Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) Clemi válasza King Unique (#59500) üzenetére


Clemi
veterán

Igen valóban jobban tele van a lemez, amit lassúnak érzek, néha kínosan lassúnak, főleg mikor a LR-ban megnyitom a rajta lévő mappát, illetve mappát váltok, de például a kész fotókat tartalmazó mappánál az intézőben ezen lemezen minden alkalommal a címsorban végig fut egy zöld sáv.
Megnéztem az IObit Smatr defrag szerint 6,5%-os a töredezettsége a lemeznek. De ez szerintem még nem vészes. Ami érdekes, hogy a HDDTune valóban szinte ugyanazt az értéket mérte mind a Blue mind a Green lemeznél.

A Black mennyivel lenne gyorsabb? Elég nagy méretű RAW fájlokkal dolgozom.

(#59502) King Unique válasza Clemi (#59501) üzenetére


King Unique
titán

A 6,5% még nem olyan sok, mert elvileg kb. 10% és afeletti lemeztöredezettség számít annak. De azért a Windows beépített eszközével is célszerű lefuttatni egy elemzést.

Amúgy az 5400-as Blue EZ alapján az EZRZ. A Black sorozat már 7200 RPM-es, tehát abból fakadóan is gyorsabb lenne. Illetve a lemeztányérok adatsűrűsége is számít, valamint apróbb fájloknál a cache mérete. Az adatlapja alapján ilyen téren a nagyobb tárolókapacitású modellek kedvezőbbek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#59503) Clemi válasza King Unique (#59502) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, elírtam, csak már nem tudtam javítani, a Blue az EZRZ-vel kezdődik, a vége az stimmel.
A gyári adatlap alapján a Blue-nál csak a tányér forgási sebessége gyorsabb... nem tudom érezném-e valóban a gyorsabb sebességet a mappák beolvasásánál, vagy épp mikor a PS-ből mentem a psd fájlt. Raptorra viszont tuti nem ruházok be, akkor inkább kiegészítem kicsit később és SSD-t veszek.

(#59504) jim bcs válasza DonThomasino (#59495) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59495) DonThomasino
Összefoglaló eleje ;)

(#59497) tzabo
Miért is lényeges ez?

(#59503) Clemi
Az egy átnevezett Green, tehát 2db Green-ed van, lásd összefoglaló eleje.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59505) czanga válasza czanga (#59491) üzenetére


czanga
őstag

Gyors volt a beszerzés, ma át is vettem a 3TB-os WD Purple-t. Köszönöm Dzsekó a segítséget! :R

Ki még nem bontottam, majd hétvégén megnézem, mert úgyis van 14 napom, ha valami nem kerek, mivel online rendelés, de nem akarok élni vele, csak ha nagyon muszáj.
Most valahogy úgy éreztem, hogy kockáztatok picit, és legyen a Purple a NAS vinyó, a RED helyett. Meglátjuk mi sül ki ebből. :K

Hamarosan kaptok véleményt róla.

(#59506) Dzsekó válasza czanga (#59505) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szívesen, remélhetőleg jól teszi majd a dolgát és nem fogsz csalódni benne.
NAS-ba jó a Purple, ezzel nem kockáztatsz.
Várjuk a visszajelzést!

[ Szerkesztve ]

(#59507) MaxxDamage válasza bajnokpityu (#59499) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Seagate Archive V/V2. -is 3év szerepel és én 5-el vettem a 8TB -os V2.-im. :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59508) czanga válasza Dzsekó (#59506) üzenetére


czanga
őstag

Régebben sosem vettem nagy méretű tárolókat, 500GB már bőven elég volt, nem vagyok az a sokmindent tartogató típus. Ezzel szemben, most rögtön 3TB-ba ugrottam fejest. :DD

Na ez off, csak elkezdtem gondolkodni. Mert ugye (talán) úgy érdemes számolni, ha van X mennyiségű adat, akkor azt duplázzuk meg elméletben (mert úgyis gyűlik annyi), és adjunk hozzá egy biztonsági mennyiséget is. Így jött a 3TB

Aztán kezdett itthon letisztulni bennem, hogy ami valóban rákerülne, az úgy 600-800 GB, közel sem 1TB, szóval lehet a 2TB is elég lett volna, holott mamár a 4TB az ami nagyon megy, ahogy néztem a Blackblaze oldalán.

Ördögi kör ez. Minden lépcsőfok közt majdnem ugyanannyi a rés pénzben nézve.

Hétvégén bele teszem, aztán hajrá, mehetnek rá a dolgok. :)) Tényleg köszi. Jó, hogy tényleg akadnak még itt ennyire segítőkész emberek, ennyi év után is.

(#59509) Clemi válasza jim bcs (#59504) üzenetére


Clemi
veterán

Elhiszem, hogy átnevezett Green, bár a cimkéje kék, viszont akkor is gyorsabb majdnem 30%-al a Cristal Diskmark szerint (jó tudom nagyon tele van, de akkor is na).

(#59510) jim bcs válasza Clemi (#59509) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Átnevezés és átcímkézés mellett új példányok is jöttek immáron kék címkével, emiatt gyorsabb az elődnél ami normális. Ettől függetlenül nem ajánlott még mindig.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59511) Clemi válasza jim bcs (#59510) üzenetére


Clemi
veterán

Te mit ajánlanál helyette amiről dolgozni lehet nem csak adatot menteni rá (arra szerintem jó).

(#59512) jim bcs válasza Clemi (#59511) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Pont az adatmentéstől mentsen meg a magasságos Green-nél, max. torrentre. Kivétel, ha máshol is megvan ugyanaz az adat, mondjuk egy másik hdd-n. Habár adatnál alap dolog, hogy legalább 2 helyen ugyanzt őrizzük, ez lehet 2 hdd, felhő, stb.. Rendszer lesz-e rajta? TB?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59513) bajnokpityu válasza MaxxDamage (#59507) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Archive várhatóan mennyire lessz megbízható a purple -vel szemben? Csak könnyen pótolható adatra használjátok?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59514) Clemi válasza jim bcs (#59512) üzenetére


Clemi
veterán

Rendszer SSD-n Felhőben is és külső HDD-n is van másolat, a méret 1TB mivel munka anyagot alapvetően fotók vannak rajta.

(#59515) MaxxDamage válasza bajnokpityu (#59513) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát eddig meggyőző és az 5év gari és a 60k-s ára az mindent visz/vitt számomra. (én ezért vettem ilyet) Csak Filmeket tárolok rajtuk. (1000db+ HD/FHD fér rá/db, másikon csak 3D FHD és UHD van - 100+db UHD és 10+ 3D aztán már 2.xTB szabad hely van csak rajta.) Gyorsan fullon lesz az UHD tartalomnak köszönhetően.:DDD
Könnyen pótolható adat ilyen mennyiségben és méretben nincs...a másik meg az, hogy bármelyik meghajtó, bármelyik gyártótól bármikor beadhatja a kulcsot (Murphy törvénye pl.) és akkor a gari a fő szempont ilyen esetben.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59516) bajnokpityu válasza MaxxDamage (#59515) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Redek mitől lettek stabilabb statisztikajuak, mint a többiek? Csak van valami technikai oka is. Seagate véletlen nincs közös tulajdonban valamivel?

Nomeg hol adják 5 évvel 60 ért?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59517) MaxxDamage válasza bajnokpityu (#59516) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Volt sok RED -em és már csak 1db maradt, 2.5"-os 1TB, (gépbe van) és 2db 3TB-os P300 van mellette.
Nagyker :B

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59518) tzabo válasza jim bcs (#59504) üzenetére


tzabo
tag

Több lemez benne az több hibalehetőség, nagyobb hőtermelés és zaj.
Régebben ezt is megadták az adatlapokon a gyártók, most meg sehol nem látni ilyet, se WD se Seagate oldalán.
Pl WD oldalán a Purple 2 és 3 Tb-os meghajtók azonosak tartós adatátviteli sebesség, áram igény, zaj, és súly szempontjából is. Ebből nekem az jön le, hogy ugyanannyi lemez lehet bennük (valószínűleg 2) csak a 3 Tb-os több fejet használ. Emiatt meg akkor már lehet a 3 Tb-ost érné meg nekem személy szerint jobban, mint a 2.

(#59519) bajnokpityu válasza MaxxDamage (#59517) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó cimborám dolgozott a kürtbe, kérdeztem a statisztikát 3-4 éve, amikor a 4TB volt a menő. Akkor kimagaslóan jók voltak a redek, purple-ek, ezekkel alig volt dolguk, greenel kicsit több, a többi márkából, tipusból egyenletesen sokkal több.
Ha megnézem az adatlapját a rednek és az archive V2nek, 8tb esetén, kb minden biztonsági paraméterben jobb a red. 57ért oké a seagate, de most épp 63e, a red meg 72. Nekem asszem megéri a red, az bevált, bizonyított :)

De, ha biztos forrásból tudjuk, hogy pl belül a papir ellenére mégiscsak azonosak, akkor persze nekem is pénz 10e Ft.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59520) jim bcs válasza tzabo (#59518) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Több lemez benne az több hibalehetőség"
Ugyanannyi a meghibásodás esélye a kevesebb tányérral rendelkezőknek is.

"nagyobb hőtermelés és zaj."
Ezért készülnek újabb és újabb hdd-k, azért fejlesztenek, hogy mindez a minimumhoz konvergáljon.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59521) MaxxDamage válasza bajnokpityu (#59519) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát ha nem Filmeket tárolnék, akkor lehet RED -et választom én is. (nálam első a sok év gar, és az ár) V2-s 8TB az vitte a prímet. Aztán ha beadja a kulcsot, akkor nyelek egyet és gariba cserélik.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59522) czanga


czanga
őstag

WD Purple vs Synology NAS esetében az jelenthet problémát, hogy ez a típus nem javítja (próbálja) a hibás sectorokat, mint a WD Red, vagy valamit félre értelmeztem??

(#59523) Dzsekó válasza czanga (#59522) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#59524) czanga válasza Dzsekó (#59523) üzenetére


czanga
őstag

Jövök egy sörrel, vagy nem tudom. :DD :R :R

(#59525) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

a következő kérdéseben kérem a segítséget:

KÜLSö USB-s winyot keresek.
ami Fontos: 2 tb kapacitás, és egyaránt formázható legyen win-re és Mac-re is. ez azért hangsúlyos mert a WD-amit vettem nem volt rá alkalmas. belepusztult RIP wd. :B
tehát lehetőleg NEM wd-t keresek.
illetve sokat szállítom igaz táskába, tehát előnyt jelent, ha nem valami végtelenül gyenge "szinte semmi" műanyag borítása van.
és persze USB.

a támogató pozitív válaszokat előre is köszönöm!! :C

(#59526) Lauda válasza Nyugis (#59525) üzenetére


Lauda
félisten

(#59527) King Unique válasza Nyugis (#59525) üzenetére


King Unique
titán

Hasonló eset...

Még a téma tudnivalókba is bekerültek a társtopikok, de úgy látszik egyeseknek még mindig nem elég világos, hogy mikor melyikben kellene érdeklődni...

(#59528) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Azért egy kis adalék egy WDC WD30PURX-64P6ZY0 (Purple) merevlemezhez (pár hónapos csak a HDD, de már új korában is hallható volt)
.
Nagyon halk a merevlemez, de az én nagyon halk gépemnél ez a hang zavaró:
[sípoló hang]

Fel kell hangosítani a hangrendszeretek, és kb. 35mp-től érdemes hallgatni, mert 40mp körül egészen jól halható amikor elkezd sípolni (de már az 1. mp-nél is sípolással kezdi)

Ez a hang független az írástól-olvasástól, és nem folyamatosan "csinálja", hanem rendszertelenül, de a max csendes időszak eddig 10-15 mp volt...

[ Szerkesztve ]

(#59529) jim bcs válasza King Unique (#59527) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A gyengébbek kedvéért beraktam jobb oldalt fent a Téma tudnivalók-ba is, de úgy látszik ez se ér semmit. Már tényleg nem tudom mit kéne csinálni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59530) Clemi válasza Jimmy8 (#59528) üzenetére


Clemi
veterán

Ezt simán vinném vissza gariba!!!! Nagyon gáz ez a hang!!!

(#59531) Jimmy8 válasza Clemi (#59530) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Mivel ettől eltekintve a HDD hibátlanul üzemel, és a SMART adatok is rendben vannak, emiatt ez biztosan nem gariztatható.
A hangról annyit, hogy akinek egy kicsit is hangosabb VGA vagy CPU coolere van, az ezt nem hallaná...
Várok míg megjelenik egy "sípolásmentes", ajánlott, halk HDD, aztán ez megy backup-ra a külső Sharkoon Swift Case Pro merevlemezházba.

[ Szerkesztve ]

(#59532) MaxxDamage válasza jim bcs (#59529) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Senki nem néz vagy nem is lát, így egyből kérdez... :))

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59533) bolic válasza MaxxDamage (#59532) üzenetére


bolic
őstag

Mert sokaknak mobiltelóval fórumozgatnak, így az elérhető objektumok nem létezhetnek, értsd: nem látszanak egyes objektumok a mobiltelókon. Én helyében tiltanám a mobilozókat a fórumtól. :((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#59534) jim bcs válasza bolic (#59533) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mobilról az összefoglalóra kattintva átdob új lapra teljes pc nézetbe, tehát van összefoglaló is. S meglepő módon a fórum kereső tökéletesen működik mind asztali mind mobil nézetből.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59535) Jimmy8 válasza jim bcs (#59534) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Lehet, hogy csak én nem csinálok valamit jól, de a mobil nézetben a kereső részemről használhatatlan, ugyanis nem tudok az aktuális topikban keresni, ezért mobilon is inkább a "teljes verzió" nézet választom.

(#59536) t420s


t420s
aktív tag

Western Digital Ears szériás vinyókat lehet még kapni? Létező futó széria ez? 2 TB vagy feletti kapacitásban.

Köszönöm

(#59537) jim bcs válasza Jimmy8 (#59535) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59535) Jimmy8
Itt a fórum kereső volt direkt a téma, gyönyörűen kiad minden topikot. Az asztali nézet meg egyértelmű.

(#59536) t420s
Hála istennek már nem, rég kifogytak. Ezelőtt és ezután se lesz ajánlott egyik Green se. Az összefoglaló dugig van ajánlott hdd-kkel, nem találtál egy neked optimálisat belőle?
Vagy legalább azt írtad volna le mire kéne, mire fogod használni, mert így még ajánlani sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59538) t420s válasza jim bcs (#59537) üzenetére


t420s
aktív tag

"Vagy legalább azt írtad volna le mire kéne, mire fogod használni, mert így még ajánlani sem lehet."

Na kérlek. 2 feltételem van.

1. Nagy kapacitás 2 TB felett
2. És CSÖND legyen

Már a sokadik hdd-t próbálom ki wd green blue red seafate barracuda hitachi deskstar és HANGOSAK

mind.

hiába van betéve HDD Silencer házba és az betéve egy Silencio PC házba hiába.
HANGOS!! MInd.

Csöndes HDD-t keresek.

De nehogy valami gyökér benyögje hogy SSD. Majd ha lesz SSD elérhető áron 3-4 TB kapacitással majd akkor.

(#59539) MaxxDamage válasza t420s (#59538) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

WD Purple a te HDD-d akkor. :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#59540) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

WD Black 2,5"-es HHD-nél (WD10JPLX) meg lehet változtatni a parkolást? Most 3 hónapos, és már van benne 22600.
Az utóbbi 1 napban 1000-el nőtt. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#59541) Jimmy8 válasza jim bcs (#59537) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ok, én értettem félre :B

(#59542) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, az egyik ismerősöm laptopjába a DVD meghajtó helyére tennék 1TB-os 2,5"-os HDD-t, adattárolásra, torrent stb. 9,5mm-es kell. Már egy ideje nem követem a HDD-ket, úgyhogy jelenleg mit tudnátok ajánlani? Ne parkoljon sokat, és álljon le a motor sem állandóan.

Ezek közül választhat:

Seagate Barracuda Laptop 1 TB ST1000LM048
WD Blue Mobile 1TB (még mindig gyakran áll le a motor?)

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59543) czanga


czanga
őstag

Újból itt, de most nem nekem lenne kérdésem, hanem unokaöcsémmel beszélgettünk. Felbuzdult a bővítési példámon.

Venne ő is egy NAS-t. 1, vagy 2 lemezes, de venne bele egyből 1db lemezt is. Én ajánlottam neki, hogy RED, de ha érzékenyebb a füle, akkor PURPLE. Tehát ez pipa.

Azt mondta, hogy nagyjából 800GB - 1TB, ami sok év alatt összegyűlt nála. Családi képek / videók, doksik, zenék, stb. Nem tárolna ezen filmeket, ilyesmit. Mekkora méret az ilyenkor ajánlott ami future proof lehet? 2-4TB közt gondolkodik, de ami felmerült, hogy értelme minek van? Már ha lehet HDD-ből feleslegesen nagyot venni. :DD

(#59544) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Tudtok olyan kiskert, ahol meg is adják a 3év garanciát a Toshiba N300-asra? Mindenhol csak 1-2 évet látok.
3 év garanciával vennék HP microserver G8-ban 7200rpm-es drive-okat raid0-hoz(mentés megoldott replikával)
Legjobb áron és sebességgel az N300-ast látom, 210MB/s R/W

Másik, WD greenek mennek már vagy 3 éve raid1-ben hibátlanul. Igazából nekem nincs rossz tapasztalatom, előtte ugyan így 1TB ból vagy 6 ment 5évig hiba mentesen Synology-kban.
Nem találok egy tesztet sem, hogy pl. 3TB Greenek Raid0-ban mit tudnak.
Van, aki már mérte?

Hálózaton keresztül (10GBase) a legnagyobb sebesség kellene VM-eknek.
Raid1-ben a VHDX-eken belül már nagyon lassúak sajnos. Ezen kellene gyorsítanom.

SSD nem játszik a méret/ár miatt. Nagyjából 400MB/s már megfelelő lenne.

(#59545) ChRiS_RS válasza _q (#59486) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nem az enyém a masina, egyébként egyetértek. SSD-hez kell a jó proci, ezenfelül ezen a gépen csak SATA1 van.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#59546) ChRiS_RS válasza jim bcs (#59487) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Azt hiszem többünk nevében mondhatom: köszönöm! :R :B ;)

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#59547) bajnokpityu válasza llacee (#59544) üzenetére


bajnokpityu
félisten

8tb méretben én egyáltalán nem is találtam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59548) Dzsekó válasza t420s (#59538) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple a leghalkabb 3,5"-os vinyó. Ebből is az 1-2TB-os.
2,5"-osból nézegethetsz 2TB-osat az összefoglalóban, ezek még halkabbak.

(#59549) Dzsekó válasza czanga (#59543) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha most van neki 1TB, akkor a 2TB Purple is elegendő, de 3TB-osnál nagyobbat semmiképp sem vennék.

(#59550) Dzsekó válasza junior11 (#59542) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10JFCX - 1TB WD Red tökéletes erre a célra. Parkolást kikapcsolod wdidle3-al egy életre, és soha nem fog leállni illetve parkolni. 9,5mm, csendes és 3 év rá a garancia.

LLKobe: ugyanúgy wdidle3-al lehet kikapcsolni. Nincs már meg a WD10SPCX-ed, amit tőlem vettél? Annak kikapcsoltam a parkolását anno.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.