Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) Thunderzolee válasza jim bcs (#59689) üzenetére

Köszi a választ. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#59702) HRicky


HRicky
tag

Sziasztok!

Új HDD-t szeretnék vásárolni. A gépemben van SSD és 7200-as HDD is, de kifogytam a tárhelyből így szükségem lenne egy nagy kapacitású HDD-re torrentezésre és adattárolásra.

A kinézett HDD: Western Digital Blue 4TB 3,5" SATA3 5400RPM 64MB (WD40EZRZ)

Kérlek mondjatok véleményt, hogy megfelelő-e....ár-érték arány stb.

Köszönöm!

(#59703) Lauda válasza HRicky (#59702) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A wd purple szériát ajánlanám a célra. PURX/PURZ mindegy, amelyik olcsóbb az adott üzletben.

(#59704) HRicky válasza Lauda (#59703) üzenetére


HRicky
tag

Köszönöm a választ!

Kaphatnék indoklást?

WD Blue és Red között van árban de nem igazán tudok róla többet. Az asztali gépben Blue van a NAS-ban pedig Red. Miért érdemes ezt venni?

(#59705) Lauda válasza HRicky (#59704) üzenetére


Lauda
félisten

Blue nem ajánlott, átcimkézett green széria, csak 7200-es fordulatban ajánlott lemez. A purple csendes, hűvös, megfelelően gyors lemez, árban is kedvező, három év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#59706) HRicky válasza Lauda (#59705) üzenetére


HRicky
tag

Köszönöm!

Amennyiben a közeljövőben NAS-hoz is vásárolnék akkor is WD Purple vagy akkor Red az ajánlott?

(#59707) Lauda válasza HRicky (#59706) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem mindegy, amelyik olcsóbb. Elviekben a purple halkabb mint a red, ha nem számít a hang amelyik tetszik.

(#59708) Ádám16


Ádám16
addikt

Torrentezni, 4k filmet nézni Erről a Seagate STEA4000400 ajánlott? Minél hosszabb távú használat az elsődleges szempont.

(#59710) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni...

Adott egy WD10EZEX, - ezen vannak a játékok(steam, origin, uplay) - de lassan kevésnek bizonyul és elérkezett az idő hogy bővítsek vagy nagyobbra cseréljem.
Annak idején fő szempont volt a 7200rpm és lehetőleg WD, szeretném ezt a vonalat tartani.

A Green, Blue és Purple(ez utóbbiból van 2x2 3TB egy RAIDSONIC IB-3640SU3 rackben, adatra illetve backupra) szériát elengedtem az alacsonyabb rpm miatt , így két lehetőséget látok:

- veszek még egy WD10EZEX-et és Raid 0- ba teszem.
Kissé megkopottak az emlékeim evvel kapcsolatban(sok éve nem használtam már), mennyire működőképes?
Szünetmentes nincs illetve konfig az adatlapomon...

- mivel 2TB-os változatban nem találok EZEX(7200) vagy PURX(7200) modellt, így vennék egy WD2003FZEX-t(ha nem muszáj, azért nem adnék ki közel 30k-t egy "játékos" diszkért)

Milyen véleménnyel vagytok a raid opció mellet vagy jobb lenne az egy merevlemezes megoldás?

Előre is köszi, üdv
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#59711) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tárhelyhiánnyal küzdök. Keresek egy jó ár/érték arányú, a megbízhatóbb termékekhez tartózó merevlemezt.
Filmek, zenék, játékok tárolására, esetleg torrentezésre. Elég jó áron van most ez a külső merevlemez.
Csak 2,5-es de 4TB-os ~32K-ért.

A kérdésem az lenne. Tudtok a fenti ajánlatnál jobb alternatívát? Vagy csapja le erre most.
Win nem kerülne rá. Telepítve nem lenne rá (pár extrém esetet leszámítva)

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#59712) vlevi válasza Predator2 (#59711) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem ennél olcsóbban nincs. A legolcsóbb 4tb-os winyo is 30korul van (magyar boltokban), 3.5-es, és ahhoz még kell egy külső ház.

(#59713) Predator2 válasza vlevi (#59712) üzenetére


Predator2
addikt

Nem ragaszkodom a mobilitáshoz. Jó nekem ha a gépben van.
Az a lényeg, hogy ne legyen pokol lassú, ne kelljen hetente cserélgetni és legyen rajta hely bőven. Olcsón.
Mit ajánlanál? (apropó ne legyen nagyon hangos)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#59714) jim bcs válasza Predator2 (#59713) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Purple

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59715) Gh00st


Gh00st
tag

Erre esetleg valakinek vélemény, tanács...?

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#59716) jim bcs válasza Gh00st (#59715) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jogos, valóban kimaradtál. Mivel főként játék a cél és WD Blue már nincs így Toshiba P300 széria legolcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59717) Gh00st válasza jim bcs (#59716) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm, ez valóban jónak tűnik :C

Még egy kérdés, ha nem gond:
A Raid-et mint lehetőséget inkább hanyagoljam?

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#59718) jim bcs válasza Gh00st (#59717) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nálad nem látom értelmét, RAID-nek fontos adatoknál van létjogosultsága mint pl. szerverek rendszervinyói és adatvinyói, munkagépek, munkaállomások.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59719) llacee


llacee
őstag

Ironwolf 6TB nel van ertelme a 256 cache merettel venni?Majd 6eftal tobbe kerul, mint a 128as.Van valami olcsobb ajanlott 7200as ebben a meretben home server/nasba?

[ Szerkesztve ]

(#59720) Gh00st válasza jim bcs (#59718) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm még1x :R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#59721) jim bcs válasza llacee (#59719) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ne keverd a szezont a fazonnal, nem ugyanaz, 2 verzió van, original és pro, emiatt van az eltérő cache.
6TB Seagate IronWolf Pro ST6000NE0021 256MB
6TB Seagate IronWolf ST6000VN0041 128MB

Kell a 7200rpm? WD Purple 5400rpm nem elég NAS-ba?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59722) llacee válasza jim bcs (#59721) üzenetére


llacee
őstag

nem keverem non probol 2 fele van.Virtual gepek miatt kell 7.2k.

(#59723) Predator2 válasza jim bcs (#59714) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a választ.

A Purple ha jól tudom inkább folyamatos működésre van kitalálva. Viszont ha beépítem a gépbe akkor hogy fogja tolerálni, hogy van amikor csak egy fél órára kapcsolom be a gépet?

Nem tudom melyik lenne nekem jobb választás. Red vagy a Purple.
Mi/mik azok a főbb tulajdonságok ami miatt hol ezt/hol azt ajánljátok?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#59724) Predator2 válasza Predator2 (#59723) üzenetére


Predator2
addikt

A gépbe (KB 2 éve) amibe szerelném van már egy WD Black 3TB-os HDD [link].
Mivel ugyan ebbe a gépbe szerelném, jóformán ugyan azokat a terheléseket (indítás, leállás, üzemidő) kapni mint a Black, csak az új HDD-re nem lenne telepítve, semmi.
Ezek alapján is a Purple a jobb választás?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#59725) jim bcs válasza llacee (#59722) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59722) llacee
6TB HGST Ultrastar He8
6TB WD Gold WD6002FRYZ
6TB Seagate Exos 7E8 ST6000NM0115 512e
6TB Seagate Exos 7E8 ST6000NM0235 512n
6TB Seagate Exos 7E8 ST6000NM0125 4Kn
6TB Seagate IronWolf Pro
6TB Seagate IronWolf

(#59723) Predator2
WD Purple

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59726) bajnokpityu válasza jim bcs (#59718) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Raiddel könnyű [Moderálva!]. A legjobb megoldás, h a fontos adatokat egy másik tápegységről működő másik HDDre is menteni.

nekem pl anno mikor kihalt az 5ös raidből (4 hddből 1), akkor beraktam egy újat, és elkezdte helyreállítani az újból a régit (az új ugye csupa nullát tartalmazott). Teljes adatvesztés lett volna belőle, az volt a mákom, hogy a Kürtnél van egy jó haverom, aki szoftveresen össze tudta rakni újra a tömböt, és le tudtam menteni. cirka 2-3 nap alatt.

Nem igazán értjük, hogy miért történt ez, nem igy kéne működnie, de soha többé nem csináltam raidet.

Raidnek sokkal komolyabb előnye inkább a sebesség. Na, az fenomenális volt.

[ Módosította: jim bcs ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59727) Mans20


Mans20
addikt

Jó estét!

A mostani 1TB EZEX mellé szeretnék még egy merevlemezt, de láttam van már ilyen: FireCuda ST1000DX002. Ez mennyivel lenne jobb? SSD-m még nem volt az ára miatt, ez az SSHD meg már árban jó lenne nekem. Win 10 meg játékokra kell csak.

(#59728) jim bcs válasza bajnokpityu (#59726) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59726) bajnokpityu
Leírtam hová és milyen szekcióra ajánlott a raid, az összefoglaló is tartalmazza, alap felhasználásra nem. Elég régóta alap, hogy fontos adatot minimum 2 hdd-n tárolunk, a több meg extra biztonság.

(#59727) Mans20
Ha csak játékok futtatása, torrent, adat akkor semmivel. Rendszernek ssd aztán kalap.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59729) kovik1989


kovik1989
csendes tag

Sziasztok!

Ugyan átolvastam a topic elején lévő infókat, és megnéztem a javasolt hdd-ket is. Olvasgattam a fórumot is, de mégis inkább a segítségeteket kérném a választásban.

Hamarosan új hdd-ket kell vásárolnom.
Az egyik gép az a laptopom ami egy Macbook Pro. Bár még nem halt meg benne a hdd, de egyre több rendellenességet mutat. Most épp már az adatokat mentem le róla mert a rendszer jelezte a gondot, nem tudom a beépített javítóval megoldani és a rendszer már csak olvasni engedi az adatokat. A gépben van egy ssd a rendszernek, úgyhogy nagyrészt adattároló szerepe van a hdd-nek, de ha esetleg játszok vagy Parallels-ben Windows-t futtatok az is a hdd-ről megy. Torrentezni is szoktam vele, de ez megoszlik az asztali gép és eközött.

Szóval ilyen igényekhez mérten lenne szükségem egy hdd-re bele. Méretben 1 Tb körülire gondoltam, de 750 Gb is elég lehet (most az van). Persze nagyobb is jöhet :)
Árban egyenlőre nincs elképzelésem, de nem szeretnék nagyon drágát, viszont jó lenne ha megbízható lenne.

A másik az asztali gépem (meglepő módon :)).
Ebbe két hdd-t vennék. A rendszer ssd-ről fut. Viszont pl GTA V-öt most is hdd-ről futtatok, de a játékokon kívül minden a hdd-ről megy (bár lenne még hely az ssd-n, inkább kímélem hogy tovább tartson).
Az elképzelésem az, hogy az egyik hdd amolyan mindenes lenne, tehát azon torrenteznék, oda telepíteném a játékokat, és duplikálva lennének ide a fontos dolgok miket nem szeretnék elveszíteni. Illetve lenne itt olyan is ami annyira nem fontos, így nem gáz ha elveszik.
A másik hdd kimondottan adatmentő lenne. Itt lennének régi képek, videók, minden féle munkaügyi és személyes adatmentések. Illetve lehet ide is kerülne pár letöltött dolog, de csak azok amiket meg akarok őrizni és nem használok minden nap és már nem fér a másik hdd-re. Tehát ez is lenne használva, de nem lenne annyira igénybe véve mint a másik.

Ezért úgy gondoltam, hogy a fő hdd amit jobban járatok 2-4 Tb-os lenne, míg a másiknak szerintem elég 2 Tb-is. Persze nyitott vagyok bármilyen méretre.

Namost a gondom az, hogy bár azt gondoltam kiigazodom az olvasottak alapján, de minél tovább nézelődök annál jobban nem tudom mit kéne venni.

Tudnátok tippeket adni mit válasszak? Márka téren nincs semmilyen preferenciám, a lényeg hogy tartós hdd-k legyenek, de mégis élhető áron.
A vásárlást nem most rögtön tervezem, hanem az alapján amit mondotok és döntök elkezdek gyűjtögetni és mikor összejön bevásárolok. Most úgy tűnik a laptopba lesz a legsürgősebb vennem valamit, aztán jöhet az asztali gép.

A leírtak alapján miket ajánlanátok?

A segítségeteket előre is köszönöm :)
(ui.: bocsánat a hosszú szöveg miatt)

(#59730) jim bcs válasza kovik1989 (#59729) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"bocsánat a hosszú szöveg miatt"
Mennyivel könnyebb dolgunk lenne, ha mindenki így kérdezne. Konkrétan leírtad mire, milyen feladatra kéne. Rég nem volt ilyen részletes kérés, köszönjük, nagy segítség :R

laptop: 1TB WD Scorpio Black WD10JPLX (9,5mm magas)
desktop game: Toshiba P300
desktop data: WD Purple

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59731) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Az összefoglalóban is linkelt oldalon elkészítették a 2017-es évi meghajtó megbízhatósági statisztikát.
Backblaze Hard Drive Stats for 2017

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#59732) Dzsekó válasza CheGhost (#59731) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszönjük, bekerült ez is az összefoglalóba.

(#59733) kovik1989 válasza jim bcs (#59730) üzenetére


kovik1989
csendes tag

Reméltem, hogy megkönnyítem így a dolgotokat, bár aggódtam is kicsit, mert főltem túl sokat írok aztán nem lesz energia végig olvasni. Én szeretem jól leírni mire van szükségem, mert szerintem így lehet igazán jól segíteni. Örülök, hogy itt értékelitek is :)

Köszönöm az ajánlatokat, már meg is néztem mindegyik típust, el is mentettem mindegyikből amelyik szimpatikus volt :)
Viszont még egy kérdés. Méretben megbízhatóság szempontjából számít melyiket veszem, vagy teljesen mindegy?

(#59734) jim bcs válasza kovik1989 (#59733) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Direkt nem írtam TB-ot, akkorát veszel amekkorán elférsz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59735) kovik1989 válasza jim bcs (#59734) üzenetére


kovik1989
csendes tag

Oké, köszönöm :)

(#59736) kovik1989


kovik1989
csendes tag

Ma úgy döntöttem a javaslat alapján minél hamarabb beszerzek egy WD 1TB SATA3 32MB WD10JPLX HDD-t a laptopba. A mostani egyértelműen nem használható tovább, HDD Sentine Raw Read Error Rate-et jelez 495 gyenge szektorral. Úgyhogy ezzel nincs tovább.

Viszont nézelődtem, és azt vettem észre, hogy a magyar webáruházakban rendre két év garanciával árulják. Viszont emlékeim szerint 5 év gyártói garancia van ezekre a HDD-kre. Namost megnéztem pl az Alza.hu és az Emag.hu-t, ahol meg 60 hó garanciával adják. Gondolom az nem magyar beszerzés.

Na de hogyan lehetséges ez? A PCX-nél a kérdésemre azt mondták, hogy beszállítói garanciát vállalnak és az van ami a weboldalon feltüntetett, tehát 24 hó. Gondolom náluk azért megbízható forrásból jön a termék. Szóval akkor most mi is a valóság, és honnan érdemes venni a HDD-t?

Tud valaki erről valamit?

(#59737) King Unique válasza kovik1989 (#59736) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy egyes helyeken rendre nem biztosítanak az adott termékhez normális garanciaidőt, illetve a gyártói garanciaidővel megegyező idejű bolti garanciát, az pláne nem jelenti azt, hogy minőségibb és megbízhatóbb forrásból származó terméket forgalmaznának, sőt... Egyébként nemrég le volt írva a garanciával kapcsolatban néhány információ.

A Garancia kérdés, fogyasztóvédelem topikban amúgy lehet ezt bővebben is fejtegetni. De egyébként ott is az volt a javaslat, hogy ha fontos a megfelelő idejű garancia, akkor lehetőség szerint olyan helyen kell megvásárolni a terméket, akkor ezt biztosítják. Illetve vásárlás előtt érdeklődni és letisztázni a dolgot!

[ Szerkesztve ]

(#59738) King Unique válasza King Unique (#59737) üzenetére


King Unique
titán

Plusz a WD weboldalán a Warranty Policy is jól szemlélteti, hogy az EMEA régióban a 2,5"-os Black sorozatnál hivatalosan eleve 5 év gyártói garancia van. Illetve, ha vásárolsz egy ilyet és regisztrálod a sorozatszám alapján, akkor normál esetben szintén 5 év, azaz 60 hónak garanciának kell szerepelni a WD weboldalán. Szóval ezért is felettébb érdekes egyes boltoknál az a 2 év... Bár a hazai jogszabály hivatalosan elvileg csak 1 év kötelező jótállást ír elő az ilyen termékeknél, szóval már csak ezért sem viszik túlzásba a dolgot egyes helyeken... Illetve van elvileg + 2 év szavatosság is, de akkor a vevőnek kell bizonyítani, hogy a termék már az átvételkor hibás volt, ami eleve macerás.

[ Szerkesztve ]

(#59739) kovik1989 válasza King Unique (#59738) üzenetére


kovik1989
csendes tag

Köszönöm az infót :)
Átolvastam mindent, most már nyugodt szívvel veszem bárhonnan a hdd-t, aztán beregisztrálom. Bár azért remélem nem lesz vele gond és jóval túléli az 5 évet :)

(#59740) King Unique válasza kovik1989 (#59739) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk, ha vannak 5 év garit kínáló boltok, akkor célszerű azokat előnyben részesíteni. Ellenben, ha olyan helyen vásárolod meg, ahol csak 2 évet adnak, akkor utána az esetleges RMA ügyintézést már saját költségen kell lebonyolítani. Bár az utóbbi sem feltétlen probléma, illetve a pár ezres költség azért még belefér. Valamint van amikor hamarabb lefut egy ilyen RMA ügyintézés, mivel egyes hazai boltoknál nem ritkán 1 hónapig, vagy akár még tovább is elhúzzák a garis cserét... Bezzeg amikor fizetni kell, akkor azt nem lehet ennyi ideig halogatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#59741) kovik1989 válasza King Unique (#59740) üzenetére


kovik1989
csendes tag

Igazából az 5 garanciás kicsit drágább. Bár kb. 1000 Ft-ot megérhet ha nincs vele később gond.
Mondjuk én simán intézem magamnak a garanciális dolgokat. Azt a kis plusz macerát és kis plusz költséget nekem igazából meg is éri ha gyorsabban meg van a csere, mint hogy a bolttal szenvedjek hogy ugyan már oldják meg. A boltokkal kapcsolatos garanciális ügyintézés nem mindig a leggördülékenyebb...

Amúgy ja, lehetnének türelmesebbek az üzletek akkor is, ha nekünk kell fizetni valami :D

(#59742) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Nas-ba a wd purple is jó vagy inkább a red legyen?
Tartósságban mennyire jobb vagy rosszabb?

(#59743) Lauda válasza zozek (#59742) üzenetére


Lauda
félisten

Bármelyik jó, amelyik olcsóbb.

Tartósságban mennyire jobb vagy rosszabb?

Jelenleg ez még nem ismert.

(#59744) zozek válasza Lauda (#59743) üzenetére


zozek
tag

Oké,köszönöm

(#59745) tzabo válasza Plexicushio (#59636) üzenetére


tzabo
tag

Köszi szépen, működik. Így naponta csak néhány parkolással nő az érték.

(#59746) jobesz


jobesz
tag

csak külső lementéses adattárolásra legmegbízhatóbb megoldás mi lenne? hgst külső merevleemzt nem találtam, a 4tb os 2.5 eseket igen, jobbak a 3.5 es változatok?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#59747) gyulank


gyulank
addikt

Mindenes (videó;kép;hang;és szöveg szerkesztésre) tárolóra milyen a legideálisabb, és miért?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#59748) Lauda válasza gyulank (#59747) üzenetére


Lauda
félisten

Namost mi a konkrét cél? Tárolásra megfelel a purple. Mindennapos videó, kép és hangszerkesztésre viszont kellene 7200-es vinyó, wd black, hgst ultrastar például.

(#59749) gyulank válasza Lauda (#59748) üzenetére


gyulank
addikt

Ez mind. Részletesebben gondoltam. Nem tudom, mi a különbség a fenti kategóriák közt, de nem a forgási sebesség, mert mindbe van mindenféle.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#59750) gyulank


gyulank
addikt

Ahol AF van mögé írva, nem lehet tudni, hogy melyik AF? Befolyásol valamit, hogy melyik?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.