre újra, állítsd át az EOL-t Unix/Linuxra, majd másold vissza.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34218) petyus_ válasza petyus_ (#34216) üzenetére


petyus_
senior tag

Közben megnéztem online a manualt, az kicsit más mint amit kaptam, abban nincs ez a két rúd :F , ezek szerint frissült kicsit, az én manualom 20210527, online meg 20210831.

(#34219) szabieable válasza szabieable (#34196) üzenetére


szabieable
aktív tag

PEI fronton senkinek nincs preferenciája? :)

(#34220) AiRLAC válasza szabieable (#34219) üzenetére


AiRLAC
addikt

Princore.de, de szerintem MOra nem szállítanak.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#34221) WinZol válasza fabula (#34204) üzenetére


WinZol
aktív tag

Köszi.

1. ASA-ból van ajánlott / jól bevált típus, vagy mindegy?
2. 4max zárt házban milyen bad hőmérséklet kell / ajánlott.
(Ahogy nézem a gyártók alap szórása is elég nagy 80-110 fok között van)
3. Mitől lehet, hogy nyomtatáskor ez első pár réteget szépen nyomtatja (Genbrid PLA+ fekete), majd egy idő után elkezd kattogni a fej és szivacsot nyomtat. (print speed 50 mm/s)
A fej nem dugult el, mert ha újra ráküldöm a nyomtatást, akkor ua. történik. (Azaz az elő rétegek rendben vannak)

Köszi

(#34222) AiRLAC válasza WinZol (#34221) üzenetére


AiRLAC
addikt

3. Hány fokon?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#34223) rokapet válasza WinZol (#34221) üzenetére


rokapet
tag

3. Heat creep?

(#34224) Saccco válasza WinZol (#34221) üzenetére


Saccco
nagyúr

1.
ABS: Esun ABS+, PM Filament ABS, ezek nem is büdösek.
ASA: Polylite, Fillamentum, Extrudr ASA - ezeket még nem próbáltam, de esküsznek rájuk.

A Spectrum ASA 275 szintén nem büdös, viszont nem jó mechanikai alkatrészeknek, túl rugalmas.

2.
ABS és ASA szereti a 100°C körüli bed hőfokot.

3.
Heat creep

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34225) siemensfun válasza petyus_ (#34216) üzenetére


siemensfun
tag

Az X2-nél nincsen fém rúd, csak a két lemezen lévő kis csapágyak tartják a rúdakat.

(#34226) Imy válasza szabieable (#34219) üzenetére


Imy
veterán

Energetic vagy Lerdge. Nekem ezek vannak, és jók. Habár az Energetic sima felére nyomtattam PETG-t, feltépte. A texturálton 50+ nyomtatás után semmi gondja. Nem sima, de szép a felület. A Lerdgere 2x nyomtattam, letapadt, abból texturált van.

(#34227) Tomika75 válasza fabula (#34215) üzenetére


Tomika75
tag

Kíváncsiságból kinyomtattam a békát ami a Prusa pendrive-on volt. Először az ajánlott hőfokkal(230/60), utána pedig simán ami a Prusa PLA beállítás (210/60). Klasszisokkal jobb a Prusa PLA beállítással. Semmi szálazás. Szóval ezt is ezentúl azzal fogom nyomtatni.
Érdekes, hogy a fehér Bio PLA-val is szívtam aztán gondoltam egyet és a Prusa PLA beállítással kezdtem el nyomtatni. Természetesen semmi gond, tökéletesen kinyomtatta.
Úgy veszem észre ha valami nem stimmel akkor jöhet a Prusa PLA beállítás és minden jó lesz. Olyan ez mint a Vindex, mindenre jó! :D

(#34228) WinZol válasza AiRLAC (#34222) üzenetére


WinZol
aktív tag

3. Hány fokon?

210-el kezdtem, de 225-nél is ezt csinálta.

(#34229) WinZol válasza rokapet (#34223) üzenetére


WinZol
aktív tag

3. Heat creep?

Nem kizárt.
Azután jött elő, hogy a heat blockot és a teflon csövet cseréltem.

Most a heat block rézből van.

Ha teszek rá szilikont, az segíthet?
Keressek ALU-t

Köszi

(#34230) Szabikaa20 válasza Tomika75 (#34227) üzenetére


Szabikaa20
őstag

PLA-nak nem is igazán kell 230fok...Én annyin már PETG nyomtatok.205-210/60 szoktam a PM PLA-t és a PLA+ is.
Tegnap én is pozitívan csalódtam a Prusa-s szeletelőben! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34231) Mr.Csizmás válasza Szabikaa20 (#34230) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyszer 238/70-el nyomtattam a filanora bio pla-t (petg beállításokon maradt)

kb. kalapáccsal tudtam volna szétverni, annyira merev és ellenálló lett, megírtam az oldalnak csak úgy infóképp.
a SEO/CEO válaszolt, hogy náluk a laborban 265 volt a rekord :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34232) Demo07 válasza Saccco (#34214) üzenetére


Demo07
aktív tag

Igen végül is az oldotta meg a dolgot, amit írtál!
LógaGéza: Köszi neked is a tippet, Notepad++ -be kirakva már fel is tűnt.

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :R

Bed_mesh-hez akkor a Start_Print G-code-ba hagyjam benne a G29 sort, illetve az End_Print G-code-ba meg írjam bele a BED_MESH_CLEAR parancsot és ennyi?
(Cancel_Print g-code-ba is kell BED_MESH_CLEAR ha jól sejtem.)

Devil D PETG-vel ma nyomtattam először, és a felső rétegek felé volt egy kis stringing...
Jelenleg a nózi: 245°C asztal: 70°C fokra van állítva.
Hűtés pedig : [kép]
Adjak neki több hűtést, 20 helyett 30%-ot, vagy a nózit vegyem visszább mondjuk 5 fokkal?
(Rétegek szépen összefolynak, végeredmény is szép, a stringinget leszámítva, de 1-2 kaparással az is eltűnik)

Jelenleg üveglapra nyomtattam, hűlés közben hatalmasokat durran... nem volt semmi tapadás segítő az üvegen, csak szappanos vízzel alaposan lemostam, és elsőre szépen tapadt. Hagyom szépen kihűlni a cuccot, nem feszegetem nehogy feltépje az üveget...
Érdemes lenne esetleg vennem egy PEI lapot(Ender 5 Plus)?
(HIPS,ABS+,PLA,PETG amit nyomtatnék)

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#34233) Szabikaa20 válasza Mr.Csizmás (#34231) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az komoly! :Y Én nem próbáltam még 220 felett soha a PLA-t :D Csináltam Temp towert az összessel ami van otthon és aszerint nyomtatok.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34234) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Azon gondolkoztam a napokban,hogy cserélnék alaplapot....Most SKR mini E3 V1.2 van...Egy SKR mini E3 v3.0 hozna valami előnyt??Itt most gondolom a nyomtatás minőségére,gyorsaságra stb.Ilyesmik hogy +Z vezérlő meg ilyesmik vannak rajta az annyira nem hoz lázba.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34235) AiRLAC válasza Szabikaa20 (#34234) üzenetére


AiRLAC
addikt

Semmit

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#34236) Tomika75 válasza Szabikaa20 (#34230) üzenetére


Tomika75
tag

Tudom,de a Filanora a Bio HI PLA-ra 220-235-öt ír és gondoltam ők csak tudják mivel kell.
Hát nekem a Minivel a 210 a nyerő bár kicsit furcsállom a 10 fok különbséget. Tegnap beszéltem a Filanorával és azt mondta az úriember, hogy ők is belefutottak már olyan nozzle szériába ahol 10 fokot kellett emelni a nyomtatási hőmérsékleten, mert a megszokotton olyan volt a nyomtatás mintha eldugulna. Vannak érdekes furcsaságok...
De a lényeg, hogy végre megjavult minden. Kivéve, hogy már nincs szükségem a 12 órás nyomtatásra, mivel el kezdett kidögleni a növény aminek a kaspót nyomtattam volna. :Y

(#34237) ecaddsell válasza Mr.Csizmás (#34231) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azt tegyük hozzá, hogy a Filanora PLA tip. jól megvan a magasabb hőmérséklettel, az a 238 fok pl. majdnem benne van a Bio+ gyári ajánlott tartományában...
215 alatt meg gyatra vele az eredmény (próbáltam).

Szabikaa20
Vsz. PLA-k közt is van eltérés és van aminek nem gond a magasabb hőmérséklet...

(#34238) rokapet válasza WinZol (#34229) üzenetére


rokapet
tag

ASA-val nincs tapasztalatom, de első körben a ventillátor beállításait ellenőrizném le a szeletelőben. Esetleg a szilikon is segíthet...

(#34239) Szabikaa20 válasza ecaddsell (#34237) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Tudom hogy van…Azért is írtam úgy hogy nem is igazán, mert azért vannak kivételek! :) Én csak PM Filamentet használok ott 190-210 van írva a dobozra.Én 205-210 en nyomtatok vele.Bár ez a PLA+ a sima PLA azthiszem 200-220.

AiRLAC:Akkor viszont nem cserélek lapot. :D

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34240) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Udv! Valoszinu jovoheten megrendelem a Artillery Sidewinder X2-t.
Esetleg van mas ajanlottabb nyomtato,ilyen osszeg hatarig?
Otthoni felhasznalasra lesz,hobbi szinten.
Meg filamneten agyalok,hogy honnan erdemes rendelni,esetleg van e bevalt gyarto :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#34241) fabula


fabula
őstag

Lám, lám. A "hibátlan" 4.13-as Cura-hoz máris kiadták a 4.13.1-es javított verziót, de még erre is panaszkodik, aki telepítette, hogy nem javítottak minden, a 4.13-ban a felhasználók által jelzett hibát. Várhatjuk a 4.13.2-es verziót :) . Csak úgy mondom a "hitetleneknek" :D .

(#34242) Saccco válasza Demo07 (#34232) üzenetére


Saccco
nagyúr

Start kódon kívül szoktam elvégezni. Persze elegánsabb lenne ott.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34243) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Cura 4.13.1(zöld) vs Prusa slicer 2.4.0(fekete) :Y





Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34244) Tikakukac válasza Szabikaa20 (#34243) üzenetére


Tikakukac
titán

Döbbenetesebb, hogy a megdirektdriveozott ender is táltos lett tőle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34245) Szabikaa20 válasza Tikakukac (#34244) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Valami nagyon szét van barmolva a Curában. :U Ráadásul a fekete Benchy boat-ot úgy nyomtattam, hogy a Marlinban a Tune fül alatt a gyorsaságot feltekertem 150%-ra is.Kíváncsi voltam hibázik e.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#34246) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Újabb Prusaslicer beta verzió, többek között ez már tud magyarul és van benne Artillery Hornet profil.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#34247) karancs221


karancs221
csendes tag

Sziasztok, ki milyen 3d nyomtatót ajánlana kezdésként?
Belecsöppennék a 3d nyomtatás világába, szeretnék alkatrészeket nyomtatni, saját magamnak, de sajnos nem tudom melyik nyomtató lenne számomra ideális.
Ender 3 Pro, Ender 3 V2 és Ender 3 között mi a különbség? Esetleg milyen márkájú és típusú nyomtatót ajánlanátok még?
Köszi előre is mindenkinek :R

(#34248) Tikakukac válasza karancs221 (#34247) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem bántásképp, de tényleg napi szintű kérdés és tényleg minden páros nap ki is van tárgyalva :B Ahogyan a diffikre is találsz minimum 30 videót és egy tucat írást.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34249) dugesz77 válasza AiRLAC (#34246) üzenetére


dugesz77
őstag

Azt a fránya Tree support-ot raknák már bele. Sajnos a cura abban még mindig nagyon jó. Régebbi verziót kell a Cura-ból használni nincs mese.

(#34250) honeypot válasza karancs221 (#34247) üzenetére


honeypot
tag

Ha én most kezdenék akkor Ender 3 S1-et vennék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.