Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59852) schawo válasza kolopele (#59846) üzenetére


schawo
titán

Én 3TB-os Lilát használok, és nálam azért a hallhatatlantól messze van. Mélyebb a tányérehangja, mint a 7k2 vinyójnak, halkabb is, de sajnos nem néma. Úgyhogy ezt is kénytelen vagyok hamar kikapcsoltatni üzem után.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59853) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok
Van egy házi szerverem, ebbe még tudnék 3 db 2.5 HDD t rakni, Wd red ből találtam 1tb t, de viszont találtam még:
1: SEAGATE BarraCuda 2TB 5400 rpm 128 MB SATA3 ST2000LM015
2: SEAGATE FireCuda 2TB 5400 rpm 128 MB SATA3 ST2000LX001

Ezzek a vinyok alkalmasak egy Home Szerverbe, vagy maradjak a Wd red nél.
Köszönöm

BY ooszi

(#59854) kolopele válasza schawo (#59852) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az egytől nagyobb TB-os vinyók én úgy vettem észre mindig hangosabbak, legalábbis akkor ha dolgoznak. Bátran állítom hogy ez az újabb szériás purple teljesen csendben van, legalábbis az 1TB - os, a nagyobb nem tudom ad e ki hangot.

(#59855) kolopele válasza jim bcs (#59848) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, én is így gondolom :R Egyébként milyet ajánlanál 2,5" - osban? Ezek a 7200 - as fordulat mellett sem tudják rezegtetni vagy búgatni mondjuk a házat? Első körben én sem a purple - öket vettem a gyerekeknek hanem a 7200 - as Toshibát, aztán a WD blue-t, de mindkettőtől búgtak a házak, így a feketét már meg sem mertem venni, így döntöttem végül ezeknél tesztek alapján és teljes a csend. Gondolom ezeknél a 2,5" - osoknál is a több terrások kerregősebbek mint az egy terrás.
Köszönöm előre is a választ.

(#59856) vlevi válasza kolopele (#59855) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a több terrások kerregősebbek"
Igen, de csak azért, mert a benne lévő homok karcolja a lemezeket.
terra -> föld

:DDD

Viccet félretéve, háztól is nagyon függ, hogy mennyire rezonál, búg, ésatöbbi.
Nekem van egy sharkoon külső házam, abban egy 2TB WD RED vinyó volt. Semmi hangját nem hallottam. Beraktam a NAS-ba ezt a vinyót, és ott már lehet hallanai a hangját. Számomra egyáltalán nem zavaró így sem, de ha odafigyelek rá, akkor hallom.
A külső házban ui. nem volt ami mozogjon, rezonáljon, a NAS-ban viszont vannak szép nagy lemezfelületek, meg levegő, ami szépen fel tudja erősíteni a hangot.
A gépben lévő 1TB-os Seagate winyó hangját viszony szinte sosem veszem észre, és nem számít, hogy le van-e véve a gépház oldala-e vagy sem.

(#59857) kolopele válasza vlevi (#59856) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mézet ettem és ráragadt a kezem az r betűre :D
Az 1TB - os 7200 - asok nem is hangosak, azok inkább búgatják a házat. Két Enermax Ostrog házat vettem a srácoknak, nem hinném hogy az miatt van. Egyébként az a játék ami náluk a purple vinyón fps esést produkál vagy beszaggat, az nálam is azt csinálja az SSD - n, direkt megnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#59858) userM


userM
csendes tag

"Kicsit off", de részben kapcsolódik a topichoz: Használt már valaki Sata hub/mutiplier-t?

Ez lenne pl.:

Az érdekelne, hogy a rákötött hdd-k milyen módon jelennek meg pl. win alatt eszközkezelőben/fájlkezelőben, mennyire befolyásolja az írás/olvasás tempót (a hubra kötött hdd-k között, illetve az alaplapi sata vezérlőre kötött és a hub-ra kötött hdd-k között).
Van értelme, vagy jobban járok egy több sata portos alaplappal?

(#59859) jim bcs válasza ooszi (#59853) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#59853) ooszi
Barracuda-n kívül bármit ami az összefoglalóban van.

(#59855) kolopele
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX, garantáltan halk és nem rezonál, nálam az adatok vannak rajta.

(#59858) userM
Ugyanúgy mintha dokkolóban lennének, szépen adsz nekik betűjelet aztán kalap, lehet használni. Nyilván ettől ajánlottabb egy olyan lap amin annyi sata csati van amennyire szükséged van.
Vagy 2-es hdd dokkoló, vagy 4-es hdd dokkoló és akkor ez több fajta funkciót is elláthat hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59860) kolopele válasza jim bcs (#59859) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszönöm, lehet kipróbálok egyet. Felfogatása ugyanúgy megy mint a 3,5" - osoknak vagy kell hozzá valamilyen keret mint az SSD - khez?

(#59861) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Kérdésem az lenne, hogy otthoni felhasználásra, van e értelme WD GOLD merevlemezt választani ? NAS-ba tenném. Milyen előnyei vannak a RED típusokhoz képest ? Most 2x4TB RED van, de lassan csere érettek, mert már 3 évesek lesznek (Én 3 évente cserélem a HDD-ket).

Köszönöm.

(#59862) Lauda válasza XuChi (#59861) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Gyorsabb, hangosabb, melegebb, mivel 7200-es fordulatú. Elviekben megbízhatóbb, hiszen öt év garanciát vállal rá a gyártó. A pénztárcádtól függ, neked van-e értelme. :)

(#59863) XuChi válasza Lauda (#59862) üzenetére


XuChi
addikt

Az újabb 8-10TB RED-ekben, javítva van már ez a fejparkolgatási hiba ?

Illetve a GOLD szériában, gondolom nincs ilyen hiba, vagy?

[ Szerkesztve ]

(#59864) VVoid válasza XuChi (#59863) üzenetére


VVoid
aktív tag

Héliumos, 8TB-10TB Red-ekben nincs gond a parkolással. Wdidle3 nem is működik ezekkel a vinyókkal, csak a levegős, 6 TB és azalatti típusokkal.

(#59865) llacee válasza XuChi (#59861) üzenetére


llacee
őstag

Kérdés, hogy véletlen elérési idő kivételével 1Gbps kapcsolattal mennyit érzékelsz a nasban belőle.
Ha aggregált NIC több kliens vagy 10-es kapcsolat biztos profitál a 200+ MB/s vinyóból, de ha csak 1Gbe én biztos nem vennék ilyen HDD-t bele.

(#59866) Soma01


Soma01
veterán

Használt vinyó vásárláskor mennyire számít az indulások, leállások száma vagy a működési idő, ha 100%-os a vinyó? Melyik a fontosabb adat?

(#59867) tzsolesz válasza Dzsekó (#59830) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezek alapján mit tudsz mondani? Most raktam bele :R

[ Szerkesztve ]

(#59868) 1501N


1501N
tag

Sziasztok!
Köszönöm sokatok hozzászólásait! Kérdeznem sem kellett, mert kis olvasgatás után megtaláltam itt, hogy melyik típusra van szükségem.
Nagyon szépen köszönöm mégegyszer! Jó hétvégét!

(#59869) Dzsekó válasza tzsolesz (#59867) üzenetére


Dzsekó
addikt

A vinyó egészséges
Nem keveset futott (22644 óra)
Viszont kevésszer volt ki-be kapcsolva, ami jó (109-szer)
Ezek alapján szerver vagy NAS vinyó lehetett
Minimálisan parkol (1235db)

Szerintem használd, nincs vele más teendő.

Soma01: Szerintem rosszabb, ha sokat volt ki-be kapcsolva a vinyó, attól jobban kopik. Ha keveset volt ki-be kapcsolva, de sokat futott, az még mindig jobb. Ha nincs hallható csapágy hangja, akkor még használható. Nyilván ha mindkettő kevés, az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#59870) Soma01 válasza Dzsekó (#59869) üzenetére


Soma01
veterán

Kinéztem egyet, 500 db indulással és 80 nap használattal, jegeltettem, de eladták, most egy ugyan olyat ajánlanak 11.500 db indulással de 70 nap működéssel. Megvegyem? Nem tudom mit jelent ez a szám a gyakorlatban. Sok, kevés? :F A kondija 100-as amúgy.

(#59871) 360xbox360


360xbox360
tag

Sziasztok!

Itteni ajanlasra megvettem egy WD20PURZ hdd-t, ma beraktam a gepbe, viszont szamomra ez messze van a halktol. A fej hangja tenyleg halk, de van neki egy alap hangja, ami kb ugyanolyan vagy hangosabb mint a 8éves HD502HJ hdd-m. Ilyen suvito hang nemtudom mihez hasonlitani, mintha a szel fujna be az ablak resein. Nem hangos viszont ha nema csend van akkor hallhato es zavar. Razkodni semennyire nem razkodik, szoval szerintem a tanyer porgese lehet?! Ez mennyire normalis jelenseg?

[ Szerkesztve ]

(#59872) XuChi válasza 360xbox360 (#59871) üzenetére


XuChi
addikt

Teljesen normális. Nekem a 2x4TB WD Red van a szekrény tetején egy WD MyCloud Ex2 Ultra-ban, és ha csend van akkor a szoba bármely pontján hallani lehet. A szoba 30nm :)

(#59873) schawo válasza 360xbox360 (#59871) üzenetére


schawo
titán

Én sem vagyok elragadtatva a WD30PURZ-tól. Semmi különös, egy átlagos 5200-as vinyó hangja van. Mint amilyen 10 éve is volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59874) DanielK


DanielK
addikt

Sziasztok!

Jelenleg a gépemben (Media Centerként használva, Plex-szel) WD 30EURS merevlemez van. HD Senitnel szerint 100%-os, 3-4 éve megvan.
Ugyanilyen feladatra (filmek tárolására) keresek 6-10TB tárhelyű lemezt.
Ha jól sejtem 6TB-nál WD Blue ajánlott ugyanerre, viszont 8-10TB magasságában melyik? Purple vagy Red?
A gép nem megy 0-24, hanem wake-on-lan-nal ébresztem, ha szükségem van rá.
Amúgy ez egy játékgép is, de a film van csak HDD-n, rendszer és minden más egy 500GB 860 EVO-n csücsül.

Köszönöm! :R

(#59875) tzsolesz válasza Dzsekó (#59869) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ok, köszi. Egyébként meglepően jó. Halk, és gyors is, sokkal gyorsabb mint a régi PATA-s Maxtor ami benne volt(7200rpm), ahhoz képest hogy ez nem a sebességbajnok vinyó alapból sem, mivel nem ilyen a felhasználási területe.
Én sem hiszem hogy gondd lenne vele. Rendszernek egyelőre egy 80Gb-os SATA WD800JD 22MSA1-et használok, megbontás nélkül, 1 partícióval. Win10 64 bit-el sem lassul a rendszer így, pedig sokat indexel. Persze előbb utóbb SSD lesz a vége.....
:R

[ Szerkesztve ]

(#59876) kolopele válasza schawo (#59873) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem érdekes hogy ezt írjátok, a két 1TB - os a srácoknál meg sem mukkan. Nem az a gond hogy nagyobbak?

(#59877) schawo válasza kolopele (#59876) üzenetére


schawo
titán

Könnyen lehet, hogy 1 teráig halk, utána már nem annyira. Én is azért írom le a tapasztalatot, hogy más tudja, hogy mire számíthat. Ha tudom, hogy ilyen, meg se vettem volna. Inkább vettem volna 3 1TB-ost, vagy notebookvinyókat, azokkal nem volt hangproblémám.

Mindegy, most az lett a megoldás, hogy spinoff, az meg néma, ugyebár. De azt meg bármivel megtehetem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59878) 360xbox360


360xbox360
tag

Valasz lemaradt: #59873
Sajnos igen :( De azert is kerdeztem ra, hogy ez normalis e vagy csak ilyet fogtam ki? Meg ahhoz tudnam hasonlitani mintha egy raketa keszulne felszallni halkan, a hatterben :D HDD-re is vonatkozik a 14nap elallas, vagy ha kibontottam es mar megformaztam akkor felejtos?

[ Szerkesztve ]

(#59879) kolopele válasza schawo (#59877) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem is ez a meglátásom, eddig még nem találkoztam halk vinyóval ami nagyobb volt 1TB - nál. Viszont mivel ezek nem rezonálnak, így érdemesebb inkább többet berakni belőlük és nem egy nagyot.

(#59880) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek ennek a megbízhatósága milyen? WD Red 6TB 5400rpm 64MB SATA3 WD60EFRX Audió anyag tárolására lenne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59881) Dzsekó válasza Soma01 (#59870) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elég sok. Napi használat mellett a 2011-es vinyóm most tart 8-9000 indulásnál. Ettől függetlenül ha jól van összerakva akkor ennél sokkal többet bír. Ha nem parkol a vinyó akkor vehető de ha a load/unload cycle count értéke magas, akkor felejtős a vinyó.

(#59882) Dzsekó válasza 360xbox360 (#59871) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sajnos valamilyen motorhangjuk van. Ha zavar a hang akkor 2,5"-os vinyó a megoldás.

(#59883) Soma01 válasza Dzsekó (#59881) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm! Pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyi idő alatt jön vajon össze ennyi ki/be kapcsolás? A 100-as kondícióból nem következik, hogy ez az említett érték is rendben van? Toshiba vinyó amúgy.

(#59884) Lauda válasza Soma01 (#59870) üzenetére


Lauda
félisten

Rengeteg. Az első purple vinyómban kb 1200 indulás van másfél év alatt és minden éjszakára ki van kapcsolva a gép, van hogy napjában többször is ki-be kapcsolom.

(#59885) Soma01 válasza Lauda (#59884) üzenetére


Soma01
veterán

De csak 75 nap működés. Ha elosztom, átlag 10 percre volt bekapcsolva... Lehet kihagyom. Sok az a 11.500 db indulás. :(

Ja, de az nem biztató, hogy 100/100?

[ Szerkesztve ]

(#59886) vlevi válasza Soma01 (#59885) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a nyamvadtwindows pár perc tétlenség után leállítja, de aztán rögtön el is indítja újra, mert valamit akar vele csinálni.

(#59887) Lauda válasza Soma01 (#59885) üzenetére


Lauda
félisten

A 100/100 kb semmit nem jelent. Lehet két nap múlva meg kampec. Én speciel nem vennék használt vinyót, de ha nincs elég keret, akkor is inkább azt javaslom, garanciás vinyót nézzél, ha már használt.

(#59888) schawo válasza Lauda (#59887) üzenetére


schawo
titán

Az új is lehet két nap múlva kampec. Egy csak kicsit használt (nem olyan, mint amiről szó van) valószínűleg kisebb eséllyel lesz kampec két nap múlva, mint egy új.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59889) Lauda válasza schawo (#59888) üzenetére


Lauda
félisten

Az új is lehet két nap múlva kampec.

Így van.

Egy csak kicsit használt (nem olyan, mint amiről szó van) valószínűleg kisebb eséllyel lesz kampec két nap múlva, mint egy új.

Erre nem vennék mérget.

[ Szerkesztve ]

(#59890) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Rágebben tettem már fel egy kérdést,de megkérdezem erről kapcsolatban.
Kinézett egy ilyet WD Gold Int. Disk 4TB 3,5"/7200Rpm/128MB/SATA3/26mm WD4002FYYZ-t.
Lényeges szempont amit szeretné használni kicsit bővítve. Rendszer,játékok,torrent,filmek.
WD Gold mennyire megbízható hosszabb távra és hanggal kapcsolatban ezzel a termékkel nincs probléma? :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#59891) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok,

3D VR anyagok tárolására és onnan történő futtatásra keresnék HDD-t. Én a WD EFRX-re gondoltam.
Elegendő lehet a Red család vagy más kellene? A VR tartalmak bemutató anyagok.

Köszi.

...

(#59892) Dzsekó válasza Soma01 (#59885) üzenetére


Dzsekó
addikt

Load/unload cycle count értékét nézd meg, ha itt több 100000 van, akkor felejtős.
Gyári érték szerint a vinyók 300000 parkolást bírnak, nagyon parkolgatós vinyónál láttam már ennél jóval többet, de 2-300000-es értékűt már nem szabad megvenni. Ehhez képest a 11500 nem sok, igaz ilyenkor a motor felpörög és teljesen leáll. Toshibából vannak gyengébb és jobban sikerült szériák. Bár az igazat megvallva, ez a vinyó már jól be lett járatva, így jó táppal nem tartom valószínűnek, hogy hamar bedöglik. Nálam is 7 éves vinyó kacagva megy, és több mai új vinyó fog megdögleni, amíg ez még mindig megy. Mivel nekem nem fontos a sebesség és a tárhely is elég, ezért eszem ágában sincs lecserélni.

alfiboy: Elegendő, veheted nyugodtan.

FoLey-v: Jó a WD Gold erre a célra és megbízható is, de voltak panaszok a hangjára, süvítően áll le némely felhasználónál. Más fórumokban írták, hogy ez normális jelenség.
Ha ez elriaszt, akkor esetleg jó lehet még a Black vagy a Red Pro is.

[ Szerkesztve ]

(#59893) Dzsekó válasza Kékes525 (#59880) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vehető nyugodtan.

(#59894) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok egy off kérdésem volna hozzátok:
mivel átmeneti tárhelyhiányba szenvedek arra volnék kíváncsi hogy ha virtuális gépet használnék torrent-re akkor valami gebasz lehet hogy a meghajtó nem fizikai stb.? Észre vesszi a rendszer a különbséget?
(Ha kérdésem nagyon off,természetesen törölhető)
Köszi

There is always hope

(#59895) Kékes525 válasza Dzsekó (#59893) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. A linken azt írja a gab78 vásárló, hogy melegszenek és hangosak. Ez igaz? Van ami ennél kevésbé melegszik és halkabb is, de legalább ilyen jó a zene tárolására? A gépbe lenne, nem biztonsági mentésre kell, ezért lenne lényegesebb az, hogy ne melegedjen nagyon és viszonylag halk legyen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59896) FoLey-v válasza Dzsekó (#59892) üzenetére


FoLey-v
addikt

De ez nem 1-2TB-nál fordul elő? :F

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#59897) Lauda válasza Kékes525 (#59895) üzenetére


Lauda
félisten

Nem azt írja, hanem hogy hangosabbak és melegebbek, mint a samsungja volt. Valószínű az egy kisebb vinyó lehetett. Ezek az 5400-es fordulatú vinyók nem melegszenek, hangjuk pedig viszonylagos, nálam a purpleket sosem hallom. Ott a wd60purz, olcsóbb és ugyan úgy megfelel a célra, szintén három év garos és talán halkabb is, mint a red.

[ Szerkesztve ]

(#59898) Kékes525 válasza Lauda (#59897) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59899) KovyBoy


KovyBoy
tag

Sziasztok!

2 lemezes Synology NAS-ba szeretném lecserélni a jelenleg külön köteten lévő (tükrözés nélküli) merevlemezeket első körben 1 db-ra, majd később 1 db-bal bővítve RAID1-re.
Olvasgatom egy ideje a fórumot, nagyon hasznos!

A kiszemelt típus: WD Red 6TB, vagy 8TB
Ennek eldöntéshez kérnék segítséget. Fontos szempont, hogy ne legyen hangos. A 8 TB-os ugyebár héliumos technológiával készül. Nem találtam egyértelmű utalást arra, hogy ez hangosabb, vagy halkabb, olvastam ezt is, azt is. Ezzel együtt a hangon kívül más jellegű pro-kontra hozzászólást is szívesen vennék.
Köszönöm.

Első körben egy WD Gold 6TB-tal próbálkoztam, de olyan iszonyat hangos, hogy az valami elviselhetetlen a jelenlegi WD Green és WD Purple lemezekhez képest!

[ Szerkesztve ]

(#59900) #71086592


#71086592
törölt tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni ezt a nem működő laptop HDD-t egy olcsó használtra, csak azt nem tudom, hogy ez milyen és így azt sem tudom milyet kéne venni. Valaki megírná, hogy a képek alapján ez milyen és a használt termékeknél vásárlás előtt milyen paraméterekre figyeljek?



Méretek: 10,5 cm X 7 cm

Laptop: ASUS X50SL-AP171

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.