Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) TheProb válasza Reggie0 (#15900) üzenetére


TheProb
veterán

Kis felületi hibák miatt kérded?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15902) TheProb


TheProb
veterán

Ez meg egy calicat. Spectrum ABS, dobozolás nélkül:

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15903) Zsolt74 válasza 2thletme2day (#15899) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Igen azt gondoltam hogy egyenes plexivel nem lehet leburkolni.
Elég jó lett a Benchy minősége.

Zsolt

(#15904) bitmad válasza Thowra123 (#15885) üzenetére


bitmad
aktív tag

Mire figyeljek a jumperelésnél és az átforrasztásokkal?

[ Szerkesztve ]

(#15905) ADAM1337 válasza HornedReaper (#15897) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szőnyegen driftelek főleg pályán, yt-n van videó milyen helyen használjuk.
Kevés vagy nulla kontakt.

(#15906) Reggie0 válasza TheProb (#15901) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, az eles iranyvaltasoknal levo hibak miatt, kicsit blobosak. De az ertekek alapjan nem a jerk miatt van, az kis erteknel szokott ilyet okozni.

[ Szerkesztve ]

(#15907) Holleanyo


Holleanyo
tag

Sikerült bekalibrálni a step/mm értéket. 93-ról 412-re kellett feltolni a direkt drive miatt. Így szépen nyomtat. Konzol parancsokkal állítgattam az értékeket. A végén kiadtam az M500 parancsot, de csak addig él az új beállítás, amíg ki nem kapcsolom a gépet. Hogy lehet elmenteni az átírt értékeket?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#15908) Reggie0 válasza Holleanyo (#15907) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet nem engedi szoftverbol atirni. A gepen a Control menuben van egy store settings.

(#15909) 2thletme2day válasza Holleanyo (#15907) üzenetére


2thletme2day
őstag

Az M500-al mented az eepromba a beállított értékeket így nem vesznek el a nyomtató kikapcsolása után sem.

Egyébként ezen az oldalon megtalálod az összes Marlinban használatos gcode-ot és leírásokat a parancsokkal kapcsolatosan.

(#15910) Holleanyo


Holleanyo
tag

Megpróbálom menüből elmenteni, ha lement a próbanyomtatás. Az biztos, hogy az M500 parancsra nem tárolja el nekem a beállításokat.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#15911) Thowra123 válasza bitmad (#15904) üzenetére


Thowra123
tag

Az átforrasztással az UART lábat kell összekötni az ic 14-es (PDN UART) lábával.

Az SKR V1.3 jumpereit a kép szerint kell beállítani. A kép közepén lévő jumper INT +5V állásba (képen usb tápellátásra van állítva de az nem jó!)

(#15912) 2thletme2day válasza Holleanyo (#15910) üzenetére


2thletme2day
őstag

Miből gondolod, hogy nem tárolta el? Ellenőrizted M501-el?

(#15914) Holleanyo válasza 2thletme2day (#15912) üzenetére


Holleanyo
tag

Igen, kipróbáltam. Ezt írja ki:
Send: M501
Recv: echo:Hardcoded Default Settings Loaded
Recv: echo:Steps per unit:
Recv: echo: M92 X80.00 Y80.00 Z400.00 E93.00
Tehát, az E értéke visszaállt 93-ra! :(
Az első tesztnyomtatásom ilyen lett az új extruderrel : (egyedül a step/mm értéket kalibráltam!)
Mit kell még beállítanom ezen kívül?

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#15915) Imy válasza Sayiid919 (#15913) üzenetére


Imy
veterán

Nincs tracking? Azt meg hogyan? Azért minimum nyomonkövethetőként merném én megrendelni.

(#15916) izisz válasza Holleanyo (#15914) üzenetére


izisz
senior tag

Ez azt jelenti, hogy nincs EEPROM használat engedélyezve a FW-ben.
"Recv: echo:Hardcoded Default Settings Loaded" - ez utal is rá
Ha cserélnél FW-t (marlin), ez legyen engedélyezve a configuration.h file-ban
//#define EEPROM_SETTINGS // Enable for M500 and M501 commands

Míg nem cserélsz, addig egyszerű workaround, ha az M92 gkódot használod a start gcode szekciódban.

[ Szerkesztve ]

(#15917) Holleanyo válasza izisz (#15916) üzenetére


Holleanyo
tag

Ez jó ötlet! Beírom majd az új értéket a gcode elejére.
Az Ender FW-t le lehet cserélni az Octoprinten keresztül vagy mindenképpen adatkábelt kell rádugnom az alaplapra (az RPi és az alaplap közé) ?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#15918) izisz válasza Holleanyo (#15917) üzenetére


izisz
senior tag

Majd az ender tulajok kiokosítanak alaposabban eme kérdésben, sose tudom, milyen lap abban a nyomtatóban.

Egyébként, ha van bootloader az AVR chipben, akkor csak usb-n összekötöd a Pi-vel (amin az Octoprint van).
És ha nem akarsz nagyon elmélyülni a részletekben, akkor ezt a plugint felrakod OP-be. (avrdude ehhez is kell, de ott a linken a leírás a telepítésre)
Ha nincs bootloader, akkor vagy egy másik ardunio lapot felprogramozol ArdunioISP sketch-el - így csinálsz belőle programozót - vagy USBASP programozót is használhatsz bootloader töltéshez (is).

[ Szerkesztve ]

(#15919) imibogyo válasza Imy (#15915) üzenetére


imibogyo
veterán

Semmire nem mész vele a legtöbb esetben...

Az olcsóbb szolgáltatások trackingje csak az indulási ország határáig él, utána nem látszódik sehol sem a rendszerben, csak az, hogy elhagyta az országot a csomag, vagy ha látszódik is valami akkor is csak nagyon sok késéssel stb. Aztán egyszer csak megérkezik a csomag, vagy nem. A jobbaké természetesen jobb (China registered air mail pl. nagyon jól nyomon követhető, 10-15 lépést figyelnek, míg a legtöbb csak 3-5-öt stb.).

Én is most jártam így több száz hibátlan rendelés után most egyszerűen nem érkezett meg a csomagom (pedig DHL eCommerce-ről van szó). Beszéltem az eladóval ő mondta, hogy ők is csak azt látják, hogy elhagyta az országukat a csomag, de ennyi. Én is csak ennyit látok. Próbáltam utána menni, de még a DHL-sek sem tudják hol lehet a csomag. Mindegy refundolták az összeget, tehát nem veszítettem semmit sem, csak időt, de azért bosszantó. :(((

Én most már úgy szoktam "védekezni", hogy EU-n belülről rendelek (sokszor nem is drágább), viszont 30-50 nap helyett legtöbbször itt van 5-15 nap alatt és sokkal könnyebben "utána lehet nézni" a csomag útvonalának, mivel nem megy annyi kézen át (pláne nem a reptéri dolgozókén :DDD ), legalábbis a feladástól nézve a dolgot, előtte meg nem érdekel, hogyan jut oda...

[ Szerkesztve ]

(#15920) Mr.Csizmás válasza izisz (#15918) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pont ilyen utóbbi usb-asp-m van. tehát ezt be lehet toldani a raspberry és nyomtató közé? btw. flasheléshez a rendes adatkábelt le kell venni arra az időre?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15921) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#15920) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, de sajat geprol is flashelheted, nem muszaj a pi-rol. Pi alatt avrdude programot lehet erre hasznalni.
A sima adatkabel maradhat rajta, nem tud beleszolni.

(#15922) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#15921) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak azért, mert a pi ott van mellette, a gép meg kb. 2,5 méterre - így egyszerűbb lenne.

viszont így akkor a pi-t kell felokosítanom, és azon keresztül a gépen lefordított hex-et feltolni, jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15923) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#15922) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, akkor egyszerubb.

(#15924) TheProb válasza Sayiid919 (#15913) üzenetére


TheProb
veterán

Kell lennie, én is ugyan így rendeltem. GLS-es TN-t adtak. Nekem kb 1 hét alatt jött meg.
Amúgy IKEA múltkor nekünk is balf@szkodott a szállítással.

(#15920) Mr.Csizmás: Hogy áll a STUVA projekt? Én továbbra sem értem, hogy hogy tudna beleférni az Ender, bővítés és mókolás nélkül... LACK-os dolgot nézegettem, aztán megláttam, hogy milyen áron kapni plexit...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15926) Mr.Csizmás válasza TheProb (#15924) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

90 fokkal elfordítva simán. most az E motorral van kifele, félkészen. meg kell csinálni a paraszt V6+BMG fejest, felköltözik a tetejére a guriga, alaplap, táp ki az oldalára, aztán már lehet nyomtani a rendes V6 fej darabjait csukott ajtónál.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15927) TheProb válasza Mr.Csizmás (#15926) üzenetére


TheProb
veterán

Dobj már fel pls pár fotót róla.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15928) dugesz77 válasza Sayiid919 (#15925) üzenetére


dugesz77
őstag

Én is filóztam nagyon a raktárak között ,hogy honnan rendeljem az Ender 3-at. Végül a németet választottam. Jelenleg is a rossz hírű Feucht-ban parkol :(((

(#15930) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Vicc mostanaban a szallitas.. hetfon rendeltem egy K40es lezergraviro/vagot.. ebay azt irja cseh raktarban van dhl csomagszam alapjan nemetorszagban de csak a mobilos track17 program talalja a csomagot.. se a dhl oldala se a webes track17 nem ir ra semmit..ill annyit h jelenleg nem talalt ilyen szamra semmit.. :W
ennyit a gyors EU raktarasa szallitasrol.. pedig mar remenykedtem h hetvegen szetvagom meg a hazat is.. :DDD

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#15931) bitmad válasza Thowra123 (#15911) üzenetére


bitmad
aktív tag

Köszi! :R

(#15932) TheProb válasza Sayiid919 (#15929) üzenetére


TheProb
veterán

Egyébként én hibába német raktárra adtam le a rendelést. UK-ból indult útjára a nyomtató.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#15933) imibogyo válasza Sayiid919 (#15929) üzenetére


imibogyo
veterán

Zárójelben, én német raktárból rendeltem az Ender 5-öt és itt volt 4-5 nap alatt. Tudom, hogy ez nem vigasz senkinek sem aki mégis vár a csomagjára, csak leírtam... :K

(#15934) Zsolt74 válasza TheProb (#15932) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én Spanyol raktárból rendeltem de Német raktárból jön.
Ha szerencsém van akkor talán holnap meg is kapom.

Zsolt

(#15935) Holleanyo válasza TheProb (#15924) üzenetére


Holleanyo
tag

Nem kell félni a plexi árától. Az Obiban baráti áron kapható.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#15936) Paserák Gőcs válasza Zsolt74 (#15934) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Én 3-án rendeltem Ender 5-öt Lengyel raktárból az Alitól. (Megjegyzem, úgy néz ki a dolog, mintha az Ali közvetlenül a Creality raktárából árulna.)

7-én írtak, hogy az EU raktáraik kifogytak, úton van az utánpótlás Kínából, és legyek szíves 20 nappal meghosszabbítani a várakozási időt. Közben láttam, hogy továbbra is árulták az 5-öst, még olcsóbb áron, de aztán visszaálltak a 319USD-re.

Végül 14-én indult a szállítás a DPD által. Az utolsó státusz:
"15.05.2019 20:20 Hinckley, Leicestershire (GB) A küldemény beérkezett az elosztó központba."

Vagyis tényleg az UK-ból indulnak az új csomagok.

Megérzésem szerint ez már csak a jövő hétre lesz itt. Már ha.

[ Szerkesztve ]

(#15937) imibogyo válasza Paserák Gőcs (#15936) üzenetére


imibogyo
veterán

Gyűljenek csak az Ender 5-ök. Több lesz a tapasztalat... :B

MÁS:
Végre volt egy kis időm és kicseréltem a nozzle-t, valamint levágtam a PTFE cső végéből és újra összeraktam mindent. Jó és szép lett minden, megszűnt az alulextrudálás is. Köszönöm a tanácsokat!

Valamint ha már szét volt szedve a gép, akkor beépítettem a rezgéscsillapító talpakat és úgy látom tényleg használnak. Tudom, hogy a Benchy elég kicsi ezért az elméleti beállított sebesség nem sokat jelent, de nyomtatás ezen része kísérleti jelleggel 100 mm/s-el ment.

Gondoltam, hogy nem lesz tökéletes a nyomat, direkt a határokat akartam feszegetni, de a gép (leginkább az asztal maga) eredeti állapotában már olyan 60-70 mm/s-nél baromira rezgett sűrű irányváltásoknál (nincs lefogatva a gép semmihez sem) ezért lényegében használhatatlan volt ebben és az ettől magasabb sebesség tartományban.

A külső élek és minden más szép lett, de valamiért a belső kitöltés nem lett jó, de a lényeg így is látszódik, magyarán, hogy a gép sokkal kevésbé rezeg/remeg. Amikor visszavettem 100%-ra (50 mm/s) a sebességet, akkor minden helyreállt és a hajó többi rész már "tökéletes" lett. :K

(#15938) ADAM1337 válasza Sayiid919 (#15929) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én csehektől kértem és a németektől jött. :DDD

(#15939) Jagi


Jagi
tag

#AKCIO :DDD
Gembird PLA Grey 1,75mm 3.445 Ft
Gembird PLA Purple1,75mm 3.445 Ft
ABS is van jó árban
Áruk Háza Webshop

(#15940) Reggie0 válasza imibogyo (#15937) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol a jerktol rezeg, ha leveszed 2-5 tartomanyba, akkor sokat halkul.

(#15939) Jagi: En szakitottam veluk, multkor 1.5 hetig nem voltak kepesek szallitani es se emailben, se telon nem lehetett elerni oket. UI: Most latom van par azonnal atveheto, szerintem azok azok amiket en lemondtam :) Amikor rendeltem egy ezressel dragabb is voltak, mondjuk ez nem volt szempont a lemondasnal.

[ Szerkesztve ]

(#15941) imibogyo válasza Reggie0 (#15940) üzenetére


imibogyo
veterán

Értem, köszi az infót... Bár a lényegen nem változtat. Állítgatás nélkül is sokkal-sokkal "simábban" működik a gép, mint előtte, tehát hatékonyak a rezgéscsillapító vackok. Ha ezen felül akkor még belövöm a jerk értékeket is, akkor csak még jobb lehet.

Egyébként az Ender 5 asztala nagyon más, mint a 3-é. Ez tényleg nagyon hajlamos "táncolni" ha gyorsan próbál az ember nyomtatni. OK, eddig megoldottam annyival, hogy 50 mm/s alatt nyomtattam, de azért ez hosszú távon nem megoldás, legalábbis bizonyos nyomtatásoknál nagyon jól jönne magasabb tempó. Már kinyomtattam a merevítőt/támasztót az asztalhoz, csak nincs 8 mm-es rudam, arra várok. De lehet megunom és rakok bele 8-as menetes szárat. A funkciót az is ellátja..

Most készül még egy "homokasztal" is CNC marógéphez, arra készülök a nyomtatót is felfogatni. Ha jól számolok igencsak közel lesz a 600-800 Kg-hoz az asztal végleges tömege. Majd csak nem borítja majd fel a nyomtató a nagy ide-oda ugrálásával... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#15942) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ebben a gépben szellem van.
Ender 3

Nyomtatáskor kimegy oldalra hogy lehúzza az első csíkor (talán Cura vagy milyen beállítás ez, hogy letakarítsa a nozzlet kb). Na ekkor már nem engedi le eléggé a nozzle-t. Az üvegnek nincs eléggé a közelében. Ez után elkezd menni X irányba a legszélére a zérus ponttól az ellentétes irányba és nem áll meg. Ütközés után sem.

Próbáltam új Cura-ban szeletelt Gcode-dal. Prbáltam Octoprinten keresztül és simán SD kártyáról is.
Próbáltam initialize EPROM funkciót, hátha valamit elpiszkáltam. Semmi nem segít.
Auto home működik.
Korábban nyomtatott modellek is ott vannak az SD kártyán azzal is ezt a butaságot csinálja.
Ellenőriztem a vezetékeket, nem húztam le semmit.
3 napig állt a nyomtató... Álltában tönkrement volna?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15943) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#15942) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Erre X aktát fogok nyitni.
-Octopi disconnect
-Raspberry lehúz.
-Ender 3 kikapcs és teljes áramtalanítása.
-Ender 3 bekapcs.

És most SD kártyáról nyomtat. Azt is nyomtatja amit előzőleg nem. Frissen szeletelt, előzőleg hibásan megkezdett dolgokat is nyomtat most. Mi zavarhatta össze az agyát a Raspberryről? Valaki járt már úgy, hogy meghülyült az octoprinttől a nyomtató?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15944) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mennyire lenne necces PLA-ból nyomtatni fejet? elvileg sehol nem érne hozzá melegedő rész. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15945) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Castle In the Air - A Comprehensive Calibration Test

lehet hajerősítőt venni a kihulló hajszálakhoz :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15946) fape válasza Paserák Gőcs (#15936) üzenetére


fape
senior tag

Az ali csak egy piactér mint az ebay, nem egy külön cég, mint pl alza. Sok cégnek alin is van boltja (néha több is).

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#15947) imibogyo válasza Reggie0 (#15940) üzenetére


imibogyo
veterán

Tegnap már nem volt erőm linkelgetni képeket. Az összes kép esetében a bal oldali a damper nélküli 50 mm/s-es Benchy, a jobb oldali a damperrel készült 100 mm/s-es (beállított sebesség természetesen...) Benchy. Sok mindenben még jobb is lett a gyorsabban nyomtatott, egyedül a nagyon finom részletek (hajó neve pl.) tűntek el, lettek gyengébbek.

Ma ha lesz időm, akkor játszom a jerk értékekkel is... :K

(#15948) Saccco válasza Mr.Csizmás (#15945) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez brutál jó. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15949) izisz válasza Dyingsoul (#15943) üzenetére


izisz
senior tag

igen, járt (én is) :K random jön elő, disconnect/connect aztán megy minden a maga útján tovább

(#15950) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#15945) üzenetére


imibogyo
veterán

Lemegy a mai adag, neki is állok. Izgalmasnak ígérkezik... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.