Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Tikakukac válasza Sentinel80 (#11750) üzenetére


Tikakukac
titán

Hajaj, na ezt itt már nem értem. :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11752) Sentinel80 válasza Tikakukac (#11751) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Egyszerűbben: a tipp, a sín amin a fej mozog is lehet gurba (szemmel nem észrevehetően) így ha a fej középen jár lejjebb ér (a sima ágyon is) mint a széleken.

(#11753) Tikakukac válasza Sentinel80 (#11752) üzenetére


Tikakukac
titán

Hátööö, azokat az idomokat hajtogatni annyira nem egyszerű. De persze, bármi lehet. Nekem a rugós installáció tökig behúzott oldallal tűnik inkább gyanúsnak, mintsem sem ilyen durván munkált alu-elem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11754) Sentinel80 válasza Tikakukac (#11753) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Olvastam olyat, hogy elég ha ledobták a dobozt amiben érkezett és csak picit, de meghajlott, Nem centiket, elég egy fél mm.

Persze nem mind a 4 rugó feszül, csak ugye a panel ahol lakok frankón leejt, ezért a jobb oldalon feszülnek az anyacsavaros technika miatt, hogy vízszintbe legyen.

Köszi persze a tippet, kiszedem az anyacsavarokat és azért megnézem az ágyat. :R

(#11755) gerleimarci válasza Saccco (#11741) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Mondom neked, ha meleg a kamra, akkor PLA rosszabbul fog kinézni (bridging, overhangs). ABS-hez mindenképp jó, bár nekem ment anélkül is szépen. És azzal a nem túl acélos gyári extruder hűtéssel még heat creeped is lehet.

Más. Szembejött velem ez a videó és valahogy megtetszett :) Harkály

(#11756) azbest


azbest
félisten

találtam pár ingyenes repülő makettet, nem mind nyomtatós, de akad köztük [link]
Nyomtattam is egy MD-80 -ast.

Picit bénáztam, mert faragni kellett az illesztéseket. Aztán melegragasztóval raktam végül össze. A törzsnél lehet végül pontosabb lett volna, ha egyszerűen kihagyom az illesztő kockákat.

[ Szerkesztve ]

(#11757) Tikakukac válasza Sentinel80 (#11754) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az egész hóbelevancot szinteznéd le talpakon kicsit egyszerűbb lenne a dolog, mert ez így tűzoltás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11758) Sentinel80 válasza Tikakukac (#11757) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

na látod az a bibi, hogy a gépet szintbe hoztam már alátétekkel. :((

(#11759) Tankblock válasza azbest (#11756) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia,

tetszik az oldal amit linkeltél.
A gép elején látható inkonzisztencia mitől lehet?
Láttam már ilyet saját gépen és tanulni szeretnék....

Release the Beast....

(#11760) fabula válasza Saccco (#11735) üzenetére


fabula
őstag

Köszi az ötletet, épp azon agyaltam, hogy oldjam meg a tetőt a 4MAX-ra :) .
Holnap rohanok a Jysk-be dobozért.
Elég az a kis lyuk, amit a kábeleknek vágtál rajta és nem lökdösi a kábel a fejmozgás közben a dobozt?

(#11761) Tikakukac válasza Sentinel80 (#11758) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor innentől kezdve végigvonalzózol meg mérsz mindent :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11762) azbest válasza Tankblock (#11759) üzenetére


azbest
félisten

Az ablakok környékén? A rétegváltáskori droppletek. Sharpest corner-re van állítva, így ott vált réteget, ahol a leginkább szögletes, hogy ne látszódjon. Csak ilyen ívelt modelen ez nem feltétlen jól jön ki. A random még rosszabb, mert akkor mindenféle helyeken is lesz.

Valószínűleg a retractionnal kellene még játszani, hogy kevésbé csináljon váltáskor pöttyöket. Plusz csak 0.2-es minőségben nyomtattam, így lehet látványosabb is.

Bár itt most lehet onnan utazott a fej a másik alkatrész felé és az ilyen kilépő-belépő pontoknál is gubanc lehet, ha nem tökéletes a retraction. Gondolom eleve a bowdenes megoldás miatt hajlamosabb késni az anyagok rugalmassága miatt is.

Még játszom a pla-val, ami be van fűzve, de hamarosan megpróbálok abs-ből még plusz alkatrészeket nyomtatni. A z tengely még akrilon lóg, plusz szíj feszítő x-re minimum, mert csak az y-on feszítettem utána.

Most egy battlestart galactica vipert nyomtatok, azt egy darabból supporttal. Igazából most a nagyobb méretű összerakós vagy supportos dolgokat próbálgatom. Ismerőseim örömére, akik megkapják a próba darabokat :D

Később esetleg érdekes lenne átlátszóból kinyomtatni egy nagy igazi modell repülőt

[ Szerkesztve ]

(#11763) Sentinel80 válasza Tikakukac (#11761) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Őszintén szólva közel voltam ahhoz, hogy belevágom a csavarkulcsot és kidobom a kukába. Egy jó sör mentette meg a gép életét:)

Kezdem úgy érezni, hogy nem hiába volt 60e forint az egész, a minősége miatt,, gagyi.

Amúgy alapból szerintem girbe gurba, mert pl mikor megemeli a fejet a gép azon az oldalon amelyiken a hosszú csavarmenetes rúd van és a motor, emeléskor felfele magasabban van, a másik oldal meg lentebb.

2 állító csavart találtam, de hiába állítom egyik-másik oldalon, ahogy a motor felfele emel,,féloldalasan húzza felfele az X tengelyt, amin a fej van - ez lehet a magyarázat is akár miért ér középben jobban hozzá. :W

Gondolom a drágább nyomtatók azért profibban vannak megépítve.

(#11764) bigrob válasza Sentinel80 (#11763) üzenetére


bigrob
őstag

Tükörlapot rá.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#11765) Tikakukac válasza Sentinel80 (#11763) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha 5 percet foglalkoztam az egésszel sokat mondok és a mintaPLA-val nyomtattam olyat, mint máshol láttam mellett döngetve, hogy ez micsoda remekmű. És nem ezen az áron.

Ott valami el van kuffantva, de nem egy atomfizika ez a nyomtatós dolog, némi méricske után simaliba. A drágább nyomtató árából meg marha sok filament kijön ám ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11766) Saccco válasza fabula (#11760) üzenetére


Saccco
nagyúr

Belül kellene elvinni a kábelt, csak ahhoz kell tervezni egy tartót. A doboz széle a csavarok felett végződik, oda dobtam bele mágneseket, azok tartják a helyén. Ha véletlenül bele kell nyúlni a gépbe, akkor nagyon útban van.

A hotend miatt tényleg nem szerencsés ennyire bezárni a gépet, igaza van gerleimarcinak. Fel kellene szerelni a BMG-t, csak azt most a másik gépre raktam. Akkor lenne rendes bordás hotend. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11767) Sentinel80 válasza Tikakukac (#11765) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Csak ismételni tudom magam, örülj neki, hogy a tied patent volt. ;)

Előttem is volt már olyan akinek volt hasonló gondja. A másik, hogy én is nyomtattam vele, már nem is egy dolgot, a probléma akkor jött, mikor nagyon, hosszabb dolgot akartam.

Az Ender 3 hoz amúgy nem ártana egy részletesebb útmutató, mert elég fapados a leírás és a videó is.

Reménykedek benne, hogy eljutok egyszer oda, hogy zavartalanul tudok vele nyomtatni.

(#11768) Sentinel80 válasza bigrob (#11764) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

ezt már akartam kérdezni, mitől több, jobb a tükör a sima üvegnél?

(#11769) Tikakukac válasza Sentinel80 (#11767) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a buli ezzel jár. Húgoméknál ilyen gond nincs. De ott a gépek egy 0-val többe kerültek. Azok mennek, mint atom.

Nekem ez a homor-dombor nem tiszta még. Maga az alja tutira el van cseszve a gumitalpakkal, majdnem 2mm van benne, első dolgom volt cserélni. Tolómérő szerintem sosem ment annyit, mint most :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11770) Sentinel80 válasza Tikakukac (#11769) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Ja értem, szóval a gumi talpak a tiéden nem voltak egyformák.

Az az igazság utánaolvastam és tudtam mit veszek, de azt mondtam, hacsak kinyomtatom azt a 2-3 dolgot vele, amiért ebay en pont ennyit elkérnek, mint a nyomtató ára, és utána beledobom a kukába, már megérte-visszajött az ára.

Hát igen--sejtettem, hogyha mélyebben zsebbe nyúlok, akkor azért jobb minőséget kapok. :K

Tuti csak 1x kell rájönni, de erre az alkalomra még várnom kell. :((

(#11771) imibogyo válasza Tikakukac (#11747) üzenetére


imibogyo
veterán

Meg is van akkor a hiba. Tövig behúzott rugó úgy feszíti az alu lapot fölötte, hogy konkrétan elhajlítja.

Nekem ugyanez volt A6-al. Miután kinyomtattam az "egykezes szintezéshez" a cuccokat, egy minimálisat magasabbra került az asztal. Ahhoz, hogy jó legyen a gyári Z-endstop, tökig meg kellett húznom az asztal csavarjait. Szépen el is kezdett domborodni az alumínium asztallap. Kinyomtattam az állítható Z tartókát, így feljebb tudtam engedni az asztalt jó 5-7 mm-el és meg is szűnt minden problémám. Mondjuk én még mindig a gyári alu asztalt használom, tükör beszerzése folyamatban, csak nem találok rá időt... Sajnos az élek nem tökéletesek (Y szíjfeszítő folyamatban (a csavart újra kell nyomtatnom, épp most készíti a gép)), de mivel ezek mind funkcionális elemek, így nem érdekel túlságosan. Egy kis csiszolópapír megoldja, az illeszkedésükkel nincs probléma...

(#11772) yoda64


yoda64
csendes tag

Üdv mindenkinek. Kérdésem hogy használ-e valaki mágneses nyomtató lapot (TT-n)?? Milyen a nyomtatás-tapadási tapasztalat? Mivel szabad tisztítani?? Milyen hőt bír el?? Köszönök minden segítséget - ötletet!

(#11773) WinZol válasza Saccco (#11434) üzenetére


WinZol
aktív tag

Üdv.

Végeztem én is az összeszereléssel (4max).

Tényleg korrekt kis nyomtató.

Amit nem értek a te összfoglalódból:
- a szíjfeszítőt nem szabad/célszerű felrakni
Ezt úgy érted, hogy enélkül is elég feszes?

Nekem ezek szerint még egy korai darab érkezett. kopp, kopp
(A napelek szabása 2018.01.20-án zajlott)
Azaz:
- A panelek nem élesek
- A hozzá adott SD kártyáról simán nyomtatta a kalibrációs kockát.

A kijelző vezetékeit előre betekertem alufóliába.

Nekem a kalibrációs kocka egész korrektre sikerült, egyedül az élek tűnnek
egy kicsit vastagabbnak.
Ezt hogy lehet korritálni?

(#11774) Saccco válasza WinZol (#11773) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az a feszítő egy rugó, anélkül kell megfeszíteni. :)
A sarkokra való a lienar advance, de azt csak FW csere után megy. Nem nyomoztam, de lehet hogy szeletelőből is van rá megoldás. Esetleg a jerk értékek emelésével is csökkenthető, de az más jelenséget (szellemképet) okoz.

Az enyém 2018.07.04-ei.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11775) WinZol válasza Saccco (#11774) üzenetére


WinZol
aktív tag

Melyik verizó kellene?
Van jól műkdödő beparaméterezett firmware-d?

Más:
Az enyémhez "Fluo Rose" PLA-t csomagoltak.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11776) Saccco válasza WinZol (#11775) üzenetére


Saccco
nagyúr

Korábban linkeltem, keress rá: 4max 1.1.9
Azzal kelt életre JSaN-nak. :)
Az nem tetszik, hogy fordítva megy a kijelző tekerője.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11777) WinZol válasza Saccco (#11774) üzenetére


WinZol
aktív tag

Az a feszítő egy rugó, anélkül kell megfeszíteni. :)

Eddig OK.
De feszítés után feltegyem?
Eddig szótfogadtam, és a zacsiba pihen.
(Akarom mondani, feltettem, de levettem, mert azt tanácsoltad.)

Anyomat így is egész jó.

(#11778) Saccco válasza WinZol (#11777) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nem tettem fel és szépen nyomtat. Szerintem nem jó, mert a súly elhúzza és nyúlik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11779) WinZol válasza Holleanyo (#11618) üzenetére


WinZol
aktív tag

Már többször olvastam, hogy az első réteget magasabb hőmérsékleten nyomtatjátok.

Ezt hogyna kell a CURA-ban beállítani?

Hogyan kell hőtornyot nyomtatni?

[ Szerkesztve ]

(#11780) mimey válasza Sentinel80 (#11763) üzenetére


mimey
tag

Egy tipp, ha a base vízszintben van, bár nekem az sem volt, akkor ezt az X tengely szintezést nézd meg, nekem sokat segített.
Azonban a bed nálam még mindig problémát jelent. Ha a 4 sarkát beállítom, akkor a közepe alacsonyabban van,azaz messze van a bed a nozzle-tól.
Ezért rendeltem meg a qr kódos bltouch-ot, csak lusta/időhiányos vagyok. Kéne flash-elni arduino-val bootloader-t, marlin fw-t, majd nyomtatni abs-ből bltouch konzolt (ami egyben tárgyhűtő, Hero me-re gondoltam).

(#11781) azbest válasza WinZol (#11779) üzenetére


azbest
félisten

erre én is kíváncis voltam, youtube-on találtam is curás megoldást, layer sorszám szerint scriptelt hogy mennyi legyen a hőfok [link]

(#11782) izisz válasza WinZol (#11779) üzenetére


izisz
senior tag

"Let me google pic search for you... " - cura first layer temp
"Let me search it on thingiverse for you" - temp tower

(nem ér besértődni, de 1p keresés volt... ne féljünk a kereső használatától Uraim - ez nem személyesen Neked szól WinZol, hanem mindenkinek látva a szaporodó nyomtatós tábort és az ezzel együtt szaporodó ismétlődő kérdéseket)

(#11783) energy4ever válasza WinZol (#11779) üzenetére


energy4ever
addikt

En nem csak magasabb hofokon, de meg lassabban is nyomtatom az elso reteget.

Pl 1. reteg:
Agy hofok: 110C
Fej hofok: 225C
Sebesseg: 7
Reteg vas.: 0,25mm

A tobbi reteg:
Agy hofok: 80C
Fej hofok: 220C
Sebesseg: 35
Reteg vas.: 0,1mm

Ez csak egy pelda volt, hogy en hogyan szoktam Tarantulaval, es PLA anyaggal. Nyilvan nyomtato, es filament fuggo a beallitas. Nameg a nyomtatni valo targyon is mulik.

(#11784) Sentinel80 válasza imibogyo (#11771) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Hát nem tudom, sokadszorra futok neki a nyomtatásnak, nagyjából már vízszintes az asztal is, de már még annyira se megy a nyomtatás, mint mikor ferde volt az egész :DD

imibogyo most mondanám, hogy átjött, hogy oldottad meg a domború alu ágy problémáját, de hazudnék magamnak is :U

leszedem a pluszba ágy alá rakott rögzítő csavarokat majd elmondok egy imát, hátha az segít és sikerül nyomtatnom újra valamit:)

[ Szerkesztve ]

(#11785) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Crafware-el nem lehet szintenkénti hőprofilt beállítani?

(#11786) energy4ever válasza Sentinel80 (#11784) üzenetére


energy4ever
addikt

En az asztal szintezeset menet kozben szoktam. Nem tudom mekkora a nyomtatasi teruleted, de ha pl 200x200xX, akkor csinalsz egy 140x140-es korongot, amit bedopsz CURA-ba. Ott beallitod, hogy csinaljon SKIRT-et, valamint megadsz neki egy nagyobb, pl 10-15-os szamot, hogy annyiszor menjen korbe a targy korul. Jo lassan nyomtattva, pl csak 5-os sebesseggel elkezded, majd menet kozben betekered az asztalt(mikozben csinalja a skirt-et). :K

(#11787) Sanyaaa26 válasza energy4ever (#11786) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

És ha nem jó elsőre a szint, akkor szántod addig az asztalt?

(#11788) energy4ever válasza Sanyaaa26 (#11787) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha nem lett volna nyilvanvalo, akkor igy finomhangolni lehet. Akar szandekosan fele allitani a fejet, majd egyre lejjebb vinni azt, ahogy engedi az asztal beallitasa.

(#11789) Sanyaaa26 válasza energy4ever (#11788) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Értem, elnézést, én amit vettem nyomtatót, a tulaja megmutatta hogy szokta beállítani, elindította nekem a nyomtatást, asztalt szánt, és menet közben tekerte a csavarokat.... :W Még jó hogy akkor nem üveglap volt fent

(#11790) energy4ever válasza Sanyaaa26 (#11789) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha nem menet kozben csinalod a beallitast, akkor megis hogyan allitod be pontosan? :F
Elhiszem, hogy betudod tekerni allo helyzetben is, nagyjabol. De azt ketlem, hogy tokeletes lesz.

Google-ben rakerestem arra, hogy 3D print first layer, majd kepek:

Kb ez a legjobb ami kihozhato nem menet kozbeni allitasbol, bar szerintem meg ezis undorito.

(#11791) Tikakukac válasza energy4ever (#11790) üzenetére


Tikakukac
titán

Merőóra és ezredenkébt beállíthatod amikor akarod. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11792) Sanyaaa26 válasza energy4ever (#11790) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szerintem ha papírlappal a négy sarkán kb ugyanúgy beállítod jónak kell lenni, ugye az sacc 0.1. Nekem nagyon patent így az első réteg.

(#11793) energy4ever válasza Sanyaaa26 (#11792) üzenetére


energy4ever
addikt

Raksz ide kepet az elso retegedrol?

A 0,1mm rengeteg. a BL Touch Specifikaciojaban 0,05mm-es elterest irnak, es kegyetlen nagy elteresek vannak a letapogatasai kozott, amennyiben nem avatkozok bele, es hiszek neki. En mar a BL Touch-ot csak arra hasznalom, hogy nagyjabol bealitaja, majd kezzel betekerem a Z-t.

Nyilvan elegendo a papirlapos megoldas is, amennyiben olyan targyat csinalsz, amit csak leraksz, es nem latszik az alja.

Szerk:

Linkeltem mar ide nem egy kepet az 1. retegemrol, itt egy regebben beszurt kepem.
Ha gondolod, majd csinalok kozeli kepet is, de csak a kamera lencsejet fogod latni, ahogyan tukrozodik az 1. retegbol... ;) :P

[ Szerkesztve ]

(#11794) Sanyaaa26 válasza energy4ever (#11793) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Hirtelen ezt találtam, bár az üveglap kicsit dob a minőségén, nem mondom hogy tökéletes de amíg akril váza van a gépemnek és semmi tartása addig nem kínlódom pár százados tűrésre belőni, valami nagyobb mozgatás van és úgyis szintezhetem újra. Majd ha full alu lesz akkor, van itthon indikátor óra azzal belövöm patentra

[ Szerkesztve ]

(#11795) izisz válasza energy4ever (#11793) üzenetére


izisz
senior tag

Egy ilyen ventirácsod felső feléről is tudnál képet megosztani? Ha ilyen az alja, kíváncsi vagyok mit hoztál ki a tetejéből :)

(#11796) azbest válasza energy4ever (#11793) üzenetére


azbest
félisten

még programtól is függhet, például a cura az első réteget nagyobb rétegvastagsággal tolja, hogy jobban ragadjon. Nekem egyébként az ezen az oldalon lévő kép szerint pont jó és a kicsit alacsony közt van :) A korábbi, gyári tarantula fw-vel meg mindig túl alacsony volt, mert volt valalmi fura alapbeállítás beégetve és azt hiszem 0.8cal alávágott mindig.

Anniy még, hogy van egy kis mintázódás az alján, talán nem egyenletes a fűtés vagy túl rugalmas bizonyos mozgásokkor még a váz. Még itt látszott a jobb hőfokkal nyomtatottnál [link]

Majd tolok még hőtornyot kíváncsiságból, hogy jól lőttem-e be hogy 220nál a legjobb ezzel a tekerccsel nyomtatni. 225nél mintha szálazni kezdett volna, 210 körül meg még nem tapadt le.

[ Szerkesztve ]

(#11797) Sentinel80 válasza energy4ever (#11786) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Ejha, kicsit hajmeresztő az ötlet, mint mozgó vonatra felugrani.

Én egyenlőre nem mertem felrakni újabb Cura-t 15.04 es van, ami a memokártyán volt. Ennél még csak Brim meg Raft van mint tapadás segítő, skirt nincs.

Első körben most azt fogom csinálni, hogy az anyacsavarokat leveszem újra és ahogy gyárilag volt: csavar + rugó és tekerő lesz 4x az ágy alatt.

Második körben vízmértékkel megnézem, hogy a tálca vízszíntben van-e illetve maga az X tengely amin a fej mozog.

Harmadik lépésben kicsit letisztítom a fejet, mert mikor félbehagyom pause\stop al még jön némi anyag és a kialó anyaggal nehéz szintezni - erre van valakinek módszere vagy mások is lecsípik csípőfogóval?

Negyedik lépésben a 4 sarkára illetve 1x csináltam már olyat és hasonló volt energy4ever tippjéhez nem a sarkokra csináltam a papírlap tesztet , hanem kicsit beljebb, kisebb 4szögre.

Egyenlőre a fej kalibrálásában se vagyok sose biztos, mert volt, hogy úgy állítottam be, hogy aláment épp a papír és ilyenkor éreztem ahogy a hegy+papír már már hozzáér erősen és a venti rezgése átment az ágyra. - az eredmény tű vékony anyag nyomtatása, láthatóan túl közel nyomta az anyagot már első rétegben és ez ment végig, torz lett. Aztán engedtem a csavarókon utána már vastagabb anyag jött, de..a 4zetes munkadarab egyik sarkán a PLA ,,elengedett" és 3-4 kör után szépen fel is szedte.

Hőmérséklettel kapcsolatban gembird PLA t használok 200C vel, az ágy 65C 4mm-es üveg ágyon.

energy4ever amúgy értem az ötleted, de az ender 3 ordas ágy tárcsáit művész mutatvány menet közben -csavarni.

Ha mindennel megvagyok, nekifutok újra - csinálok fényképet, hátha egy profibb ph! s kollega, szakérteni tudja és kiderül mit csinálok rosszul vagy mi a baj az anyag állapotából. :R

[ Szerkesztve ]

(#11798) fabula


fabula
őstag

Sziasztok!

Ilyet próbált már valaki wifi nyomtatóvezérlésnek: [link]?

Egész egyszerűnek tűnik a wifi-s SD kártya és az Octopi helyett, na meg lényegesen olcsóbb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11799) blountex válasza fabula (#11798) üzenetére


blountex
senior tag

Talán régen mintha lett volna erről már szó, a kép alapján beugrott hogy néztem én is már ilyet.
Egy próbát megérhet, de az applikációról eléggé nincsenek elragadtatva....

(#11800) yoda64


yoda64
csendes tag

Senkinek semmi tapasztalata?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.